Skocz do zawartości
Pioy

MSI i Ryzen 3000 - prawdopodobne problemy?

Rekomendowane odpowiedzi

Wedle ryzen Mastera zbija do 300mhz , nie mam już uspionych rdzeni jak to miało miejsce wcześniej. Wszystkie rdzenie są niby aktywne z minimalnym zegarem 300mhz

czyli z c-state masz uśpione a bez zbija do 300mhz tak? a C&Q masz włączone czy wył? no i jaki plan pod windą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy do b550 wsadzą większe kości pamięci po doświadczeniach z 450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dadzą spokojnie, tylko cena będzie wyższa, niż maxy 450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bardzo widze miejsce dla B550. Drożej niż B450 a taniej niż X570 ? Do tego dość sporo cięć. Raczej nie będą się opłacać jak cena skoczy na okolice 600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z c-state masz uśpione a bez zbija do 300mhz tak? a C&Q masz włączone czy wył? no i jaki plan pod windą?

 

U mnie c&q jest powiązane raczej z C State jako ogólnik, jak mogę w RM to podglądać to zobaczę ale raczej mam off . Plan ustawiłem amd performance zmodyfikowany . Minimalny stan cpu mam na 97% ustawiony . Tak dokładnie, mam wyłączone oszczędzanie energii A mimo wszystko wedle ryzen Mastera zbija mi zegary .

Hwinfo nigdy mi nie pokazywalo niższych zegarów niż takie , jak miałem ustawione na sztywno , tylko rm pokazywał że usypia rdzenie jak nic nie robię.

 

B550 raczej nie wskocza na start z cenami jakie teraz są na b450 , więc dodając chociaż 100-150zl do starszych odpowiedników, wyjdzie że za parę zł więcej będzie możliwość zakupu x570 , który jednak posiada trochę więcej funkcji

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie bardzo widze miejsce dla B550. Drożej niż B450 a taniej niż X570 ? Do tego dość sporo cięć. Raczej nie będą się opłacać jak cena skoczy na okolice 600zl.

 

Ale B450 stanieją, tak jak staniały B350.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie c&q jest powiązane raczej z C State jako ogólnik, jak mogę w RM to podglądać to zobaczę ale raczej mam off . Plan ustawiłem amd performance zmodyfikowany . Minimalny stan cpu mam na 97% ustawiony . Tak dokładnie, mam wyłączone oszczędzanie energii A mimo wszystko wedle ryzen Mastera zbija mi zegary .

Hwinfo nigdy mi nie pokazywalo niższych zegarów niż takie , jak miałem ustawione na sztywno , tylko rm pokazywał że usypia rdzenie jak nic nie robię.

 

B550 raczej nie wskocza na start z cenami jakie teraz są na b450 , więc dodając chociaż 100-150zl do starszych odpowiedników, wyjdzie że za parę zł więcej będzie możliwość zakupu x570 , który jednak posiada trochę więcej funkcji

Ok, czyli żeby zbiło zegar to wystarczy zmienić minimalny stan cpu poniżej 100% może być 99% z tego co wiem i styknie :Up_to_s: a oszczędzacze mogą zostać na off w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to by wychodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzacze jak podkręcacie to wręcz muszą być off. Oszczędzacze (AMD Cool n Quiet, Global C-State Control) mają sens tylko w przypadku stocka/auto/plucia na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzacze jak podkręcacie to wręcz muszą być off. Oszczędzacze (AMD Cool n Quiet, Global C-State Control) mają sens tylko w przypadku stocka/auto/plucia na OC.

Dlatego ja zawsze miałem na off na wszystkich platformach, ale oczytałem się ostatnio że ludzie mają to włączone pod ryzenem nawet po ręcznym oc i mi się namieszało w głowie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam włączone i w idlu np o 10W spada pobór energii wg hwinfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz ustabilizowalem ram na 3667 i if 1833 takze jestem w szoku że to tyle poszlo i dalej nie testowalem :E wystarczylo włączyć GDM i z 3533 poszlo do góry

Co to jest GDM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gear down mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co to daje? Orientujesz sie?

Poprawia stabilność ramu po OC nieco zmniejszając wydajność ale jest wydajniejsze niż 2T to jest coś pośrodku 1T a 2T po włączeniu tej opcji można też ustabilizować ram na mniejszym napięciu niż np na 1T bez GDM. Np ja zatrzymałem się na 3533mhz z 1T bez GDM i nie mogłem ruszyć dalej, po włączeniu gear down mode poszło na 3600mhz przy tym samym napięciu i tych samych timingach co 3533. W ryzenie warto iść w mhz bardziej niż w timingi więc lepiej włączyć to jeżeli dzięki temu jest możliwość większego taktowania oczywiście też bez przesady z timingami żeby nie było to 3600 CL20 :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie w ryzen master i zastanawiam sie czy to nie czasem on zle pokazuje a nie np hwinfo :Up_to_s: ustawiłem 4 różne plany po każdym uruchamiajac ponownie komputer, zmieniałem minimalny stan procesora na 99%,97%,95% i nadal wszystkie rdzenie bez ruszania myszką są na "sleep" nawet jak wymusiłem "najwyższą wydajność" komendą to rdzenie spią bez obciążenia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może AMD nas wszystkich oszukuje tymi losowymi wskazaniami, bo tak naprawdę tylko RyzenMaster pokazuje od razu zmiany napięć i sleepów i niesleepów. Nie ma żadnego dowodu, że te wskazania są prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , raczej skłaniałbym się zaufać masterowi, ponieważ z tego co czytałem c state pomaga w eliminacji problemów z chwilowymi zakłóceniami dźwięku , skoro C state by nic nie robiło , to by ten problem i jego rozwiązanie nie istniało . Nie doszedłem jeszcze do momentu zakłóceń if , więc nie potwierdzę czy to działa, ale jednak na włączonym c state rdzenie "zasypiały" a teraz są cały czas aktywne , z częstotliwością 300mhz. Więc coś się zmieniło i master o tym informuję, jedynie hwinfo , jest uparte i nic nie zmienia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , raczej skłaniałbym się zaufać masterowi, ponieważ z tego co czytałem c state pomaga w eliminacji problemów z chwilowymi zakłóceniami dźwięku , skoro C state by nic nie robiło , to by ten problem i jego rozwiązanie nie istniało . Nie doszedłem jeszcze do momentu zakłóceń if , więc nie potwierdzę czy to działa, ale jednak na włączonym c state rdzenie "zasypiały" a teraz są cały czas aktywne , z częstotliwością 300mhz. Więc coś się zmieniło i master o tym informuję, jedynie hwinfo , jest uparte i nic nie zmienia ;).

Ja mam wszystko wyłączone + plan najwyższą wydajność i 100% minimalnego wykorzystania cpu a i tak usypiają u mnie według mastera :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawia stabilność ramu po OC nieco zmniejszając wydajność ale jest wydajniejsze niż 2T to jest coś pośrodku 1T a 2T po włączeniu tej opcji można też ustabilizować ram na mniejszym napięciu niż np na 1T bez GDM. Np ja zatrzymałem się na 3533mhz z 1T bez GDM i nie mogłem ruszyć dalej, po włączeniu gear down mode poszło na 3600mhz przy tym samym napięciu i tych samych timingach co 3533. W ryzenie warto iść w mhz bardziej niż w timingi więc lepiej włączyć to jeżeli dzięki temu jest możliwość większego taktowania oczywiście też bez przesady z timingami żeby nie było to 3600 CL20 :E

 

Sprawdzałeś wyniki w jakiejś aidzie, czy czymś? U mnie aktualnie GDM jedyne co robi, do daje +15ns do latency. Podejrzewam skopany bios.

 

https://imgur.com/a/Dwo6JsY

 

bandwith kiepski, bo a) timingi słabe b) igpu w użyciu?

 

Więc z GDM możesz robić wyższy zegar, a w gratisie mieć latency skopane.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen master i cpuz pokazywał u mnie zmianę napięć jak działał bios poprawnie. Na trefnych buosach w obu programach napięcie stało.

 

Działanie Zen2 z zegarami jest specyficzne. Zupełnie inne niż dotychczas bylo w procach.

 

Można przyjąć że tylko ryzen master prawdę mówi bo działanie innych programów złe rozpoznaje zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wyniki w jakiejś aidzie, czy czymś? U mnie aktualnie GDM jedyne co robi, do daje +15ns do latency. Podejrzewam skopany bios.

 

https://imgur.com/a/Dwo6JsY

 

bandwith kiepski, bo a) timingi słabe b) igpu w użyciu?

 

Więc z GDM możesz robić wyższy zegar, a w gratisie mieć latency skopane.

zawsze sprawdzam, u mnie różnica to niecałe 1ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi nowa płyta główna od MSI na x570 - Unify, bez światełek. Hit czy kit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie macie prędkości i opóźnienia w aidzie przy T1 oraz GMD?

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie macie prędkości i opóźnienia w aidzie przy T1 oraz GMD?

ja mam jakieś 69.5/70ns wyniki nigdy nie są takie same zawsze jakaś odchyłka jest, mam ram 3200 @ 3600mhz 16-20-18-18-36 1T trfc 560 1.41v GDM ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chodzi o to, że jak save przekroczył jakąś ilość MB to zaczynały się dziać cuda, najbardziej widocznym objawem tego były statki i osady widmo. Dla przykładu akcja wyglądała tak, że po uszkodzeniu silników statku i wykonaniu abordażu na pokładzie nie było nikogo, a po opuszczeniu statku byliśmy atakowani przez teoretycznie pusty statek kosmiczny. Zostało to naprawione. Błąd z niemożnością znalezienia świątyni z mocą na pewnym etapie rozgrywki też wyeliminowano.
    • tak tak, jedynym wyjsciem jest przyjmowanie ludzi od przemytnikow i nakladanie kar dla niechetnych alternatywa jest tylko magia XDDDDDDD
    • @Spl97 daj spokój. To są ludzie, którzy myślą, że jak dasz ludziom wolną rękę to wszystko magicznie samo się wyreguluje.
    • Hej! Posiadam nietypowy problem - może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Posiadam PC do pracy w środowisku 3D - 32.0 GB RAM, i9 10900, RTX 4080, dyski SSD. Problem w tym że wydajność w grach jest bardzo słaba. Nie gram w gry ale odpaliłem ostatnio GTA IV (chciałem przejść po latach) oraz ostatnio z kolegą w Dead Island 2. Oglądająć filmiki na yt ludzie na podobnych, lub tych samych zestawach mają o wiele większą wydajność. W takim GTA IV mam 50-60 fps, ludzie mają po 200. W Di2 ok 90, ludzie mają po ok 140 (proof) Jak znaleźć rozwiązanie na taki problem? Czy ktoś może ma jakąś sugestię? Pozdrawiam
    • Cos w tym jest W pewnych miejscach w Warzone w gulagu np na LCD nie widzialem nic (dokladnie w katach jak sie przeciwnik chował), a na oledzie nagle te same miejsca rozjasnjone i widze przeciwnika lepiej. Wyciagnij kija z tylka bo jak widzisz moja wypowiedz byla na luzaku i ani cie nie krytykuje ani nie twierdze ze nie masz racji i tym bardziej nie pisze, ze ich technika jest perfekto
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...