Skocz do zawartości
Jaycob

Silent Hill 2 Remake od Bloober Team

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety są i to od praktycznie samego początku. Później zmienię trochę te opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak można było się spodziewać po nich :E Bida optymalizacja i stutter.

 

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tak mieć w menu głównym pisuary :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi gre na UE5 która nie ma problemu z optymalizacją czy stutterem bo tak będzie krócej, chyba każda ma i Wukong oczywiście też, ciekawe jak będzie za miesiąc ze S.T.A.L.K.E.R.2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie wie jak wygląda stutter to wystarczy , że zagra w grę stworzoną na silniku UE5 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że stuttery w Dead Space Remake nic nie pobije. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj odpalałem, co prawda na ~30minut i wygląda, że na prawdę bardzo poprawili od premiery. Więc jakoś niedługo mam w planie ograć całość.

Kilka dni temu ograłem również The Callisto i niebo, a ziemia w porównaniu z premierą. Bardzo spoko działało. Ale bez RT bo tego to już chyba nigdy nie naprawią w tej grze i dalej jest mega skopane pod względem wydajności od strony CPU.

Ogólnie dzisiaj na premiery to naprawdę nie wiele gierek się opłaca kupować. Lepiej poczekać przynajmniej kilka miesięcy, czasami rok+ i dopiero grać :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie ma jeszcze dedykowanego sterownika Nvidia pod tą grę więc jakiś tam % szans jest, że to coś zmieni na plus.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cuda to ja nie liczę :E

Gdyby to były jakieś drobne problemy to ok, ale ta gra jest grubo zwalona optymalizacyjnie. A oprawa wcale szału nie robi to powinno latać na 4090 w natywnym 4k z minimalnym 100fps :E 

Edit: Zobaczcie te sceny we mgle w miasteczku na 4090 4k bez RT. Zresztą RT w tej grze to też jak kot napłakał.

~60fps, z dropami do ~50fps i stutter. A tutaj mamy w zasadzie w 80% tylko mgłę na ekranie :E Jak tak można spartolić to się w pale nie mieści.
1H3qA12.png

Edytowane przez lukadd
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorzej jak myślałem, a nie zakładałem dobrej optymalizacji. Ale będzie jazda jak już lud masowo sprawdzi gierkę na pc. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ze 3h, dla mnie jest świetnie. Wiadomo optymalizacja mogła być lepsza, ale myślałem, że na mojej karcie będzie sporo gorzej. Oprawa audiowizualna bardzo ok, mgła fajnie otula obiekty, chodzę powoli i podziwiam miasto. HDR bardzo dobry i ma sporo opcji konfiguracji. Gram oled 4k dlss, max detale bez rt. 45-60 fps (blokada na 60fps), na więcej karta nie pozwala. Minimalne ścinki raz na jakiś czas przy wchodzeniu na nowy teren. Przy tak mało dynamicznej grze i graniu na padzie jest dla mnie grywalnie. Chodzi to chyba mniej więcej jak Alan Wake 2 z tego co pamiętam.

RT dużo daje wizualnie. W Texan Cafe bez RT jest ciemno, że aż przydałaby się latarka. Z ciekawości włączyłem tam RT i nastała jasność przez odbijające się od ścian światło, które wpada przez okna. Na zewnątrz już takich różnic RT on vs RT off nie ma. Głównie odbicia i AO, w pomieszczeniach mocniej różnice w global illumination widać

Nawet walka wręcz mi się całkiem podoba, przez krzyki Jamesa i trzęsącą się kamerę jest dla mnie wystarczająco sugestywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Najwyższy czas dostosować/zaktualizować słownik do dzisiejszych czasów. To słowo używa się w różnym kontekście :E

Dedykowany
W kontekście:
Dedicated GPU drivers :E
 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd to się bierze właśnie. 
Z ENG. W PL to błąd POWSZECHNIE powtarzany.

3 minuty temu, lukadd napisał:

To słowo używa się w różnym kontekście :E

Tu pies pogrzebany! I o to chodzi.
Kołki w casto nie mogą być dedykowane regipsom. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lukadd napisał:

 

~60fps, z dropami do ~50fps i stutter. A tutaj mamy w zasadzie w 80% tylko mgłę na ekranie :E Jak tak można spartolić to się w pale nie mieści.
 

No, ale mgła wygląda zajebiście :D. Poza tym jednak jest tam sporo obiektów w tej mgle, tylko je ledwo widać, ale generowane przez kompa być muszą. Na niższych ustawieniach mgły jest mniej i więcej klatek. Największy fps mam i tak w zamkniętych pomieszczeniach gdzie mgły nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No tak bo to nie są dedykowane, tylko sterowniki mające support/wsparcie dla gier ...... xxxx 

co pisze zawsze wyraźnie w opisie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lookam ten materiał (bardziej szczegółowo) 1h z rtx 4090 i 12900kS. Przecież to jest jakiś dramat :rotfl:. Permanentny brak płynności, ocean micro zacinek z okazjonalnymi większymi dropami. Oni to będą z rok naprawiać, jeśli im wydawca da w ogóle szansę coś z tym zrobić:rotfl:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, userKAMIL napisał:

To już wyszło na PC? Premiera 8 niby podają. 

Na warez już była 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Stąd to się bierze właśnie. 
Z ENG.

W angielskim to słowo miało szersze znaczenie i obecnie w Polsce przyjęły się również szersze znaczenia w używania tego słowa :E Nie ma co się rozwodzić na ten temat.
To ludzie tworzą język i go zmieniają/dostosowują, a nie stare nie aktualizowane słowniki :E Zresztą te nowsze już są aktualizowane jeśli chodzi o znaczenie i użycie słowa dedykowany/dedicated w zależności od kontekstu. Nie przeskoczysz zmian.

10 minut temu, bocieque napisał:

No, ale mgła wygląda zajebiście :D. Poza tym jednak jest tam sporo obiektów w tej mgle, tylko je ledwo widać, ale generowane przez kompa być muszą. Na niższych ustawieniach mgły jest mniej i więcej klatek. Największy fps mam i tak w zamkniętych pomieszczeniach gdzie mgły nie ma.

Dalej optymalizacja jest co najwyżej mierna :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, userKAMIL napisał:

To już wyszło na PC? Premiera 8 niby podają. 

W preorderze była dzisiaj. Dobra widzę wątek już "skażony" został liczeniem pikseli i jeszcze tematyka prawidłowej pisowni ;) Można wrócić za kilka dni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Medium od tego studia to też był dramat optymalizacyjny, kiepskie studnio... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lukadd napisał:

(...) i obecnie w Polsce przyjęły się również szersze znaczenia w używania tego słowa :E 
To ludzie tworzą język i go zmieniają/dostosowują, a nie stare nie aktualizowane słowniki :E

Jestem przeciwnikiem takiego podejścia. Coś jest, albo nie jest poprawne.
Robienie poprawnego z czegoś, tylko dlatego, że kilku matołków nie zna zasad, jest IMO durne (a i uwłacza tym, co zasady znają, bo ich wiedza i zasady idą w kibel). ;)

Równie dobrze od jutra możemy zacząć pisać "ruw", bo... wielu niedouków tak zacznie pisać.
To nie jest dobre.

Ta nieszczęsna dedykacja na przykład miała swoje konkretne znaczenie.
Teraz, jak zechcesz dedykować swój nowy utwór zmarłemu ojcu, to będzie miało taki sam wymiar, jak dedykowanie specjalnych kołków płytom regipsowym, co nie jest pożądane.  

Ale EOT.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...