Skocz do zawartości
azgan

Microsoft Flight Simulator - NextGen od Microsoftu PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Carmamir napisał:

To nie jest symulator.

Chyba nigdy nie latales na symulatorze. Tu nic nie dziala, a z systemow nawet AP nie dziala jak powinien nie mowiac o VOL.

Byle darmowy samolot z XPlane ma lepsze systemy niz ten badziew.

No poza 600h+ w xplane 11, plus aktualnie kilkunastu na airpoint a320 to tak, nie wiem co to symulator :heu: 

 

Piłem od nazwy, gra ma w zamyśle być symulatorem więc turaj fabuły itd nie uświadczy. A to że jest jej bliżej do arcade to co innego, wystarczy spojrzeć na forum oficjalne.

 

Aktualnie musze przyznać racje że MSFS to nic innego jak zabawka by polatać sobie i popatrzeć z daleka na autogen, co do samego działania gry już wielokrotnie tutaj pisałem od paru tyg jak źle działa symulacja. Aktualnie taki 747 i A320 odrywają się od ziemi przed V1 :E  Ogólnie to za to co napisałeś  dostałbyś lincz na reddit i discord gdzie mnie zbanowali bo nie byłem podniecony jak oni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, joloxx9 napisał:

  Ogólnie to za to co napisałeś  dostałbyś lincz na reddit i discord gdzie mnie zbanowali bo nie byłem podniecony jak oni...

Hahah TO !!! Dostalem chyba 30 minusow za tylko liste problemow i liste systemow jakie nie dzialaja.

 

Generalnie nie podoba mi sie falszywa reklama, bo z 1 strony MS reklamowal jako sim gdzie mozna trenowac pod PPL (gdzie brali redaktorow 1h na SIM i pozniej brum na lotnisko przelot z instruktorem), reklamowal mega swoj deluxe premium (ktory jak idiota zamowilem nawet retail box, o tyle ze via Amazon wiec bez otwierania bede odsylal) z mega samolotami, mega grafa.

Otwieram, laduje, pewnie spoko autogen dla drog jest super i rzek, o wiele lepiej niz Ortho4Xp w tym aspekcie i fakt ze sie streamuje, nie musze teraz myslec ktore kafelki ida w 19 ktora w 17.

Autogen dla drzew / swiatel / budynkow jest mega super i faktycznie widac okolice bardzo dokladnie pod VFR.

 

Jednakze jak zaczalem sie bawic samolotami, jakie procedury mozna cwiczyc, jak dziala AP, jak dziala fizyka (ktora ma swoje momenty), jak dziala ATC, to od razu zobaczylem ze za duzo nie poszlo pary w cokolwiek innego niz autogen & AI / iiii grafika tez nie bo to zasluga silnika....

 

Mysle ze 99% "graczy" na Xie sie odbije od tego, bo nie ma to contentu dla nich, simowcy odbija sie od fizyki, braku ATC, braku symulacji proceduralnego latania i faktu ze FSX zostal porzucony dosc szybko.

 

Biorac pod uwage ze normalny gracz oczekuje fajnej gry pod pada, a MS dostarczyl cos pomiedzy (na pewno nie chcialbym dostac Forzy 5 gdzie swiat to autogen i nic poza tym w tym nie ma), sadze ze sie przejada, biorac pod uwage ogromne koszt w stosunku do FSX (streamowanie), bardzo negatywne opinie na forach sim (czesc osob pozostaje pozytywna) to mysle ze poki co wstrzymam sie z kupowaniem (tak odsylam Delux Premium nawet nie otwierajac, chcialem go miec mimo durnego dvd w napedzie i pozniej kupic steam/Microsoft kopie) nie tylko addonow ale samej gry.

 

Mam cale szczescie Xbox pass, ale mysle ze bede latal raczej dla zabawy czasami, a 99% mojego treningu pod licencje zostanie w XPlane 11.

 

Osobiscie dla mnie najwieksze niepowodzenie ostatnich 10 lat.

 

A wystarczylo juz dodac wiecej contentu dla graczy i bym nie narzekal, bym gral w content i czekal na dodatki. A tak ? hmmm

 

 

Pogode pozostawie nie oceniona, bo dzialalo to doslownie 10 minut, pozniej albo przestalo, albo niepoprawne dane ma (pogoda byla slaba u mnie, a mieszkam ~ 10 mil od lotniska), XPlane pokazywal prawdziwa pogode z wiatrem, zachmurzeniem itp. w FS2020 PIEKNA SLONECZNA pogoda bez wiaterku (mam swira na punkcie pogody i dobrej symulacji turbulencji, wiatru, itp. co w FS2020 wyglada super nad gorami :>)

 

Inna sprawa to dlaczego nie ma oceny kazdego ladowania, maja to w wyzwaniach, dlaczego nie dla kazdego ladowania ? (chocby ta mala rzecz mogla byc mnie troche bardziej przyciagnac bo loguje wszystkie ladowania)

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić trymer na 5500ft? Wciskam na padzie Y+ strzałkę w dół/górę i nic się nie zmienia. Gdzie generalnie jest napisane na jakiej wysokości jestem? :E  Macie napisy podczas mowy speekerki?  

10 minut temu, raziel88 napisał:

Ile to zajmuje na dysku?

127 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Carmamir napisał:

Mam cale szczescie Xbox pass, ale mysle ze bede latal raczej dla zabawy czasami, a 99% mojego treningu pod licencje zostanie w XPlane 11.

No i większość ludzi latać będzie właśnie "dla zabawy", ciężko było oczekiwać czegoś innego po grze, która nie jest ani symulatorem, ani nie posiada konkretnego contentu. To raczej ciekawostka, którą można wypróbować w zasadzie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki samolot z tych mniejszych z dobrym widokiem z kokpitu polecacie na szybkie doloty do celu, aby sobie widoczki pooglądać?

12 minut temu, Jaycob napisał:

Jak ustawić trymer na 5500ft? Wciskam na padzie Y+ strzałkę w dół/górę i nic się nie zmienia. Gdzie generalnie jest napisane na jakiej wysokości jestem? :E  Macie napisy podczas mowy speekerki? 

Ja jeszcze do końca nie doszedłem z tym trymerem do końca jak to działa, ale u mnie coś tam reagowało na zmiany.

A napisy to trzeba włączyć w opcjach tylko jak masz PL menu to są jakieś bugi w tłumaczeniach ustawień :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w menu wyłączone, nie mogę zmienić na nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, tylko eng jest ok. W polskim nie działaja niektore tłumaczenia/guziki XD

 

Latałem tylko cessna 152/172 VFR -  tam AP działał (przynajmniej VS, ALT, CRS), ATC jest takie se, no ale  coś tam gada. Ogólnie jako, że nie latam dużymi odrzutowcami, to jestem generalnie heppi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodzić całe procedury startu? Respi mnie już na pasie startowym, wszystkie asysty mam wyłączone. W recce od arhneu widzę że go wózeczkiem wypychają sprzed hangaru ;p.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jaycob napisał:

Mam w menu wyłączone, nie mogę zmienić na nic. 

Jak raz klikniesz to będziesz miał dalej wyłączone, ale w grze pojawią się napisy :E

Tak to jest skopane, że w polskim nie działają odpowiednio niektóre suwaki i niby w menu nic się nie zmienia, a w grze się zmienia :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to se polatałem  gra teraz ładuje się do ok 80% i wywala do pulpitu. Ale czytałem na forum Microsoftu, że  wiele osób ma identyczny problem, więc to chyba nie wina mojego kompa.

1_IMG_20200819_170432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie! Masz rację, przycisk nie działa, ale ustawienia się zmieniają. :E Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem na 3 kursie ze startem. Nie ma pojęcia jak użyć tego trymera. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to trzymając Y naciskasz strzałki np. góra, ale nie trzymasz, klikasz w nie z chwilowym odstępem czasowym i wtedy niby to się ustawia. Mi przeszedł ten trening jak robiłem to w taki sposób.

Ale sam do końca nie wiem jak to działa bo z tego co pamiętam po tych ustawieniach samolot powinien równo lecieć, a mi i tak nim miotało góra dół mimo, że pogoda była dobra.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dominix1910 napisał:

 

 

Ładniutkie te widoczki będzie grane ?

Godzinę temu, Vulc napisał:

No i większość ludzi latać będzie właśnie "dla zabawy", 

Taki mam zamiar i na nic innego się nie nastawiam. Może to być jednorazowa zabawa w XGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no porównanie tego do Xplane jest nie fair wobec obu tych gier.

To jak porównanie ARMA z CODem... ale ja nie mam ochoty się męczyć z tysiącem przycisków, dlatego wybieram MS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Stanąłem na 3 kursie ze startem. Nie ma pojęcia jak użyć tego trymera. :E 

na klawiaturze mozesz naciskac numeryczne  7 i 1.  7  powoduje ze samolot opada, 1  wznosi dziób. 

Ew wyklikuj sobie myszą łapiąc za koło trymu (wrzucam zdjęcie gdzie jest koło trimu). Na padzie nie grałem, to nie wiem jak to ustawić tam... :/

https://imgur.com/a/YQrYQtO

 

 

3 godziny temu, bocieque napisał:

Jak przechodzić całe procedury startu? Respi mnie już na pasie startowym, wszystkie asysty mam wyłączone. W recce od arhneu widzę że go wózeczkiem wypychają sprzed hangaru ;p.

 

 

 

Ustawisz to podczas konfiguracji  - przy wyborze lotniska. Ustawiasz ze chcesz spawnować sie na parkingu. Wrzucam zdjęcie poglądowe poniżej 

https://imgur.com/a/oYB086I

Możesz tez otworzyć sobie czeklisty i tam po kolei klikać na poszczególne kroki.

Edytowane przez ja__
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, trasę wybierałem klikając na mapie świata, nawet nie zauważyłem tego panelu na górze :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trymer bardzo łatwo się obsługuje, można wciskać ale są wtedy bardzo male skoki, można tez przytrzymać wtedy już szybciej reaguje. Najlepiej się nauczyć go używać na widoku z zewnątrz gdzie mamy HUD i trymer jest pokazany i jego pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Skitter napisał:

No to se polatałem  gra teraz ładuje się do ok 80% i wywala do pulpitu. Ale czytałem na forum Microsoftu, że  wiele osób ma identyczny problem, więc to chyba nie wina mojego kompa.

Ja miałem dziś ten problem jak wybierałem  lotniska handcrafted typu Kennedy albo Heathrow. Dałem na próbę mnóstwo wirtualnej pamięci (40GB, tyle nie trzeba ale chciałem mieć pewność czy pomoże) i pomogło ;)

3 godziny temu, Sponsi napisał:

j no porównanie tego do Xplane jest nie fair wobec obu tych gier.

To jak porównanie ARMA z CODem... ale ja nie mam ochoty się męczyć z tysiącem przycisków, dlatego wybieram MS...

Niektórzy nie potrafią zrozumieć, że na rynku jest miejsce na wiele różnych gier i nie wszystkie muszą robić to samo. MS to akurat "lekki sim" który delikatnie próbuje skusić szerszą grupę odbiorców

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neeew Yooorkkkkk :E

4f713397e422a01c2811020a5a873f7b.png

c0637a2ed782620c532c527f3e89d931.png

ed28cc2af63ad5f1a7c73c3e0a0a021a.png

Dla porównania 4k DSR:

1b47569edac576492412a8c17796a615.png

 

 

Ta gra to najlepszy generator tapet lotniczych EVER :)

82d132c7228d1cdf6cbad46f97a65f36.png

5f303f394ff93d4151cd79e93f5a70b8.png

7f71e4d75290a57a9495a3b59f79deea.png

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wystartowalem dreamlinerem z LAX, spory ruch mamy :D Szybkra trasa do SFO na koniec dnia :)

  

6 godzin temu, lukadd napisał:

Jaki samolot z tych mniejszych z dobrym widokiem z kokpitu polecacie na szybkie doloty do celu, aby sobie widoczki pooglądać?

Mi się podoba  VL-3, dobry widok i chowane podwozie a jakoś lubię je chować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, kadajo napisał:

Ta gra to najlepszy generator tapet lotniczych EVER :)

 

Ładne to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...