Skocz do zawartości
azgan

BIG FORMAT GAMING DISPLAYS - dyskusja o dużych ekranach w roli monitora

Rekomendowane odpowiedzi

SK9Y to całkiem dobry sprzęt, masz do niego dodatkowe głośniki na tył/bok? Jak nie to może wystarczy je dokupić

 

Potrzebuje nowy soundbar do na drugie stanowisko. Mówisz, żeby brać drugi taki zestaw? Nie mam dodatkowych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak HDMI 2.1, nie interesuje mnie taka opcja.

Tak samo. No i ta zacna cena, w jej ramach mogli się trochę bardziej postarać i dać te HDMI 2.1 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ma o te 80-100 nitów więcej ale to za mało, żeby dopłacać tyle kasy i jeszcze nie mieć HDMI 2.1, to już bym wolał kupić C8, 77 cali z 2018 roku.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ma o te 80-100 nitów więcej

 

I o te 80-100 właśnie się ODIN'owi rozchodzi bo dopiero co sam o tym wspomniałeś na poprzedniej stronie (są już OLEDY z blisko 1000 nitów). Jeśli chidzi o HDR to Panas świeci jaśniej a że LG lepszy w całokształcie to też nie ulega wątpliwości ;). Panas jest przede wszystkim drogi i to bardzo, C9 to taniocha przy nim.

 

KS9500 nie jest lepszy od Q90R a ten właśnie przegrał walkę z C9 na najlepszy TV 2019 roku z HDR

 

https://www.youtube.com/watch?v=WSzYw6Gje-U

 

Q90R na praktycznie samym końcu, Panas przegrał z LG jednym głosem pewnie przez brak tych dodatkowych bajerów i HDMI2.1

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na HDTVPolska masz potwierdzenie że ekrany OLED o większej przekątnej potrafią świecić jaśniej i tyczy się to wszystkich TV. Mówili też o tym w jednym z filmików które zamieściłem wcześniej.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Q90R na praktycznie samym końcu, Panas przegrał z LG jednym głosem pewnie przez brak tych dodatkowych bajerów i HDMI2.1

 

Wywalić na śmieci i spalić. Najgorszy TV roku!! :E

 

Na HDTVPolska masz potwierdzenie że ekrany OLED o większej przekątnej potrafią świecić jaśniej i tyczy się to wszystkich TV. Mówili też o tym w jednym z filmików które zamieściłem wcześniej.

 

Bardzo możliwe, bo chyba nawet diody samej matrycy będą większe/mocniejsze?

 

Genralnie często się spotyka, że większy jest lepszy od mniejszego bliźniaka. Pomijając nawet takie kwiatki jak w TV 42-48" gdzie ze 120Hz tną na 60hz.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o te 80-100 właśnie się ODIN'owi rozchodzi bo dopiero co sam o tym wspomniałeś na poprzedniej stronie (są już OLEDY z blisko 1000 nitów). Jeśli chidzi o HDR to Panas świeci jaśniej a że LG lepszy w całokształcie to też nie ulega wątpliwości ;). Panas jest przede wszystkim drogi i to bardzo, C9 to taniocha przy nim.

 

KS9500 nie jest lepszy od Q90R a ten właśnie przegrał walkę z C9 na najlepszy TV 2019 roku z HDR

 

https://www.youtube.com/watch?v=WSzYw6Gje-U

 

Q90R na praktycznie samym końcu, Panas przegrał z LG jednym głosem pewnie przez brak tych dodatkowych bajerów i HDMI2.1

 

Akurat Q90R ma dużo słabszy HDR niż poprzednie topowe modele, ponieważ zastosowano tu specjalną powłokę, która dramatycznie zwiększa kąty widzenia kosztem jasności, więc wynik mnie nie dziwi, 2.1 HDMI w tym teście nie ma zupełnie znaczenia, w 2016 roku wygrał właśnie KS9500 w porównaniu do innych Oledów. O ile przy zbalansowanej scenie nie mam nic do zarzucenia E9 to już w scenach gdzie np. słońce daje po oczach dużo słabiej to wygląda niż na KS9500 i zdecydowanie brakuje tej szczytowej wartości, obraz jest "przytłumiony", szczegóły nie są tak widoczne, nie ma tego efektu woow. Tone maping trochę tu pomaga ale to jednak nie to samo. Opisuję oczywiście moje subiektywne odczucia po takiej zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony ale to nie koliduje z tym, że HDR większe wrażenie robił na mnie w KS9500, cala reszta jest tu lepsza, łącznie z HDR w zbilansowanych scenach, opisuję to co widzę i odczuwam bez koloryzowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akurat Q90R ma dużo słabszy HDR niż poprzednie topowe modele, ponieważ zastosowano tu specjalną powłokę, która dramatycznie zwiększa kąty widzenia kosztem jasności, więc wynik mnie nie dziwi, 2.1 HDMI w tym teście nie ma zupełnie znaczenia, w 2016 roku wygrał właśnie KS9500 w porównaniu do innych Oledów. O ile przy zbalansowanej scenie nie mam nic do zarzucenia E9 to już w scenach gdzie np. słońce daje po oczach dużo słabiej to wygląda niż na KS9500 i zdecydowanie brakuje tej szczytowej wartości, obraz jest "przytłumiony", szczegóły nie są tak widoczne, nie ma tego efektu woow. Tone maping trochę tu pomaga ale to jednak nie to samo. Opisuję oczywiście moje subiektywne odczucia po takiej zmianie.

 

Szczerze? To odważne stwierdzenie że KS9500 jest lepszy od Q90R. Ja przeglądając testy już taki pewny tego nie jestem

 

KS9800 (UE65KS9500)

 

oqBJ7ZO.jpg

 

https://hdtvpolska.com/samsung-ks9500ks9800-ue65ks9500-test-flagowy-model-suhd/?showfull=1

 

Q90R

 

hK0y6Kv.jpg

 

https://hdtvpolska.com/samsung-q90r-test-topowy-qled-4k-w-historii-firmy/?showfull=1

 

Jak dla mnie to Q90R jest w całokształcie lepszy i zdecydowanie wolałbym tego QLED'a od KS'a.

 

Najjaśniejsza ze scen czyli blask słońca o którym wspominasz w podanym przez siebie przykładzie to raptem 590 nitów na KS gdzie Q90R ma już 710 nitów ;).

 

Dla porównania ta sama scena ze słońcem na E9 również wypada lepiej na OLED 736 nitów niż KS'ie 590 nitów a nawet odrobinę lepiej niż na Q90R :E

 

E9

 

o5sMceq.jpg

 

https://hdtvpolska.com/lg-oled-e9-test-designerski-tv-ze-sztuczna-inteligencja/?showfull=1

 

Powiem więcej w tej scenie ze słońcem to nawet B9 wypada nieznacznie gorzej od KS'a gdzie u SAMSUNGA jest 590 nitów a na LG 540 nitów (powalająca różnica? :lol2:).

 

GxobDud.jpg

 

https://hdtvpolska.com/lg-oled-b9-jest-w-pelni-gotowy-na-xbox-series-x-oraz-playstation-5-test-to-najtanszy-obecnie-telewizor-oled/

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

123.jpg

 

shocked.gif Gwiazdka w środku maja?

 

 

Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF IS THIS? :D Dłuższego linka nie znalazłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś się z forum rozjechało :E (do usunięcia w razie W)

Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowałby mi do salonu ;) Mają takie w OLEDZie albo QLED z powłoką na kąty? Bo tak standardowo to ciężko będzie siedzieć przed TV jak on taki szeroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

123.jpg

 

shocked.gif Gwiazdka w środku maja?

 

Czekamy razem z Tobą :D , na wrażenia z nowego sprzętu oczywiście też. U Ciebie też będzie przesiadka z KS'a jeśli dobrze pamiętam? Więc coś już napisać będziesz mógł :cool:

 

WTF IS THIS? :D Dłuższego linka nie znalazłeś ?

To jest jego realizacja zamowienia na 65 cali B9 ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma hdmi 2.1?

 

Nope - przy takiej wielkości nie liczą się takie rzeczy, Oledy są mikrusami i muszą się maskować jakimiś HDMI 2.1, ten Xaomi stoi nad nimi bez niczego, z gołym VSYNC 60hz i się śmieje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tylko 60hz matryca. Więc można o VRR co najwyżej pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tylko 60hz matryca. Więc można o VRR co najwyżej pytać.

 

Konkretnie nic nie napisali tylko "urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 60 Hz. Pokrywa on 85 proc. przestrzeni barw NTSC i ma 192 strefy lokalnego ściemniania, dbające o wysoki kontrast, wraz z HDR-em. Do tego dochodzi jeszcze 20 różnych technologii optymalizujących obraz – w tym kolory, ostrość i płynność ruchu."

Jak będzie dobry upłynniacz to obleci, pożeglowałby na takim w AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nowy soundbar do na drugie stanowisko. Mówisz, żeby brać drugi taki zestaw? Nie mam dodatkowych głośników.

 

Dokładnie, coś podobnego SK czy SL albo 9 czy 10 to wszystko bardzo podobne modele i raczej brałbym coś właśnie z możliwością dołożenia fizycznego tyłu, można je kupić za kilka stówek teraz czy później, łatwo rozstawić bo są bezprzewodowe.

Są też nowe modele SN na 2020 ale pewnie będą przesadnie drogie jak to nowość. Plusem za to jest eARC który masz w oledach 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

SAMSUNG Q90T czyli następca Q90R "ląduje" już w pierwszych salonach. Jesteście ciekawie jak wypada nowy QLED z FALD na 2020 rok?

 

https://www.youtube.com/watch?v=cFaMMXhS_2M

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma 100 stref ( 96? ) a nie 500, czyli to następca Q85R co najwyżej. Zapomniałeś o wałku na numeracji Samsunga? Trzeba sprzedać mniej za więcej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeśli tryb GRA ssie w HDR jak w modelach 2019 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj więcej o kastracji wysokich modeli

 

Po Q70 i Q80 to już tylko nazwy zostały z poprzedniego roku

 

https://www.youtube.com/watch?v=L6XZiX45wmw

 

niżej lepiej już nie schodzić w nowych modelach :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=v5ZnD8vv7X4

 

Kto kupił Q80/Q90R ma sporo lepszy TV od tego co sprzedają w tym roku :)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wersje Europejskie mogą się różnić od Amerykańskich. Dla nas specjalnie zrobili na EU Q80R i Q85R. W USA były chyba tylko Q80R ale z setką stref?

 

W tym roku też jest jakiś chory podział:

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2020/02/16/samsungs-2020-tv-line-up-explained-and-priced/#312c1d5125ef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...