Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jakie wy tu snujecie torie to sie w glowie nie miesci, jedna karta gigusia tansza niz inne i juz teorie dlaczego x-kom ma tak wysokie ceny kiedy to reszta kart tak samo wysoka jest wszedzie. :E 

Nie tylko Gigusa karty potaniały. Na przestrzeni ostatniego tygodnia widziałem także chociażby RTX 3070 Strix czy TUF odpowiednio za 4999 czy 4599zł w Morele/Komputronik. Pality się także pojawiły taniej. Z kolei w X-Kom ceny dalej wysokie. Nawet Gigus 3070Ti Gaming OC, który był w Komputronik za 4300zł, a w Morele za ok 4500-4600zł kosztuje w x-kom 6899zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Fowo napisał:

w większości sklepów np w morele większość innych kart wciąż trzyma się na poziomie ~5300. W xkomie zaczynają się od 5800 a średnia to 6200

Po co piszesz takie bzdury?? W morele masz 3 karty pozniej 5k i wszystko inne zaczyna sie od 5600zl w gore, masz jednego aorusa za 5600zl i Ventusa a pozniej karty pow 5900zl.  Czy Ty chociaz sprawdzasz co piszesz?? bo ja tak.

7 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

 RTX 3070 Strix czy TUF odpowiednio za 4999 czy 4599zł w Morele/Komputronik.

Sprawdzlalem przed chwila i nie ma :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Po co piszesz takie bzdury?? W morele masz 3 karty pozniej 5k i wszystko inne zaczyna sie od 5600zl w gore, masz jednego aorusa za 5600zl i Ventusa a pozniej karty pow 5900zl.  Czy Ty chociaz sprawdzasz co piszesz?? bo ja tak.

Sprawdzlalem przed chwila i nie ma :rotfl:

Ale były w ubiegłym tygodniu i wisiały przez kilka dni, bo się sam zastanawiałem. Był też 3070 Suprim od MSI w Komputronik za 4999zł.

Ale nawet obecnie w Morele masz poniżej 5k - chociażby 3070/3070Ti od Gigabyte, Palit, czy MSI.

W Komputronik  masz Gigabyte Gaming OC i Aorous poniżej 5k.

W FOX - TUF, Gigabyte, STRIX.

W x-kom najtaniej jakikolwiek 3070 za 5699zł jest.

Ehh, pracujesz w x-kom że ich tak bronisz?

I nie pisz innym, że piszą bzdury, bo sam to robisz.

I Twoja ulubiona emotka - :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Ale były w ubiegłym tygodniu i wisiały przez kilka dni,

 

Nie interesuje mnie co bylo w ubieglym tygodniu. Intersuje mnie to co jest dzis, a dzis nie ma tego o czym byla mowa. RTX 3080 tez byly kilka msc temu za 4k ;)  

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Nie interesuje mnie co bylo w ubieglym tygodniu. Intersuje mnie to co jest dzis, a dzis nie ma tego o czym byla mowa. RTX 3080 tez byly kilka msc temu za 4k ;)  

To Ci odpisałem co jest obecnie dostępne i nawet nie odniosłeś się do tego ;). Boli, że ktoś Ci wytknął błąd? ;)

Nie broń x-kom, bo nie działają na naszą korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

To Ci odpisałem co jest obecnie dostępne i nawet nie odniosłeś się do tego ;). Boli, że ktoś Ci wytknął błąd? ;)

Nie broń x-kom, bo nie działają na naszą korzyść.

Naucz sie czytac ze zrozumieniem i przeczytaj do czego sie odnioslem, odnioslem sie do tego co pogrubilem, jesli dla ciebie to blad to stuknij sie w glowe :E A jesli uznajesz to za bronienie x-kom to porponuje stuknac dwa razy :D Jakie ceny sa w morele na dzis dzien to tez wypisalem i nie sa to srednio 5300zl ;)

dEPqRCr.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple
Ty też powinieneś się nauczyć czytać ze zrozumieniem, sam mnie cytujesz że w większości sklepów np. w morele. Sprawdźmy ceny i wyciągnijmy ich średnią arytmetyczną


Gral.pl - średnia 4750  

Morele - średnia pierwszych 20 pozycji od najtańszej do najdroższej (tak, głównie karty od gygabite i MSI) - średnia ~5100

fox - średnia z dostępnych 4750zł

komputronik (gdzie mają 5 kart a jedna za 7k zawyża ostro) - średnia 5550

 

co do morele nie postarałem się i wpisałem tez oferty outlet, ale dla chętnego nic trudnego, policz tylko ich oferty i napisz jak bardzo się pomyliłem w moim pierwszym luźnym szacunku od którego tak cię zabolała... noga :)

W xkomie średnia najtańszych 11 kart (więc wziąłem mniej kart z ich puli w porównaniu z morele, teoretycznie na ich korzyść - 5900zł patrząc dalej ceny wspinają się dosyć szybko aż do 7200zł (do tej oferty: https://www.x-kom.pl/p/655243-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-8gb-gddr6x.html)

Edytowane przez Fowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Naucz sie czytac ze zrozumieniem i przeczytaj do czego sie odnioslem, odnioslem sie do tego co pogrubilem, jesli dla ciebie to blad to stuknij sie w glowe :E A jesli uznajesz to za bronienie x-kom to porponuje stuknac dwa razy :D Jakie ceny sa w morele na dzis dzien to tez wypisalem i nie sa to srednio 5300zl ;)

dEPqRCr.png

Już zaczynasz kombinować jak się usprawiedliwić. Masakra...

Twój tekst do którego się odniosłem:

'Jakie wy tu snujecie torie to sie w glowie nie miesci, jedna karta gigusia tansza niz inne i juz teorie dlaczego x-kom ma tak wysokie ceny kiedy to reszta kart tak samo wysoka jest wszedzie.'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Już zaczynasz kombinować jak się usprawiedliwić. Masakra...

Twój tekst do którego się odniosłem:

'Jakie wy tu snujecie torie to sie w glowie nie miesci, jedna karta gigusia tansza niz inne i juz teorie dlaczego x-kom ma tak wysokie ceny kiedy to reszta kart tak samo wysoka jest wszedzie.'

Bo ceny sa nadal wysokie i jedna czy dwie promocje tego nie zmieniaja. Co z tego, ze morele ma jedna karte taniej jak wiekszoc jest prawie po 6k??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Bo ceny sa nadal wysokie i jedna czy dwie promocje tego nie zmieniaja. Co z tego, ze morele ma jedna karte taniej jak wiekszoc jest prawie po 6k??

piękny komentarz idealnie omijający mój post w którym ci udowodniłem że to co wypisujesz nijak ma się do rzeczywistości, chyba że do tej w twojej głowie. Przypomnij mi jeszcze raz, co teraz próbujesz udowodnić? Skoro już ci pokazałem niczym na korepetycjach do testu szóstoklasisty że ceny są nawet mniejsze od tego co na początku opisałem ci jako średnią to teraz walczysz o gniewne prychnięcie i zachowanie ego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Bo ceny sa nadal wysokie i jedna czy dwie promocje tego nie zmieniaja. Co z tego, ze morele ma jedna karte taniej jak wiekszoc jest prawie po 6k??

Człowieku, czy Ty w ogóle czytasz i rozumiesz co do Ciebie piszemy?

Wyjechałem z ofertą Morele, Komputronik i FOX. A sklepów z niższymi cenami można szukać dalej.

Nie mówimy tutaj o 1 promocji. Mówimy tutaj o kilku sklepach z różnymi kartami (Gigabyte, Asusy, Pality, etc.).

A x-kom dalej odstaje od stawki.

Teraz, Fowo napisał:

piękny komentarz idealnie omijający mój post w którym ci udowodniłem że to co wypisujesz nijak ma się do rzeczywistości, chyba że do tej w twojej głowie. Przypomnij mi jeszcze raz, co teraz próbujesz udowodnić? Skoro już ci pokazałem niczym na korepetycjach do testu szóstoklasisty że ceny są nawet mniejsze od tego co na początku opisałem ci jako średnią to teraz walczysz o gniewne prychnięcie i zachowanie ego?

No niestety są ludzie do których argumenty nie docierają. Żyją we własnej rzeczywistości z przeświadczeniem o swojej zajefajności. Niestety mają dostęp do Internetu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Fowo napisał:

Morele - średnia pierwszych 20 pozycji od najtańszej do najdroższej (tak, głównie karty od gygabite i MSI) - średnia ~5100

 

Chcesz mi podawac srednie to naucz sie je najpierw liczyc ,morele ma obecnie 20 pozycji rtx 3070 w tym jedna outleut, ktorej nie licze. Dodaj sobie ceny i podziel ;) Nie nie bedzie to 5100, kapke wiecej.

11 minut temu, Fowo napisał:

piękny komentarz idealnie omijający mój post w którym ci udowodniłem że to co wypisujesz nijak ma się do rzeczywistości, chyba że do tej w twojej głowie. Przypomnij mi jeszcze raz, co teraz próbujesz udowodnić? Skoro już ci pokazałem niczym na korepetycjach do testu szóstoklasisty że ceny są nawet mniejsze od tego co na początku opisałem ci jako średnią to teraz walczysz o gniewne prychnięcie i zachowanie ego?

Ja nic nie probuje udowdnic, ale nie lubie kretactwa jakie prezentujesz ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Fowo napisał:

@Phoenixsuple
Ty też powinieneś się nauczyć czytać ze zrozumieniem, sam mnie cytujesz że w większości sklepów np. w morele. Sprawdźmy ceny i wyciągnijmy ich średnią arytmetyczną


Gral.pl - średnia 4750  

Morele - średnia pierwszych 20 pozycji od najniższej do najdroższej (tak, głównie karty od gygabite i MSI) - średnia ~5100

fox - średnia z dostępnych 4750zł

komputronik (gdzie mają 5 kart a jedna za 7k zawyża ostro) - średnia 5550

 

 

W xkomie średnia najtańszych 11 kart (więc wziąłem mniej kart z ich puli w porównaniu z morele, teoretycznie na ich korzyść - 5900zł patrząc dalej ceny wspinają się dosyć szybko aż do 7200zł (do tej oferty: https://www.x-kom.pl/p/655243-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ti-suprim-x-8gb-gddr6x.html)

Rzeczywiście Gral też ma ceny poniżej 5k :). Czyli co raz więcej sklepów na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

A x-kom dalej odstaje od stawki.

 

Ale ja temu nie przecze :E Nie staram sie nic udowodnic bo ceny kazdy mose sobie sprawdzic i to nie podlega dyskusji. Ty zaczales wypisywac jakies bzdury w moja strone nie rozmiejac do czego sie odnosze.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ale ja temu nie przecze :E

Przywołuję znowu Twój cytat:

'Jakie wy tu snujecie torie to sie w glowie nie miesci, jedna karta gigusia tansza niz inne i juz teorie dlaczego x-kom ma tak wysokie ceny kiedy to reszta kart tak samo wysoka jest wszedzie. '

Sam sobie przeczysz i obrażasz innych...

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Przywołuję znowu Twój cytat:

'Jakie wy tu snujecie torie to sie w glowie nie miesci, jedna karta gigusia tansza niz inne i juz teorie dlaczego x-kom ma tak wysokie ceny kiedy to reszta kart tak samo wysoka jest wszedzie. '

Sam sobie przeczysz...

Tylko szkoda, ze operujesz cenami kart, ktorych nie ma obecnie w sklepie po takich cenach :rotfl: Dlatego napisalem ze jedna czy dwie promocje nie sa zadnym wyznacznikiem i karty nadal sa drogie wszedzie. Co z tego ze na morelkach jednego gigusia masz za 4500zl jak wiekszosc to nadal 5999zl i kilka tanszych pozycji.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Tylko szkoda, ze operujesz cenami kart, ktorych nie ma obecnie w sklepie po takich cenach :rotfl: Dlatego napisalem ze jedna czy dwie promocje nie sa zadnym wyznacznikiem i karty nadal sa drogie wszedzie. Co z tego ze na morelkach jednego gigusia masz za 4500zl jak wieksozsco to nadal 5999zl i kilka tanszych pozycji.

Człowieku, czy Ty się dobrze czujesz? Przecież wszystkie ceny które przed chwilą przywołałem są za karty DOSTĘPNE w danym sklepie. Możesz je zamówić od ręki.

Serio, kończę z Tobą dialog.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Człowieku, czy Ty się dobrze czujesz? Przecież wszystkie ceny które przed chwilą przywołałem są za karty DOSTĘPNE w danym sklepie. Możesz je zamówić od ręki.

Serio, kończę z Tobą dialog.

Gdzie?? Te karty sa niedostepne, nie pisalbym innaczej gdybym tego nie sprawdzil wiec do tego sie odnioslem. Napisalem tez, ze jesli byly to jedna czy dwie promocje to zaden wyznacznik.

obraz.png.084ff2298899afdfd898730726c34b3f.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Gdzie?? Te karty sa niedostepne, nie pisalbym innaczej gdybym tego nie sprawdzil wiec do tego sie odnioslem. Napisalem tez, ze jesli byly to jedna czy dwie promocje to zaden wyznacznik.

obraz.png.084ff2298899afdfd898730726c34b3f.png

Ty serio nie potrafisz czytać ze zrozumiem. Wymieniłem Ci już dostępne kilka postów wyżej:

'Ale nawet obecnie w Morele masz poniżej 5k - chociażby 3070/3070Ti od Gigabyte, Palit, czy MSI.

W Komputronik  masz Gigabyte Gaming OC i Aorous poniżej 5k.

W FOX - TUF, Gigabyte, STRIX.'

Do tego jeszcze słusznie Kolega 'Fowo' dodał sklep Gral.

Czy może jeszcze linki sobie życzysz do tych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Ty serio nie potrafisz czytać ze zrozumiem. Wymieniłem Ci już dostępne kilka postów wyżej:

 

Nigdzie nie zaprzeczylem cena kart, ktore wymieniles i sa dstepne w sklepie. Podkreslilem tylko przyklady kart, ktore ww sklepach sa niedostepne, ktore podales a to roznica ;)

I nie mam zamiaru sie z toba licytowac, po prostu jesli serwuje jakis przyklad to interesuja mnie ceny i dostepnosc na dzis a nie to co bylo bo karta moglaby miec cene i 2k ale co z tego jak nie da sie jej kupic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nigdzie nie zaprzeczylem cena kart, ktore wymieniles i sa dstepne w sklepie. Podkreslilem tylko przyklady kart, ktore ww sklepach sa niedostepne, ktore podales a to roznica ;)

I nie mam zamiaru sie z toba licytowac, po prostu jesli serwuje jakis przyklad to interesuja mnie ceny i dostepnosc na dzis a nie to co bylo bo karta moglaby miec cene i 2k ale co z tego jak nie da sie jej kupic ;)

Serio? Serio? Serio? Widzę, że chcesz mnie sprowadzić do swojego poziomu, a następnie pokonać doświadczeniem. Kończę z Tobą dialog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o co się kłócić - cały ten tydzień xkom ośmieszał się cenami kart w stosunku do konkurencji - na peperze często jakieś promki były na 70ti grubo poniżej 5k, a w xkom w tym czasie był 100 lat za murzynami i chyba chciał sobie porobić za proline, gdy oferował te same karty w tym samym czasie drożej po 2 tysiące i więcej.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe czy jutro(lub obojętnie w którym dniu następnego tygodnia) w x-kom ceny kart polecą o te 200-300 zł w dół :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...