Skocz do zawartości
Czeryboj

Hydepark, Retro, Luźne rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

@Daryzda67 Jest na kineskopie Diamondtron, czyli porównywalnym jakościowo do Trinitron'a. Na papierze wygląda na naprawdę ciekawy sprzęt i najważniejsze czy jest sprawny, ma ostry obraz oraz czy nie jest wypalony ;)

Jeżeli jest sprawny, to jest to praktycznie najwyższy model CRT jaki był dostępny, a tym samym dla niektórych może być bezcenny :D

Mi ciężko takie sprzęty wycenić, ale myślę, że @Jenot mógłby się w tym temacie nieco szerzej wypowiedzieć :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne czasy to były :thumb:  masę lat temu się miało  podobną  yamę a może nawet i tą  jak i ctx na sony trinitron  które miały te dwa paski wzdłuż :-) był też na stanie monitor mitsubishi diamond pro czy jakos tak też maszynka pierwsza klasa :P czasy bezpowrotne

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno bo ma 2 paski, pamiętam. Miałem jeszcze 21 cali wcześniejszy model też z paskami. Chyba go komuś oddałem daaaawno temu.

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poklikałem sobie dzisiaj nieco w tym kąciku i mam nowe wyniczki :)

9wsbm3zs.jpg

3DMark 2001 SE z tweakami na stock grafie:

6tjtfr3x.png

I na OC grafie:

8pa6jddc.png

A przy okazji 3DMark03 z grafą OC:

fydfox4f.png

Wrzuciłem te wyniki, bo nadejdą zmiany w platformie i będzie do czego porównywać.

99nvjvzw.jpg

Papierowy ręcznik kuchenny dba o brak rys na tej czarnej obudowie Tracer'a ;)

...

Przy okazji chciałem dodać, że zainspirowany user'em @Kelero zrodził się u mnie pomysł, aby zrobić z tego faktycznie kompa na podzespołach z 2006 roku, tak aby nie "dotknąć" czasów po premierze Visty :)

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłem mały skok w bok, taki trochę powrót do przeszłości i mojego pierwszego komputera - Amiga 500 której już pewnie nigdy nie kupię bo ceny kosmiczne.

Konsola z alixepress za 108zł - jest parę gier z Amigi które pamiętam chociaż trochę się różnią, test drive II, desert strike, prince of persia, mortal kombat 2 (przynajmniej nie jest na czterech dyskietkach) itp. jest też Dragon Ball Z: Legend of the Saiyans co ogrywałem już na pc przez emulator, genialna gra. Pad mi nie leży, ale za to dzieci zadowolone.

IMG-20240520-131541137-HDR.jpg

IMG-20240520-150338113-HDR.jpg

IMG-20240520-151236951.jpg

IMG-20240520-152903056-HDR.jpg

Edytowane przez Kelero
  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A500 jeszcze ma znośne ceny, jak ktoś lubuje się w sprzętach Commodore (chyba chodzą teraz po około 1000 zł). Ale cała reszta, to już lepiej nie wiedzieć :E włącznie z ponad 2-3 tys. zł, gdzie tyle trzeba wydać za A1200.

Jak ktoś lubi treści o sprzętach Commodore, to polecam spoglądać na te kanały.

https://www.youtube.com/@MGR-AmigaFanClub
https://www.youtube.com/@retro__exe

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Amiga nie ma dla mnie takiego sentymentu żeby dawać takie sumy, osobiście najlepiej wspominam czasy duron 1000/athlon 1700+ i win xp. Zaczęło się w tedy chodzić do kawiarenek, granie w CS 1.0, 1,5, Quake 3 + mod bid for power, ut, rune, lany, później neostrada i pierwszy MMO mu online.

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, Amiga 💛 A w MK2 człowiek dopiero się zagrywał. Ciekawostka : grałem z żoną w mortala 2 i  wody jej odeszły i w te pędy do szpitala i za 2godziny zostałem po raz pierwszy ojcem.

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale grubą akcję wtedy miałeś :D.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam comodorce ,one były dla wygodnych :E atari 65xl to bylo wyzwanie :P  sąsiad piętro wyzej miał comodorca a unadarek atari 65xl  ;)  , po jakimś czasie sąsiad kupił amisie (nie chcę skłamać bo nie pamietam)  ale była to chyba amiga 500 z dokupioną pamięcią do 1mb albo do 0,5mb ??? po jakimś niedługim czasie unadarek zaopatrzył się w 386dx40 z 4mb ram  +reszta gratów i niezapomniany monitor monochromatyczny :thumb:  tak jak wsominałem wyżej czasy nie do przeskoczenia ;)

18 minut temu, Daryzda67 napisał:

Ah, Amiga 💛 A w MK2 człowiek dopiero się zagrywał. Ciekawostka : grałem z żoną w mortala 2 i  wody jej odeszły i w te pędy do szpitala i za 2godziny zostałem po raz pierwszy ojcem.

I jak trzeba było w mortalu dyskietkami żonglować :-) no nie tylko w mortalu w sporej cześci takich bardziej rozbudowanych gier

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy komputer to C64, stacja dyskietek, magnetofon, trochę kartridży, oj fajne to były czasy jak się grało w North & South na 14'' TV. :D 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój to Timex 2048, klon ZX Spectrum. Odszedł daaawno razem z młodością 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolejny retro sprzęt: Pentium III 1000MHz, 384MB SDRam, fx5700 128MB

IMG20240521163646.jpg

IMG20240521170038.jpg

Jak na pentiuma to robi wyniki w grach prawie jak celeron 1.7GHz. 

W końcu przetestuje wszystkie procki z tamtej epoki :D

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bardzo ciekawe historie oraz fajne wspomnienia macie! Aż miło się to wszystko czyta :)

Moja styczność z komputerami też zaczęła się od czasów C64, który pozostał ze mną aż do teraz :D Jakoś udało mi się go uchować w oryginalnym opakowaniu i z tego co wiem, to obecnie czeka mnie jedynie podmianka zasilacza na taki, który nie niszczy sprzętu (oryginalny jest sprawny, ale doczytałem się, że po czasie staje się niebezpieczny) i będzie zabawa, ale na to jeszcze przyjdzie czas. W moim posiadaniu nadal jest również worek kartridży oraz kaset z oprogramowaniem, jak również sprawny magnetofon oraz dwa joysticki. Nie mam i nigdy nie miałem do niego stacji dyskietek i chyba pod tym względem go sobie w przyszłości rozbuduję ;)

...

A teraz przenieśmy się do roku 2006:

yyk4a5a4.jpg

W dniu wczorajszym podmieniłem procesor na odpowiedniejszy i dzięki temu cofnąłem się o rok z jego datą premiery/produkcji:

h3pf3pwi.jpg

28 tydzień 2006 roku, czyli tak jak być powinno, premierowa sztuka C2D E6600 z lipca 2006 ;)

gvcyrpv5.jpg

Przy okazji muszę dodać, że demontaż oraz montaż tego chłodzenia (Thermaltake Big Typhoon) jest wyjątkowo trudny, ponieważ nakrętki o rozmiarze M3 (na klucz 5,5mm) są montowane pomiędzy stopą chłodzenia a finami radiatora. Da się tam dojść jedynie samą nasadką i można ją obrócić jedynie dwoma palcami wskazującymi, pomijając kciuk, a kluczem też się nie dojdzie.

Nie robiłem więcej zdjęć, więc dla wizualizacji zostawiam namiary na recenzję tego chłodzenia: https://www.techpowerup.com/review/thermaltake-big-typhoon/3.html

Jak czyściłem chłodzenie, to odnalazłem datę jego produkcji: czerwiec 2006 :)

...

Jak już procek z nową pastą siadł na miejscu, to od razu zapodałem mu jedyne prawidłowe nastawy :D:D:D

8qdq45et.png

9at5ky9e.png

Tym samym uważam, że wrzucanie tutaj E6850 nie ma najmniejszego sensu.

Poza tym na screenie dodałem info na temat zainstalowanych modułów pamięci, również lipiec 2006 do pary z prockiem :D

...

Chwilę później odebrałem paczkę z idealną kartą dla tego komputera:

zrynjak7.jpg

GeForce 8800 GTX 768MB, która miała swoją premierę w listopadzie 2006 roku. Boziu, to był wtedy istny potwór wydajnościowy :D

Dla wizualnego porównania wrzucę jeszcze GeForce'a 7900 GS:

wrjv3qje.jpg

kowov59y.jpg

o45o2j98.jpg

Okazało się, że musiałem zdemontować koszyk na dyski twarde, czyli tym samym poniekąd uświadomiłem sobie fakt, że w przeszłości musiała tutaj być jeszcze inna karta graficzna, gdzie początkowo zakładałem właśnie obecność tego GTX'a.

Od razu po zamontowaniu przyszedł czas na szybkie dwa testy:

55eqwwen.png

Po tweak'ach jest +1000 pkt jak coś, ale nie wrzucam.

6bazgyt5.png

Kurcze, ale to robi robotę! :D Aż jakoś nie mogę uwierzyć, że taka wydajność była już osiągalna w 2006 roku.

Dzieje się tak dlatego, że w tamtych czasach przesiadłem się z Sempron'a Palermo 2800+ s.754 na Athlon'a 64 Venice 3200+ s.754 i wiem, że nadal leciałem na kartach na AGP, ale specjalnie zmieniłem sobie wtedy płytę główną na taką, abym w przyszłości mógł do niej dołożyć grafikę na PCIe. Miałem wtedy GeForce'a 4 MX 440-8x 128MB 128Bit oraz GeForce 6200 256MB. Dopiero pod koniec 2007 roku przesiadłem się na GeForce'a 7300GT PCIe od Galaxy z chłodzeniem Zalman'a. W sumie to był grudzień 2007, a karta była moim prezentem na święta (który sam sobie kupiłem). Karta oczywiście kupiona używana, jak wszystko wtedy.

Czyli dopiero na początku 2008 roku miałem jakieś 12.000 pkt. w 3DMark'u 03, bo na tyle było mnie stać jako maturzystę ;) Jejku, ale przepaść jak patrzę na te powyższe screen'y.

...

Tak wracając jeszcze do samego retro kompa z 2006 roku, to zdecydowałem się na system Windows XP z SP1, bo pamiętam, że z SP2 się nigdy nie lubiłem (problemy z grami i wywalaniem do pulpitu), a zaś SP3 miał premierę dopiero w kwietniu 2008 roku. Co prawda dam raz jeszcze szansę wersji z SP2, ale jak mi nie podejdzie, to wrócę do sprawdzonej SP1, na której również w tamtym czasie pracowałem.

Aha, mam również świadomość, że płyta główna jest z pogranicza 2006/2007 i że miała premierę dopiero w 2007 roku. Mógłbym tam zapodać Asus'a P5B Deluxe/Premium, ale z racji, że Commando pierwszy swój BIOS datuje na 2006 rok, to nie ruszam już jej:

image.png.aaeb5c5e1b4f0467f6a3823cabf185db.png

Tym samym uważam projekt za praktycznie zakończony, bo pozostało mi wrzucenie tam jakieś SB Audigy 2 oraz instalacja masy gier i programów z tamtych czasów :) Może nawet postaram się o to, aby wszystkie sterowniki oraz programy były maksymalnie z końcówki 2006. Tak dla osobistej fanaberii :E

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostalgia to jest moce uczucie. I piszę to bez żadnej aluzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Spl97 napisał:

A500 jeszcze ma znośne ceny, jak ktoś lubuje się w sprzętach Commodore

Wszystko zawsze zależy od modelu czy stanu. Taką Amigę 4000 to kolega poskładał na nowych częściach w sporej ilości, bo kupił nawet jakieś współczesne pcb do niej to go wyszła bodaj 14tys. i to była dobra cena w stosunku do tego co tam ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede cytowal kilku postow z ostatnich 3-4 stron.

Odnosnie 3dm01 - zależy od subtestu, jeden reaguje bardziej na MHz cpu, inne na GPU. Tylko win xp, odpowiednia wersja sterownika pod dany model gpu, testy puszczane osobno w odpowiedniej kolejnosci (CH lub CL jako drugi, nie pamietam, ale wtedy ma boost mocny, bo beczka inaczej upada), na koniec 7 test spamowany wiele razy, az wyjdzie perfect run. Takie tam basic triki :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, blabla123 napisał:

Taką Amigę 4000 to kolega poskładał na nowych częściach w sporej ilości, bo kupił nawet jakieś współczesne pcb do niej to go wyszła bodaj 14tys. i to była dobra cena w stosunku do tego co tam ma :E

A4000 nigdy nie była tania, nawet gdy nie było mody na retro. 14 tys. za komputer, który w czasach, kiedy był dostępny w sprzedaży nie powalał w stosunku do ówczesnych komputerów PC z 486 to trzeba naprawdę być pozytywnym wariatem, żeby tyle pieniędzy wydać :E. Ciekawe co tam ma w tej A4000? Nie zdziwię się, że będzie tam dopakowana 68060 na karcie turbo, rozszerzenie pamięci i coś jeszcze :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie , ledwo dawała sobie wtedy radę z Doom. Słabą jednostki zmiennoprzecinkową miała, dopiero kary Turbo coś tam dawały. Po Amidze miałem Pentium 90. I Tu już jako tako śmigał Quake ale dopiero jak dołożyłem Voodoo to paaanie to dopiero było 😉

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sentyment, nic więcej. Jak ktoś nie ma kasy albo mu szkoda do jedzie na emulacji.

W tej A4000 to z pamięci wiem, że sam cpu jest tak dopakowany i chyba przerobiona sekcja pod to, że zamiast 50 pracuje na 100MHz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Daryzda67 napisał:

Dokładnie , ledwo dawała sobie wtedy radę z Doom. Słabą jednostki zmiennoprzecinkową miała, dopiero kary Turbo coś tam dawały.

Doom na tych komputerach od Commodore jest tak jak Crysis na komputerach PC, to gamechanger :E.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tedy Amige 500 ale ślinka mi leciała na Dooma. Niestety miałem wtedy trudna sytuacje materialna i nie stać mnie wtedy było na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rok 2008. Po napisanej maturze postanowiłem sobie w lipcu odświeżyć platformę. Wcześniej nadal siedziałem na Athlon'ie 64 3200+ Venice s.754, 1GB DDR1 oraz GF 7300GT DDR3. Nadal również korzystałem z monitora CRT oraz mój komputer po części nadal służył jako rodzinny sprzęt (było to chwilę przed zakupem tego pierwszego Acer'a Aspire z poprzednich wpisów).

Z moich ówczesnych kieszonkowych było mnie, po raz pierwszy, stać na większość nowych podzespołów i jedynie płytę główną kupiłem używaną.

Nowa platforma składała się z odblokowanego Athlon'a 64 X2 5000+ tzw. Black Edition, 2x1GB A-Data Vitesta Extreme Edition 800MHz CL4 oraz ASUS'a M2N-E. Kupiłem wtedy również nowe chłodzenie procesora, ponieważ do wersji Black Edition nie dodawano box'a. Był to Arctic Freezer 64 Pro.

Poniżej załączam autentyczne zdjęcia z tamtego okresu:

uyp6bfgz.jpg

k223uged.jpg

7eury55d.jpg

W takim właśnie kartoniku przyszła do mnie ta płyta główna. Był to OEM bez tylnej blaszki.

Wszystko zbiegło się również z moim pierwszym doświadczeniem nowego, na ówczesne czasy, systemu operacyjnego Windows Vista:

prdaad25.jpg

Który tak mnie zachwycił swoim wyglądem, że właśnie musiałem zrobić sobie na pamiątkę te powyższe zdjęcie ;)

Jako ciekawostkę dopowiem, że te zdjęcia były wykonane telefonem, a dokładniej był to kultowy już Sony Ericsson K750i.

Hehe, po ikonkach doskonale widać, co już wtedy było dla mnie najważniejsze :D

Od razu również przyszedł czas na pierwsze testy:

jgag4tga.png

Tak jak wspominałem już we wcześniejszym wpisie, dopiero z początkiem 2008 roku miałem taką wydajność w 3DMark'u 03. Poza tym operowałem głównie na rozdzielczości 1024x768 @ 85Hz.

...

Jednakże już pod koniec lipca 2008 roku udało mi się znaleźć pracę dorywczą, dzięki której udało mi się nabyć moją pierwszą, porządną oraz nową kartę graficzną, którą do teraz posiadam w swojej kolekcji, a była to karta GeForce 8800 GTS 512MB :D

Od razu, po pierwszym uruchomieniu, przyszedł czas na 3DMark'a 03 oraz Crysis'a na DX10:

mp3apftx.png

Oba powyższe wyniki leciały na podkręconym procesorze, ale na Stock kartach.

Chwilę później od razu sprawdziłem max tej karty:

a968vc73.png

qtkux4cj.png

Sztuka ta cechowała się ponadprzeciętnymi możliwościami OC pamięci na karcie i poniekąd dlatego jakoś nie miałem ochoty się jej pozbywać ;)

Tak czy siak, wszystko wtedy było podkręcone pod korek. Płyta główna miała blokadę napięcia na ram do 1.95V oraz ubogie dzielniki, dlatego całość jest ustawiona tak śmiesznie, a odblokowany mnożnik w Black Edition się na nic nie zdał :E

...

Pamiętam jeszcze, że chwilę później, za zdaną maturę otrzymałem od rodziców prezent w postaci licencji na Vistę Home Premium :D Dlatego też na powyższych screen'ach widnieje ta "najlepsza wersja tymczasowa", oczywiście lecąca na 30-dniowym okresie próbnym, aby właśnie później przeinstalować system do docelowej edycji.

Poza tym, jak obecnie na to patrzę, to widzę jaki dokładnie błąd popełniłem. Mianowicie, uparłem się na używanie 64 bitowego systemu, posiadając jedynie 2GB ram'u. Obecnie wiem, że akurat wersja 64 bitowa Visty jest wyraźnie wolniejsza względem wersji 32 bitowej, która po dobrej konfiguracji śmiga naprawdę dobrze na takich sprzętach.

...

Mając w pamięci tę historię, postanowiłem z ciekawości wrzucić tego GTS'a 512 do tej "Platformy roku 2006" na testy, aby sprawdzić ile dokładnie ten Athlon 64 X2 był wolniejszy od C2D. Szczególnie, że oba procesory miały bardzo podobne taktowania oraz pamięci ram.

Oto co mi wyszło i na początek grafa Stock:

7v58ugs9.png

gmk9hvs4.png

Przy okazji wyniki te można porównać do wyników na 8800 GTX 768MB. Widać tę lekką przewagę tych 24 ROP'ów oraz większej przepustowości pamięci w paru podtestach.

7sk9h9vq.png

m58ea63x.png

...

Później wrzuciłem moje sprawdzone daily OC na tej karcie i ponowiłem wszystkie testy:

228qpf6r.png

rapwv7w2.png

es9nb67z.png

js8xs4ra.png

Pięknie widać jak sporo większą moc oferował ten C2D, że już przy Stock karcie jest w stanie nawiązać walkę z wykręconą pod korek tę samą kartą, ale pod Athlon'em 64 X2 Brisbane G2.

Tak, do teraz nieco żałuję, że w tamtych czasach nie dałem szans, a wręcz całkowicie pominąłem platformę LGA775, dlatego w tej chwili tak cieszy mnie jej doświadczanie i zbieranie nowych doświadczeń :)

W sumie, jak tak sobie teraz przypomnę, to żyłem wtedy w takiej bańce, że Intel oraz Pentium 4 jest gorszy od AMD oraz Athlon'ów, więc postawiłem od razu na Athlon'a, nawet nie sprawdzając wcześniej co ma do zaoferowania konkurencja. Pomijając już fakt, że nie miałem pojęcia wtedy czym różni się Brisbane od Windsor'a, myśląc, że niższy proces litograficzny jest pod każdym względem lepszy, bo jest nowszy.

...

Jak wszystko dobrze pójdzie, to niedługo wrzucę podobne testy, na dokładnie tej samej karcie, ale właśnie na Windsorze F3 6000+ (ADX6000IAA6CZ) oraz M2N-SLI Deluxe, czyli kolejnych podzespołach, na które w tamtym czasie nie było mnie stać, dlatego kupiłem 5000+ BE oraz M2N-E.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w czeluściach X2 5600, 6000 oraz 3600+,Twoja fajna maszynka, ale nie mam czasu tego testować i badać, jednak ciepłe miesiące to nie dla mnie czas na takie rzeczy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, RemiKo napisał:

Jest rok 2008. Po napisanej maturze postanowiłem sobie w lipcu odświeżyć platformę.

Rocznik 88 czy 89 jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Za sugestia kolegi @Kyle_PL, nasze posty nt. swap file zostały przeniesione do odpowiedniego tematu:  
    • @Camis nie wiem czy jest płaska czy okrągła , nie mam tyle pieniędzy żeby skoczyć sobie z kosmosu jak ten pan z Red Bull, ale takie twierdzenie nikogo nie krzywdzi , natomiast narzucanie komuś tego jako obowiązującą religię jest bardzo złe  @Camil666 idąc twoim tokiem rozumowania można obwiniać Donalda Tuska oto że w jego partii byli skazani prawomocnymi wyrokami przestępcy albo Jarosław Gowin który brał udział razem z PiSem w demontażu państwa  Rozumiem że wg ciebie Donald Tusk jest wróżką i jest temu wszystkiemu winny ? Bo przecież mógł ich nie brać do partii? @MaxaM to przed wyborami mogli mówić że nie zlikwidują a po wyborach zlikwidować jakoś 100 konkretów można było nie dotrzymać, benzyny po 5.19 , wstrzymania napływu nielegalnych imigrantów , itd itd można wyliczać pełno niespełnionych obietnic , gdyby dorzucic do tego niespełniona obietnice nie likwidowania zasiłków socjalnych jak 800+ itd nic by się nie stało  @Bono[UG] może masz racje ,  napewno ma inne standardy niż ludzie którzy są podejrzani o popełnienie przestępstwa z ramienia PiS   
    • Szukaliśmy z ekipą jakiegoś zamiennika na Apexa, kiedy będzie nas więcej niż 3 i nagle przypomniało mi się The Finals. Grałem w betę (sam) i nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, ale panie, jak się pogra z ekipą i zaczyna się ogarniać mechaniki, szczególnie to jak można wykorzystywać genialną destrukcję otoczenia, to ciężko się oderwać. Nie jestem za bardzo multiplayerowym graczem, więc ciężko napisać mi jakąś sensowną opinię, ale po około 10h gra naprawdę robi wrażenie, a destrukcja nie jest tu tylko dla picu - używa się jej praktycznie ciągle, co dodaje całą nową warstwę taktyki nieobecną w innych grach (w BF nie była jakaś super przydatna, ale też nie grałem w BF'a zbyt dużo, więc mogę się mylić), no i strzelanie się w walącym się budynku to czysty miód xD Gra wykorzystuje fizykę na każdym kroku i jest to zdecydowanie powiew świeżości na tle dzisiejszych betonowych środowisk w grach. Feeling strzelania przypomina BF'a, więc jest bardzo dobrze, movement nie jest aż tak dobry i płynny jak w Apexie, ale nadal jest nieźle, wychowałem się na starych FPS'ach, więc naturalnie najlepiej gra mi się Lightem z grappling hookiem/dashem (na Quick Cash/Terminal Attack), ale również dobrze gra mi się Heavy (na Power Shifcie), gdzie w żadnym FPS'ie nie byłem fanem "tankowatych" postaci, także raczej jest to fajnie wyważone. Podoba mi się również, że jest to taki "light hero shooter" - podobnie jak w Apexie - skille i ekwipunek mają dużo mniejsze znaczenie niż czysty skill, taki Overwatch już nie bardzo mi pasił, bo więcej tam było synchronizowania skilli i bawienia się w countery na konkretne postacie, niż jako takiego skilla w strzelaniu. Ogólnie giera bardzo fajnie się zapowiada, z początku można się poczuć trochę zagubionym w tym całym chaosie jaki się odjaniepawla na mapie, ale parę godzinek i da się przyzwyczaić.
    • Te super hiper transfery na miliardy MB to i tak jest ściema i marketing, we wszystkich dyskach SSD pełną predkość masz tylko przez pare sekund a potem srogi spadek. Tutaj masz przykład... na pustych dyskach, gdzie jeszcze nie przekroczono buforu SLC (do 30% pojemności dysku TLC), po tym masz już dużo wolniejszy bufor MLC do ok. 60% pojemności, a na koniec najwolniejszy tryb TLC. I to test na dyskach 2TB, w teorii 1TB będzie połowę wolniejszy od 2TB w takim samym teście. Do tego ty masz dysk w laptopie, oni testują w dobrze chłodzonym desktopie - kontrolery dysków SSD pod obciążeniem bardzo szybko przegrzewają się i throttlują - i najpewniej dlatego masz 270MB/s zamiast np. 750-800MB/s.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...