Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

wcześniej na asusie x570 wsio OK, a teraz po zmianie na asrocka x370 raptem degradacja proca? :hmm: raczej obstawiam że to coś z płytą związane

 

Novi wymień płytę to się naprawi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 1.25v pod obciążeniem 4.3ghz i occt avx2 duze dane bez problemu robi 20min,

Mowisz o degradacji a dalej go jedziesz wypalarką z tego co czytam :E :E 23 marca 2020 co niektórzy dalej stabilizują ryzena :E to chyba ja mam dobrze jednak od lipca 2019 nastaw, 2 minuty OCCT bez avx bez błędów i komp stabilny jak skała moge cisnąć 5h w BF5 bez przerwy przy poborze w tej grze 70-75W i zero problemów, nie muszę tam testować avxem 30min :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, tego nie wiedziałem. Ogólnie nie jestem zbyt oblatany, ale nigdy nie jest za późno na naukę. Wrócę do domu i zjadę do tych wartości. Rano zobaczę czy pomogło :) Dzięki!

 

Ja na poprzednim CPU mogłem odpalić nawet 3800 na pamieciach. Ale stabilnie było dopiero z 3666. Tak żeby nie było sytuacji że się coś zawiesi raz na tydzień czy że komputer nagle nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak u mnie jest - sporadyczne niestabilności, choć timingi w rozsądnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak u mnie jest - sporadyczne niestabilności, choć timingi w rozsądnym zakresie.

VDDG 0.950, VDDP 1v SOC 1.15v + LLC dla NB na 3 i sprawdz jak nie zjazd do 1833fclk i ram 3666 u mnie taki objaw był jak ustawiłem fclk 1900 i ram 3800 nawet memtest przeszedł 10 cykli bez błędów a gra się w 10 sekund wywaliła

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDDG 0.950, VDDP 1v SOC 1.15v + LLC dla NB na 3 i sprawdz jak nie zjazd do 1833fclk i ram 3666 u mnie taki objaw był jak ustawiłem fclk 1900 i ram 3800 nawet memtest przeszedł 10 cykli bez błędów a gra się w 10 sekund wywaliła

Mam dokładnie takie ustawienia, włącznie z LLC. Już przerabiałem maksymalizowanie stabilności. Niestety, jak widać, nie do końca skutecznie. Będę zjeżdżał.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sporo filmów z rozgrywek na ryzenach 3700x,3800x i 3900x i kolorowo z zegarem nie jest. Z drugiej strony, jeśli trafi się więcej przypadków degradacji i zła sława dopadnie te procesory, to zakup wyższych modeli będzie totalnie nieopłacalny. Bo po pierwsze, ciężko będzie je odsprzedać i druga sprawa stracą na wartości.

 

Założę kagance na płycie stosowne do tego co osiągam na pbo i ustawie pod to max możliwy zegar. I tak zostawiam bez katowania. Za to nadrobę ramem ta minimalna strate wydajności. Jeszcze takiej 100% pewności nie mam, ze jednak proc się zdegradował, mam tylko 99% pewności, ze degradacja w tak krótkim czasie postąpiła. Dziś wczytam inny profil po odinstalowaniu aktualizacji windowsa jak i chipsetu. Mam tam taki 100% stabilny profil na 4.3ghz i ramem 3800mhz cl14. Jeśli się wykrzaczy, to nie ma innej możliwości, niż degradacja.

 

Co do sztuk ryzena, to i owszem, pare fajnych się pojawiło, ale to nadal jest loteria. Nie każdy nowy ryzen jest świetny do oc. A ustalony vid tych nowych sztuk, to jakieś totalne nieporozumienie. Na auto te Cpu nie potrafią zrobić powyżej 4100mhz w grach, gdzie przy ustaleniu vidu na 1.3v bez problemu by boostowały do 4.2ghz w grach, a z pbo te 4400mhz by się pokazywalo.

Spokojnie.

Degradacja :) Od czego, ty nic na nim nie robisz. Kila testów a później co... gry? A ile one potrafią wykorzystać zasobów?

Ostatnia wersja Windows 10 rozjechała system. Mój poleciał w kosmos. Musiałem wszystko przeinstalować. A co robiłem - a bawiłem się OC, nic innego! System wykładał się aż po pewnym razie już nie wstał, nawet nie mogłem przywrócić nic z kopii, ba ustawienia początkowe też nie działały. A TYLKO ROBIŁEM OC.

 

Gdyby CPU padały jak muchy to na https://www.overclock.net/forum/index.php widziałbyś co drugi post.

 

Nie możesz sprawdzać stabilności i różnych ustawień gdy ciągle żonglujesz softem. Nawet nowa wersja hwinfo może powodować wywalenie.

 

 

Jeszcze tak na marginesie. Tyle się mówi że Ryzeny są podatne na temperatury +5 st C może dużo zmienić podczas OC ;)

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że Microsoft skopal, co tak szczerze zacząłem podejrzewać. Po uruchomieniu gier przez około 30sek procesor obciąża się na 100% na wszystkich wątkach. Po czym po chwili spada obciążenie i potem jeszcze raz się pojawia na pare sekund.

 

Tak ja tylko gry + przeglądarka. Ewentualnie przeglądanie schematów na pc w pdf, ale to są zadania co ten procek obciążają bardzo mało. W grach średnio mam 40-60% obciążenia wątkow nic więcej.

 

Edit. Latka powodująca błąd to prawdopodobnie KB4551762 , w internetach wyczytałem. Na 99% mi się to zainstalowało, bo jakoś w piątek/sobotę wstrzymanie aktualizacji mi minęło i musiałem obowiązkowo zaktualizować windowsa

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że Microsoft skopal, co tak szczerze zacząłem podejrzewać. Po uruchomieniu gier przez około 30sek procesor obciąża się na 100% na wszystkich wątkach. Po czym po chwili spada obciążenie i potem jeszcze raz się pojawia na pare sekund.

 

Tak ja tylko gry + przeglądarka. Ewentualnie przeglądanie schematów na pc w pdf, ale to są zadania co ten procek obciążają bardzo mało. W grach średnio mam 40-60% obciążenia wątkow nic więcej.

 

Edit. Latka powodująca błąd to prawdopodobnie KB4551762 , w internetach wyczytałem. Na 99% mi się to zainstalowało, bo jakoś w piątek/sobotę wstrzymanie aktualizacji mi minęło i musiałem obowiązkowo zaktualizować windowsa

Spoko. U mnie przed ostatnia aktualizacja co ktores uruchomienie komputera system mial takie dziwne spowolnienie ze wszystko dzialalo ale nie potrafil po kilku sekundach urichomic nowego procesu. Na pocztku myslalem ze to procesor, pozniej ze pamieci niestabilne. Po ostatnim aktu juz nie ma problemu. W10 nie jesttaki zly....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po ostatniej aktualizacji Windowsa też zauważyłem skoki wykorzystania CPU. Podczas robienia "Idle YT stress test", od czasu do czasu wentylatory wskakiwały na wyższy bieg (czyli proc osiągał 60C). Na początku myślałem, że to dysk twardy zaczynał chodzić ale jednak nie. W CB20 temperatury to 60-62C, więc może MS dodał jakieś ciche kopanie kryptowalut :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1909 już jest sporo czasu i żadnych anomalii nie zauważyłem, chyba mi nie powiecie ze przy takim objawie nawet jak troche bardziej cpu jest obciążony podczas ładowania gier traci u kogoś stabilność ? :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o duża aktualizację, tylko te małe łatki co zainstalowały mi się parę dni temu :). Przemoglem się i dziś je doinstalowałem, zobaczę później czy wróciło wszystko do normy. Na moje degradacja taka szybka jest bardzo mało prawdopodobna. Wracając do różnicy w potrzebnym napięciu do stabilności, i czemu teraz 4.4ghz było stabilne na 1.275v a na asusie potrzeba było 1.3v. Pcie gen 4 miałem wybrane na asusie, na asrocku gen3, więc troszke Cpu jest odciążone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doinstalowałeś czy odinstalowałeś ? :E było stabilne w grach 4.4 na 1.25v a teraz jest 1.275 tak? bo już się pogubiłem to chyba i tak lepiej niż 1.3 na asusie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowalem, telefon wie lepiej oczywiscie co chciałem napisać:E.

Asrock było stabilne occt avx2 i Intel burn test 4.4 1.275v przy tych testach, teraz occt sypalo błądami. Na asusie poniżej 1.3v przy obciążeniu 4.4ghz nie przechodzilo żadnego testu. W grach nie widziałem żadnego problemu jeszcze na tym 4.4 1.275v :P. No niby lepiej, ale jednak już nie jest tak stabilne jak było tydzień temu :). Ucieło nawet wynik w r20 o ponad 20pkt , 5-10pkt to może być błąd pomiarowy ale nie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1909 już jest sporo czasu i żadnych anomalii nie zauważyłem, chyba mi nie powiecie ze przy takim objawie nawet jak troche bardziej cpu jest obciążony podczas ładowania gier traci u kogoś stabilność ? :E :E

Nikt tu nie mówi o 1909 a o kolejnych aktualizacjach.

O a ten znasz :)

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-i-kolejna-fatalna-aktualizacja.-Znikaja-pliki-a-sprzet-sie-zawiesza,News,106883.html

Mój link

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nie zaobserwowałem problemów :)

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście nie zaobserwowałem problemów :)

I ja też tak napisałem i wierzyłem w to bo tak było...

 

firefox-2020-03-25-08-33-22.png

 

Zacząłem robić OC a w międzyczasie (pamiętam zaktualizowałem drivery do GPU i zainstalowałem OBS) i następnego dnia zaczęło się...

 

Mówię serio. Teraz jak tylko zainstalowałem Win 10, przywróciłem pasek starty. Z całym podstawowym softem z miejsca zrobiłem clona partycji z systemem. J*bać te ich aktualizacje, bo to nie pierwszy raz M$ odwala taki cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało? Mam wszystkie łatki i o niczym nie wiem!

Mój Ryzen zdegraduje się teraz w tydzień?!

Ryzen is dead? Ale jak to zdechł?! MS, coś ty tam narobił?

 

Ale przyznaję, że ostatnio bez powodu rozjechał mi się cały Office 2019, musiałem na nowo instalować... Może to też wina ostatnich łatek...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w neo net byla promka na 3900X ponizej 1800zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano na szybko sprawdziłem nastaw oc sprzed tygodnia 2min przeszedł occt. Odinstalowalem tylko 2 łatki windowsa. Jak będę później w domu to puszczę Intel burn test na 30-40min i zobacze czy przejdzie. Teraz ten test intela mi wyrzuciło przed pierwszą pętlą, zanim odinstalowalem łatki.

 

Podobno już anulują zamówienia. 3600 za 670zl chyba i 3700x za 1200 :P. Niby błąd cenowy

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na W10 takie odinstalowane łatki się czasem za jakis czas same nie zainstalują od nowa? bo miałem tak kiedyś problem z aktualizacja jakaś to nie W7 że dało się definitywnie zablokować update :E:Up_to_s:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na W10 takie odinstalowane łatki się czasem za jakis czas same nie zainstalują od nowa? bo miałem tak kiedyś problem z aktualizacja jakaś to nie W7 że dało się definitywnie zablokować update :E:Up_to_s:

 

Na 1709 win 10 można było w usługach wymusić zatrzymanie aktualizacji, a teraz to tylko można na miesiąc chyba wstrzymać. Ale cwaniaki, teraz jak Ci minie wstrzymanie aktualizacji to obowiązkowo musisz zainstalować aktualizację, żeby ponownie móc wstrzymać. Ja wolę aktualizować, z opóźnieniem bo widać jak sobie Panowie radzą :E.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy lecą skumulowane i nie odinstalujesz pojedynczej.

Tak źle, i tak niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...