Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mimuszek napisał:

 

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daryzda67 No dobra tylko czy ryzykować. Gwarancja na wietrze pisana a co gdy trafi się strucel? Po drugie u mnie nadal monitor 1080p 60Hz więc 5700G styka. Chyba, że na handel wziąć :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde poniuchałem  w sieci trochę i czy aby VAT jest naliczony? Niby napisane że tak.

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Daryzda67 Vat niby do zapłaty przy odbiorze.

vat.jpg.9047da06866672582420c07492ee14e5.jpg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2024 o 15:14, caleb59 napisał:

Jak do B550 już trafiły biosy z AGESA 1.2.0.C, to do płyt X570 również powinny trafić nowe biosy w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM4 nie chce odejść :E

Choć na poważnie, to ciekawe dlaczego decydują się to wypuścić. Czyżby im zostało na tyle dobrych chipletów żeby zrobić selekcję i skleić takiego 5950XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwne bo z tego co pisano w serwisach lata temu 5000 XT to miały być Zen 3 na steppingu B2, ale zrezygnowano z tego pomysłu i puszczono je normalnie. I co to jest 5500X3D?  :E

 

Ten już z Vatem w cenie, ale bez 3d. Outlety u nas w pl idą za 689 zł a używki z gwarancją widziałem już od 520 zł. Ostattnio był też jakiś za 600 zł.

 

500.thumb.jpg.2f9fd2596fb06e99683adf4ae71b9cb6.jpg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

5800X3D i opcja PBO +200 i -1000 MHz? :hmm:

GH7pDJZ.jpg

 

Edit: opcja jest ale nic nie daje na +. Za to mozna zrobić małe bclk OC tak samo jak na starej B350 :P

l9f3MU5.jpeg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mozna pisac ze wszystkojest zalbkokowane ;)

Daj znac jaka roznica miedzy tym APU w procesorowych grach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Phoenix. Na niektórych płytach jak jest zablokowane to opcji nie widać a tu widać, ale nie działa więc się zdziwiłem. 

Testu w grach nie będzie bo w żadne takie nie gram. Jest za to test z czasu renderowania w wątku o temperaturach 5800X3D i widać, że kasza coś daje. 

Proc wzięty z outletu tylko na testy aby pomacać z myślą, że się zwróci bo cena nadal za wysoka aby go sobie zostawić. 

 

Inne karty, ale można porównać CPU score

5800x3d OC https://www.3dmark.com/3dm/109442693

5700G PBO +200 https://www.3dmark.com/3dm/103604406?

 

Lipa ten X3D, zysku tylko 2,5%

eWKq0Qi.jpg

PYtleXR.jpeg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba karta stanowi wąskie gardło , z mocniejszą było by pewnie inaczej

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Tu jest dość świeży test tych dwóch procków z rtx 3070 i w cyberku różnica też jest znikoma 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Pentium D napisał:

@Phoenix. Na niektórych płytach jak jest zablokowane to opcji nie widać a tu widać, ale nie działa więc się zdziwiłem. 

Testu w grach nie będzie bo w żadne takie nie gram. Jest za to test z czasu renderowania w wątku o temperaturach 5800X3D i widać, że kasza coś daje. 

Proc wzięty z outletu tylko na testy aby pomacać z myślą, że się zwróci bo cena nadal za wysoka aby go sobie zostawić. 

 

Inne karty, ale można porównać CPU score

5800x3d OC https://www.3dmark.com/3dm/109442693

5700G PBO +200 https://www.3dmark.com/3dm/103604406?

 

Lipa ten X3D, zysku tylko 2,5%

eWKq0Qi.jpg

PYtleXR.jpeg

 

1 godzinę temu, Pentium D napisał:

No nie wiem. Tu jest dość świeży test tych dwóch procków z rtx 3070 i w cyberku różnica też jest znikoma 

Przecież tego typu kanały i te testy z porównaniem CPU to jedna wielka lipa, jestem na telefonie, nie mam jak teraz szukać jakiś normlanych testów, ale nie wiem jakim cudem Ty masz 2,5% różnicy w Cyberpunku między 5700G :E Akurat Cyberpunk to jedna z tych gier w których X3D daje dużego kopa, 5800X3D nawet od 7800X3D niewiele odstaje. Ryzen 5800X dostaje konkretnie po dupie od 5800X3D, a u Ciebie między 5800X3D a 5700G 2,5% różnicy :hmm: Średnio w grach 5700X jest słabszy od 5800X3D ponad 20% w niektórych grach (między innymi Cyberpunk) X3D robi naprawdę dużą różnicę, więc coś jest u Ciebie nie tak. Wklejam pierwsze lepsze linki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rożnica jest tak mała miedzy 5800x3d a 5700G ponieważ jest on sparowany z RX 6700xt i mamy tu 100% GPU bootleneck

Przy takim GPU,  grafika jedzie pod korek 100% czasu a oba te CPU mają jeszcze duży zapas mocy. Ten sam test z 4090/4080 czy nawet 4070TI pokaże już sporo lepszy wynik w przypadku x3D. Czym mocniejsze GPU tym bardziej obciążany jest też CPU i gdy 5700G dojdzie już do ściany to ekstra cash w x3D powoli wygenerować jeszcze kilka/kilkanascie ekstra fps

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

6700 XT i RTX 3070 to normalne karty dla ludu. Raczej mało kogo stać na karty które używane są w recenzjach.

Po drugie w obu tych moich testach karta była po UV a ustawienia na ultra bez FSR a wersja gry 2.11 czyli ta która uwaliła wydajność o kilka procent :E Nie mam ochoty pobierać "patcha" ponad 50 GB bo downy z CDPR nie potrafią zrobić normalnej aktualizacji a ja i tak nie gram w to gówno. 

Edit: wydajność była uwalona od wersji 2.1, ale nie mam testów 6700 xt z tej wersji ani nie mam już 6600 xt aby sprawdzić czy coś się zmieniło między 2.1, 2.11 i 2.12 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie spojrzałem na kartę, więc w Twoim wypadku do tej karty i monitora 1080p@60Hz wymiana całkowicie zbędna, zostań przy 5700G a tamten na zwrot, choc pewnie i tak kupiłeś go do zabawy ;) Choć szkoda go, bo nikomu na forum nie wbija takich taktowań na wszystkich rdzeniach jak u Ciebie 4628MHz :-D

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skunRace Taki był zamysł, wziąć z outletu na test i oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kombinowanie" 🤫

87a242808fd7e.jpg

9c49731d2cdc1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...