Skocz do zawartości
Valeri

MSI Optix MAG271R vs AOC 27G2U

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, jako ze moj AOC leci na zwrot bo pojawily sie na nim przebarwienia zamowilem monitor z gorącego strzalu z xkomu w/w MSI. Moze ktos go uzywa i podzieli sie opinia ? 

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie dobry monitor, z tym, że niektórzy po włączeniu g-sync compatible widzą migotanie kontrastu/jasności widoczne przy częstych wahaniach fps + oczywiście ghosting jak to na VA.

https://www.displayninja.com/msi-mag271r-review/

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W temacie monitorów jestem zielony. Zamówiłem ten monitor za 999 zł

Reasumując który monitor ten MSI czy AOC 27g2u sprawdzi się lepiej do gier typu World of Warcraft oraz strzalanek ?

Dodam tylko, że na odświeżanie nie patrze, osobiście 75 mi wystarcza.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, w tym segmencie cenowym one wszystkie są moim zdaniem praktycznie na jedno kopyto i różnią się detalami - sprawdzisz, wyrazisz opinię na forum i będziemy wiedzieć - ciężko coś komuś doradzić bo każdy ma inne wymagania, inny wzrok.

Równie dobrze w razie czego możesz myśleć o 144Hz, byłem przed takim samym wyborem i na początku stawiałem na 75Hz bo GTX 1070 i tak więcej nie wyciągnie i dobrze jednak, że zrobiłem ten krok do przodu i wybrałem 144Hz - w grach, które tyle nie wyciągają pomaga mi g-sync compatible oraz LFC więc ciśnienie o 144Hz totalnie znika, a gry które są w stanie tyle wyciągnąć to tylko dodatkowy bonus.

No i przeskok w moim przypadku z 60Hz na 144Hz nawet przy głupim poruszaniu się po systemie Windows 10 to też różnica na plus.

Nie jesteś przypięty kajdanami do tych 144Hz - to już nie te czasy, gdzie jeśli tyle komputer nie wyciągał i nie było synchro 1:1 z fps to była bieda.

Również nie jestem ekspertem od monitorów ale lubię sobie trochę poczytać/zapytać by mieć jakiś punkt odniesienia i jeśli ten MSI nie będzie miał jakichś dziwnych wad to powinieneś być zadowolony tak samo jak z AOC (no, niestety miałeś pecha i wady były widoczne więc nie do końca to wyszło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Testowałem przez chwilę ten monitor ale miał strasznie słaby kontrast/czerń. Nie wiem czy to była jakaś wada mojego egzemplarza lub kabla ale poza tym monitor był super. Rozumiem że to nie literówka i chodzi o model z płaską matrycą a nie wersję zakrzywioną CR (która moim zdaniem jest nawet lepsza). Ogólnie jestem fanem marki MSI bo nigdy się na niej nie zawiodłem.

Edytowane przez yutisone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry monitor, ja mam wersje CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry monitor ale po odbiorze sprawdź go pod kątem kontrastu i czerni bo z niewyjaśnionych przyczyn u mnie był z tym problem. Tak jakby obraz by zawsze zbyt rozjaśniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie, CR ma zakrzywiony ekran wiec inna matryca pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yutisone

Przy jakiś konkretnych ustawieniach ? Czy od razu rzuciło się w oczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 cali i FHD to kiepskie połączenie.

Już na tym 23,8 w AOC-u mam ciapkę za duże ikony (w porównaniu do starego Della 21,5c FHD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Valeri napisał:

@yutisone

Przy jakiś konkretnych ustawieniach ? Czy od razu rzuciło się w oczy ?

W grach to zauważyłem, obraz był jakiś taki zbyt jasny i nie dało sie tego zniwelować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki wszystkim za wskazówki.

Oba monitory przyszły już do mnie. Na plus dla MSI na pewno jakość wykonania dużo lepsza od AOC, ale kolory lepsze ma AOC w MSI wpadają w taką troche szarość.

Nie wiem na który monitor się zdecydować, obawiam się trochę, że IPS mocniej nadwyręża oczy.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...