Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, T0TEK napisał:

ludzie zostali z integrami. 

Dokładnie 2 dni wytrzymałem na integrze po sprzedaniu 1080Ti przed premierą Ampere :E Na trzeci dzień miałem już na przeczekanie Strixa 1070 za 900zł :)  Swoją drogą ten Strix to był kot, ona boostowała 2164MHz na stock przy 60fps i 50st w RDR2 ! W lipcu ! Byłem pod wrażeniem tej karty :thumb: W grudniu 2020 udało się kupić Suprima 3080 za 3999zł, więc Strix 1070 poszedł na sell, ale już nie za tyle co dałem, tylko za 1600zł :E Takie były wtedy ceny jak wszyscy wiemy. W każdym razie X-kom wywiązał się jeszcze z zamówień na 3070 (Też Suprim) za 3200zł w lutym 2021 i Gigabyte Vision 3080 za 4200zł (zamiast TUFa) na lato jakoś (10 miechów od zamówienia i prawie rok po premierze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu, że zamówiłem Ventusa kilka minut po premierze to potem po kilku miesiącach mi go x-kom zrealizował w premierowej cenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie praktycznie na premierę udalo wyrwać 3080 Suprim x z x-kom za 3999.

Bilem sie z myslami, czy tyle zaplacic alw finalnie ja wzialem.

Poszla duzo pozniej za 8650zl z pocalowaniem reki.

Ale na swoje czasy to byl kawal karty.

Ogralem na niej troche gier, w tym podstawke CP2077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, zachy napisał:

Mi sie praktycznie na premierę udalo wyrwać 3080 Suprim x z x-kom za 3999.

Na premierę ich nie było, Suprimki wyszły jakoś w listopadzie/grudniu ;)

38 minut temu, zachy napisał:

Poszla duzo pozniej za 8650zl z pocalowaniem reki.

Moja za 8500 i od razu kupiłem za tą kasę Suprima 3080Ti w Proshopie ;) To był piatek, w poniedziałek kosztowały już 9200zł !!! Masakra co się wtedy odwalało 

43 minuty temu, zachy napisał:

Ale na swoje czasy to byl kawal karty.

Kawał karty ? Toż to było bydle z bydlęcą mocą 8:E  Pamiętam, pojechałem z tą kartą do znajomego żeby ją sprawdzić (padła w końcu później), a on miał 3080 EVGA XC3 (nie FTW3), toż to mikrus był w porównaniu do Suprima ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tzn chodziło mi o to, ze jak premierę mial Suprim X i sie w -kom pojawil pierwszy rzut to ja udalo aie zgarnac, chyba jedna z dziesięciu sztuk.

Z ciekawości kliknalem koszyk i udalo sie zamowiwnie przeprocesowac.

To byl piatek jakos 15-16, doplacilem do wysyłki weekendowej i jeszcze w niedziele po 20 doszla.

Po 23 testowalem ja :)

Edytowane przez zachy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@maras2574

A to nie tobie się suprim skasztanił szybko? Był pamiętam taki przypadek na forum, że ileś czasu ktoś potem w szufladzie nawet siedział ze zepsutym suprimem - cała tam jakaś epopeja była. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kelam Tak, to właśnie był mój Suprim ;) 

24 minuty temu, zachy napisał:

To byl piatek jakos 15-16, doplacilem do wysyłki weekendowej i jeszcze w niedziele po 20 doszla.

Ja swojego odbierałem 23 grudnia, więc fajny prezent pod choinkę się wtedy trafił 8:E

15 minut temu, Kelam napisał:

w szufladzie nawet siedział ze zepsutym suprimem

Tak było, nie chciałem wysyłać na reklamację bo się bałem że kasę oddadzą, albo karta gdzieś zginie :E O różnych wałkach się wtedy słyszało ;) W końcu się zdecydowałem i MSI kartę naprawiło, od razu poszła do żyda :) 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepszy tekst tamtych czasow... Ze jak ktos kupil 3080 do 4000-4500zl to wygral zycie :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że była pogoń za króliczkiem :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedałem jeszcze przed tym szalonym skokiem cen RTXa 2070super windforce za 3.5k a kupowałem go w nieistniejącym już punkcie w rynku Wrocławia sklepu proline, za 2199 :E kupiłem jakoś w marcu czy kwietniu w pierwszej fali pandemii, a sprzedałem koło września. Też była porządna przebitka cenowa, ale jakbym go potrzymał do Ampere to pewnie z 4k bym zgarnął na lekko za niego :> w tamtym czasie generalnie pogoniłem stacjonarkę za laptopa (Ryż 2700X z gtxem 970 sprzedałem za 3,5k :E ) bo byłem w trakcie przeprowadzki na nowe mieszkanie, trzeba było kasy etc, masakryczne czasy to były. Siedziałem na lapku z GTXem 1650 i PS5/XSX :D 

Do kompa stacjonarnego wróciłem dopiero jakoś z początku tego roku ale i tak początkowo na używkach do LGA1150 :D  (odkopało się staruśką z97 i i7 4790 z szafy) a później w AM4, na którym chwilę zostanę bo mnie nie męczy w żaden sposób jeszcze. No ale nówki karty chyba szybko nie kupię - takie ceny jakie są to jest jakiś kosmos/wydajność. nawet płacąc te 6k skalperom za 3080 człowiek wtedy odczuwał bardzo wyraźny przyrost wydajności. Szwagier zamienił RTX 2060s na 3080 TUFa to mu klatki skoczyły ponad 2x :E a to tylko jedna generacja kart. Z 4xxx nie ma aż takiego efektu wow, nawet z superkami. Stąd może nie mam specjalnego parcia na zmianę - a jeszcze jak poczytałem co nas czeka z 5xxx cenowo/wydajnościowo to mój poczciwy suprimx jeszcze z rok poleci :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2024 o 22:41, Qrdello napisał:

Szwagier zamienił RTX 2060s na 3080 TUFa to mu klatki skoczyły ponad 2x :E a to tylko jedna generacja kart.

Oj trudno dziś o klatki x2, chyba ze w RT, gdy brakuje Vramu na słabszej karcie.
Gtx1660ti x2 = ~rtx3060ti / rtx3070, cenowo na rynku używanych kart też jest to x2, czasem +100-300 zł zależnie od wersji i gwarancji.
Kolejne x2 = rtx 4080 w 1440p / 4k, ale ciekawe ile z tego to jest brak Vram.
Z RT może 4070ti super da prawie 2x więcej klatek w 4k, choć w PT nawet rtx4070ti daje radę to osiągnąć - skok z ~22 do 40fps w 1080p :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie do którego roku lub nawet miesiąca były sprzedawane edycje FE (3060ti-3070-3070ti)? Z techpoweup wnioskuję że nie ma wersji 8pin?
Widzę, że karta jest bardzo niska, wysokości śledzia... Aż chce się dla żartu wsadzić ją do chieftec CS-03B-U3 ze zmodyfikowaną wentylacją, tylko ta wtyczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty :)  To była wtyczka 12 pin ..  Kupowałem swoją jakoś 3 lata temu .. Napisane ze produkcja została zakończona w połowie 2022

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem dwie generacje w plecy, ale dorwałem i przetestowałem już rtx3070 od Della.
Machnąłem szybki, byle stabilny undervolt do 1905 mhz przy 937mv i trzyma wyższe taktowanie niż domyślnie. 220w zleciało do ~200w.
Przy tych samych ustawieniach Cyberpunka i ograniczeniu klatek pobiera mniej prądy niż gtx1660ti, ~100w przy 40fps oraz do ~125w przy 60fps.
Mógłbym nawet grać z PT z DLSS automatycznym w ~40fps, bo o dziwo nie wygląda to rozpraszająco w 1080p, a rozdzielczość odbić mnie nie obchodzi.... I tak grałem na najniższych odbiciach bez RT :E 
4k na moich wcześniejszych ustawieniach leci bez problemu w 60fps z DLSS, teoretycznie zbalansowany powinien być wystarczający, ale dałem dynamiczny, bo ile można ustawiać.

Dell 3070 jest też całkiem cichy, domyślnie stara trzymać się koło 50% wentylatorów, a po udervolcie nawet rzadko do nich dobija. Wywalił mi furmarka na samym początku, ale to była ścinka i artefakty od podkręconego ramu, na który karta dmuchała gorącym powietrzem. Na XMP nie ma problemów.

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione 1980Mhz 950mV, a i tak w Quake II RTX i 3dmarku dobija do 220W.

Swoją drogą zabierałem się długo za wymianę wentylatorów na nowe i w końcu wymieniłem. Przy okazji wymieniłem pastę (nałożoną rok temu Arctic MX-4) na Gelid Extreme. Aplikacja znacznie trudniejsza ze względu na dużą lepkość, a zmian w temperaturach dużych nie zaobserwowałem, może ze 2 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@musichunter1x

No te karty od Della nie są złe, miałem parę godzin 3080 i też byłem w szoku jak to cicho chodzi. Szkoda, że jestem czasem trochę za szybki w podejmowaniu decyzji i odesłałem bo się wyłączała pod obciążeniem a tam może by wystarczyła wymiana kości pamięci i bym teraz siedział na 3080 za 1000 zł (niecały rok temu kupiona)

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wamak napisał:

Ja mam ustawione 1980Mhz 950mV, a i tak w Quake II RTX i 3dmarku dobija do 220W.

Aaa, ja tylko na szybko w Furmarku testowałem, bo to pierwszy dzień, więc trochę słabiej wykorzystuje GPU. Ale w Cyberpunku też trzymało się <195w.
Znów siadłem do ustawień i patrzę a effective clock czy nie odbiega znacznie... Teraz daje radę na 850mv 1830mhz ~165w.
Poprzedni właściciel, z którym bardzo dobrze się rozmawiało również o innych sprawach, wymieniał pastę i teoretycznie jest to karta autentycznie kupiona z komputerem alienware do użytku, z czasem w innej budzie.


W czym polecacie testować dość szybko kartę przy UV? Gtx1660ti był prostszy, bo nie ma rdzeni od RT itp. :E 

Godzinę temu, Pentium D napisał:

 a tam może by wystarczyła wymiana kości pamięci i bym teraz siedział na 3080 za 1000 zł (niecały rok temu kupiona)

Ile brali za takie naprawy? 300 zł? Kusiło mnie szukanie della rtx3080, ale dopłata do bezpieczniejszej sztuki / naprawy byłaby niedaleko rtx4070. Ostatnio tylko za +1300 zł widziałem.

Przynajmniej zobaczę na ile jestem w stanie obejść 8 GB Vramu w grach i już wiem, że chcę następną kartę z DLSS lub innym dobrym skalowaniem. CP2077 z PT nawet w trybie DLSS ultra performance 1080p nie wyglądał potwornie, nadal lepszy obraz niż 720p z PS3,  :E  Jednak nie jest to 720p jakości God of war III.
Ah, muszę przetestować to w podstawce wśród budynków, bo na odległych bardzo przeszkadzał mi FSR, że stwierdziłem że nigdy tego nie chcę.


Edit. Wśród budynków i ogrodzeń + samochodami za nimi, patrząc z daleka nie widzę irytujących problemów, a gdy już je znalazłem, to bez skalowania było nawet gorzej, ale tam raczej jest kłopot z kątem i ilością trójkątów w stosunku do pikseli, czy jak to zwał.
DLSS quality + 1080p z moimi ustawieniami w 60fps pobiera tylko <80w. Ah cudowne to będzie w lato. Tryb wydajności jest dla mnie lepszy od FSR quality, ale tam jest marne 2.1... Przynajmniej DLSS można łatwo modować do najnowszej wersji w grach ze starą wersją jak np. RDR2.

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, musichunter1x napisał:

Ile brali za takie naprawy? 300 zł?
 

Nie wiem ile by to kosztowało bo jedynie na szybko sprawdziłem ile taka kostka pamięci kosztuje i na lokalnie ktoś chciał 100 zeta a u chińczyka 150 pokazało a jak się później okazało już po odesłaniu karty to to była cena za partię czyli kilka sztuk kostek a jedna kostka około 30 zeta. Możliwe też, że zwykły reflow lub reball by wystarczył, no ale jak pisałem, czasem jestem za szybki w decyzjach i nie wszystkie opcję przeanalizuję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One serio tak dobrze reagują na UV? Właśnie mam stabilne 1605mhz, effective 10mhz mniejszy przy 0.750mv ~125w, testowany na razie tylko Furmark. Wentylatory zostają na 35%, gdzie 30% to minimum. Wzoruję się na tematach UV wersji mobilnej 3070ti, która ma taką samą specyfikację z TDP 115w i boost 1410mhz.  Ciekawe czy na 1600mhz jest tak wydajny jak rtx4060ti?
Chyba będę mógł ją kiedyś wsadzić do Rajintek Metis Plus... Te pół centymetra mniej od 3080, może pozwoli mi zachować włącznik, bo jednak ma ~261mm lub źle mierzę, ale wystaje jakieś 2 cm za płytę mATX.

Te plotki o Switchu na Ampere mają sens, szczególnie jest to będzie 4-6nm...

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, musichunter1x napisał:

One serio tak dobrze reagują na UV?

To coś odkrywczego że można zrobić UV ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Killer85 napisał:

To coś odkrywczego że można zrobić UV ? :hmm:

Spodziewałem się zejść do 150-180w przy sensownym taktowaniu, a nie <130w... Ale trochę za wcześnie świętowałem, ponieważ po paru minutach te agresywne ustawienie się wyłożyło w Cyberpunku, gdy testowałem z PT, DLSS balans i 30-40ps, blokada do 40. Pewnie nie wykarmia rdzeni RT. 

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny co myśli, że effective clock cokolwiek zmienia.

1605Mhz przy 0.75V to słabiutki wynik. Na 3080 przy 0.77V 1815Mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sideband napisał:

Na 3080 przy 0.77V 1815Mhz ;)

Metodą na na offset, czy jak się zwała ta wersja numer 2? Sam na razie po postu wybieram punkt na krzywej, dodaję mhz do rdzenia i shiftem zaznaczam + zniżam wszystko na prawo od niego.
Liczyłem że jak zejdę do poziomu ponad mobilne układy to już jest dobrze, bo tam chyba jest lepsza selekcja rdzeni?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robi się selekcji generalnie poza tym mobilki też da się poprawić ręcznym UV ;) Lapki pracują przy wysokich temp to się nie żałuje napięcia by trzymać stabilność.

Ampere są tragiczne ustawione z fabryki ;) Z effective clock polega myk jak wymusisz boost to zegarek przestanie latać i on właściwie będzie ciągle taki sam jeżeli nie ma wąskiego gardła ze strony limituje mocy, temp etc. Póki działa zarządzenie energii ze strony sterownika to takt lata i stąd inne taktowanie na effective clock.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...