Skocz do zawartości
Isharoth

Windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Ważna aktualizacja oprogramowania układowego dla dysków SSD Western Digital i SanDisk (NVMe) poprawia BSOD w systemie Windows 11 24H2

Każdy, kto zaktualizował system do Windows 11 24H2 z określonym dyskiem SSD (NVMe) firmy Western Digital lub SanDisk, może otrzymać niebieski ekran (BSOD). Było to spowodowane problemem z HMB (Host Memory Buffer). Informowaliśmy o tym.

Produkty, których dotyczy problem, to:
WD_BLACK Dysk SSD SN770 NVMe o pojemności 2 TB
WD_BLACK Dysk SSD SN770M NVMe 2 TB
Dysk SSD WD Blue SN580 NVMe 2 TB
Dysk SSD WD Blue SN5000 NVMe 2 TB
Dysk SSD SanDisk Extreme M.2 NVMe 2 TB

Aby rozwiązać ten problem, pulpit nawigacyjny Western Digital jest dostępny jako DashboardSetup.exe (online) lub DashboardSetupSA.exe (offline). Nowe oprogramowanie układowe można następnie zainstalować za pomocą DashboardSetup.exe. Aby być po bezpiecznej stronie, należy utworzyć kopię zapasową.

https://support-en.sandisk.com/app/answers/detailweb/a_id/51469

Edytowane przez Tombycz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tgolik napisał:

Jak tam z tym Win11? Można już instalować w kompie do grania? Nie ma spadków wydajności czy innych problemów?

Siedzę od roku i nie zauważyłem żadnych problemów.

 

19 godzin temu, Sebastiansbk napisał:

Nie polecam zainstalowałem na czysto i na razie jest problem na procesorach 13/14 gen Intela jest spadek wydajności piszą o tym ludzie na forum MŚ i ja sam tak miałem. 

Mam i5 13500 i wydajność taka sama jak na win10. Poprawka do biosu zainstalowana? Może procek się utlenia :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie utlenia, inatalacja na czysto była poprawka do biosu oczywiście jest i na wersji 23h2 w Time spy wynik 17k~ a na 24h2 wynik 1550~ teraz wróciłem do 23 i wynik 17 k więc? I nie pisałem tutaj o win10 tylko o tych 2 wersjach Windowsa 11. 

Edytowane przez Sebastiansbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24H2 włącza ponownie izolację rdzenia/integralność pamięci. Wyłącz to i puść test ponownie, nie śledzę tematu ale ta opcja Windows Defendera przymulała dosyć sporo sprzęt.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie daje robiłem to jak tylko zainstalowałem wersję 24h2, trzeba po prostu czekać aż to naprawia, siedzę na nowo postawionym 23h2 i jest gites, poczekam z miesiąc jak nie więcej zanim zainstaluje 24 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Tombycz napisał:

2084057817_Zrzutekranu2024-10-17222131.png.4cb5fc3a9f3229a46d2309ec8b1177cd.png

No i leci nowy update 24H2

To jest aktualizacja z 8 października (26100.2033), nic w niej nowego, stare bugi z sfc /scannow na czele. SFC naprawia KB5044384 (26100.2152) w release preview, więc pewnie będzie w listopadzie dla wszystkich.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy 24H2 w wersji Home instalowana na czysto z formatowaniem calego dysku dalej szyfruje dysk? Jak to sprawdzic? W Ustawieniach w 23H2 byla opcja odszyfrowania, na 24H2 nie moge jej znalezc.

Drugie pytanie. Jak zaszyfrowac caly dysk majac 24H2 Home?

EDIT: Korzystajac z polecenia "manage-bde -status" w CMD pokazuje, ze dysk niezaszyfrowany. Ale czemu niezaszyfrowany? Kiedy mialem wczesniej 23H2, to byl zaszyfrowany.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłabiają mnie te programistyczne śmiecie z Microsyfu. Znowu z czapy wrócił mi ten error przy wyłączaniu kompa z podłączonym padem od xboxa.

Cytat

Podręczne okno aplikacji: explorer.exe - Błąd aplikacji : Instrukcja w 0x00007FFA4217A9DD odwołała się do pamięci pod adresem 0x0000000000000024. Pamięć nie może być written.

Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji

 

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio napisać o tym błędzie explorera.exe, bo przypomniał mi się przedwczoraj, ja to mam od jakiegoś czasu, czasem co wyłączenie, czasem z rzadka i nie wiem od czego to zależy. Szukałem po podglądzie zdarzeń to nie ma informacji, ale zapewne to sprawka Windowsa a nie jakiegoś softu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2024 o 21:43, leven napisał:

Próbowałem wyszukać w necie sposobu na pozbycie się tego pliku WU, ale nic nie działa. Zawsze jest te 8GB i kropka. Nie mam pojęcia, co powoduje niemożność usunięcia tego pliku. Nie potrzebnie zajmowane miejsce, a 8GB jest całkiem sporym rozmiarem nawet przy 120GB dysku systemowym.

To samo zauważyłem, nie idzie tego usunąć :E ale ogólnie poza tym babolem jestem zadowolony, wgrany wczoraj na czysto na nowej partycji + maksymalna optymalizacja (wywalenie całego syfu/aplikacji,efektów itd) i lekkie grzebnięcie aby jak najbardziej przypominał wizualnie w10 może placebo ale mam wrażenie że wszystko działa jakoś responsywniej niż na poprzednich wersjach 🙃a może mi się wcale nie wydaje bo sam o tym dawniej bodajże wspominałeś :] 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Reddzik napisał:

Miałem ostatnio napisać o tym błędzie explorera.exe, bo przypomniał mi się przedwczoraj, ja to mam od jakiegoś czasu, czasem co wyłączenie, czasem z rzadka i nie wiem od czego to zależy. Szukałem po podglądzie zdarzeń to nie ma informacji, ale zapewne to sprawka Windowsa a nie jakiegoś softu.

Wyłącz usługę gameinput na stale. Niby ma pomóc, a ja już mam dosyć czekania aż MS to ogarnie i jak widać nie ogarnia...

91213861079012926801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz. Czy ktos wie czemu 24H2 instalowany na czysto nie zaszyfrowal mi dysku? Kiedy instalowalem premierowa wersje W11, to normalnie zaszyfrowalo dysk. Oczywiscie mowa o tym samym laptopie ze stopki, w ktorym przez ten czas od pierwszej instalacji zupdateowalem tylko UEFI. Secure Boot wlaczony, UEFI boot i TPM tez, partycje GPT - nie wiem co jeszcze mogloby miec wplyw na ten brak szyfrowania.

Czy w 24H2 zmienily sie jakies warunki szyfrowania, ktore trzeba spelnic?

Drugie pytanie. Co to za nowy instalator 24H2 byl w oficjalnym ISO? Cos tam w nim jest fajnego? Nie wiem, bo po zbootowaniu instalatora wybralem, zeby wlaczyl sie stary instalator.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...