Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż są za małe dostawy a za duży popyt. Gdzie są te wszystkie 3070 lhr? Jak na lekarstwo. Pojawiło się trochę 3060 Ti, połowa z tego to Gigabyte, sporo 3070 Ti, reszta też raczej słabo. Gdzie te ogromne dostawy 3060? Słyszałem, że następne większe dostawy dopiero w sierpniu, więc słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Morgon82 napisał:

 Słyszałem, że następne większe dostawy dopiero w sierpniu, więc słabo to wygląda.

Gdzie to słyszałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe dostawy to ostatnio mieli tylko Asus i Gigabyte niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Morgon82 napisał:

Wciąż są za małe dostawy a za duży popyt. Gdzie są te wszystkie 3070 lhr? Jak na lekarstwo. Pojawiło się trochę 3060 Ti, połowa z tego to Gigabyte, sporo 3070 Ti, reszta też raczej słabo. Gdzie te ogromne dostawy 3060? Słyszałem, że następne większe dostawy dopiero w sierpniu, więc słabo to wygląda.

Ogromne dostawy 3060 o których dziennikarzyny często i gęsto pisali okazuje się być ściemą,w sumie w dniu napisania tych artykułów można było założyć,że to tylko żarty i nic więcej.
Tak samo od samego początku za ściemę uznałem temat wysprzedaży kart pokoparkowych od górników. No gdzie to ma mieć miejsce,skoro ETH nadal nie spadł do 1000-1500 $ i krąży obecnie za ~1900$.A jeszcze ostatnio RVN wystrzelił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Passt napisał:

Gdzie to słyszałeś??

Od sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@EvilKillaruna dzięki za warna bo napisałem ch** . Good Job! Ciekawy jestem jakbyś sam był zirytowany gdyby ciebie wydymali na zakupie sprzętu za kilka tysięcy.
Dodatkowo czekam od 11 dni na zwrot pieniędzy za 4 etykiety nie wygenerowane na koncie gościa za UPS przy płatności PP z którymi męczyłem się jakieś 8h na infolinii bo jako korpo działają metodą spychacza, my nie mamy twoich pieniędzy to PayPal nam zabrał. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Fjubens napisał:

Mi na Pepperku jak to zasugerowałem w kontekście, że też dlatego nie będą codziennie ceny drastycznie spadać, gość odpisał: "A masz jakieś informacje po jakiej cenie sprzedaję dystrybucja ? bo z tego co ja wiem to sprzedawała po cenach msrp"

Pepper to w ogóle wysyp ekspertów z każdej dziedziny życia :D.

Jedni kiedyś pisali, że ponoć sklepy kupują te karty po cenie msrp, inni z kolei, że ceny szorują po dnie i sklep zarabia na tym grosze. Komu wierzyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wazzi napisał:

Czyli co ktoś sobie przykleił taśmy na pudełko?

To karta z ostatniego rzutu w X'ach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Pepper to w ogóle wysyp ekspertów z każdej dziedziny życia :D.

Jedni kiedyś pisali, że ponoć sklepy kupują te karty po cenie msrp, inni z kolei, że ceny szorują po dnie i sklep zarabia na tym grosze. Komu wierzyć? :)

 

28 minut temu, Spl97 napisał:

Tak samo od samego początku za ściemę uznałem temat wysprzedaży kart pokoparkowych od górników. No gdzie to ma mieć miejsce,skoro ETH nadal nie spadł do 1000-1500 $ i krąży obecnie za ~1900$.A jeszcze ostatnio RVN wystrzelił :E

Na Pepperku niby są pokoparkowe za 1/3 ceny, nawet dzisiaj "bardzo wątpię w prawdziwość licznika ofert, zwłaszcza przy dostępności pokoparkowych w chinach za 1/3 ceny ze wstawki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fjubens napisał:

 

Na Pepperku niby są pokoparkowe za 1/3 ceny, nawet dzisiaj "bardzo wątpię w prawdziwość licznika ofert, zwłaszcza przy dostępności pokoparkowych w chinach za 1/3 ceny ze wstawki".

Albo że oni zaraz będą sprzedawać te karty na kilogramy jak w warzywniaku jakimś :E

ETH stoi cały czas nieźle między 7-8 tys zł, więc po prostu przenieśli się z Chin do innego kraju gdzie jest tańszy prąd i kopią nadal, bo biznes na pewno się jeszcze opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, SanczoPanczo86 napisał:

Pepper to w ogóle wysyp ekspertów z każdej dziedziny życia :D.

Jedni kiedyś pisali, że ponoć sklepy kupują te karty po cenie msrp, inni z kolei, że ceny szorują po dnie i sklep zarabia na tym grosze. Komu wierzyć? :)

jakby w dystrybucji te karty  były po cenie MSRP to dawno temu bym tutaj nie zaglądał. Raz tylko widziałem dropa RTX 3070 za ok 2700zł, podsyłałem nawet linki do Allegro że można było kupić (nikt nie skorzystał niestety) ale się rozeszły w 15 minut o godzinie 22-23 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna Zotac GeForce RTX 3060 Twin Edge OC 12GB GDDR6 (ZT-A30600H-10M)

 

To jest wersja LHR?

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, koneser napisał:

Karta graficzna Zotac GeForce RTX 3060 Twin Edge OC 12GB GDDR6 (ZT-A30600H-10M)

 

To jest wersja LHR?

Nigdize o tym nie piszą, więc nie jest to wersja LHR

3060Ti Twin Edge już występuje w wersjach LHR/bez LHR a tutaj nie mogę znaleźć wersji z LHR

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gold_Boi9 napisał:

E6qQR0_WEAMRQXA?format=jpg&name=largeWreszcie po siedmiu miesiącach karta do mnie doszła 

z x-komu? jeżeli tak to, jak się z tobą skontaktowali jeżeli chodzi o zamianę? bo numer telefonu który mam w zamówieniu jest zdezaktywowany (bo kto by pomyślał, że realizacja będzie tyle trwać) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ale ile NORMALNIE powinien kosztować rtx 3060? Nieważne od jakiej firmy, pomijając aktualne wysokie ceny. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jerryyy napisał:

Głupie pytanie ale ile NORMALNIE powinien kosztować rtx 3060? Nieważne od jakiej firmy, pomijając aktualne wysokie ceny. Dzięki!

MSRP na Polskę 1600 zł, natomiast realne ceny to poniżej 2k, w zależności od wersji.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2021 o 12:27, TheMr. napisał:

Są różnice między 3070Ti/3080 a zwykła 3070 przez pamięci które trzeba schłodzić, więc karta waży mniej bądź więcej, ale oprócz różnicy w heatsinkach na pamiątkach, nie powinno być zbyt dużych różnic. 3070Ti powinna się zachowywać odrobinę lepiej przez to że wydala 30W mniej. 

są róznice między 3070 vs 3060TI w chłodzeniu TUFa. Wiem bo miałem obie w jednym momencie. Nawet zdjęcia wrzucałem na forum.

Więc wcale mnie nie zdziwi jak każdy jeden TUF będzie nieco inny jednak.

W dniu 18.07.2021 o 12:38, gret napisał:

Wpływa to na coś oprócz dodatkowego chłodzenia ram przez wentylatorek na AiO?

VRM na pewno. Ram może po częsci też. Ale nie wiem jak wypada centrum blokopompy vs rdzeń CPU przy takim  ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę chłodniej się zrobiło, karta już się sporo mniej grzeje, 3070Ti Tuf w Warzonie image.png.9550aadc6f5044c71346a37e95debe1a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mikus420 napisał:

Trochę chłodniej się zrobiło, karta już się sporo mniej grzeje, 3070Ti Tuf w Warzonie image.png.9550aadc6f5044c71346a37e95debe1a.png

Wrzuć screen z gpu-z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś jeszcze czeka za 3080 (TUF) z xscumu?

Będę wdzięczny za jakiś info jak to teraz wygląda.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF z xcum? Na święta ma wjechać. Tylko już się pogubiłem na które, Wielkiej Nocy czy Bożego Narodzenia.. Te co były, tegoroczne a może przyszłoroczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...