Skocz do zawartości
parcu

[NOWOŚĆ] AOC Agon AG275QXN

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.10.2023 o 13:19, freeebed napisał:

Nie przecze, ze pewnie smuzenie jest, ale to dosc subiektywne uczucie, czy komus przeszkadza czy nie. Dla mnie wazniejsza jest bardziej naturalna czern, naprawde nie moglem patrzec na gry w nocy...

Polecam sobie wziac ten monitor i porownac z IPSem, sami zobaczycie ;).

BTW co to za gra ?

 

Porównałem. Siedząc idealnie na wprost nie widziałem żadnej różnicy w czerni tego AOCa AG275QXN vs Dell G2724D czy tym bardziej Lenovo Y27qf-30. Sytuacja się zmieniała już nawet pod lekkim kątem ale na niekorzyść AOC'a (czarny oraz inne kolory  bardzo jaśnieją). Przy okazji smużenie AOCa też oczywiście wyraźnie większe a jak do tego dodamy brzęczenie przy 165Hz i obudowę wykonaną z pozagatunkowego plastiku to od razu wiedziałem, którego modelu nie chcę. 

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakich warunkach oswietleniowych sprawdzales, ale przynajmniej porownales i wybrales co lepsze dla Cb. Dla mnie w nocy roznica byla bardzo duza na korzysc VA. Oczywiscie Aoc to pewnie duzo gorsze QC od dell, aczkolwiek wg mnie te plastiki to rzecz drugorzedna i jakichs tam wielkich roznic nie widzialem. W dellu lepsza/mniejsza/bardziej regulowalna gora dol jest stopka. Z drugiej strony Aoc ma huba USB, jakies awaryjne wyjscie audio. Oba maja plusy i minusy.

Jedno mnie jeszcze zastanawia - w necie/youtube pelno testow samsungow/dell/lg, a aoca i innych mniej popularnych marek nie ma. Morele ze stilgarem,  przekonaly mnie poczatakowo do 27GP850, ktory odeslalem czym predzej z powrotem. Pomyslalem - moze badziewke trafilem, ale dell niewiele sie roznil.

Obecnie rozwijane sa glownie oledy, miniledy czy w przyszlosci mikroledy, a te typowe IPSy/VA to w kolko od paru lat jedno i to samo za podobne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell G2724D czy tym bardziej Lenovo Y27qf-30 wyraźnie różnią się czernią od 27GP850, który to ma bardzo slaby kontrast (807:1 wg RTINGS).

Faktycznie AOC zestawiony z moim starszym NEC EA245Wmi ma wyraźnie lepszą czerń  i kontrast. Ponowne zestawienie tego AOCa ale z ww. Dellem i Lenovo już wzrokowo nie pozwala wyłapać różnic. Czerń w nich i kontrast są dużo lepsze od NECa (Dell ok 1420:1 wg RTINGS, Lenovo optycznie ma jeszcze ciut wyższy). Jesłi więc porównałeś AOCa z jakimś niskokontrastowym IPSem, to mogłeś stwierdzić, że czerń AOCa robi wrażenie. 

Obecny monitor (Dell G2724D) wziąłem na przeczekanie do momentu aż monitory oledowe zostaną bardziej dopracowane i nieco stanieją. Zapewne potrwa to 2-3 lata. Gdyby nie skopana czcionka, to już bym się teraz zastanawiał nad ich zakupem ale 90% czasu spędzam w necie oraz przy dokumentach doc/xls czy pdf. 

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kola01 napisał:

Dell G2724D czy tym bardziej Lenovo Y27qf-30 wyraźnie różnią się czernią od 27GP850, który to ma bardzo slaby kontrast.

Faktycznie AOC zestawiony z moim starszym NEC EA245Wmi ma wyraźnie lepszą czerń  i kontrast. Ponowne zestawienie tego AOCa ale z ww. Dellem i Lenovo już wzrokowo nie pozwala wyłapać różnic. Czerń w nich i kontrast są dużo lepsze (ok 1400:1)

Obecny monitor (Dell G2724D) wziąłem na przeczekanie do momentu aż monitory oledowe zostaną bardziej dopracowane i nieco stanieją. Zapewne potrwa to 2-3 lata. Gdyby nie skopana czcionka, to już bym się teraz zastanawiał nad ich zakupem ale 90% czasu spędzam w necie oraz przy dokumentach doc/xls czy pdf. 

A mierzyłeś sobie ten kontrast w Dellu bo poza recenzją RTINGS to raczej nikt się nie zbliżył do 1400:1

Ktoś tu na forum miał egzemplarz z kontrastem niewiele ponad 1000:1, więc może być loteria z panelami.

AG275QXN ma kontrast blisko 4000:1

Tak wyglądał obok Philipsa 288E2A z kontrastem 1150:1

Jak ktoś nie widzi różnicy, to moim zdaniem koloryzuje. Oczywiście oba monitory ustawione na około 110cd/m2.

W Dellu można zejść z minimalną jasnością do poziomu 36cd/m2, a w AOC do 80cd/m2. Wtedy faktycznie czerń może wyglądać podobnie, ale takie porównanie jest bez sensu.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC AG275QXN, który miałem na testach, pod kątem, który jest na filmie, już byłby jasno szary. Kąty miał słabe. Nawet jak siedziałem idealnie na wprost ekranu, to boczne krawędzie się rozjaśniały. Nie wiem, może pakują różne matryce. Mój egzemplarz miał datę produkcji 2023.06

AOC.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kola01 napisał:

AOC AG275QXN, który miałem na testach, pod kątem, który jest na filmie, już byłby jasno szary. Kąty miał słabe. Nawet jak siedziałem idealnie na wprost ekranu, to boczne krawędzie się rozjaśniały. Nie wiem, może pakują różne matryce. Mój egzemplarz miał datę produkcji 2023.06

AOC.jpg

No niestety loterii paneli nigdy i w żadnym modelu nie można wykluczyć.

Ja to nie mogę pojąć jak można nie dać audio jacka tak jak w tym Dellu. Często ludzie mają dodatkowo podłączoną konsolę i jakieś głośniki bezpośrednio pod monitor.

Jeszcze z tego co pamiętam, to na tym Dellu działa VRR na PS5.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2023 o 16:33, Kris Dee napisał:

Nie umiałem się powstrzymać.

Zrób koniecznie porównanie z tym AOC'iem. Ciekawi mnie, czy rzeczywiście jest przepaść jakościowa pomiędzy tym VA, a OLED'em.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sidr napisał:

Zrób koniecznie porównanie z tym AOC'iem. Ciekawi mnie, czy rzeczywiście jest przepaść jakościowa pomiędzy tym VA, a OLED'em.

AOC już dawno temu odesłany do Amazona, ale tu nie ma co porównywać.

Przez ostatni rok używałem LG42 C2 jako monitora i OLED masakruje wszystkie LCD włącznie z MiniLed z pierdylionem stref wygaszania. 

C2 OLED powędrował do sypialni pod PS5 i dlatego zacząłem kombinować z nowym monitorem.

VA bez FALD mają fajną czerń ale tylko w SDR tak maksymalnie do 120cd/m2. 

W oczekiwaniu na Della testuję sobie gry w formacie 21:9 i muszę przyznać, że imersja jest dużo większa, a do tego zakrzywienie też pewnie zrobi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2023 o 13:04, Kris Dee napisał:

W US jest już dostępny od jakiegoś czasu i za śmieszne pieniądze.

https://www.amazon.com/AOC-Q27G3XMN-Adaptive-Sync-DisplayHDR-Zero-Bright-dot/dp/B0C8ZJKPWC

Jest już recenzja tego nowe monitora. https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/q27g3xmn

Wygląda na to że jest co całkiem udany monitor. Ciekawe kiedy będzie dostępny u nas w dużych sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odkopanie tematu :D. Akurat biję się z myślami co do monitora z tematu i chyba jednak się zdecyduję tj. zamówię, a jak będzie jakaś lipa to najwyżej zwrócę. Dell 2724d też mi wpadł w oko, ale niestety brak jacka, a monitor głównie pod konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 21:45, Gonzo3211 napisał:

Akurat biję się z myślami co do monitora z tematu i chyba jednak się zdecyduję tj. zamówię

I jak zamówiłeś? Właśnie się na niego czaję żeby zrobić przeskok z 850GP (chcę coś z lepszym kontrastem i local dimming spróbować). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy się zgadali, bo wczoraj zamówiłem :E. Nie był to dla mnie priorytet, zawsze coś innego na głowie, ale jak wczoraj podłączyłem się pod stareńkiego TNa, to mówię: "o, nie, miarka się przebrała" :E.

Zresztą cały czas chodził mi po głowie przez ilość złączy i kontrast.  Gdybym patrzył wyłącznie pod pc, to nie wiem czy bym nie poszedł w della, bo w lapku mam zadziwiająco (jak na cenę produktu), uważam że dobrego ipsa, ale dell odpada przez brak wyjścia audio jeśli chodzi o monitor tylko pod konsole, a obecne też nie grzeszą ilością złączy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi głównie chodzi po głowie lepszy kontrast i HDR, a nie chcę póki co OLED brać więc takie VA z local dimming i lekkim smużeniem może być niezłe. Mam tego szybkiego IPS, ale ja ostatnio nie gram w żadne szybkie FPSy...

1600 zł to tanio, jak się sprawdzi to swojego jeszcze na małej gwarancji sprzedam i część się zwróci. Chyba zamówię też i będę czekał na dostawę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie piszemy o innych monitorach. Ja zamówiłem model tytułowy, ag275qxn. 1100 zł. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej, mi chodziło o ten co kilka postów wyżej był wymieniany wielokrotnie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...