Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Przez lata przypakował. :E 

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, w jednej ręce 4090 a drugiej 7800X3D :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ale nie o to mi chodziło, dużo gier z konsol, mody, mnogość konfiguracji no i jak zaczynał, na sprzęcie biurowym odpalili wtedy w latach 80 gry na PC. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Ta, w jednej ręce 4090 a drugiej 7800X3D :E

Można się śmiać ale niedługo to i dyskiem SSD będziesz mógł ćwiczyć

28_msi_spatium_m580_frozr_premiera_noweg

Pamiętajcie, dyski M2 miały być małe. Serio, gdybym to zobaczył 1 kwietnia to bym był pewien, że to jakiś dowcip niskich lotów :E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś PC to taki świecący w RGB mocno drogi piecyk grzewczy.

Jakby mi ktoś powiedział 20 lat temu ze PC w 2020 nawet dyski twarde będą mogły się przegrzewać i będą potrzebować radiatorów to bym chyba padł ze śmiechu.

A dziś... 🤣🤣🤣

GPU na granicy poboru mocy żelazek, CPU które są tak wyżyłowane, że umierają na stockowych ustawieniach (tak to o tobie Intelu i twoich zdychających i9/i7 13 i 14 serii) i wszytko plonie jak ogień w wigilijny wieczór :E

Fireplace GIFs | GIFDB.com

  • Like 2
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzaj, 4090 może być energooszczędna :E w porównaniu do 3090 Ti. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kadajo napisał:

Jakby mi ktoś powiedział 20 lat temu ze PC w 2020 nawet dyski twarde będą mogły się przegrzewać i będą potrzebować radiatorów to bym chyba padł ze śmiechu.

W momencie jak juz dyski przeniosly sie na polprzewodniki bylo to juz tylko kwestia czasu.

Tyle ze wtedy to nawet chlodzenie GPU bylo 6x mniejsze niz obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie rozumieją, że PC nie jest dla lolków i trzeba nieco pogrzebać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, 30 stopni na GPU i 34 stopnie na CPU, a wiatraki w obudowie ustawione na ledwo 10%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie o to chodzi. Sprzęt pobierał ogólnie mniej energii elektrycznej, której mniej oddawał następnie w postaci ciepła do otoczenia. Jak duże chłodzenia musiały być 10 - 20 lat temu, a jakie są teraz?

To ile ma stopni dany podzespół jest nieważne. Masz dwie karty graficzne o identycznej specyfikacji, różniące się wyłącznie chłodzeniem, jedno gorsze, a drugie lepsze. W jednym i drugim przypadku karta pobierze tyle samo energii i tyle samo następnie jej odda w postaci ciepła. Różnica polega na tym, że na egzemplarzu z lepszym chłodzeniem czyt. większym radiatorem, to ciepło wpierw rozchodzi się na większej powierzchni przez co układ ma niższą temperaturę. Z kolei wersja z gorszym chłodzeniem mniejszym radiatorem nagrzewa się mocniej (jak i układ), ale na mniejszej powierzchni. Ostatecznie jedna i druga karta tyle samo ciepła oddaje, tylko jedna o niższej temp. z większej powierzchni, a druga o wyższej temp. z mniejszej powierzchni.

Dlatego to, że ktoś ma wydajny sprzęt i niskie temp. podzespołów, to wcale nie znaczy, że jego komputer nie jest farelką i nie podgrzewa otoczenia.

@sideband większość komputerów to gotowce do biur i dla całej masy użytkowników, których wiedza kończy się na odpaleniu przeglądarki internetowej, Worda i gier. Nie zapominaj o tym. "Grzebiący" nie stanowią pewnie nawet jednego procenta, a tylko jakiś promil. To nie te czasy już.

Edytowane przez Pawelek6
  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompy do biur to są na zablokowanych i nisko taktowanych prockach z integrą nie licząc softu to tam żadne problemy nie występują.

Jak ktoś teraz nie może sobie poradzić z PC to tym bardziej za czasu Win95/98 nie poradziłby sobie ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się cały takowy zjarał. Ostała się tylko obudowa i CD-ROM :E

P.S. Nie było to z powodu jakiegoś mojego błędu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majówka do miłych u mnie nie należy i postanowiłem sobie popiwkować, no to wchodzę do gry i chciałem się przywitać, tylko jak ? Cześć goła klata ? :E

Fishing-Planet-2024-05-02-02-02-28-527.j Fishing-Planet-2024-05-02-02-02-39-912.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.05.2024 o 10:29, kadajo napisał:

 

Do tego wszystkiego bym dodał nierealne plany wydawnicze i związane z tym przerośnięcie korpo bo zatrudnianie 20000 osób w czymś na tyle jeszcze "scentralizowanym" co branża gier to najprostsza droga do utopienia firmy.

Teraz niech każdy sobie spojrzy na ten materiał i pomyśli czy przypadkiem nie przyczynił się do tego stanu bo to się nie stało samo.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
26 minut temu, Sawyer1916 napisał:

Orientuje się ktoś czy ten dysk jest kompatybilny z PS4?

Znalazłem to

"Rober
Rober
Potwierdzony zakup






Ponad rok temu
Opinia do modelu:
Pojemność: 1000 GB
Dobrze się nadaje do PS4"

https://www.x-kom.pl/p/667837-dysk-zewnetrzny-hdd-seagate-expansion-portable-1tb-usb-32-gen-1-czarny.html#modal:opinie

Edytowane przez Kris194
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o polecenie gierek z dobrym HDR (pecet)? Póki co chyba tylko CP2077 działa w miarę poprawnie z tego co sprawdzałem, a większość gier na YT jest jechana za złą albo nie do końca poprawną implementację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale mnie jeszcze martwi jak źle na gry wpłynie AI. Skoro już teraz syf się leje strumieniami to za chwilę mam wrażenie puszczą już wszystkie hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w tym plusy:
- oszczędniej dla portfela, bo nie trzeba będzie ulepszać sprzętu,
- wrócimy do starszych, dobrych gier, które po prostu były dobre, a nie jakieś wydmuszki z masą błędów,
- ludzie od modów jeszcze bardziej zaczną poprawiać te stare gry,
- małe studia z pasją rozwiną się,
- a wielkie molochy może w końcu klękną.

Wbrew pozorom, być może temu co raz bardziej choremu rynkowi właśnie potrzebne jest całkowite załamanie, aby doszło do zmian na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak cena będzie na poziomie AAA...A 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...