Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, aureumchaos napisał:

Zauważyłem, że na zebrach radiator pod złącze są jakby ślady wyparpwanej wody? 🤔 

Czy kichałeś przy otwartym PC? ... ew. parskałeś śmiechem? 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Lata temu, jak robiłem OC gtx970 to przechodziło wszystko co możliwe, ale Wiedźmin 3 zweryfikował, gdzie na 1500mhz wywalał, ale już na 1499mhz już nie :) 

Może w Afterburnerze miałeś 1499, ale Maxwell miał skok co bodajże 28 MHz więc mogłeś mieć realnie 1528 i 1472 a więc to całkiem normalnie że jedne zegary była stabilne a drugie nie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 4070Ti mam 0.975V i 2790 MBz w AB, smiga jak ta lala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bleidd napisał:

Może w Afterburnerze miałeś 1499, ale Maxwell miał skok co bodajże 28 MHz więc mogłeś mieć realnie 1528 i 1472 a więc to całkiem normalnie że jedne zegary była stabilne a drugie nie.

Tylko na wykresie by mi to raczej pokazało że ma jakieś piki w górę albo w dół? Czy choćby w gpuz max. zegar był 1500mhz a nie 1528mhz. Czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możliwe, że 1500 to było 1500. Ale ustawione 1499 to było faktycznie 1472, nie dało się w Maxwellu regulować zegara co do 1 MHz (i od tego czasu do teraz się nie da - a może już od czasów Tesli/Fermi/Keplera tak jest, nie pamiętam już).

Edytowane przez bleidd
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleidd Aaa widzisz, dobra teraz czaję o co chodzi. Dzięki za wyjaśnienie.

 

Aha nie cytuj posta pod postem, mody nie lubią :) wywołuj poprzez @ i nick

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie to byl kawal sprzetu.

Odbieralem jeden z pierwszych, jak nie pierwszy, sprzedany egzemplarz w Polsce, GF 256 DDR z hurtowni Action w Warszawie :)

Na 4090 musialem czekac do 03.11.2024. Komputronik zrobił mi prezent i karta 4090 Liquid byla do odbioru w dzien urodzin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos słabo się kręci te mój tuf... 

Przy 2820 gpu clock to nawet przy 1,015v effective clock Tylko 2720 ma... I nie idzie w sumie tego podnieść. Na 3080 spokojnie jechałem 1950 na gpu clock to effective byl 1920 Przy 0.950v...

Uzywam metody 2 z płaska krzywa.... Cos innego trzeba? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem dokladnie jak 4080, ale przy kilku modelach/egzemplarzach 4090,ktore mialem, srednio to bylo 935-945mV dla 2725-2735MHz.

W obu liquidach, ktore mialem, przy 915mV osiagalem spokojnje 2725MHz

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, Phoenix. napisał:

To były czasy, karta 50W TDP :D

Ja pamiętam miałem S3Virge 3D z pamięcią 2MB, z możliwością rozbudowy do 4MB (co też uczyniłem) - nawet radiatora to nie miało. Karta 100% niesłyszalna. Tym czasem przy RTX 4xxx jak chcesz niesłyszalną kartę to już nie ma tak lekko (lekko - to dobre określenie w świetle ciężaru choćby obecnych kart pokroju RTX 40xx z dobrym chłodzeniem).

ps. na tym zdjęciu tych kart, szkoda, że nie zadbali o skalę - w rzeczywistości GeForce 256 jest jeszcze mniejszy wzgl. tego RTX 4090

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pewnie temat wałkowany milion razy ale mam dylemat... Sprzedałem właśnie RX 7800XT i mam zamiar kupić RTXa tylko teraz pytanie czy do 1440p wystarczy 4070 Super czy warto dołożyć do 4070 Ti super? Karta pod i5-12600KF... No i który producent sprawuje się najlepiej względem opłacalności, chodzi mi o temperatury i możliwości UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

S3 Virge to byla namiastka karty 3D, o ile pamietam dobrze czesc funkcji byla obslugiwana programowo.

Ciekawostkami byly karty pokroju Matrix Mystique albo Intel 740, sle to juz chyba pozniejszy okres z tym Intelem.

Mystique czesc funkcji obslugiwal programowo, ale jak na swoje czasy byl szybka karta.

I740 w q1 / q2 spisywal sie swietnie

A GeForce DDR byl klasa sama w sobie :)

 

@Kawaa94 jewli masz kase na 4070 Ti Super to bral bym ta karte..

Co do UV to eszystko zalezy od sztuki.

Szukaj egzemplarzy, ktore wygladaja dla Ciebie ciekawie.

Ja bym wybieral miedzy:

MSI Gaming X Trio

MSI Suprim

Gigabyte Gaming OC

PNY XLR8 OC

Edytowane przez zachy
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, zachy napisał:

Nie wiem dokladnie jak 4080, ale przy kilku modelach/egzemplarzach 4090,ktore mialem, srednio to bylo 935-945mV dla 2725-2735MHz.

W obu liquidach, ktore mialem, przy 915mV osiagalem spokojnje 2725MHz

A jaki miałeś effective clock? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S3 Virge to bylo moje pierwsze gpu za dzieciaka chyba 4mb. W jakims skladaku po ktory jechalismy z rodzicami przez pol polski  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, aureumchaos napisał:

A jaki miałeś effective clock? 

Utzrymywal się w zakresie do 2715-2735MHz jakos.

Generalnie dla mnie sweet spot UV to wlasnie osiagniecie 2715MHz przy jak najmniejszym V.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. U mnie zeby effective clock bym 2715 to na krzywej muszę dać 2820 i 1,015v.... 🙄 Mniej to wywala z gier nawet w GoT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aureumchaos widzę, że w końcu zamontowałeś tą karciochę :luxhello:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No wydajność na plus. Znaczy więcej pkt w port royal RT i średnia fps wyżej o 2 xD I mniej watów niż stock. Bo było bicie w PL około 314w I więcej a teraz max widziałem 280w. W GoT z wszystkim na Maxa DLAA I FG 140 fps I 230w ale effective clock 2715...

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Troche dziwne ze masz problemy z nizszym uv.

A krzywa napiec obnizasz tylko za pkt do ktorego taktowanie ma rosnac?

Jesli wszystko działa i odnotowales spadki zuzycia W to chyba od biedy powinno byc ok.

 

Ja mam inny problem z kartami nv, juz z 5 kart nv przerobilem i trzy amd - 4090 i 7900 xtx

Na amd wszystko smiga dobrze.

Przy nv mam losowe wygaszanie ekranu i/lub artefakty mrugajace

Bez znaczenia czy na stock,po oc, czy przy uv

Sprawdzalem tez wymuszenie hz dla monitora na 120 i mniej - bywalo jeszcze gorzej, na jednej z kart nv to pomogło 

Na obecnej o dziwo przy 175Hz jest ok (odpukac)

Zakladal bym problem z przewodem (ale testowalem na dp i hdmi), tylko skoro na 7900 xtx wszystko działa dobrze to wyglada to na problem z kartami NV.

Moze przy moim setupie karty nv gryza sie z kombem monitor + uzyte przewody, ale zarowno hdmi i dp sa w standardzie do 8k, wiec to nie slabej jakosci przewody powinny byc tu problemem.

 

Jedyny bonus ze obecnie wszystko dziala sprawnie przy 175Hz (jak ustawie 120Hz to od razu przygaszanie ekranu i artefakty)

Dziala to nie ruszam. :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...