Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Garru napisał:

Dlatego te dropy to kabaret i nie wierzę, że nie mają więcej kart. Dzielą te karty na kilka dropów dziennie, aby ludzie ciągle siedzieli na stronie. 

12.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby wieksza dostepnosc i ceny spadaja? Czyzby byla nadzieja na porzadne 3080 ponizej 5k ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zinkar napisał:

Czyzby wieksza dostepnosc i ceny spadaja? Czyzby byla nadzieja na porzadne 3080 ponizej 5k ?

Juz za chwileczke, juz za momencik.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zinkar napisał:

Czyzby wieksza dostepnosc i ceny spadaja? Czyzby byla nadzieja na porzadne 3080 ponizej 5k ?

Jasne, już jest dużo kart, rynek się nasycił. Zobacz na allegro mnóstwo RTX 3080 poniżej 5k.  A nie sory to 3070...

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zinkar napisał:

Czyzby wieksza dostepnosc i ceny spadaja? Czyzby byla nadzieja na porzadne 3080 ponizej 5k ?

Prędzej można liczyć na ponowne wyrównanie cen 3070 z 3060Ti, na spadek cen 3080 można pomarzyć. Tych kart jest tak mało i tak mało dostaw, że nie mają po co obniżać, gdy schodzą w mgnieniu oka w obecnych cenach. 
Ogólnie jakiś tam limit cenowy osiągnęli dla 60Ti i 70, nie schodzą już tak szybko, ale kwestia czasu aż zachód rzuci się na nasze karty, gdy będą leżeć na stronach. :E

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Garru napisał:

Prędzej można liczyć na ponowne wyrównanie cen 3070 z 3060Ti, na spadek cen 3080 można pomarzyć. Tych kart jest tak mało i tak mało dostaw, że nie mają po co obniżać, gdy schodzą w mgnieniu oka w obecnych cenach. 
Ogólnie jakiś tam limit cenowy osiągnęli dla 60Ti i 70, nie schodzą już tak szybko, ale kwestia czasu aż zachód rzuci się na nasze karty, gdy będą leżeć na stronach. :E

Buuuu :) To nie moze byc tak, ze cudem namowilem żone na wydatek az 4k na 3080, zeby teraz nie mozna bylo tego zrealizowac! 

Edytowane przez zinkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zinkar napisał:

Buuuu :) To nie moze byc tak, ze cudem namowilem żone na wydatek az 4k na 3080, zeby teraz nie mozna bylo tego zrealizowac! 

MAsz na 1 wpłate.. reszte weź na raty xDD. Jak nie ogarniasz to kolega kolega Litwicki pewnie rady udzielic moze xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zinkar napisał:

Buuuu :) To nie moze byc tak, ze cudem namowilem żone na wydatek az 4k na 3080, zeby teraz nie mozna bylo tego zrealizowac! 

Kup w opcji 50% teraz, reszta za pół roku. Potem coś wymyślisz...?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zinkar napisał:

Buuuu :) To nie moze byc tak, ze cudem namowilem żone na wydatek az 4k na 3080, zeby teraz nie mozna bylo tego zrealizowac! 

Mam tak samo, może gorzej... Zaczynam powoli dostrzegać w oczach swojej bardzo niepokojące przebłyski ni to rozbawienia ni to zdenerwowania. Niemalże słyszę jej myśli "taki stary a taki głupi..." I to nie w pozytywnym (alkowa itp.) dla mnie sensie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, zinkar napisał:

Czyzby wieksza dostepnosc i ceny spadaja? Czyzby byla nadzieja na porzadne 3080 ponizej 5k ?

Wręcz przeciwnie. W połowie lutego jest chiński nowy rok - okres dłuższego wolnego i prawie wszystkie fabryki staną całkowicie (nie tylko elektronika - dosłownie WSZYSTKO). Jak nie dostaniesz karty do domu do połowy lutego to później szykuj się na kwiecień-maj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamowilem Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme WaterForce  :D

Zobaczymy czy przyjdzie. Jakies opinie o tej karcie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, War_MachinE napisał:

No i zamowilem Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme WaterForce  :D

Zobaczymy czy przyjdzie. Jakies opinie o tej karcie?

Jak ? :) i Gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, War_MachinE napisał:

No i zamowilem Gigabyte Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme WaterForce  :D

Zobaczymy czy przyjdzie. Jakies opinie o tej karcie?

 W CP77 wymiata, kolega pisze że nie przekracza w stresie 50 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, IceMan75 napisał:

Jak ? :) i Gdzie

I za ile? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był rzut w caseking.de

Po 5 minutach ceny podbili z automatu. RTXy 3070 były po 3,5k, a 3080 po około 4,7k. Nie zdążyłem kliknąć...

3080 już nie ma a 3070 są po wyższych cenach...

Edytowane przez Rafik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, m4rkiz napisał:

Brednie, ostatni rzut 3080 w caseking poszedł po 1200 euro w kilka minut.

Przed chwilą był rzut.

https://www.caseking.de/en/inno3d-geforce-rtx-3080-ichill-frostbite-10240-mb-gddr6x-gci3-177.html

Wychodziła za 4690 już z polską stawką VATu. (jakieś 1030 euro). Więc jak ktoś tu się mija z prawdą to raczej ty.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Rafik7 napisał:

Przed chwilą był rzut.

https://www.caseking.de/en/inno3d-geforce-rtx-3080-ichill-frostbite-10240-mb-gddr6x-gci3-177.html

Wychodziła za 4690 już z polską stawką VATu. (jakieś 1030 euro). Więc jak ktoś tu się mija z prawdą to raczej ty.

 

O czym ty do mnie w ogóle...

aaa.thumb.jpg.8a9053470be33870d0050106b07c0768.jpg

 

Trudne słowo - kontekst - kolega wyżej twierdził że z jakiegoś powodu niemiec nie kupi karty za $1400 co jak widać jest nieprawdą. NIgdy nie twierdziłem że nie da się ich kupić taniej więc twój argument jest inwalidą.

Edytowane przez m4rkiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, m4rkiz napisał:

O czym ty do mnie w ogóle...
Trudne słowo - kontekst - kolega wyżej twierdził że z jakiegoś powodu niemiec nie kupi karty za $1400 co jak widać jest nieprawdą. NIgdy nie twierdziłem że nie da się ich kupić taniej więc twój argument jest inwalidą.

A ja mam gdzieś co oni za cyferki sobie wrzucą przy nieaktualnych ofertach tam możę być i 2k euro. Ja podałem cenę z dropu ze statusem "dostępny". Przed chwilą była 3080 evga za 1121 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafik7 napisał:

A ja mam gdzieś co oni za cyferki sobie wrzucą przy nieaktualnych ofertach tam możę być i 2k euro. Ja podałem cenę z dropu ze statusem "dostępny". Przed chwilą była 3080 evga za 1121 euro.

a ja głupi 60ti wtedy u nich śledziłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA

Nie ma to jak Morele https://www.morele.net/kategoria/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,1,,,,/1/?q=RTX+3090
Była granica 8 później 9 oto teraz już nie 10 a 11 została przebita :D 

Już nic nie powiem o 3080
https://www.morele.net/kategoria/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,0,,,,/1/?q=RTX+3080

I co karty są. Pytanie tylko - czy to, co jest to z winy tego że wszystkie zamówienia zostały zrealizowane, czy dlatego że wolą sprzedać poza kolejną w lepszej SUPER cenie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rafik7 napisał:

A ja mam gdzieś co oni za cyferki sobie wrzucą przy nieaktualnych ofertach tam możę być i 2k euro. Ja podałem cenę z dropu ze statusem "dostępny". Przed chwilą była 3080 evga za 1121 euro.

Czyli kosztując równowartość $1350 zniknęła szybko. A przedpiśca twierdził że żaden niemiec czy amerykanin takich pieniędzy na kartę nie wyda. Co jest oczywistą bzdurą bo ceny RTX 3080 z ogłoszeń w stanach dobijają spokojnie do $1600.

 

Ventus 3080 za $1500.

https://newyork.craigslist.org/que/sop/d/college-point-sealed-msi-nvidia-geforce/7266908023.html

Edytowane przez m4rkiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Rafik7 napisał:

A ja mam gdzieś co oni za cyferki sobie wrzucą przy nieaktualnych ofertach tam możę być i 2k euro. Ja podałem cenę z dropu ze statusem "dostępny". Przed chwilą była 3080 evga za 1121 euro.

No to w Polsce też masz dropy 3080 po 4.7-4.9k. W nocy takie dał ME, także jakoś zachód nie jest ultra tańszy. 

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne.bhtml -  ale czystkę kart zrobili. :P

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, m4rkiz napisał:

Brednie, ostatni rzut 3080 w caseking poszedł po 1200 euro w kilka minut.

Na ebayu $1500 z wysyłką nie jest niczym dziwnym
https://www.ebay.com/itm/EVGA-GeForce-RTX-3080-FTW3-ULTRA-10GB-GDDR6X-Graphics-Card-10G-P5-3897-KR/114650515701

A i droższe się zdarzają

https://www.ebay.com/itm/ASUS-ROG-Strix-GeForce-RTX-3080-OC-10GB-GDDR6X-GPU-Fast-Shipping/164659206521

 

Ale jak ktoś chce pomarudzić to zawsze powód znajdzie. :P

No spoko tylko na amazon.de ciągle jakieś dropy są 850 euro 3080 a u nas to sobie możesz pomarzyć. Chociaz bez bota którego właśnie piszę to w sumie tam też będzie ciężko ale przynajmniej da się jak włoży się trochę pracy.

€798.94 | Asus TUF GeForce RTX 3080 Overclock Edition 10 GB GDDR6X, Scheda video Gaming con dissipatore triventola per Gaming 4K e alti refresh rate | @IT @EU 

--ups tu akurat włoski jakiś się wkleił ale generalnie coś tam wpada

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...