Skocz do zawartości
_rdk_

Hynix C-die CJR / Micron E-die

Rekomendowane odpowiedzi

Odpal jak możesz w aida test CPU Queen, ciekaw jestem czy się skaluje z pamięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oto wynik :)

 

3f9c93fe3dc987be.jpg

 

22fc7bf77928b8f4.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@novi: xtn ma rację, chyba coś namieszałeś z timingami. Albo ostatni to 600 albo masz o jedno 18 za dużo?

 

@xtn: gdyby interesował Cię Biostar X370GT7 kupiony kilka tyg. temu w Morelach to pisz priv, oddam w cenie Tomahawka a płyta dużo lepsza :)

Dzięki ale jakoś od przejścia z Asusa trzymam się od kilku lat MSI jeżeli chodzi o płyty i jeszcze się nie zawiodłem.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Więc tak, zacząłem kolejną zabawę, wymusiłem CR1 przy 3600mhz, pc się uruchomił, w aidzie tylko read zrobił na poziomie 53400mhz , a już w drugim okienku bsod, więc nie znam dalszych parametrów, za to zszedłem do 3400cl14.16.16.40.60.cr1 i okazuję się wedle aidy i cpu quen , że 3400cl14 cr1<3600cl16 cr2 , w quenie -282pkt względem 3600mhz, więc wedle tych testów , wychodzi , że na moich kościach najwydajniej będzie siedzieć na 3600cl16 cr2. Na cr2 cruciale znoszą napięcie na poziomie 1.45v śpiewająco , robiłem test z ciaśniejszymi timingami w aidzie i z godzinkę pc pracował bez zarzutu. 3e810a543156c43a.jpg

5474a52c6d07c651.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk ma chyba regulację FSB? Spróbuj dać 101 z RAM na 3600 i daj znać czy poszło? Tylko obniż przy tym 0,5 z mnożnika procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

BLCK fsb ma możliwość ustawiania, ale nie wiem czy wstanie, bo kiedyś próbowałem dać na 101 i nie wstawał. Jednak na 101 wstał pc . Na fsb 101 , 142pkt mniej w cpu Quen

5675a00b562e47d6.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze :) To teraz 102 i bijesz się o RAM ~3670 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

fsb102 pc się uruchomił, ale praca kompa jest upośledzona, windows się ładował z minutę, teraz aplikacje systemowe przestają odpowiadać, np paint jak zapisywałem zrzut to mielił z 3min ;x . 3667+fsb101 zawiesza się w teście aida ;x. Dovoltowałem nawet najpierw na 1.4v potem 1.45 i nic się nie zmieniło. c5886238a3bf04b1.jpg

 

Zmiana timignów z 40 na 36, 60 na 54 fsb100 :

9d5693abb6bf39b8.jpg

 

Cpu Quen + aida test fsb101 36.54 :

 

0acbebb4caadd40c.jpg

314149a7d8ac2f17.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk ma w UEFI możliwość ustawienia RAM na 3666?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tomahawk ma w UEFI możliwość ustawienia RAM na 3666?

Jak najbardziej , można do 4200mhz wybrac :)

ae3954eab9d365fd.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś tego 3666?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś tego 3666?

 

Szczerze na fsb100 nie , wieczorem spróbuję;). Jeśli będzie fail to powalcze o 3600 fsb101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dobre kości microna do kręcenia to tylko w tych białych crucialach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te dobre kości microna do kręcenia to tylko w tych białych crucialach ?

Szczerze nie ma reguły, ale ogólnie chyba często się je spotyka w tych białych sportach lt, balistixsach Elite, najczęściej ram o taktowaniach 3200+ , i modele pamięci dość świeże czyli z tego roku . 3667 wybrane z dram predkosci : 85e8b7962ebbace1.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałeś, masz stabilne te 3666?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra skoro tutaj też dyskusja o podobnych micronach to zapytam i tu

Czy wie ktoś jak obniżyć timingi? Pamięć to goodramy irdm 2400mhz (mogłem inne, no ale to były najniższe pamięci jak je kupowałem).

CL schodzi do 12, ale tRCD i tRP przy trybie 2667MHz nie chce zejść poniżej 15. Napięcie jakie im podaje to 1.5v, ale maksymalne jakie płyta może zadozować to 1.55v.

Pamięci przy tak wysokim napięciu nie grzeją się aż tak także to nie jest wina, ale chciałbym zejść z timingami jak najniżej bo samo CL12 to chyba aż takiego uzysku nie daje, a im niższe timingi tym wydajnościowo według testów zbliżam się do 2933/3000MHz CL16.

W pamięciach siedzą Microny D-DIE - D9TZV (MT40A1G8WE-075E:D)

 

0FcQobk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@thehope_

Na początku sprawdzić ile jesteś w stanie wyciągnąć z tych pamięci, a dopiero później proponowałbym zająć się szukaniem optymalnych ustawień.

Edytowane przez arek1022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thehope_

Na początku sprawdzić ile jesteś w stanie wyciągnąć z tych pamięci, a dopiero później proponowałbym zająć się szukaniem optymalnych ustawień.

 

tyle ile płyta pozwala(chipset h310), 2667mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź z tym pytaniem do podklejonego tematu o podkręcanie pamięci.

 

 

Trzeba bedzie dlubac pozostałe timingi nie tylko pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie ma reguły, ale ogólnie chyba często się je spotyka w tych białych sportach lt, balistixsach Elite, najczęściej ram o taktowaniach 3200+ , i modele pamięci dość świeże czyli z tego roku . 3667 wybrane z dram predkosci

Odczuwasz jakieś realne różnice? Robiłeś jakieś testy poza AIDA?

Bo z tego co pamiętam to ciśnięcie w górę wydajności kończy się na Ryzenie w okolicach 3200, dalsze podnoszenie przy jednoczesnym luzowaniu timingów nie daje w zasadzie nic.

Moje wyniki, kości to zestaw 32GB 2666, wziąłem bo cenowo wypadały rewelacyjnie, za Szajsungi musiałbym około 400 zł dopłacić, ale miałem takie poprzednio i szału nie było przy czterech kościach na Ryzenie więc nie kupiłem.

 

2138063.png

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jak na razie ustabilizować moje Predatory na 3333 Mhz na napięciu 1.42V i timingach 14, 17, 17, 17, 34, 52 CR1. Schodzenie z 17 na 16 powoduje blue screena chwilę po uruchomieniu kompa. Mogę jeszcze ewentualnie spróbować zejść niżej z napięciem. Testowałem w Aida64 przez 3 godziny i HCI Memtest do 1000%, więc raczej jest stabilnie. Możliwe że dałoby się jeszcze coś z nich wykrzesać więcej, ale nie bawiłem się w to na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej 3600 jest niestabilne w memtescie . Znacie jakiś test co realnie pokaże zwiększenie wydajności po oc ramu ? Bo szczerze chce walczyć o jak najlepszą wydajność, niekoniecznie przy 3600mhz , 3400 też będzie Oki, byle wydajność była wyższa. Może próbować 3400 14.16.16?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej 3600 jest niestabilne w memtescie . Znacie jakiś test co realnie pokaże zwiększenie wydajności po oc ramu ?

Gry komputerowe, zwłaszcza nowsze. IMO przykładowo Rise of the tomb raider lub hitman (ten sam silnik chyba), oczywiście inne gry też, możesz zobaczyć na youtubie, w których grach widać największy przyrost wydajności. Poza tym oczywiście testy w np. AIDA64 zapis/odczyt.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje na ROTR I AC Origins.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej 3600 jest niestabilne w memtescie . Znacie jakiś test co realnie pokaże zwiększenie wydajności po oc ramu ? Bo szczerze chce walczyć o jak najlepszą wydajność, niekoniecznie przy 3600mhz , 3400 też będzie Oki, byle wydajność była wyższa. Może próbować 3400 14.16.16?

Pakowacze - 7zip/Winrar, Prime95 jest mocno zależny od podsystemu pamięci. Generalnie większość aplikacji nie licząc gier jest bardzo mało zależna podsystemu pamięci ze względu na lepszą przewidywalność obliczeń i brak wykorzystania pci-express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...