Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator 2020/2024 - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Da się "wejść i polecieć", tylko trzeba wiedzieć co kliknąć, a co można olać. Study level też można wczytać na pasie z włączonymi silnikami, zaimportować kilkoma kliknięciami plan lotu oraz ładunek z simbrief, i wio. A w samym simbrief wystarczy podać lotnisko startowe, docelowe i typ samolotu, reszta wypełni się automatycznie.

Dla początkujących moim zdaniem trochę brakuje takich prostszych tutoriali, które nie przytłaczałyby od razu wszystkimi procedurami, tylko pokazały co niezbędne. Oczywiście najlepiej wbudowanych w grę. Zobaczymy co tam w 2024 dodadzą.

Ja ostatnio zamiast latać trasy od początku do końca często włączam FSIpanel i tylko bawię się w ciekawe podejścia do lądowania. Innsbruck,  Madera, Kathmandu, Queenstown, Quito itp. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie o to chodzi ze jak teoretycznie wszytko ominiesz to co zostaje z tej symulacji :E

Z drugiej strony nadal musisz ogarniać jak ten samolot obsługiwać żeby nim wylądować, no chyba ze masz na myśli jakiś autoland z ILS.
Nie ma bata ze casual sobie poradzi chociażby z FBW A320, dla nich nawet ogarniecie tych podstawowych modeli które są w sumie to wyzwanie.
No ale co się dziwić, jak napisał @galakty trzeba poświecić czas żeby się nauczyć obsługi tego wszystkiego.

Trochę się bawiłem FBW A320 czy A300 inibulids i zabawa jest przednia ale trzeba to ogarniać a nie polatasz miesiąc dwa i wszystko wylatuje z głowy. Szczególnie obsługa FCM.
Z drugiej strony jak wszytko ominiesz albo będzie się robiło samo to znowu tobie nie zostaje nic prócz podzwania widoczku.
Jest w sumie dodatek FS2Crew który może nam symulować pierwszego oficera który w sumie może robić wszytko za nas a mysie możemy skupić na pilotowaniu, tylko znowu najlepiej go obsługiwać komendami głosowymi wiec próg wejścia znowu się robi wysoko. Nigdy z tego nie korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulacja działa sobie w tle i dba o to, żeby wszystko w kokpicie funkcjonowało w logiczny sposób. Dla mnie te samoloty "study level" są nawet prostsze w obsłudze niż te dziwne hybrydy, w których połowa rzeczy nie działa albo jest zrobiona na odwrót.

Przynajmniej dopóki nie włączymy sobie losowych awarii. :)

Nauczyć się jednego, dwóch to potem idzie z górki. Każdy typ samolotu jest trochę inny, ale fundamentalnie wszystko działa według tych samych schematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze nagle wsiadasz do Concorda albo AN225 :E

Ja mam z grubsza ogarnięte tylko Airbusy, do Boeinga siadam to już mi się wszytko miesza :E

Ogólnie uważam ze Airbusa łatwiej się nauczyć w pilotażu niż Boeinga, nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się, że Boeing jest bardziej intuicyjny. W Airbusach mam wrażenie, że niektóre rzeczy są zrobione inaczej tylko po to, żeby nie było tak samo :)

Concorde o ile pamiętam payware "study sim" z FSX nie był jakiś szególnie trudniejszy z punktu widzenia pilota. Owszem, inżynier pokładowy miał co robić, ale podobnie jest w każdym samolocie z 3-osobową załogą. Bez jakiejś automatyki AI ciężko ogarnąć pracę trzech osób jednocześnie.

Edytowane przez someI
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Concorde dało się prosto latać, nie musiałeś wcale bawić się paliwem... Sorry ale w rzeczywistości tam była specjalna osoba która dbała tylko o silniki i paliwo, jakbyś w grze miał robić robotę za 3/4 to dalej symulacja? ;) 

I też kadajo bez przesady, że do MFS i study level trzeba być prawdziwym pilotem, bo nie ogarniesz (a tak Twoje posty brzmią :D )

Przejdź się na symulator Boeinga, szybko zweryfikujesz swoją wiedzę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ze casual nie sięgnie po study level aircraft, a przynajmniej najprawdopodobniej się od niego odbije szybko.
Ogólnie właśnie na tym polega paradoks symulacji ze one z zasady nie są dla casualowego gracza przez stopień skomplikowania.
A ten im wyższy tym symulacja jest ciekawszym wyzwaniem.
Study level ma z zasady być skomplikowany i odwzorować jak najlepiej samolot, jego wszystkie procedury inne smaczki.
Fenix A320 to chyba w tej chwili najbardziej zaawansowana maszyna w MFS.
Nie da się tym samolotem wykonać pełnego lotu nie ucząc się jego obsługi, nie ma szans. Umiałeś "odpalić" zwykłego A320 od Asobo ? Gratuluje, ale tutaj się można zdziwić. :E
Ostatecznie też, po co wydawać na samolot 300 czy 400 zl, żeby potem uprościć jego obsluge do maximum bo nie chce się nam lub nie mamy czasu na naukę.

 

 

Jeśli chodzi o prawdziwy symulator to niestety nie mamy dostępu do nich jako cywile, te zabawki co można sobie wykupić czas gdzieś tam w dużych miastach to są symulatory, które możesz zbudować sam w domu.

https://www.vier-im-pott.com/en/

r/flightsim - Flying Vatsim in recently finished A320 home cockpit is an immersion overdose (LSZH-EDDB)

 

 

No ale w sumie, o czym tu mowa, 20 lat temu jakbym zobaczył takie obrazki jak wyżej to bym się zajarał jak pochodnia. Mało by mnie obchodziło jak bardzo jest on realistyczny. :D
Zresztą tym mnie zawsze fascynowały symulatory, ze nie są proste, ze trzeba się nauczyć, ale potem ma się satysfakcje z ich obsługi. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ten MFS24 to jest osobna gra czy jakiś patch do MFS20?

I czy ten zestaw jest ok na początek bo męcze się na padzie od xklocka, Thrustmaster T.16000M FCS Flight Pack ?

 

Edytowane przez SyKeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0273258e2cae36aef82acf9258039518.png

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

200 dolarów za wersje Aviator... hahahah chyba ich... 🤣

Nawet jak zejdziemy na Premium, która ma wszystkie nowości to nadal prawie 600zl :E

539aadddb7be82ba9d60985e0297ca62.png

Dziękuje, postoje. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na Islandii będzie dało się kupić za pół ceny :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było czekać na GTA VI z nowymi cenami 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2020 też sporo kosztował na premierę i wersje premium były mega drogie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

2020 też sporo kosztował na premierę i wersje premium były mega drogie :E

450zl chyba w MS store :D

Ale w sumie teraz jak sprawdziłem to cena podobna do nowej wersji.

2205bec0567607b2af5bef4f511d79c0.png

Ahh ta inflacja sracja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Dobrze, że w gamepass gierki są "darmowe" :)

Ekhem...a abonamentu nie płacisz jak za telefon? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:

Dobrze, że w gamepass gierki są "darmowe" :)

W gay pasie kolego to dostaniesz tylko bieda standard wersje. Ciekawy jestem czym prócz brakujących samolotów i lotnisk będzie jeszcze pocięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dla mnie FS to odpalenie na 10 min 4 razy w roku aby zwalić do widoczków w 4k i HDR :) Tzn mam nadzieję, że tak będzie... Bo obecny już mocno meh wygląda czasami. Także te dodatki to mi latają kompletnie. Ale Wam, fanom współczuję. Na pocieszenie mogę jedynie napisać, że dałem 400 zł za ea fc 25 żeby jak co rok ryć sobie psyche 😎

10 minut temu, Killer85 napisał:

abonamentu nie płacisz

A myślisz, że po co tam to cudzysłowie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

🤣

image

Zwrócicie uwagę na RAM i prędkość lacza internetowego.

Procek tez zabawny, podobno ten sim miał być lepiej zoptymalizowany a tu potrzeba maszyny z topowymi podzespołami.
I czemu w rekomendowanych nie ma procesorów x3D, tylko topowe łychy z masą wątków.

Oj będzie zabawnie 19 listopada :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Żadna to sprawiedliwość, takie te pseudo prawo. 1 zabity i 3 ciężko ranne osoby. Powinien typek dosłownie do końca życia pracować przymusowo w kamieniołomie po 16h na dobę. 
    • Witam,  od kilku dni borykam się z brakiem możliwości sterowania podświetleniem w wyżej wymienionej pamięci Lexara. Po aktualizacji windowsa przestały mi działać programy do sterowania oświetleniem od płyty główne ASRock b650 PG lighting. Zainstalowalem najnowszą wersję programu ASRock Polychrome RGB I niestety ale teraz nie wykrywa mi tam pamięci ram. Zainstalowalem również program Lexar RGB sync ale tam też zero reakcji na jaka kolwiek zmianę. Nie wiem czym to może byś spowodowane na starszej wersji oprogramowania wszystko działało poprawnie .  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .
    • Właśnie wiem i jest to przerażające, ale może dojdą dodatkowe zarzuty za  "Nie wiadomo, dlaczego mężczyźni utrudniali świadkom udzielanie pomocy kobiecie. Jedną z pojawiających się hipotez jest taka, że gdyby jej obrażenia okazały się śmiertelne, to na nią chcieli zwalić winę za prowadzenie auta i doprowadzenie do wypadku. Ten wątek również będą sprawdzali śledczy." no ale się nie łudzę że wyrok będzie adekwatny bo 2 lat im się powinno bez rozprawy od razu wpakować.
    • Na pewno te powiadomienia z re captcha azure (po kliknięciu w strzałkę powinna być opcja całkowitego usunięcia, a nie tylko wyłączenia). Poza tym autoodtwarzanie (co widać w szczegółach). Dobrze by było zobaczyć resztę listy, na wypadek gdyby coś siedziało od dłuższego czasu i tylko udawało, że nic nie robi. To pierwsze to Avast? Nie ma co sobie zawracać pierdołami pokazywanymi po to, żeby napędzić sprzedaż. Dobrze by było zrobić skan przy pomocy FRST. Główny + additional. Wrzuć potem pliki na forum (o ile zmieszczą się jako załączniki), albo wklej je na jakąś stronę do dzielenia się plikami i wrzuć linki do nich. Ktoś powinien podpowiedzieć co wymaga uwagi.
    • Witam, rozglądam się za biurkiem elektrycznym i totalnie nie wiem co wybrać bo jest tego od cholery. Mój główny aktualny kandydat to: https://fly-desk.com/biurko-z-elektryczna-regulacja-wysokosci Jednakże nie śledzę tego rynku więc nie wiem czy warto zainwestować 2.5k w wersję premium.  Generalnie mój budżet to około 2000 zł i zależy mi w sumie najbardziej żeby biurko było stabilne i blat był jakościowy o ile w tej cenie rzeczywiście da się kupić taki blat.  Używam od lat biurka Ikea blatant czy coś takiego i generalnie bardzo stabilne ale po dłuższym czasie blat zaczął pokazywać wiele zadrapań. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...