Skocz do zawartości
Wilczekstepowy

Komputer zaczął mi mulić

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna wszystko było w jak najlepszym porządku, aż nagle zaczął mi mulić komputer. Myślałem, że to może wina antywirusa, że coś przepuścił, a więc odinstalowałem 360ST i na jego miejsca zainstalowałem trial ESET NOD32 Antivirus. Skanował mi komputer przez 17 godzin, znalazł 86 zagrożeń, które naprawił, ale prędkości komputerowi to nie przywróciło.

 

Np. powolniej mi się otwierają programy video, jak i same foldery. Również dłużej trwa instalowanie programów, np najnowsza wersja flashplayer instalowała mi się do tej pory bardzo krótko, to tak teraz nie mogę zainstalować najnowszej wersji, bo na okienku instalacyjnym wyświetla mi się "brak odpowiedzi". Jakieś nieporozumienie normalnie.

Dziwne natomiast, że bez żadnego problemu otwierają mi się przeglądarki internetowe i przeglądanie stron odbywa się bez żadnych trudności.

 

Nie mam pojęcia o co tu może chodzić? Ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziemy do tego działu na forum. Czytamy ten temat. Zakładamy odpowiedni wątek.

 

Zasyfić sobie tak system w dzisiejszych czasach to już trochę sztuka. Ja bym i tak zrobił formata. Nigdy nie wiadomo, co nawet po czyszczeniu będzie potem uszkodzone.

Nie instaluj na przyszłość aplikacji z nieznanego źródła. Tym bardziej takich, za które wolałeś nie płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dysk pada, zobacz czy masz bad sektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele programów do tego, nawet windows ma w sobie.

Ale np: "HD Tune".

Co to za dysk w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nie jest wszystko ok, bo Error Scan pokazał na grafice jeden czerwony sektor. Podaj SMART dysku za pomocą CrystalDiskInfo. W opcjach ustaw pokazywanie wartości w systemie dziesiętnym jak pokazano na zrzucie:

 

CDIjpg_qswaaqs.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dysk zaczyna się sypać - pojawił się bad sektor, zrób jeszcze tego smarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardziej czytelny jest screen/zrzut z CrystalDiskInfo. Zapytaj w tym temacie, co dalej z tym HDD (podając SMART) bo być może kwalifikuje się do zerowania i/lub remapowania. Według loga na dysku są niestabilne sektory (parametr C5). Poza tym z tego co znalazłem na dyskach WD parametr 01 powinien wynosić 0.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To dlaczego nie mogą go obecnie pogłębiać? Tak samo z infrastrukturą kolejową. Nie są się bo się nie da?
    • Kurde a ja niedawno kupiłem Assassin's Creed Mirage za 119 zł w sklepie ubisoftu, a tu promocja i cena 59,95 zł.
    • Tak, na ten moment plastik 50 gr, szklana wielorazowa butelka 1 zł. Zatwierdzonego operatora systemu mamy póki co aż jednego na cały kraj  Generalnie to można się domyśleć jak będzie wyglądał cały łańcuch: - sklepy - operatorzy systemu kaucyjnego - dostawcy automatów - firmy zajmujące się odbieraniem tych opakowań - zakłady zajmujące się przetwarzaniem w przypadku tworzyw sztucznych Samych automatów według obecnych obliczeń potrzeba jakieś 22 000. Tak, 22000 maszyn do uruchomienia praktycznie z dnia na dzień. Nawet MKIŚ przyznaje, że spodziewają się ze pierwszy rok będzie pilotażowy. Nie ma to jak pilotaż obejmujący 38 mln ludzi
    • Jestem z Elbląga i powiem wam, że szczerze chciałbym wierzyć w ekonomiczny sens przekopu i rozwój całego regionu oraz miasta dzięki tej inwestycji, ale jakoś tego nie widzę. I tak naprawdę jedynym plusem jest uniezależnienie się od Rosjan w zakresie zgody na przepłynięcie z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany i na odwrót. Innych plusów nie widzę, a w rozwój portu nie wierzę, ponieważ najbliższym i najlepszym z ekonomicznego punktu widzenia oraz logiki partnerem do przeładunków w porcie byłaby ... Rosja. Kiedyś, dawno temu, elbląskie firmy masowo importowały z Rosji węgiel i wówczas elbląski port osiągał naprawdę niezłe obroty, ale potem to się skończyło.  I jest jeszcze jeden problem z portem: po co statki mają się pchać do elbląskiego portu, skoro jest on na peryferiach transportu kolejowego? Elbląg nie ma żadnego bezpośredniego połączenia z głównymi liniami kolejowymi w kraju, zwłaszcza w kierunku południowym. To już lepiej rozładować statek w Trójmieście, od razu zapakować się na wagony i ruszać w Polskę, a nie, wyładować się w Elblągu i utknąć w zadupiu kolejowym lub nieekonomicznie ładować się na ciężarówki, bo przeładunek na ciężarówki ze statków tak naprawdę jest opłacalny tylko w ograniczonym, lokalnym zakresie, a w Elblągu i okolicach nie ma odpowiednich fabryk oraz skupisk ludności, by skonsumować ewentualne transporty morskie "na miejscu", na rynku lokalnym.  A jak ostatnio jeszcze słyszałem, jak Andrzej Duda mówi, że wejście na Zalew Wiślany ma znaczenie z punktu widzenia wojskowego, to witki mi opadły. Żaden okręt wojenny marynarki nie wpłynie na to bajoro, bo to tak jakby próbować kajakiem pływać po kałuży. Straż Graniczna i owszem, to jest ich rewir, ale wojsko? No ludzie, jak ktoś był nad Zalewem Wiślanym to doskonale wie, jaki to absurd.  Tak więc chciałbym się bardzo mylić i bardzo, ale to bardzo chciałbym, żeby Elbląg dzięki portowi zaczął się rozwijać, ale patrząc realnie - nie ma na to najmniejszych szans. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...