Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

 

Przecież takimi posunięciami te debile z NVIDI narażają się na jeszcze większy hejt i gównoburze, pewnie jeszcze dziś zaczną gonić zielonych na redicie i w sumie słusznie, AMD dało ciała z premierą ale to co robi NVIDIA karząc za zbyt mało pochlebnie recenzję to jakaś kpina, pan skórka obraził się na chłopców i zabrał zabawki żenada level hard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, skoro robią lepsze karty i lepsze sterowniki, a większości konsumentów nic nie obchodzi poza "NV jest lepsze" i nie patrzą na ceny czy parametry. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Co z tego, skoro robią lepsze karty i lepsze sterowniki, a większości konsumentów nic nie obchodzi poza "NV jest lepsze" i nie patrzą na ceny czy parametry. 

A co mają w zamian kupić AMD, które banuje nieprzychylnych recenzentów od lat? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, michaelius33 napisał:

A co mają w zamian kupić AMD, które banuje nieprzychylnych recenzentów od lat? :D

Tam jest chociaż sens banowania, bo karty gorsze i nie chcą tego wyjawiać. Ale NV wypada lepiej, więc tym bardziej mnie to bawi... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka karte kupić za 1080ti do 1440p? Gram raczej tylko w Wow-a. Czasami ogram w Assassina. Powiem szczerze że głównie gpu zmieniam ze względu na brak gwarancji. Będzie współgrało z i5 9600k, która być może posłuży i do nowej platformy AM5 jeśli jest to realne. Celowałem w 3070, może w 3080 żeby za te powiedzmy 2 lata nie wymieniać odrazu gpu. Macie jakiś pomysł jaka strategie obrać. Buduje się więc wymieniam komponenty tylko by utrzymać gwarancję, fajerwerków nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do posiadaczy strixy, 3080 w default wam pobiera więcej jak 320W TDP? Mi żre na default 370W, jak odkręce korek to 420 przy tym samym zegarze. I jakie są napięcia i zegary domyślne np dla wersje FE

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzkra napisał:

A jaka karte kupić za 1080ti do 1440p? Gram raczej tylko w Wow-a. Czasami ogram w Assassina. Powiem szczerze że głównie gpu zmieniam ze względu na brak gwarancji. Będzie współgrało z i5 9600k, która być może posłuży i do nowej platformy AM5 jeśli jest to realne. Celowałem w 3070, może w 3080 żeby za te powiedzmy 2 lata nie wymieniać odrazu gpu. Macie jakiś pomysł jaka strategie obrać. Buduje się więc wymieniam komponenty tylko by utrzymać gwarancję, fajerwerków nie potrzebuje.

 

2 godziny temu, michaelius33 napisał:

Zmiana na cokolwiek poniżej 3080 jest bez sensu imho.

3070 robi mielonke z 1080TI. 3080 robi mielonke z 3070. 

Cokolwiek nie wybierzesz, będziesz zadowolony. Byle chłodzenie było w przyzwoitej wersji.

 GIGABYTE może mieć 4 lata gwarancji po rejestracji. Zotac 5 lat. Większość 3080 oraz obudów wymaga dość ostrego UV. W 3070 też warto zrobić UV bo karty odbijają do PowerLimitu i traca wydajnosc.  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KawiorS napisał:

Ponawiam pytanie do posiadaczy strixy, 3080 w default wam pobiera więcej jak 320W TDP? Mi żre na default 370W, jak odkręce korek to 420 przy tym samym zegarze. I jakie są napięcia i zegary domyślne np dla wersje FE

 

 

Strix limit mocy def 370w max 450w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

 

3070 robi mielonke z 1080TI. 3080 robi mielonke z 3070. 

Cokolwiek nie wybierzesz, będziesz zadowolony. Byle chłodzenie było w przyzwoitej wersji.

 GIGABYTE może mieć 4 lata gwarancji po rejestracji. Zotac 5 lat. Większość 3080 oraz obudów wymaga dość ostrego UV. W 3070 też warto zrobić UV bo karty odbijają do PowerLimitu i traca wydajnosc.  

Zoltac kiepską ma ocenę, przez dostępność czy że jest kiepska ogolnoe?

Faworytem jest aurus, ale obecnie pod 5k to przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Strix limit mocy def 370w max 450w.

Dziękuję.

Jak u was to wygląda? Na stock ustawieniach GPU. U mnie zwłaszcza ostatni etap laguje i tak mam w grach strasznie to wkurza ;/

Bez G-sync lepiej

20201214_193650.jpg.d25a88554bbc0f1ff0105f1881063387.jpg

Z G-SYNC lipa:(

20201214_193059.jpg.0e5de427ab3802b2adcecca11a0a513d.jpg
 

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, jack.alderr napisał:

No chyba nie robi się testów z włączonym GSYNC.

Nawet w 3d marku jest stosowna informacja by wylaczyc Gsync.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, mniejsza o ten fakt nawet z wyłączonym g-sync mam micro przycięcia i dropy fps i nie moge sobie z tym poradzić w grach:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety x-kom anulował moje zamówienie i jestem zmuszony kupić RTX 3080 od kogoś.

Wynalazłem taką ofertę: link (olx)

tl:dr 4550zł za MSI Gaming X Trio, konto na OLX'ie od 8 lat, ma inne aukcje. Powiedział, że bez problemu może wystawić na Allegro.

Czuć scam, czy taka cena jest odpowiednia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestował ktoś z forumowiczów Suprima 3080, kto miła wczesniej X trio? Oprócz wyższego PL i braku grafenu ma jakąś przewagę ? Np. jeszcze lepszą kulturę pracy ?

Klepnąłem dziś na owocowych Suprima, jak wejdzie to chętnie potestuję, oddam pokonanego w rozsądnej cenie.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam takie wydziwianie i kombinowanie z kartami ?

I tak pewnie skończy na UV jak każda inna 3080 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem x-trio na suprime x i jedyne go zyskałem to ładniejszy wygląd, bez tandetnego plastiku i ledów działających jak jarzeniówki.

Kultura pracy obu kart bardzo porównywalna. Jedynie wyższy PL Suprima i zegary na defaultowych ustawieniach to jakiś atut. 

Oczywiście szybkie UV i rozczarowanie, bo Suprime nie działa stabilnie na takim napięciu i zegarze jak X-Trio. O 0.831 V i 1875 MHz mogę tu zapomnieć, bo trafił się gorszy kawałek krzemu. 

Podsumowując, w moim przpadku zmiana bezsensowna.

 

Edytowane przez stanko11
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, stanko11 napisał:

Ja zamieniłem x-trio na suprime x i jedyne go zyskałem to ładniejszy wygląd, bez tandetnego plastiku i ledów działających jak jarzeniówki.

Kultura pracy obu kart bardzo porównywalna. Jedynie wyższy PL Suprima i zegary na defaultowych ustawieniach to jakiś atut. 

Oczywiście szybkie UV i rozczarowanie, bo Suprime nie działa stabilnie na takim napięciu i zegarze jak X-Trio. O 0.831 V i 1875 MHz mogę tu zapomnieć, bo trafił się gorszy kawałek krzemu. 

Podsumowując, w moim przpadku zmiana bezsensowna.

Przekonałeś mnie - dzięki. 
Moja sztuka X trio też się bardzo dobrze undervoltuje, więc oszczędzę sobie zabawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze chłodzenie + wyższy PL nie gwarantuje lepszej kultury pracy ;) 

Jak ktoś robi UV to kluczowym tutaj będzie zawsze krzem jak u stanko11. Jak TrioX z nieco słabszym chłodzeniem poleci na niższym napięciu od SuprimX, to może nawet ciszej chodzić bo waty w dół zejdą. 

3 minuty temu, Griszah napisał:

Moja sztuka X trio też się bardzo dobrze undervoltuje, więc oszczędzę sobie zabawy. 

Sideband chyba to najlepiej podsumował :) Jak lecicie ostro na UV i macie już ciche karty, to co więcej chcecie ugrać na kulturze pracy zmieniając karty na bardzo podobnym poziomie?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

Lepsze chłodzenie + wyższy PL nie gwarantuje lepszej kultury pracy ;) 

Jak ktoś robi UV to kluczowym tutaj będzie zawsze krzem jak u stanko11. Jak TrioX z nieco słabszym chłodzeniem poleci na niższym napięciu od SuprimX, to może nawet ciszej chodzić bo waty w dół zejdą. 

Sideband chyba to najlepiej podsumował :) Jak ostro na UV i macie już ciche karty, to co więcej chcecie ugrać na kulturze pracy zmieniając karty na bardzo podobnym poziomie?

Niektórzy chcą ugrać wygląd ;) , ale mnie akurat wygląd karty w budzie średnio interereree. 

Macie racje, lepszym krzemem można zyskać więcej na kulturze pracy (po UV) niż większą chłodnicą. 

Większy PL Suprima i tak bym nie wykorzystywał bo już 350W to jest za dużo dla mojej budy.

 

9 minut temu, Minciu napisał:

Sideband chyba to najlepiej podsumował :) Jak ostro na UV i macie już ciche karty, to co więcej chcecie ugrać na kulturze pracy zmieniając karty na bardzo podobnym poziomie?

Moja sztuka X trio jedzie bez zająknięcia na 1830MHz/0,8V.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, KawiorS napisał:

Dziękuję.

Jak u was to wygląda? Na stock ustawieniach GPU. U mnie zwłaszcza ostatni etap laguje i tak mam w grach strasznie to wkurza ;/
 

9 godzin temu, KawiorS napisał:

Okej, mniejsza o ten fakt nawet z wyłączonym g-sync mam micro przycięcia i dropy fps i nie moge sobie z tym poradzić w grach:(

 

Zazwyczaj Gsync pomaga na przycięcia i dropy FPS. Gra wydaje się płynniejsza.

Co znaczy że gra Ci laguje? Masz problem z internetem? https://pl.wikipedia.org/wiki/Opóźnienie_(informatyka)

 

 

2 minuty temu, Griszah napisał:

Moja sztuka X trio jedzie bez zająknięcia na 1830MHz/0,8V.

Jak ustawisz 300wat żeby Ci GPU kręciło i jakieś 1300rpm to jakie masz temperatury? U mnie niecałe 70*C wówczas się buja w 3d marku ( na otwartej budzie bo za mała :P ). Chociaż ciężko przełożyć takie wartości między innymi fizycznie rdzeniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Minciu napisał:

Lepsze chłodzenie + wyższy PL nie gwarantuje lepszej kultury pracy ;) 

Jak ktoś robi UV to kluczowym tutaj będzie zawsze krzem jak u stanko11. Jak TrioX z nieco słabszym chłodzeniem poleci na niższym napięciu od SuprimX, to może nawet ciszej chodzić bo waty w dół zejdą. 

Sideband chyba to najlepiej podsumował :) Jak lecicie ostro na UV i macie już ciche karty, to co więcej chcecie ugrać na kulturze pracy zmieniając karty na bardzo podobnym poziomie?

No i dokładnie tak jest. To co ewentualnie zyskuję odrobinę bardziej wydajnym chłodzeniem, to tracę podczas UV, bo żeby uzyskać ten sam zegar, muszę teraz dovoltować gpu.

Jeszcze dodam, że X-Trio kosztowało mnie 3800 zł, a Suprim 4400 zł. To na pewno nie była dobra zmiana :) Ale mam za swoje. Za dużo kombinowałem mając już dobrą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, stanko11 napisał:

Jeszcze dodam, że X-Trio kosztowało mnie 3800 zł, a Suprim 4400 zł. To na pewno nie była dobra zmiana :) Ale mam za swoje. Za dużo kombinowałem mając już dobrą kartę.

Jak to dobrze uczyć się na cudzych błędach ;)

43 minuty temu, Minciu napisał:

Jak ustawisz 300wat żeby Ci GPU kręciło i jakieś 1300rpm to jakie masz temperatury? U mnie niecałe 70*C wówczas się buja w 3d marku ( na otwartej budzie bo za mała :P ). Chociaż ciężko przełożyć takie wartości między innymi fizycznie rdzeniami. 

Tutaj robiłem porównanie do Tuf i Straxa, ale na wyższym napięciu (bios cichy).

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...