Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Szrociszcze! ;)

dobrze wiecie ze nie o to chodzi taką wydajność bedzie miała 4070 albo 4070ti przy mniejszym poborze prądu i niższej cenie plus inne zalety do tego utrata wartości topowych jest  najwększa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2022 o 19:24, lukibossss napisał:

Pany szybkie pytanko, 3090 po UV do 0.8V dalej wpieprza ~340W, to normalne? 

Sporo tnij do momentu aż nie zacznie kuleć wydajność do 0.75 bodajże może się udać? nie pamiętam :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to nie w Polsce ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Alphacool eiswolf 2 da radę z Zotaciem 3080ti Trinity OC? W chłodzeniu wodnym jestem laik totalny, a wentylatory tego parcha doprowadzają mnie do obłędu

Edytowane przez ygdersil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że da radę pytanie tylko czy hałas od pompki będzie dla Ciebie akceptowalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Jest oc jest potencjał :D 

btw mam mały problem może mi ktoś coś doradzi podobno zbliżają się obniżki serii 3000 pełne magazyny i nadchodząca premiera 4000 osobiście mam msi 2060 już po gwarancji kupiona w 2019 mam temat zamiany na rtx 3080 12 gb tylko gość też nie ma gwarancji dostał niby w prezencie i nie ma dowodu zakupu chce 2k dopłaty warto w to iść czy nie? może lepiej czekać i kupić coś z nowej serii za te 2k czy się wymienić z nim mówi że mogę ją nawet testować cały dzień że nie kopała ani nic co o tym myślicie kuszący model z perspektywy, że go wycofano niedawno podobno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta z kopary ;)  W te bajki o prezentach w postaci tak drogich gpu to bym nie wierzył. Już widzę jak ktos kupię gpu za tyle kasy nawet w prezencie i wyrzuca paragon wiedząc, ze jest gwarancja. 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Karta z kopary ;)  W te bajki o prezentach w postaci tak drogich gpu to bym nie wierzył. Już widzę jak ktos kupię gpu za tyle kasy nawet w prezencie i wyrzuca paragon wiedząc, ze jest gwarancja. 

Nawet jeśli to można to jakoś sprawdzić, zweryfikować? I w czym problem nawet jeśli z koparki w sumie ten model jest od stycznia na rynku jeśli kopał to niewiele zakładając że kupił w premiere gość nie ma żadnych innych ogłoszeń zdjęcia z obudowy sam zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Karta z kopary ;)  W te bajki o prezentach w postaci tak drogich gpu to bym nie wierzył. Już widzę jak ktos kupię gpu za tyle kasy nawet w prezencie i wyrzuca paragon wiedząc, ze jest gwarancja. 

Dokładnie tak. Trzeba być skrajnym dzbanem, by zrobić komuś prezent za kilka K i wywalić paragon.
Do tego mówi się - "masz tu prezent, a u mnie jest paragon w razie W".

Dzbanstwo kwadrat = dostać taki prezent i nie wbić w ceneo modelu, by się przekonać ile prezent kosztował  (i tak po niespodziance).
Więc, takie gadki, to pierdy.

Ciekawe, czy jak by prezentem była fura, to też fv w kibel, bo... prezent?
Jakiś festiwal absurdów dla dzieci.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DemiX34 napisał:

Nawet jeśli to można to jakoś sprawdzić, zweryfikować? I w czym problem nawet jeśli z koparki w sumie ten model jest od stycznia na rynku jeśli kopał to niewiele zakładając że kupił w premiere gość nie ma żadnych innych ogłoszeń zdjęcia z obudowy sam zrobił.

No to sobie weryfikuj ;) 

6 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Z kopary? Widziałem nie dawno oferte na allegro, że gośc zgubil paragon. Oferte i tak ktos kupił

No i ? Ludzie wszystko kupią i łykną wszystko jak zobaczą super cenę. 

Zreszta to kasa kupującego i każdy robi z nią co chce i kupuje co chce. 

6 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Dokładnie tak. Trzeba być skrajnym dzbanem, by zrobić komuś prezent za kilka K i wywalić paragon. Do tego mówi się - masz prezent, a u mnie jest paragon w razie W. Dzbanstwo kwadrat = dostać taki prezent i nie wbić w ceneo modelu, by się przekonać ile prezent kosztował  (i tak po niespodziance). Więc, takie gadki, to pierdy.

Ciekawe, czy jak by prezentem była fura, to też fv w kibel, bo... prezent? Jakiś festiwal absurdów dla dzieci.

Tak jak sprzedawali Pascale po kopaniu, karta nie kopała. Pochodzi z pracowni graficznej, mogę wystawić FV ?

Dziś większość sklepów wystawia dowód zakupu w formie PDF. Praktycznie poza x-kom z odbiorem osobistym na cały sprzęt mam PDF. Nawet taki mały sklep jak KRSystem wystawia PDF.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale serio pytam czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić nie znam się na tym kompletnie? Dokładnie to pisał, że kolega mu ją kupił w uk i nie ma z nim kontaktu jak spytałem o dowód zakupu, gwarancji coś takiego taką bajeczke sam nie wiem jakby się to tylko dało jakoś sprawdzić..

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma licznika pracy xd ewentualnie można sprawdzić czy plomba całą, ale to żaden wyznacznik. Jedź, sprawdź osobiście jak już i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DemiX34 napisał:

Ale serio pytam czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić nie znam się na tym kompletnie? Dokładnie to pisał, że kolega mu ją kupił w uk i nie ma z nim kontaktu (...)

Najpierw dziobki i kupowanie kart koledze - to jednak trochę zachód, trzeba zainwestować w kolegę swój kesz (albo przelew dostać), iść do sklepu, kupić, wysłać i... nagle kontaktu nie ma.
To nie Ural, tylko UK - wybierasz nr komóry i dzwonisz, ślesz esa, whatsapa, zaczepaisz na FB itd. Umarł? Śmieszne gadki dla dzieciaków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, DemiX34 napisał:

I w czym problem nawet jeśli z koparki w sumie ten model jest od stycznia na rynku jeśli kopał to niewiele zakładając że kupił w premiere gość nie ma żadnych innych ogłoszeń zdjęcia z obudowy sam zrobił.

Żaden problem w tym, że z koparki. Zakładasz czarny scenariusz, że jednak z koparki, podejmujesz ryzyko, kupujesz.
Problem natomiast (ja) miałbym z tym, że koleś sprzedający po drugiej stronie - ma mnie najwyraźniej za niedorozwoja, ściemnia mnie i traktuje jak dzieciaka i... ja już z takimi "cwaniakami" biznesu nie robię.
Dla zasady. Szanujmy się (i innych).


 

4 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Bo byl kiedys taki sklep co mieli limit użycia karty godzinę. Powiedzieli ,że mają narzędzia, żeby sprawdzić przy odstapieniu od umowy.

a) chłyt psychologiczny = blef - taki tekst wystraszy lamusa co ma za uszami ;)
b) urban legends - też to słyszałem (nigdy w praktyce nikt się nie poskarżył (na forum), że mu ktoś odrzucił gwarę po analizie "licznika godzin" ;) ).

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mateusz2PL napisał:

mają narzędzia

Szklana kula to nie narzędzie 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Żaden problem w tym, że z koparki. Zakładasz czarny scenariusz, że jednak z koparki, podejmujesz ryzyko, kupujesz.
Problem natomiast (ja) miałbym z tym, że koleś sprzedający po drugiej stronie - ma mnie najwyraźniej za niedorozwoja, ściemnia mnie i traktuje jak dzieciaka i... ja już z takimi "cwaniakami" biznesu nie robię.
Dla zasady. Szanujmy się (i innych).

Dlatego tutaj jestem i chciałem z kimś pogadać bo wiem jak to wygląda podejrzanie ale sam nie wiem zastanawiam się czy to w ogóle jest okazja? Mogę pojechać sprawdzić co i jak ale nie wiem czy się to opłaca ogólnie co myślicie pod tym względem 2k + MSI 2060 za 3080 AORUS MASTER 12GB btw dopytałem go w sprawię tej gwarancji ciekawe co napiszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krzkra napisał:

Szklana kula to nie narzędzie 

babokami straszą w czasach IT! ;)

 

2 minuty temu, DemiX34 napisał:

Dlatego tutaj jestem i chciałem z kimś pogadać bo wiem jak to wygląda podejrzanie ale sam nie wiem zastanawiam się czy to w ogóle jest okazja? Mogę pojechać sprawdzić co i jak ale nie wiem czy się to opłaca ogólnie co myślicie pod tym względem 2k + MSI 2060 za 3080 AORUS MASTER 12GB btw dopytałem go w sprawię tej gwarancji ciekawe co napiszę. 

A co mówi matematyka?
Po ile dziś używki 2060 (?) (+2K) =  masz odpowiedź.
Ja bym chyba te 2K przytrzymał, sprzedał jak biały człowiek swoją kartę i kupił, jak biały człowiek w sklepie bez spiny i kombinacji.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI 3080 12 GB można było kupić za 3800 dzis. Używka 2060 pewnie 1300 pójdzie. No więc do nowej z pełną gwarancją w PL doplata 500 zł. 

Edytowane przez Krzkra
Ja już wiem, że to nie okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mam to sprzedać właśnie gwarancja mi się już skończyła trochę przespałem dlatego tak trochę kombinuje ale chyba mnie przekonaliście spróbuje sprzedać swoją i chyba trochę jeszcze zarobię i zaatakuje nowego RTX'a 4070 jak będzie dostępny i w normalnej cenie albo 3080 jak będą jakieś dobre przeceny z okazji tych przepełnionych magazynów.

 

11 minut temu, Krzkra napisał:

MSI 3080 12 GB można było kupić za 3800 dzis. Używka 2060 pewnie 1300 pójdzie. No więc do nowej z pełną gwarancją w PL doplata 500 zł. 

No to mamy takie same przemyślenia gdy sam przejrzałem ceny czyli niby okazja ale nie do końca bo nie ma gwarancji więc raczej odpuszczę nie chce ktoś kupić 2060? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mateusz2PL napisał:

To sklep nie lubi zwrotów i odstrasza w ten sposób takich ludzi?

A jak to inaczej wytłumaczyć?
Jak siedzisz ze znajomymi w pokoju na bro, to raz na 30 min krzyczysz do pokoju z dzieciakami "widzę was!" - i tam zawsze jakieś dziwne poruszenie się nagle robi. ;) 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Mateusz2PL napisał:

To teraz górnicy pozbywają się kart bo są świadomi, że to już koniec kryptowalutowego raju? A jest jakiś program ,żeby sprawdzić ile godzin karta przepracowała? Wtedy widać czy chodzi przez cała dobę. Problem kart koparkowych jest to ,że często trzeba wymieniac chlodzenie i paste termoprzewodzącą. To może oznaczac utratę gwarancji.

Kazdy dobry gornik zmienial od razu w karcie termopady na vram ;) Szczegolnie na GDDR6X.

37 minut temu, Krzkra napisał:

MSI 3080 12 GB można było kupić za 3800 dzis. Używka 2060 pewnie 1300 pójdzie. No więc do nowej z pełną gwarancją w PL doplata 500 zł. 

MSI GeForce RTX 3090 Ti Black Trio dzis 6999zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

MSI GeForce RTX 3090 Ti Black Trio dzis 6999zl.

Tak się właśnie rodzą na forum mity... Owszem była... 10 min i pewno w wyniku pomyłki w Media Expert i pewno wszystkie zamówienia anulują... ?

Pisałem tu o tym, ale pewno, że to nie wątek zakupowy to usunięto... Ceny 3090Ti są po 10k-11k ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...