Skocz do zawartości
Adriam

Serwis odrzucił reklamacje GTX970 dokładnie 3 miesiące przed końcem gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no cóż, co tu więcej mówić, dzisiaj się dowiedziałem że wchodzi tzw bykowe i będą mi zabierać ponad 300zł z pensji (bo podobno ma być 10%) za to że jestem kawalerem, KU*WY JE*ANE, specjalnie mam się żenić tak na siłe, presję wymuszają. Nie dość że i tak uważam że mało zarabiam + wydatki na rachunki to jeszcze ten cały rząd kradnie hajs z singli, no nic, trzeba bedzie cywila walnac, ktos z forum jest chetny? hahaha, nie no. A wracajac do etmatu to sklep esc niezle kombinuje, jak widac zawsze trzeba pytać by miec pewnosc ze czasem karta zakupiona rok po produkcji nie ma krotszej gwarancji. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no cóż, co tu więcej mówić, dzisiaj się dowiedziałem że wchodzi tzw bykowe i będą mi zabierać ponad 300zł z pensji (bo podobno ma być 10%) za to że jestem kawalerem, KU*WY JE*ANE, specjalnie mam się żenić tak na siłe, presję wymuszają. Nie dość że i tak uważam że mało zarabiam + wydatki na rachunki to jeszcze ten cały rząd kradnie hajs z singli, no nic, trzeba bedzie cywila walnac, ktos z forum jest chetny? hahaha, nie no. A wracajac do etmatu to sklep esc niezle kombinuje, jak widac zawsze trzeba pytać by miec pewnosc ze czasem karta zakupiona rok po produkcji nie ma krotszej gwarancji. Masakra.

 

 

ooo Forii, Forii gdyby to Ciebie spotkało, co autora wątku, to temat by miał wyświetleń z 100.000 a stron było by pewnie z 40str. :cool: esc wtedy by miało już pozamiatane.

 

Bykowe, profesjonalnie zwane podatkiem od bezdzietności i stanu kawalerskiego, obowiązywało na początku PRL. Zlikwidowano go pod koniec lat 60.

 

Temat bykowego powrócił całkiem niedawno za sprawą posła PiS Mariana Piłki. Kilka lat temu złożył on w sejmie projekt ustawy nakazującej płacić wyższe podatki kawalerom. Ideę odrzucono, a w Polsce cały czas mamy ujemny przyrost naturalny...

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, to coś poszło w przód?

szykuję się do napisania pozwu konsumenckiego do sądu

 

btw. karta aktualnie wygląda tak:

Dut4Tc2.jpg

 

otrzymała dodatkowe chłodzenie w postaci ledowego wentylatora^, który wieje na jej prawy uszkodzony wentylator, i robi dużą robotę^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów sobie komplet wentyli na Aliexpress i po sprawie.

wiesz od czego jest naprawa gwarancyjna?

a co do twojej wypowiedzi mam rozumieć że jak trafisz kartę z zimnymi lutami to oddajesz do serwisu prywatnie żeby zrobili ci reballing ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuję się do napisania pozwu konsumenckiego do sądu

 

btw. karta aktualnie wygląda tak:

Dut4Tc2.jpg

 

otrzymała dodatkowe chłodzenie w postaci ledowego wentylatora^, który wieje na jej prawy uszkodzony wentylator, i robi dużą robotę^

 

Trochę się wygięła w tym slocie, podwieś ją, albo podeprzyj czymś thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten temat to zaczynam się bać. Sam niedawno kupiłem komputer w esc i rzeczywiście miałem reklamację odnośnie zasilacza. Komputer wyłączał mi komputer w bardziej wymagających grach. Ale ESC wymieniło mi zasilacz (Seasonic Focus 550W) na nowy więc myślałem, że problem zniknie a tu dupa - dalej było to samo. Po kolejnej reklamacji odesłali mi zasilacz jako sprawny. Karte sprzedałem i jak teraz jak kupie kartę to aż się boję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dla wielu karta msi gaming X to wzór i punkt odniesienia w stosunku do innych producentów.

Właściciel tu płacze a sam wybrał tego a nie innego producenta z jakiegoś powodu i to na pewno nie cena bo w Polsce karty MSI od zawsze są w pierwszej trójce najdroższych.

 

Ekhm. Karty MSI są właśnie obok Gigabyte jednymi z najtańszych na rynku.

Najdroższe są zwykle EVGA i ZOTAC, trochę tańsze Asusy, Gainwardy, Pality a najtańsze to właśnie MSI, Gigabyte, Inno3D i podobne.

 

Same karty MSI są ok, tylko ich support leży i kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy o jakim MSI mówimy, taki MSI Gaming jest znacznie droższy od Palita JetStream, a wcale nie jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz od czego jest naprawa gwarancyjna?

a co do twojej wypowiedzi mam rozumieć że jak trafisz kartę z zimnymi lutami to oddajesz do serwisu prywatnie żeby zrobili ci reballing ?

 

Wiem od czego jest naprawa gwarancyjna podobnie jak masa straconych nerwów i czasu na użeranie się ze sprzedawcą. Co zresztą już widać po autorze tego tematu. A wiesz ile kosztuje kpl takich wentylków? 18$ :lol2:

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem od czego jest naprawa gwarancyjna podobnie jak masa straconych nerwów i czasu na użeranie się ze sprzedawcą. Co zresztą już widać po autorze tego tematu. A wiesz ile kosztuje kpl takich wentylków? 18$ :lol2:

 

O Jezu, ale jak można wydymać sklep i liczyć na oddanie hajsu/wymianę na 1060 to wiadomo że autor będzie się męczył :P

 

W ogóle ciekawie by było, jakby jednak wysłali tą kartę do MSI a Ci stwierdzili mechaniczne uszkodzenie wentyla i zrezygnowali z naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, ale jak można wydymać sklep i liczyć na oddanie hajsu/wymianę na 1060 to wiadomo że autor będzie się męczył :P

 

W ogóle ciekawie by było, jakby jednak wysłali tą kartę do MSI a Ci stwierdzili mechaniczne uszkodzenie wentyla i zrezygnowali z naprawy.

 

no i do czego zmierzasz trolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i do czego zmierzasz trolu?

 

A do czego mam zmierzać?

Rzadko kiedy na gwarancji naprawiają wentyle, wystarczy że wymyślą że karta była źle użytkowana albo ktoś celowo wentyl zepsuł i kartę odsyłają i są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, ale jak można wydymać sklep i liczyć na oddanie hajsu/wymianę na 1060 to wiadomo że autor będzie się męczył :P

 

W ogóle ciekawie by było, jakby jednak wysłali tą kartę do MSI a Ci stwierdzili mechaniczne uszkodzenie wentyla i zrezygnowali z naprawy.

 

A do czego mam zmierzać?

Rzadko kiedy na gwarancji naprawiają wentyle, wystarczy że wymyślą że karta była źle użytkowana albo ktoś celowo wentyl zepsuł i kartę odsyłają i są zadowoleni.

 

Oczerniasz użytkownika.

Potem jakieś głupoty o odrzucaniu reklamacji na wentylatory.

Co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczerniasz użytkownika.

Potem jakieś głupoty o odrzucaniu reklamacji na wentylatory.

Co jeszcze?

 

Nie oczerniam, tylko spójrzmy prawdzie w oczy, psuje Ci się wentyl w grafice, chcesz po prostu aby był sprawny, wybierasz miedzy: wysłaniem go na gwarancję (którą mogą odrzucić, bo wentyl najczęsciej psuje się mechanicznie) i czekać miesiąc, albo kupić głupi wentylek, który kosztuje 10zł, wymienić go w 5 minut i mieć sprawę z głowy.

Za opcją numer 1 stoi tylko to, że można się łudzić, że oddadzą hajs/wymienią na nową lepszą grafikę.

No niestety taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ingerencja w wentyle powoduje utrate gwarancji, tylko idiota grzebie na własną reke mając ciagle gwarancję na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem od czego jest naprawa gwarancyjna podobnie jak masa straconych nerwów i czasu na użeranie się ze sprzedawcą. Co zresztą już widać po autorze tego tematu. A wiesz ile kosztuje kpl takich wentylków? 18$ :lol2:

Nadal od tego od tego jest gwarancja, i trzeba walczyć o swoje prawa. Nikt ci nie zagwarantuje że miesiąc po wymianie wentylatora karta nie padnie całkiem i będziesz się gimnastykował z serwisem udowadniając że nie ingerowałeś w kartę graficzną bo dopatrzą się ruszonych śrubek na wiatraku. A przecież w pierwszej kolejności będą szukali podstaw do odrzucenia reklamacji. Wiec poco ryzykować utratę gwarancji (pomijam już sytuacje autora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczerniam, tylko spójrzmy prawdzie w oczy, psuje Ci się wentyl w grafice, chcesz po prostu aby był sprawny, wybierasz miedzy: wysłaniem go na gwarancję (którą mogą odrzucić, bo wentyl najczęsciej psuje się mechanicznie) i czekać miesiąc, albo kupić głupi wentylek, który kosztuje 10zł, wymienić go w 5 minut i mieć sprawę z głowy.

Za opcją numer 1 stoi tylko to, że można się łudzić, że oddadzą hajs/wymienią na nową lepszą grafikę.

No niestety taka jest prawda.

ingerencja w wentyle powoduje utrate gwarancji, tylko idiota grzebie na własną reke mając ciagle gwarancję na karcie

Nadal od tego od tego jest gwarancja, i trzeba walczyć o swoje prawa. Nikt ci nie zagwarantuje że miesiąc po wymianie wentylatora karta nie padnie całkiem i będziesz się gimnastykował z serwisem udowadniając że nie ingerowałeś w kartę graficzną bo dopatrzą się ruszonych śrubek na wiatraku. A przecież w pierwszej kolejności będą szukali podstaw do odrzucenia reklamacji. Wiec poco ryzykować utratę gwarancji (pomijam już sytuacje autora).

 

nic dodać / nic ując

chlopaki chyba wszystko napisali ...

 

skąd się tacy ludzie biorą ?

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

skąd się tacy ludzie biorą ?

 

są po prostu idiotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczerniam, tylko spójrzmy prawdzie w oczy, psuje Ci się wentyl w grafice, chcesz po prostu aby był sprawny, wybierasz miedzy: wysłaniem go na gwarancję (którą mogą odrzucić, bo wentyl najczęsciej psuje się mechanicznie) i czekać miesiąc, albo kupić głupi wentylek, który kosztuje 10zł, wymienić go w 5 minut i mieć sprawę z głowy.

Za opcją numer 1 stoi tylko to, że można się łudzić, że oddadzą hajs/wymienią na nową lepszą grafikę.

No niestety taka jest prawda.

 

Jak masz pisać takie głupoty i się kompromitować, to lepiej WYJDŹ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż tylko EVGA i Zotac wychodzi naprzeciw klientom (W przypadku kart zotaca pierwsze 2 lata zgodnie z przepisami reklamacja u sprzedawcy - potem klient zgłasza się już bezpośrednio do producenta o wsparcie)

 

Całkowicie głupie jest gadanie o tym,że gwarancja liczy się od daty sprzedaży hurtowni/sklepowi czy od wyjścia z fabryki xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż tylko EVGA i Zotac wychodzi naprzeciw klientom (W przypadku kart zotaca pierwsze 2 lata zgodnie z przepisami reklamacja u sprzedawcy - potem klient zgłasza się już bezpośrednio do producenta o wsparcie)

 

Całkowicie głupie jest gadanie o tym,że gwarancja liczy się od daty sprzedaży hurtowni/sklepowi czy od wyjścia z fabryki xDD

 

Gwarancja jest świadczeniem dobrowolnym i jak najbardziej może być liczona od daty produkcji. Np. Dell tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest świadczeniem dobrowolnym i jak najbardziej może być liczona od daty produkcji. Np. Dell tak ma.

Tak tylko zawierając umowę na podstawie oferty, gdzie widnieje zapis 36 miesięcy bez dodatkowych informacji. To sprzedawca odpowiada za podanie nieprawdziwych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ten MSI FAE to takie głupoty na temat prawa pisze, że jeśli jest to jakiś pracownik MSI to strach się bać. Polskie czy unijne prawo nie nakazuje żadnej dwuletniej gwarancji. To totalna bzdura jest. Jeszcze ten dopisek, że prawo ich obliguje do udzielania gwarancji dwuletniej dystrybutorom. Kolejny debilizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu czepiacie sie msi - czy oni cos obiecywali . problem jest z sprzedawca a nie msi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...