Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubikolos

GTX 1070 Ti czy 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Po co kupować starą kartę 1, 2 może 3 miechy przed premierą nowej generacji ? :hmm:

a czujesz roznice dac za karte 2k i grac teraz a dac za karte na start 4k i czekac kilka msc?? on gra w fhd to ta karte to spokojnie jeszcze dlugo pozyje w kazdej grze. tylko ci co nie potrzebuja karty na juz tego nie rozumieja ;) oczywiscie czekac warto bo sam czekam i mam zamiar kupic na premiere ale licze sie z wydatkiem 4kola bo pierwsze beda karty te najbardziej wydajnosciowe jak zawsze. chyba ze 1080ti do tego czasu zejdzie za 2500-2800 jakis sensowny model to wtedy przemysle kupno starszej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze na bank nie bedzie tak ze do kupienia bedzie karta 1160 za 1,5k o wydajnosci np 1070 ti. Moim zdaniem nie ma sznas. Jedyna realna sytuacja jets typu ze 1160 bedzie za 1600 o wydajnosci blisko 1070

 

Jakas grupa po premierze bedzie zadowolona. Albo ci co licza na cuda i karte za 1,5k o wydajnosci aktualnej karty za 2,5k albo ci co teraz kupili/kupia i sie okaze ze wcale nie stracili

 

Nalezy oczywiscie brac pod uwage nasza walute i kurs dolara no i doplate za nowosc a jelsi bedzie popyt to ceny beda z czasem rosnac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zastanawia mnie to slowo klucz "nie lepiej poczekac do premiery" tak jakby te karty mialy byc za pol ceny, za wszystko bedzie trzeba slono zaplacic. ja na karty czekam ale licze na porzadna moc i nastawiam sie ze tanie nie beda ale moge sie ejszcze zaskoczyc i zreygnowac. mam nadzieje ze za miesiac sie okaze na gamescone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie nie zgadzac ale nie ma szans na "1080 za 1,5k" bo chyba tym zyja wszyscy wielbiciele czekania na nowa generacje jednoczesnie krytycy tych ktorzy teraz kupuja obecna generacje nie stara bo nowej jeszcze nie ma :E wiec okreslenie po co kupowac stara generacje nie jest trafne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie nie zgadzac ale nie ma szans na "1080 za 1,5k"

dlaczego nie ma szans... kwestia czasu i w końcu tyle ta karta będzie warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje karte, ktora zalega na magazynie byscie mogli szybciej dostac wasza wymarzona nowa generacje i dalej zle wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie pisze tego po to by sobie wmowic ze dobrze zrobilem kupujac 2msc temu gtx 1080 tylko poprostu tak uwazam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym celem istnienia Czekaczy® jest dostarczanie rozrywki innym kupującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie ma szans... kwestia czasu i w końcu tyle ta karta będzie warta

 

 

Brdziej mi chodzilo o nowa generacje i karte o przypuszczalnej wydajnosci 1080 wg czekajacych za 1,5k czyli ... 1160

 

Aha no i nowe 970 sa za 1k a uzywki za 800-1000...4 lata po premierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie ma szans... kwestia czasu i w końcu tyle ta karta będzie warta

oczywiscie ze kwestia czasu ale nie tak krotkiego jak pewnie ludzie sobie wyobrazaja, 1080 to karta jeszcze na 2lata do fhd. za 1500 to moze bedzie ale po min roku lub wiecej od premiery nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i do premiery nowej generacji na bank nvidia nie sprzeda pascali co do 1 sztuki tylko cala masa zostanie bo wszyscy czekaja. Wyjdzie next gen i myslicie ze 1080 bedzie za 1,5k zeby sie tego pozbyc? hahahahhahahaha . Ceny beda takie jak teraz moze z 200 zl mniejsze mimo nowej generacji. Bedzie tak dltego ze sklepy pokupowaly duuuzo tego w wiadomych cenach i nie moga sprzedac tego za polowe bo zwyczajnie by stracili na tym

 

No sa jeszcze sklepy co na zamowienie maja karty ale i tak nie kupicie 1080 po premierze nowych za mniej niz 2k nie mowiac o 1,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były zapowiadane obniżki kart na ten miesiąc, więc możliwe, że jeszcze taniej coś wyrwiesz cool.gif

Można coś więcej? Telefony, numery, kontakty :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować starą kartę 1, 2 może 3 miechy przed premierą nowej generacji ? :hmm:

Tak czytam od stycznia tego roku i dalej nic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Why buying NVIDIA’s GeForce GTX 10 series graphics cards right now isn’t a good idea" - lepiej czekać na 1160 potężniejszego od 1080Ti i się nie doczekać. Widać nie tylko u nas Janusze biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Buy the GeForce GTX 10-series at even reduced pricing after the GTX 11-series launch

Buy the GeForce GTX 11-series equivalent card in the same budget

 

 

Tak, kupisz sobie nową kartę z tym samym budżetem, który miałeś na wcześniejszą kartę graficzną. :lol2:

 

Jako posiadacz GTX 1080 jestem w takiej samej sytuacji, jak było to z GTX 970, czyli po premierze, znów się obudzę z ręką w nocniku gdy sprzedam obecną kartę. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez 1080 i nawet po premierze nowych nie zamierzam zmieniac. No i tak jak pisalem powodzenia w czekaniu tym co mysla ze 1160 za 1,5 bedzie miec wydajnosc 1080 za 2,5k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 przed premierą 1060 wróciły do cen ~1400pln z premiery (z wyższych w międzyczasie). 2-3 miesiące później kupiłem nówkę w folii za 800pln. Jednak to był przeskok z 28nm na 16nm i bez presji nowych kart AMD nie ma co na to liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wzrost wydajnosc bedzie maks taki ze

1150 ~ 1050 ti

1150ti ~ 1060 3gb

1160 blisko 1070 itd w tym nizszym segmencie cenowym wydaje mi sie ze bedzie najwiekszy przyrost mocy zeby taki 1150ti sie do czegos wiecej nadawal niz ~50 fps na srednich

 

No i jeszcze mysle ze pamieci bedzie wiecej tzn skonczy sie era kart 2gb, mysle ze 1130 bedzie miec 3gb vram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wzrost wydajnosc bedzie maks taki ze

1150 ~ 1050 ti

1150ti ~ 1060 3gb

1160 blisko 1070 itd w tym nizszym segmencie cenowym wydaje mi sie ze bedzie najwiekszy przyrost mocy zeby taki 1150ti sie do czegos wiecej nadawal niz ~50 fps na srednich

 

No i jeszcze mysle ze pamieci bedzie wiecej tzn skonczy sie era kart 2gb, mysle ze 1130 bedzie miec 3gb vram

 

Dla nVidii nowa generacja kart to sposób na obniżenie kosztów produkcji. GTX770 miał 1536SP, GTX970 miał 1664SP, 1060... 1280SP, 1160 dostanie... 1024SP?

 

GTX760 miał szynę 256bit, 960 dostał 128bit. GTX970 miał 224+32bit, a 1060 tańsze 192bit, 1160 dostanie jeszcze tańsze 128bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nVidii nowa generacja kart to sposób na obniżenie kosztów produkcji. GTX770 miał 1536SP, GTX970 miał 1664SP, 1060... 1280SP, 1160 dostanie... 1024SP?

 

GTX760 miał szynę 256bit, 960 dostał 128bit. GTX970 miał 224+32bit, a 1060 tańsze 192bit, 1160 dostanie jeszcze tańsze 128bit?

 

Manipulować to Ty pięknie potrafisz, po co ten przeskok z 970 na 1060? Skoro wyliczasz konstrukcje danego segmentu to wypadało by zachować ciągłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące temu miałem ten sam problem, 1070ti czy 1080 Mozę nie mam racji, ale z tego co wyczytałem 1080 daje większy potencjał OC, Nie wiem czy to prawda, ale wybrałem 1080, obecnie w trybie "ECO" chodzi pięknie, cicho, bez zaciec, w 1440 wszystko wymaksowane. Jak przyjdzie pora...podkręcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np sie zastanawialem miedzy 1070 a 1080 i uznalem ze pierwszy raz nie bede oszczedzal i wzialem 1080 poprostu starczy na dluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...