Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

dad82:

te straty o których się często mówi a które Cię czesto mylą to są straty na cieple właśnie.

Znaczy ze jak zasilacz ma 90% sprawności i bierze z gniazdka 500W, to przekazuje dalej do kompa 450W a 50Wat idzie bezproduktywnie jako ciepło do otoczenia

Teraz elemnenty w kompie biorą te 450wat ale ze nie maja 100% sprawnosci to np. znów 10% idzie jako straty od razu bezproduktywnie do otoczenia czyli kolejne 45wat, a pozostałą moc jest zużywana do pracy procesora i karty graficznej, po czym... tez sostaje wydalona jako ciepło.

Czyli "straty" to moc zamieniona w ciepło bezproduktywnie, a reszta energii też zamienia sie w ciepło ale już produktywnie.

 

Na koniec i tak 500Wat staje sie ciepłem i tak (tak naprawdę minimalnie mniej ale to są jakieś chyba milionowe częsci wata), więc w Twoim pytaniu zdecydowanie odpowiedź "a"

 

Gdybyś udowodnił ze jest inaczej trzeba by napisac od nowa wszystkie ksiazki od fizyki

Ale ja się zgadzam,

sprawa odnosi się do tego, że napisałem że chłodzenia są coraz bardziej efektywne, skuteczniejsze i wzrost TDP nie jest dla mnie problemem

Tyle, reszta do spekulacje, półprawdy, nieprawdy, manipulacje itp kolegów z forum

Nigdzie nie napisałem że dzięki lepszemu chłodzeniu będzie w pomieszczeniu cieplej czy zimniej. To już inni próbowali i próbują udowodnić że tak powiedziałem, tylko nikt nic takiego nie zacytował.

Ewentualnie napisałem i się z tego nie wycofuje że cieplej będzie przy biurku z farelką 500W, niż z kompem 500W (pobieranej z gniazdka) w szczególności przy chłodzeniu cieczą.

Bo jak już napisałem duża część energii idzie na podgrzanie wody która jest dużo gorszym przewodnikiem ciepła niż powietrze itp.

 

Więc napiszę jeszcze raz zgadzam się że średnia temperatura w pomieszczeniu może być taka sama. Natomiast czym bliżej źródła ciepła farelka vs komp temperatury będą się różnić.

Ja wolę być bliżej kompa jak jest gorąco a bliżej farelki jak jest zimno. Tyle.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up ja mam kompa pod biurkiem Aio 360 na topie + 3 x 120mm na nim, Jak nastawie kompa na 350W to już czuć tam ładne ciepełko grzejące w nóżki :E

 

Czas zależy od wielkości pomieszczenia. Czym mniejsze to szybciej nagrzeje. Przy 5m2 30minut dla 500w powinno być wystarczająco.

OK to weź zamiast tego kompa postaw pod biurkiem farelkę ustaw ją na 350W i sprawdź temperatury.

Ciekawe czy będziesz miał ładne ciepełko czy będzie ci pot po jajach płynął. :E

jakie masz temperatury cieczy w AIO? 40-50 stC

Czyli dmuchać ci będzie powietrze o temperaturze ~50stC

To teraz sprawdź o jakiej temperaturze będzie ci dmuchać powietrze z tej farelki.

 

Ja mam 280 na froncie. Na topie nie mam chłodnicy ale mam 2 wentylatory 140mm czyli też 280mm. Potwierdzam że z Topu przy strees testach wydobywa się ciepłe powietrze ale to oczywiste i nikt tego nie neguje. Nawet kiedyś stawiałem termometr żeby sprawdzić jak ciepłe. Nie pamiętam jaka była wartość więc nie będę zmyślał. Pracowałem też w firmie budowlanej gdzie w zimę było bardzo zimno. I taką farelką na pół gwizdka co linkowałem wyżej dogrzewałem sobie nogi pod biurkiem. Czyli na 400W. A dlaczego na 400 a nie na 800W?

Bo jak odpalałem na 800 to dosłownie parzyło w nogi.

 

Naprawdę polecam taki test jak ktoś nie potrafi zrozumieć o czym piszę.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak już napisałem duża część energii idzie na podgrzanie wody która jest dużo gorszym przewodnikiem ciepła niż powietrze itp.

 

Więc napiszę jeszcze raz zgadzam się że średnia temperatura w pomieszczeniu może być taka sama. Natomiast czym bliżej źródła ciepła farelka vs komp temperatury będą się różnić.

Ja wolę być bliżej kompa jak jest gorąco a bliżej farelki jak jest zimno. Tyle.

Zerowa zasada termodynamiki

Każdy układ izolowany, niezależnie od stanu początkowego, dochodzi po pewnym czasie do stanu równowagi termodynamicznej.

Warunkiem równowagi termodynamicznej jest występowanie równowagi chemicznej, mechanicznej i termicznej.

Osiągniecie stanu równowagi zajmuje pewien czas zależny od stanu początkowego i od warunków oddziaływania części składowych układu.

250px-Nulte_lov.PNG

 

Rozbudujmy:

A - Rdzeń GPU

B - Pasta termo

C - Blok GPU

D - Woda

E - Chłodnica LC

F - Powietrze w obudowie

G - Powietrze w pokoju

 

Czasem, bez punktu F

 

Ile wpłynęło do A, tyle samo wypłynęło w G

 

Ogrzewanie wody, jej przewodnicsto czy izolacyjność co kolwiek nie wymyślisz nic nie zmieni. Woda jest tutaj jedynie nośnikiem energii. A słabe przewodnictwo w bezruchu niweluje pompa. Z pompą siepło idzie jak po maśle.

 

Idąc dalej, powietrze też jest izolatorem, wystarczy wychamować róch cząsteczek. Wełna mineralna, okna wielo szybowe, czy nawet różnica temperatury przy podłodze i przy suficie. Jak postawisz cyrkulator powietrza to wyrównasz temperatury w pokoju na różnych poziomach.

 

Wydaje mi się, że za dużo mieszasz ;]

 

Czyli na 400W. A dlaczego na 400 a nie na 800W?

Bo jak odpalałem na 800 to dosłownie parzyło w nogi.

 

Naprawdę polecam taki test jak ktoś nie potrafi zrozumieć o czym piszę.

 

A jak wziąłbyś tą farelkę pod pościel, to jeszcze lepiej byś dogrzał mniejszą, bardziej ciasną przestrzeń? Bo tyle można powiedzieć na temat deptania farelki i opisu wrażeń ze zdolności jej ogrzewania.

 

Jeżeli twierdzisz, że farelka jest koks ogrzewaniem, to polecam lutownicę 20wat. Tylko 20wat a weź grot do ręki. Ta skubana to dopiero grzeje nie? Dziwne że nikt nie wpadł jeszcze na to, aby taką lutownicą ogrzewać dom? Przecież ona tak grzeje.

 

 

My mówimy o ogrzewaniu pomieszczenia a Ty o suszeniu włosów chyba ?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa i wszyscy co mają mieli w SLI po 2-4 karty pokroju 980TI / 1080Ti czy 2080Ti siedzieli nago w pokoju.

Bosze co za przedszkole. :lol2: :lol2:

Rozumiem że o WC też tutaj nikt nie słyszał. :hmm:

 

 

To mistrzu fizyki wytłumacz o co ci tutaj chodziło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to weź zamiast tego kompa postaw pod biurkiem farelkę ustaw ją na 350W i sprawdź temperatury.

Ciekawe czy będziesz miał ładne ciepełko czy będzie ci pot po jajach płynął. :E

jakie masz temperatury cieczy w AIO? 40-50 stC

Czyli dmuchać ci będzie powietrze o temperaturze ~50stC

To teraz sprawdź o jakiej temperaturze będzie ci dmuchać powietrze z tej farelki.

 

 

Zwiększ obroty na farelce aby zrobić przepływ powietrza jak w komputerze i zobacz jaka będzie temperatura jednego i drugiego.

 

Pisałem CI już, im mniejsza powierzchnia i niższe obroty wentylatora tym wyższą temperaturę osiągnie układ, który przy odpowiednio wysokim deltaT ustabilizuje się termicznie.

 

Druga opcja to poprzytulaj się do komputera 500W a jako wentylator weź wyjmij ten z falerki i kręć sobie tylko nim, zapewniając wymianę cieplną wnętrza budy z resztą świata.

 

Trzecia opcja, weź po prostu do ręki tą lutownicę 20W, może ona Ci coś rozjaśni.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to weź zamiast tego kompa postaw pod biurkiem farelkę ustaw ją na 350W i sprawdź temperatury.

Ciekawe czy będziesz miał ładne ciepełko czy będzie ci pot po jajach płynął. :E

 

A ty weź wydaj te 100pln co oferujesz za bzdurne testy na korepetycje z fizyki. W 2h pani lub pan nauczyciel nauczania początkowego z podstawówki wyjaśni ci, dla czego jest tak jak ci wszyscy tutaj tłumaczą :E, a nie inaczej jak sobie wymyślasz.

 

Chłopie mój 10 letni syn ogarnia te podstawowe prawa fizyki :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieplej będzie przy biurku z farelką 500W, niż z kompem 500W (pobieranej z gniazdka) w szczególności przy chłodzeniu cieczą.

Bo jak już napisałem duża część energii idzie na podgrzanie wody która jest dużo gorszym przewodnikiem ciepła niż powietrze itp.

 

I co myslisz, ze ta wode bedziesz podgrzewal godzinami? ;) Pojemnosc cieplna wody niczego tutaj nie zmienia i pisanie "w szczególności przy chłodzeniu cieczą" to zwykla bzdura

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co wy z tego tematu zrobiliscie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego byloby dumne z nauczania w internecie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech autor doda podtytuł wykłady termodynamiki (farelki i inne) lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tego tematu zrobiliscie :E

Przez kilka ostatnich stron dowiedziałem się więcej z fizyki niż przez całą edukację xDD

 

Imo nic się nie dzieje w ostatnich dniach, na głównej pojawiają się 2 newsy dziennie na krzyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to dużo ciekawsza dyskusja niż kolejna plotka i jeden rabin będzie się cieszył, a drugi powie że fake :D

 

Dla mnie osobiście komputer cichy to taki którego nie słyszysz czy jest on czy off nawet jak jesteś od niego 40cm :)

To naprawdę robi mega wrażenie, szczególnie jak sobie w nocy odpalisz jakąś gierkę starsza która nie będzie dla sprzętu wymagająca wiec nadal będzie praktycznie niesłyszalny.

Ahhh jak za czasów PSX i N64 :)

 

O to to! Cisza to podstawa a jeszcze jak się uda pod obciążeniem to bajka

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka ostatnich stron dowiedziałem się więcej z fizyki niż przez całą edukację xDD

 

Imo nic się nie dzieje w ostatnich dniach, na głównej pojawiają się 2 newsy dziennie na krzyż.

Nie ma przecieków,tak samo z Zen 3(one się pojawią,jak wydadzą najpierw refreshe Zen 2)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerowa zasada termodynamiki

Każdy układ izolowany, niezależnie od stanu początkowego, dochodzi po pewnym czasie do stanu równowagi termodynamicznej.

Warunkiem równowagi termodynamicznej jest występowanie równowagi chemicznej, mechanicznej i termicznej.

Osiągniecie stanu równowagi zajmuje pewien czas zależny od stanu początkowego i od warunków oddziaływania części składowych układu.

250px-Nulte_lov.PNG

 

Rozbudujmy:

A - Rdzeń GPU

B - Pasta termo

C - Blok GPU

D - Woda

E - Chłodnica LC

F - Powietrze w obudowie

G - Powietrze w pokoju

 

Czasem, bez punktu F

 

Ile wpłynęło do A, tyle samo wypłynęło w G

 

Ogrzewanie wody, jej przewodnicsto czy izolacyjność co kolwiek nie wymyślisz nic nie zmieni. Woda jest tutaj jedynie nośnikiem energii. A słabe przewodnictwo w bezruchu niweluje pompa. Z pompą siepło idzie jak po maśle.

 

Idąc dalej, powietrze też jest izolatorem, wystarczy wychamować róch cząsteczek. Wełna mineralna, okna wielo szybowe, czy nawet różnica temperatury przy podłodze i przy suficie. Jak postawisz cyrkulator powietrza to wyrównasz temperatury w pokoju na różnych poziomach.

 

Wydaje mi się, że za dużo mieszasz ;]

 

 

 

A jak wziąłbyś tą farelkę pod pościel, to jeszcze lepiej byś dogrzał mniejszą, bardziej ciasną przestrzeń? Bo tyle można powiedzieć na temat deptania farelki i opisu wrażeń ze zdolności jej ogrzewania.

 

Jeżeli twierdzisz, że farelka jest koks ogrzewaniem, to polecam lutownicę 20wat. Tylko 20wat a weź grot do ręki. Ta skubana to dopiero grzeje nie? Dziwne że nikt nie wpadł jeszcze na to, aby taką lutownicą ogrzewać dom? Przecież ona tak grzeje.

 

 

My mówimy o ogrzewaniu pomieszczenia a Ty o suszeniu włosów chyba ?

 

To ty weź 10 lutownic 20W i ogrzej pomieszczenie a następnie farelkę 200W i ogrzej to samo pomieszczenie.

 

TO NIE JA twierdziłem, że GPU grzeje tak samo jak farelka kumasz czy nie?

Znowu manipulujesz, próbujesz przypisać słowa których nie wypowiedziałem czy napisałem.

 

Dlaczego do ogrzewanie w grzejnikach używa się oleju a nie wody? A dlaczego do chłodzenia układu czy tam LC czy w aucie używa się wody a nie oleju?

Ty ogrzejesz pokój tak samo efektywnie opiekaczem do chleba czy tosterem a ja grzejnikiem czy farelką o tym samym poborze mocy?

To nie ja Twierdziłem że wszystko co pobiera 250W z gniazdka i nie ma części ruchomych odda dokładnie tyle samo ciepła, w określonym okresie czasu.

Niech pomyślę :hmm: przewodność cieplna?

Pisałem nie raz że długiej perspektywie czasu wynik będzie ten sam, ale w krótkiej NIE.

Teraz zaczynasz wyjeżdżać z konstrukcją GPU i układu chłodzenia :lol2::lol2:

Problem w tym że ja od twego zacząłem. Większy radiator, "zmagazynuje" więcej ciepła, lepiej je rozproszy więc TY poczujesz różnicę. Lepsze chłodzenie lepiej odprowadzi ciepło. To że de fakto odda go tyle samo w jakimś okresie czasu, to do huj.a nigdy nie zanegowałem.

 

Powtarzam, to dla niektórych z was nie było różnicy czy farelka która pobiera 500W z gniazdka czy komputer czy tam GPU gtóre pobiera 500W z gniazdka. Możemy nawet dla ułatwienia ustalić że oba de układy będą miały te taki sam przepływ powietrza, kumasz.

Nie jestem dzbanem jak niektórym się wydaje.

I gwarantuję ci że jakbym pod kołdrę schował kompa z LC który pobiera 500W z gniazdka a ty farelkę która pobiera 500W z gniazdka ty poparzysz się dużo bardziej i szybciej. Kumasz już czy jeszcze nie :lol2:

 

LOL siła złego na jednego :E

Tylko problem polega na tym że atakujecie argumenty które nie są moje :lol2: :lol2: :lol2:

 

Zamotałeś się kolego bo tak naprawdę z tą farelką pod kołdrą przyznałeś mi rację że jednak ma to znaczenie co pisałem od początku.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dzbanem który nie rozumie fizyki :D

 

Taaa i wszyscy co mają mieli w SLI po 2-4 karty pokroju 980TI / 1080Ti czy 2080Ti siedzieli nago w pokoju.

Bosze co za przedszkole. :lol2: :lol2:

Rozumiem że o WC też tutaj nikt nie słyszał. :hmm:

 

Wytłumacz mi ten post. W jaki sposób WC obniża temperaturę w pokoju względem komputera bez WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dzbanem który nie rozumie fizyki :D

 

 

 

Wytłumacz mi ten post. W jaki sposób WC obniża temperaturę w pokoju względem komputera bez WC?

 

Kolego możesz sobie poczytać.

W skrócie chodziło o to że dla nie których nie ma znaczenia co podłączasz do gniazdka jak ma pobór 500W to wszytsko da tyle samo ciepła w określonym okresie czasu.

Więc ja stwierdziłem że komputer z 2 czy czterema 1080TI czy tam 2080 TI w szczególności z chłodzeniem cieczą o poborze z gniazdka 500W czy 1000W da mnie ciepła w krótkim terminie niż farelka takim samym poborze z gniazdka.

 

I nadal tak twierdzę że dużo przyjemniej będzie siedzieć w lato 0,5mb od tego kompa niż od grzejnika który pociągnie z gniazdka tyle samo W

 

Teraz już w grę wchodzą radiatory pasty przewodzące itp. Natomiast wczoraj przedwczoraj to wszystko było pominięte. Kapujesz :E

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie umiesz przeczytać własnego posta który zacytowałem.

 

Napisałeś, że quad SLI z mocnych kart nie będzie nagrzewało pokoju, [w przeciwieństwie do 4 kart ze zwykłymi chłodzeniami] bo istnieje coś takiego jak WC.

 

Jest to oczywistą bzdurą :)

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie umiesz przeczytać własnego posta który zacytowałem.

 

Napisałeś, że quad SLI z mocnych kart nie będzie nagrzewało pokoju, [w przeciwieństwie do 4 kart ze zwykłymi chłodzeniami] bo istnieje coś takiego jak WC.

 

Jest to oczywistą bzdurą :)

 

Kolego jak wspomniałem musiał byś przeczytać całość a nie wyrywać zdania czy posty z kontekstu.

Ktoś stwierdził że mając kartę o TDP 500W (oczywiście teoretyczną bo takiej chyba nie ma) Musiałbym siedzieć nago w pokoju, bo tak by wzrosła temperatura. W tym kontekście padło że są przecież 2 way 4 way SLI które mają TDP grubo powyżej 500W, gdzie są chłodzone powietrzem lub cieczą i ludzie nie muszą rozbierać się do rosołu bo temperatura jest nie do wytrzymania.

 

W zadnym swoim poście nie zanegowałem że Te 500W prędzej czy później zostanie oddane w postaci ciepła. Tylko przy LC obok kompa będzie chłodniej ponieważ temperatura na wyjściu z układu będzie dużo niższa ~40-45stC niż bez LC.

A temperatura z farelki będzie dużo wyższa.

Ergo przyjemniej będzie mieć na biurku kompa z LC o poborze 500W niż odpaloną farelkę o poborze 500W oczywiście siedząc przy tym biurku. TYLE

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak wspomniałem musiał byś przeczytać całość a nie wyrywać zdania czy posty z kontekstu.

Ktoś stwierdził że mając kartę o TDP 500W (oczywiście teoretyczną bo takiej chyba nie ma) Musiałbym siedzieć nago w pokoju

 

Myślę że ten ktoś trochę żartował. ;)

Natomiast tak, Twoja przyslowiowa farelka oddająca 500W nagrzeje pokój identycznie jak dowolny komputer pobierający 500W (pomijając straty kilkunastu watów na wentylatory) Takie są fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten ktoś trochę żartował. ;)

Natomiast tak, Twoja przyslowiowa farelka oddająca 500W nagrzeje pokój identycznie jak dowolny komputer pobierający 500W (pomijając straty kilkunastu watów na wentylatory) Takie są fakty.

Ale ja tego nie neguję. Napiszę więcej zgadzam się.

 

To teraz ty napisz czy przy dzisiejszej temperaturze u mnie w pokoju jest 25,5 stC. Cieplej byłoby przy kompie który ciągnie 500W z gwizdka. Czy farelce która ciągnie 500W z gniazdka. Odległość ta sama ja mam do kompa 30 cm ale przymnijmy 0,5MB

Możemy też postawić termometr te 0,5 mb od źródła ciepła?

Powtarzam w ogólnym rozrachunku średnia temperatura w pomieszczenie po jakimś (nie wiem jakim) okresie czasu prawdopodobnie się wyrówna.

 

Jak kupie GPU zrobię taki test. mam farelką :E sprawdzimy podbór, mam termometr. :E mam biurko :E brakuje tylko GPU :E

Jak obstawiasz kolego od ściany do ściany pokoju mam 4mb, które urządzenie pobierając tyle samo W z gniazdka szybciej nagrzeje pokój?

I ile czasy i prądu zużytego będzie potrzebował komp aby zrobić ten sam efekt?

 

Ja stawiam tezę że komp będzie potrzebował dużo więcej czasu przy tym samym poborze z gniazdka. Czyli wolniej nagrzeje pomieszczenie. Czyli potrzeba będzie więcej energii de fakto aby uzyskać ten sam efekt cieplny.

I oczywiście jeszcze dużo więcej gdyby układ był chłodzone LC. Może się mylę ale jednak wydaje mi się że nie.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie neguję. Napiszę więcej zgadzam się.

 

To teraz ty napisz czy przy dzisiejszej temperaturze u mnie w pokoju jest 25,5 stC. Cieplej byłoby przy kompie który ciągnie 500W z gwizdka. Czy farelce która ciągnie 500W z gniazdka. Odległość ta sama ja mam do kompa 30 cm ale przymnijmy 0,5MB

Możemy też postawić termometr te 0,5 mb od źródła ciepła?

 

Nie wiem tego, farelka 500W to nie jakaś szczególnie mocna więc mógłbyś się zdziwić;) Fakt że grając po 30 minut w lecie z topową kartą specjalnie tego nie odczujemy. Problem może się zrobić po kilku godzinach.

 

Tak czy inaczej dla sporej grupy ludzi mieszkających w małych pomieszczeniach bez klimatyzacji TDP to ważny parametr sprzętu wpływający na komfort grania i hałas generowany przez sprzęt, jak i jego żywotność i chciałbym żeby był na rozsądnym poziomie. ;)

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie postep to wieksza moc przy mniejszym poborze pradu. Jak bedzie moc na poziomie 2080ti w 150-170tdp to kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupie GPU zrobię taki test. mam farelką :E sprawdzimy podbór, mam termometr. :E mam biurko :E brakuje tylko GPU :E

Jak obstawiasz kolego od ściany do ściany pokoju mam 4mb, które urządzenie pobierając tyle samo W z gniazdka szybciej nagrzeje pokój?

I ile czasy i prądu zużytego będzie potrzebował komp aby zrobić ten sam efekt?

 

Ja stawiam tezę że komp będzie potrzebował dużo więcej czasu przy tym samym poborze z gniazdka. Czyli wolniej nagrzeje pomieszczenie. Czyli potrzeba będzie więcej energii de fakto aby uzyskać ten sam efekt cieplny.

I oczywiście jeszcze dużo więcej gdyby układ był chłodzone LC. Może się mylę ale jednak wydaje mi się że nie.

 

Oczywiście farelka nagrzeje szybciej bo do tego jest stworzona i ma wydajny wentylator wyrzucający nagrzane powietrze. ;) Ale akurat LC nagrzeje Ci szybciej niż typowe chłodzenie właśnie dlatego że szybciej rozprasza ciepło z obudowy. Ale różnica nie będzie zbyt duża.

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tego, farelka 500W to nie jakaś szczególnie mocna więc mógłbyś się zdziwić;) Fakt że grając po 30 minut w lecie z topową kartą specjalnie tego nie odczujemy. Problem może się zrobić po kilku godzinach.

 

Tak czy inaczej dla sporej grupy ludzi mieszkających w małych pomieszczeniach bez klimatyzacji TDP to ważny parametr sprzętu wpływający na komfort grania i hałas generowany przez sprzęt, jak i jego żywotność i chciałbym żeby był na rozsądnym poziomie. ;)

Widzisz nie wiesz tego. NIKT Z WAS tego nie sprawdził a wylewacie na mnie wiadro pomyji. Jak pisałem wcześniej pracowałem w firmie budowlanej i dogrzewałem się taką farelką i gwarantuje Ci że efekt był bardzo dobry. Farelka miała 2 poziomy grzania 400W i 800W. Była blisko mnie w zasadzie pod biurkiem bo najzimniej było w nogi. Pracowała na 400W bo przy 800W parzyło :o Stała około 0,5mb od stóp. Także można powiedzieć że ja to sprawdziłem. (w jakiś tam warunkach) Oczywiście ta farelka na 400W nie wiele pomagała choć jednak jeżeli chodzi o całem Biuro.

Było w tym biurze też 5 stanowisk komputerowych z monitorami itp. Nie mam pojecia jaki pobór miały te kompy. Ale uwierz mi na słowo że dużo przyjemniej było w tym biurze przy włączonej jednej farelce niż przy włączonych 5 komputerach.

Oczywiście biuro było wujowo ocieplone itp. Ale 0,5mb - 1mb a nawet 2mb od farelki było komfortowo. :E

W lato za wuja nie chciałbym obok niej siedzieć, mam na biurku kompa jak miał GPU (2080Ti) to po oc karty i procka, pobierał z gniazdka wincyj niż ta farelka i nie uciekałem od niego i nie rozbierałem się do rosołu.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie postep to wieksza moc przy mniejszym poborze pradu. Jak bedzie moc na poziomie 2080ti w 150-170tdp to kupie.

Możesz spodziewać się 190-210wat by zrównać się z 2080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wodne odpada ponieważ mam obudowę nie przystosowaną do takiego chłodzenia.  Tzn. takie 1 wentylatorowe by weszło i nawet takie miałem ale jest za słabe do mojego procesora. Na tym co mam temperatury o 10 stopni niższe aniżeli na aio z 1 wentylem. Co myślisz o Thermalright Macho Rev. C New. Jest asymetryczne i ma nie kolidować z pamięcią. 
    • Dokładają na bieżąco, rano byłem raz, po pracy drugi i półki pełne.
    • To nie jest laptop do gier, czy wymagających od podzespołów wysokiej wydajności zastosowań. Producent zdecydował się na takie rozwiązanie, gdyż stwierdził iż jest do codziennych zastosowań wystarczające. W laptopach z logiem jabłuszka też ram jest przecież wlutowany. Asus z propozycji powyżej jest jednym z lepszych pod względem rozdzielczości i jakości ekranu do 3,5k. Matebook wygląda na solidny sprzęt, tylko Autor pisał, że chce 15,6" co niektórym wymagającym użytkownikom może przeszkadzać błyszczący ekran.  ASUS Vivobook 15X i5-1335U/16GB/512/Win11 OLED 120Hz 3499 zł  ma świetny ekran oled 15,6" 3k 2880x1620p. Alternatywnie można zrezygnować z 24gb ram na korzyść procesora Intel. Niskonapięciowy procesor i5-1335u 10-rdzeni, 12 wątków dba o niskie zużycie energii i zapewnia tym samym dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii. W wersji AMD producent również zdecydował się na energooszczędny procesor R5-7520U.  Huawei MateBook 14 i5-1240P/16GB/512/Win11 Space Gray 3499 zł solidny metalowy laptop z ekranem ips 14" cali w rozdzielczości 2160x1440p. Laptop ma procesor i5p 12-rdzeni, 16-wątków z intergą Iris, który jest kompromisem pomiędzy energooszczędnym u i nastawionym na max wydajność h. 
    • Mnie chyba najbardziej w Path Tracingu wkurza przyciemnianie pewnych lokalizacji do granic przesadnych (ciemno jak w dvpie, brak widoczności). W CP2077PL trochę takich lokalizacji jest, w tym TR Remix też widać gołym okiem jak się porównuje z oryginałem.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...