Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ty się lepiej przepisuj do innego wątku 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam pytanie do kolegów z gigabyte gaming OC, a mianowicie Lipton tu pokazuje hałas i gaming OC wypada bardzo głośno, lepiej chyba jest z aero ...www.youtube.com/watch?v=3v9-cEbeOP4. Pytanie brzmi, czy w wersji super tak poprawili wiatraki i hałas, że teraz jest bardzo cicho? Bo takie opinie tu czytam...

Edytowane przez goris777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@goris777

Wersja super posiada dość sporo zmian względem non-s, przede wszystkim Gigabyte przeprojektował PCB i jest teraz dłuższe niż szersze, samo chłodzenie pozbawione zostało również komory parowej (nie duża starta jeśli w ogóle jakaś) oraz na moje musieli coś pogrzebać w ustawieniach krzywej dla wentylatorów, na biosie Quiet jest to w moim odczuciu całkiem cicha karta, może nie jakoś bardzo cicha jak to potrafi STRIX czy SUPRIM ale jest naprawdę przyzwoicie, w grach na STOCK to zależnie od obciążenia ~1200-1400RPM na QUIET, przy UV około ~150-200RPM mniej, dodam jeszcze że testy z TPU zdają się pokrywać z tym co zaobserwowałem u siebie, tutaj naskrobałem trochę więcej: https://forum.pclab.pl/topic/1335940-nvidia-rtx-40x0/?do=findComment&comment=17188854

Najbardziej cieszy mnie fakt że wentylatory nie mają żadnych podejrzanych dźwięków z łożysk tak jak mój poprzedni Gainward 4070 TiS Phoenix.

 

Edytowane przez Reverse17
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Griszah U mnie 2625, 0.925V , mem +1450 niżej z V nie schodziłem ale mnie zachęciłeś i pewnie spróbuję. 

Edytowane przez ibizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale afterburner nie włącza mi się podczas uruchamiania systemu i tym samym nie wczytuje ustawień uv. Wszystkie opcje do uruchamiania przy starcie sa włączone w programie ale i tak nie działa. System Windows 11. Ktoś wie jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Panowie kupował ktoś coś z was z GPU ze sklepu krsystem ? Pytam bo chciałem kupić tam GPU a nie mam doświadczenia z tym sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rico650

Spróbuj odklikać ten guzik z windozą, wtedy kliknaąć odpowiedni profil, potem kliknąć windozę na niebiesko i na końcu dopiero zatwierdzić tym ptaszkiem i zamknąć kłódkę.

Zerknij potem w ustawireniach - profile jaki masz default na 3D, powinien się zgadzać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Rico650 u mnie autostart MSI świruje jak korzystam z kilku kont np. mojego i syna, sprawdź sobie w harmonogramie zadań czy:

- istnieje tam zdanie odpalenia MSI przy logowaniu użytkownika (jak nie istnieje to mimo, że klikasz dobre opcje to coś nie działa, możliwe że reinstall MSI naprawi) 

- z jakiego konta próbuje to zrobić (jak z innego niż Twoje to raczej nie zadziała) 

- czy jest jakiś komunikat błędu

btw MSI ma dwa ustawienia, autostart i odpalenia profilu przy starcie aplikacji, nie mam teraz kompa włączonego ale sprawdź w samych opcjach aplikacji też, w tej podstawowej zakładce. 

Koledzy. Jak już wywołaliście Afterburnera i przykłady UV, działa wam to stabilnie? Nie tyle GPU i brak crashy, ale to co ustawicie? Aktualnie na 4080 FE mam coś w stylu 2775MHz przy 1.0V. Chciałem zobaczyć te niższe nastawy, ustawiłem sobie elegancko krzywą na 2610 przy 0.9V, odpalam timespy i momentalnie widzę 2700MHz i po chwili crash.

I tak jest przy niektórych nastawach/próbach. Ja swoje, MSI pokazuje, że ustawione ok, ale w rzeczywistości zegary dziwne, nie takie jak chciałem. 

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Rico650 napisał:

Tak, mam zaznaczone.

Często dzieje się tak jak masz inny program do GPU, np. od producenta karty, Afterburner pierwszy wczytuje swoje ustawienia zaraz po uruchomieniu systemu a następnie po nim uruchamia się inny program typu Gigabyte Fusion i wczytuje swoje stockowe nastawy (czy jakie tam są wklepane).

Wywal wszystko inne co może wpływać na ustawienia karty graficznej i zostaw tylko MSI Afterburner, zakładam że problem zniknie :)

Edytowane przez Reverse17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jest różnica w mocy do 3080 naprawdę odczuwalna. Mam gry w których 3080 było już głośne , a 4080 sobie na luziku 150W wciąga i leniwie kręci wentylatorami na 1040 rpm.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to był podstawowy powód.. mam niewielką (choć nieźle wentylowaną) budę i miałem przeciętne 3080 (EVGA FTW3) które, może i ładnie chodziło, ale nie miało jakiegoś wypasionego chłodzenia. Nawet po UV było głośno i gorąco. 4080 mogę zostawić na stock i jest ciszej, szybciej i temperatury niższe. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do fachowców :)

Jak wygląda sprawa pionowego montażu w budzie takiego 4080 Gaming OC? Chodzi mi konkretnie o przepływ powietrza i temperatury w porównaniu do zwykłego montażu w poziomie?

Buda CM 5 Pro, 2x140mm front + AC III 240 top + 1x140mm tył.

Zastanawiamy się nad: Cooler Master UCHWYT DO KARTY GRAFICZNEJ COOLER MASTER V3 (PCIE 4.0) - Akcesoria do obudów - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Teoretycznie przy zwykłym montażu wiatraki GPU wypychają całe powietrze które dostaną z frontu w górę które potem odbierze ACIII przepchnie przez chłodnicę i wyrzuci poza obudowę w górę, pomoże jeszcze 140mm u góry na tyle.

Przy pionowym montażu GPU będzie pchać powietrze na MB i bok obudowy, połowę w górę i połowę w piwnicę, co może zakłócić przepływ z 2x140mm na froncie, więc nieciekawie.

Może się wypowiedzą ludzie którzy już mają tak zamontowane GPU? Jak zmieniły się temperatury i przy jakim przepływie w budzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus to kiedyś testował w swoich recenzjach i generalnie był dramat

dark-base-700-gpu-only.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za GPU ale +18 st C to faktycznie drama, zapominam o temacie, dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budzie typu Fractal North z możliwością wstawienia mesha z boku może vertical mount by się sprawdził, w innych a szczególnie w klasycznych budach to trochę słabo. 

Obrazek poglądowy zajumany z netu, tutaj akurat to chyba side mounted AIO ale w tej ramce można dać wentylatory niżej walące prosto na GPU. Tylko wtedy te wszystkie punkty za styl się traci.. 
Fractal North Side AIO & Vertical GPU Mount : r/FractalDesign
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo obudowę obróconą o 90 stopni
 

contentteller.php?ct=news&action=file&id

 

Miałem kiedyś coś takiego z 3x180  podłodze - to dopiero był przeciąg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Będzie feedback na świeżo jak to działa.

Znalazłem jeszcze jeden test stary dosyć na GN i konkluzja jest taka że im dalej od boku budy jest karta, czyli im bliżej MB tym lepiej z temperaturami, tylko Gaming OC jest gruby jak cholera, więc może być ciężko, chociaż ten bracket ma przesuw bodajże 3 cm.

(2) Fact-Check: CableMod's Vertical GPU Thermals vs. Stock Case - YouTube

@ostryb Dzięki za info! Podpytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to było, po co Nvdii nowy panel przecież stary jest super :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel był spoko i nic mu nie brakowało, ale jak udało im się zrobić ten 1% upgradów, które nie wyglądają jak kupa i nie ukrywają cześci wcześniej dostępnych opcji przy okazji wywalając experience to mnie to bardzo cieszy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...