Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xSnax

I5 8400 vs Ryzen 5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

A np. w i5-8400 jak wygląda tryb Turbo w starych grach? Czy po uruchomieniu gry na silniku Unreal 3 albo Source turbo zawsze się włączy aby były te 150 fpsy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, chyba jak Sandy/Ivy podgonisz na 5GHz. Ryzen ma IPC nieco lepsze od Haswella, ale też gorsze od Skylake.

Półtora roku minęło, a ten dalej w cinebencha wierzy 8:E

 

Tu masz świeży teścik po mitycznych sterownikach, agesach, optymalizacjach, schedulerach, patchach i kij tam wie co jeszcze, do tego szybsze pamięci, droższy proc, z wyższym zegarem...

 

a i tak kupa

 

https://www.youtube.com/watch?v=HiPRXSdcywM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę tą kupę 8:E

Ba kupiłem tą kupę i czekam na paczkę. Z 1070Ti będzie potfur cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarboniX

 

Też nabyłem w tym tygodniu R5 2600, przesiadka z i5 6400.

Z jaką płytą?

 

Właśnie napotkałem komentarz odnośnie wystąpienia większych spadków fps, stuttering po OC, lepszy fps przed OC, może jest jakiś związek z testem Liptona.

Na różnych forach również czytałem, że po czystej instalacji systemu sytuacja z fps wyglądała lepiej, może Lipton nie robił jej?

A może Ryzen jest po prostu wyraźnie słabszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ba kupiłem tą kupę i czekam na paczkę.

 

jakbyś poszedł w niebieskich, to chociaż muchy by się nie zlatywały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek, to je 3800 MHz, a nie 2800 8:E.

Oj tam mam popsute turbo wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarboniX

 

Też nabyłem w tym tygodniu R5 2600, przesiadka z i5 6400.

Z jaką płytą?

 

Właśnie napotkałem komentarz odnośnie wystąpienia większych spadków fps, stuttering po OC, lepszy fps przed OC, może jest jakiś związek z testem Liptona.

Na różnych forach również czytałem, że po czystej instalacji systemu sytuacja z fps wyglądała lepiej, może Lipton nie robił jej?

A może Ryzen jest po prostu wyraźnie słabszy?

 

MSI B350 Tomahawk, OC robić na tą chwilę nie będę, nie ma po co.

Może kiedyś dla zabawy.

 

jakbyś poszedł w niebieskich, to chociaż muchy by się nie zlatywały. ;)

 

Zawsze jak ktoś coś napisze o wyborze Ryzena nad Intelem to się fanboje intela zlatują jak muchy do ciepłego gówna i próbują przekonać do swoich racji szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich racji testow masa w sieci jak ktos wybiera wolniej w tej samej cenie to juz jego wybor. Liczenie co bedzie z 2 lata lub wiecej to bezsens.

 

Author tematu powinnien i5 wybrac I ma problem zglowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak ktoś coś napisze o wyborze Ryzena nad Intelem to się fanboje intela zlatują jak muchy do ciepłego gówna i próbują przekonać do swoich racji szczerbaty.gif

 

Zgadza się, ostatnio gdzieś napisałem, że te ok 10% straty uśredniając nie jest dużo względem i5 8400 i niektórzy być może kosztem tego wolą mieć "otwartą furtkę w przyszłości" to się zlecieli fanatycy intela z epitetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownywanie ryzena 5 z i5 jest takie samo jak 1060 z 580. Raz i5 jest lepszy a raz ryzen. Cokolwiek sie wybierze bedzie dobrze zwlaszcza ze jakas szansa jest iz z czasem roznica miedzy tymi prockami bedzie sie zacierac tak w przypadku kart. Mam na mysli gry lepiej korzystajace z mozliwosci ryzena. A no w komputerach nie ma tak ze sie kupuje na przyszlosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz i5 jest lepszy a raz ryzen

Z tym raz lepszy intel się nie zgodzę, ale z częścią raz ryzen lepszy zdecydowanie tak bo tak wynika z najnowszych testów :E

Zanim większość gier będzie działać lepiej na procesorach z więcej niż 6 rdzeniami minie z 2 generacje intela i jedna AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co bedzie z nowym Battlefieldem...czy tam 12 watkow w ryzenie nie da jakiesj przewagi nad i5 8400 w bardzo zaawansowanych grach multiplayer z 64 graczami. Moze nie bedzie wiecej fps ale stabilniej. Przy filmie o porownaniu i5 8400 z R5 1600 Lipton wspomnial ze klatek na i5 jest wiecej ale..stabilnosc gry jakos czasem lepsza na ryzenie https://www.youtube.com/watch?v=RrzBj76LHVM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co bedzie z nowym Battlefieldem...czy tam 12 watkow w ryzenie nie da jakiesj przewagi nad i5 8400 w bardzo zaawansowanych grach multiplayer z 64 graczami. Moze nie bedzie wiecej fps ale stabilniej. Przy filmie o porownaniu i5 8400 z R5 1600 Lipton wspomnial ze klatek na i5 jest wiecej ale..stabilnosc gry jakos czasem lepsza na ryzenie https://www.youtube.com/watch?v=RrzBj76LHVM.

 

Właśnie dziwne to jest że intel ma więcej FPS a na Ryzenie gra ma mniej FPS i jest płynniejsza :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co bedzie z nowym Battlefieldem...czy tam 12 watkow w ryzenie nie da jakiesj przewagi nad i5 8400 w bardzo zaawansowanych grach multiplayer z 64 graczami. Moze nie bedzie wiecej fps ale stabilniej. Przy filmie o porownaniu i5 8400 z R5 1600 Lipton wspomnial ze klatek na i5 jest wiecej ale..stabilnosc gry jakos czasem lepsza na ryzenie https://www.youtube.com/watch?v=RrzBj76LHVM.

Bierz pod uwagę, że mówimy tu o grze przy GTX 1080 Ti ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No malo kto ma taka karte. Ja uzywam GTX 1080 :E . Ostanio te gry masakruja wszystkie procki. O co chodzi Lipton? Na banka masz jakas teorie na ten temat.

Ja na i7 4790 + GTX1080 nie moge powiedziec o komforcie gry w WD2, Origins czy co dziwne w Bf1

 

PS. No chyba ze nadszedl czas przesiadki na wyzsza rozdzielczosc niz 1080p zeby uwolnic troche procki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźta, czy nie macie przypadkiem HPET włączone. Bo na 4C/8T w Watch Doge 2 się gra całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźta, czy nie macie przypadkiem HPET włączone. Bo na 4C/8T w Watch Doge 2 się gra całkiem dobrze.

 

 

Nie mam takiej funkcji w biosie (gigabyte b85m d2v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim najlepszym zakupem nowego CPU jest kupno Ryzena 1600 za 630 zł a zaraz po nim i7 2600K za 998 zł w 2011 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej funkcji w biosie (gigabyte b85m d2v)

Wpisz sobie w cmd taką komendę:

 

bcdedit /enum {current}

 

Sprawdź, czy nie masz tam "useplatformclock" wyszczególnione.

 

Moim najlepszym zakupem nowego CPU jest kupno Ryzena 1600 za 630 zł a zaraz po nim i7 2600K za 998 zł w 2011 roku.

A gdzie tego R5 1600 za tyle znajdę :D? Nie śledziłem cen w sumie, więc może kiedyś tyle kosztował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam "useplatformclock"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekam na premierę nowych procków od intela za jakieś 2 miesiące i zobaczymy co pokażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...