Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, aureumchaos napisał:

4 strony na temat reklamacji zamiast o nadchodzących cukiereczkach 50xx kurteczki :E Macie potencjał xD

Nie lekceważ potęgi offtopu na labie.

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rozmach trzeba przyznac w kazdym temacie... 

Z wykresow wynika ze Intel idzie na dno tak samo szybko jak ubisoft... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapracowali czy nie ale niestety nvidia kontroluje rynek gpu, kreuje trendy i kierunk w ktorym zmierza gaming... 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to gaming idzie prosto na górę lodową. Sprzęt to jego najmniejszy problem 😅

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet to trzeba miec:

https://www.purepc.pl/wymagania-sprzetowe-monster-hunter-wilds-pc-skalowanie-rozdzielczosci-i-generator-klatek-zalecany-nawet-do-full-hd

kolejny potworek do ktorego zebby grac w full hd na low trzeba miec dlss i FG zeyb miec 60 fps.... :E Nvidia koniecznie w 50xx musi zastosowac generator textur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zalecanych oprócz RTX 4060 jest RTX 2070 Super i RX 6700XT, które nie obsługują generatora klatek. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, aureumchaos napisał:

zapracowali czy nie ale niestety nvidia kontroluje rynek gpu, kreuje trendy i kierunk w ktorym zmierza gaming... 

Co najważniejsze kreuje iluzję wspaniałości kastratów, które lądują na dolnej półce cenowej. Innymi słowy, kabza ma być porządnie napychana nawet na rynku kart konsumenckich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, aureumchaos napisał:

Sprzet to trzeba miec:

https://www.purepc.pl/wymagania-sprzetowe-monster-hunter-wilds-pc-skalowanie-rozdzielczosci-i-generator-klatek-zalecany-nawet-do-full-hd

kolejny potworek do ktorego zebby grac w full hd na low trzeba miec dlss i FG zeyb miec 60 fps.... :E Nvidia koniecznie w 50xx musi zastosowac generator textur....

Coś strasznego. Nie dość, że gra nie wygląda (przynajmniej na tym filmiku) jakoś mega pięknie, to jeszcze kolejny potwór sprzęto i zasobożerny...GameDev jest chyba taką stresującą branżą ostatnimi laty, że chyba większość producentów już pomija kwestię jakiejkolwiek optymalizacji skoro jest DLSS i FG. A potem się włączy taką staroć jak RDR2 np i się człowiek zastanawia, gdzie popełniono błąd

31 minut temu, kadajo napisał:

Na razie to gaming idzie prosto na górę lodową. 

Cała branża ostro pikuje w dół, ewidentnie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wamak napisał:

W zalecanych oprócz RTX 4060 jest RTX 2070 Super i RX 6700XT, które nie obsługują generatora klatek. Dziwne.

FSR 3.1 i zapewne generator AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, aureumchaos napisał:

4 strony na temat reklamacji zamiast o nadchodzących cukiereczkach 50xx kurteczki :E Macie potencjał xD

No bo czekanie aż kurteczka w końcu uchyli rąbka tajemnicy na temat nowych kart stało się nudne i trzeba było na chwilę zmienić temat :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszy przy premierze nowej serii jest VRAM i poczucie, że konsument nie jest dymany, w sensie, nie wypuszczanie po premierze nowej serii kilku kolejnych modeli z tej samej serii (słynne 4070 i wersja zwykła, Ti, Ti Super, a teraz jeszcze z gorszą pamięcią wersja).

Minimum przyzwoitości VRAM powinien być tak:

5060 - 12 GB

5070 - 16 GB

5080 - 20 GB

5090 - 24 GB

A pewnie będzie 8 GB w 5060, 12 GB w 5070, a w 5080 16 GB. Nie podaję moich optymalnych scenariuszy VRAM, bo NVIDIA tyle i tak nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić tylko uwagę na to, jak obecnie wygląda to forum. Nie ma rozmów i oczekiwania już na karty pokroju 750 Ti czy dawniej czegoś w stylu 9600 GT. Jestem tutaj od 2008 roku i widzę jak się forum zmieniło. Większość osób, która tutaj jeszcze jest to PCMR. Dlatego pewnie mi (i nie tylko) ciężko nie raz prowadzić tutaj dyskusje obecnie, gdyż "forum PCLab" zmieniło się na "forum PCMR". Była większa różnorodność, a teraz w zasadzie tylko topka i nie raz wyśmiewanie wręcz niższych segmentów.

Szczerze mówiąc, podoba mi się wynik tej ankiety.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Pawelek6 napisał:

Nie ma rozmów i oczekiwania już na karty pokroju 750 Ti

No bo te karty są tak skrojone, że nie ma sensu ich kupować. Patrząc na przecieki jak skrojona będzie 5080 vs 5090, to 5050 będzie wolniejsza od 3050 chyba :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawelek6 napisał:

Chciałbym zwrócić tylko uwagę na to, jak obecnie wygląda to forum. Nie ma rozmów i oczekiwania już na karty pokroju 750 Ti czy dawniej czegoś w stylu 9600 GT. Jestem tutaj od 2008 roku i widzę jak się forum zmieniło. Większość osób, która tutaj jeszcze jest to PCMR. Dlatego pewnie mi (i nie tylko) ciężko nie raz prowadzić tutaj dyskusje obecnie, gdyż "forum PCLab" zmieniło się na "forum PCMR". Była większa różnorodność, a teraz w zasadzie tylko topka i nie raz wyśmiewanie wręcz niższych segmentów.

Szczerze mówiąc, podoba mi się wynik tej ankiety.

A czemu cały czas siedzisz w niskim tire ?
Ja sam zaczynałem od tańszych kart a teraz siedzę wyżej. Nie ma co się ograniczać jak można mieć coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawelek6 napisał:

Nie ma rozmów i oczekiwania już na karty pokroju 750 Ti czy dawniej czegoś w stylu 9600 GT.

Bo teraz zarabiamy i stac nas na karty z wyższej półki. Mamy monitory minimum 1440p, a wielu większą. Druga sprawa że umarł rynek tanich kart. Ostatnio dobra tania karta to był i tak Radeon rx6600/6600xt nie miał konkurencji. Dziś karty zaczynają się od 3060/4060 gdzie 4060 nic nie wniósł praktycznie.

Więc nie ma o czym dyskutować. Bo nic nie wypuszcza w tym segmencie wartego uwagi. 3050 to była karta do wyświetlenia pulpitu;)

4050 nie wypuścili bo sensu nie było. Neo stać cię na dobry pc to kupujesz konsolę. Sorry taki ma klimat

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Xboxa series X którego kupiłem za 2300zl i można na nim grać we wszystko co wyjdzie przez kilka lat. Jaki komputer można kupić za 2300 zł? Czy nawet za 3500 zł (cena zapowiedzianego ps5 pro)? Nie obrażając nikogo ale jakiegoś śmiecia nadającego się max do fhd i to na chwilę zakupu a nawet nie na kolejne 3-4 lata. Tak teraz wygląda rynek budżetowych pc. I jak dla mnie drogi są 3:

1. Jest za drogo więc idziemy w konsole.

2. Wcale rezygnujemy z grania bo i tak średnio jest w co grać.

3. Zwiększamy budżet do tych min. 6k i zostajemy w wyższym segmencie pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, razeks napisał:

Sam mam Xboxa series X którego kupiłem za 2300zl i można na nim grać we wszystko co wyjdzie przez kilka lat.

Można grać... No i tu mogę wejść w polemikę.

Zaczynałem od 386 i jakiejś gówno karty, potem był Voodoo, potem stałem się świrem który robił dziwne rzeczy typu wystawianie kompa bez obudowy za okno w zimę, aby sprawdzić o ile spadnie temperatura na Athlon XP, bo na wodę byłem za biedny. Świrowałem tak do 6800GT bodaj, a potem kupiłem XBOX 360 i PC zniknął na nie wiem, 16 lat?

Przez 15 lat wydawanie kasy na PC to była dla mnie totalna głupota. 4-5 lat temu coś mnie podkusiło i złożyłem kompa z 2070 Super ale po kilku miesiącach powrót do konsol bo działanie z TV było wtedy mega irytujące. I tak 2 kolejne lata byłem na XSX + PS5. Ale każda kolejna nowa gra to był nóż w plecy i ch** w serce, gdy musiałem patrzeć na 30 FPS. Bez kitu, dotarłem do momentu kiedy nie byłem w stanie dłużej patrzeć na 30 fps i tak grać. Obrzydzało mi to całkowicie granie. I niby są tryby 30 i 60, ale 60 wyglądało zawsze tak na 77 calach, że wolałem sobie pograć w coś na telefonie :D

Dlatego napisze, że nie. Na konsoli nie można grać. Można udawać, że się gra i że jest fajnie. I wolałbym złożyć kompa na używanych częściach w kwocie 3500 za PS5 Pro, a potem zejść z detali, ale nie rozdzielczości i sobie gierkować jak król. Za 3500 na używkach to już można spoko maszynkę złożyć. Wiadomo, że nie do 4k, ale na konsoli jest ostatnio upscal z 720p, więc o czym tu gadać.... 

Konsola jest zacofana w momencie premiery, a każde kolejne półrocze dokłada jej kolejne kilogramy betonowych bucików aż do zatopienia na dnie rzeczywistości.

Dla mnie era komfortowego gamingu na konsolach skończyła się po XO i PS4. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

 Za 3500 na używkach to już można spoko maszynkę złożyć.

Na prawdę nie wchodźmy w ta polemikę i nie mieszajmy sprzętu nowego z używanym. Używanego Xboxa series x można bez problemu kupić za 1200-1400 zł. Jakiego nawet używanego kompa za to złożysz i jaki pokaz slajdów w jakiej rozdzielczości chcesz na nim oglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy45, @wrobel_krk

A coś średniego segmentu x60 albo początek wyższego x70? O tym również nie ma dyskusji.

@kadajo

Siedzę na średnim segmencie. Zresztą to nie jest ważne. Topowe karty (czy ogólnie sprzęt) zawsze mnie ciekawiły tylko z czystej ciekawości. To nie znaczy, że neguję istnienie/posiadanie takiego sprzętu. Na coś innego zwróciłem uwagę w poście (!). O zakupie karty z wysokiego segmentu nigdy nie myślałem... bo, ponieważ, gdyż:
- nie podobają mi się karty wielkości i ciężaru cegły,
- nie pasuje mi ich pobór energii następnie oddawany w postaci ciepła do otoczenia,
- korona z głowy mi nie spadnie jak ustawię wysokie ustawienia graficzne zamiast ultra,
- najważniejsze - nie przesuwam swojej granicy cenowej i nie zamierzam płacić kilka tysięcy za pojedynczy podzespół do komputera desktop. Obecnie ceny komputera desktop potrafią przekroczyć ceny sprzętu półprofesjonalnego HEDT z przed 10 lat. Po prostu nie pompuję balonika korporacjom, mam jasną granicę.

P.S. I tak co raz mniej wartych gier do ogrania dla mnie wychodzi z roku na rok, bo moje ulubione gatunki są na wymarciu, więc no... :heu:
No i właśnie widać, to co pierwsze powiedziałem, zmiana na tutejszym forum, którą właśnie potwierdzacie - celowo podsunąłem wam tamtą ankietę dla kontrastu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pawelek6 napisał:

A coś średniego segmentu x60 albo początek wyższego x70? O tym również nie ma dyskusji.

Te karty pojawią się później, na początek wleci top.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawelek6 Zawsze na początku największe zainteresowanie jest topką, bo topka pierwsza się pokazuje w sprzedaży. Jeśli popatrzeć wstecz na serię 3000, to było duże zainteresowanie zakupem 3060TI, czyli segmentu Ciebie interesującego. W serii 4000 RTX4060 (TI) zrobiły się nieciekawe, bo zapewniały mały wzrost wydajności względem poprzedniej serii. Zobaczysz, że w przy serii 5000 najwięcej dyskusji będzie o topce, a najwięcej forumowiczów i tak kupi niższe modele.

Edytowane przez wamak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

gdy musiałem patrzeć na 30 FPS

Konsole obiecują 60 FPS od czasów PS3 a jak to wychodzi to wiadomo xD 5 tytułów na krzyż dostanie support 60 fps 1080p czy obecnie 60 fps 4k a reszta to 45,14 fps upscalowane z 900p.

Można "grać" i można Grać, na konsoli zdecydowanie to pierwsze.

45 minut temu, Pawelek6 napisał:

A coś średniego segmentu x60 albo początek wyższego x70? O tym również nie ma dyskusji.

 

To wzbudza mało ekscytacji ale to są już bardziej użyteczne półki. Tylko tak, jak dziewczynie składałem kompa to wszystkie nowe części oprócz GPU. Zamiast 4070/ 4070 Super która by kosztowała 3k+ dostała moją 3090. Wydajność taka sama, a komp zamiast 10k wyszedł 6.5k. Więc no, ktoś może pytać o średnią półkę ale raczej ktoś kto kupuje gpu do kompa budowanego od zera czy kiedy zmienia bardzo stare gpu. Raczej nikt z kartą półki 3080 Ti w górę nie zmieni jej na 4070 bo to praktycznie brak zmiany.

Dlatego najwięcej szumu jest o 4080 / 4090 bo te karty są zawsze "na czasie" kiedy celujesz w górną półkę. Jest sens zmienić 2080 Ti na 3090, a 3090 na 4090. Ale jak masz opcję na tanią używaną 3090 a 50% droższą tak samo wydajną 4070 to na 4070 zdecydują się tylko fani zaoszczędzenia paru PLN na prądzie gdzie nie będzie im przeszkadzała dopłata 1500 do nowego gpu zamiast wzięcia używki poprzedniej generacji.

51 minut temu, Pawelek6 napisał:

Po prostu nie pompuję balonika korporacjom, mam jasną granicę.

Każdy ma inne priorytety. Tak jak ja mogę wydać kilka tysięcy na GPU i jest to dla mnie OK, to przykładowo zawsze kupuję jakieś tańsze buty za 80-120 złotych, 2-3 pary przechodzę w nich na zmianę sezon, półtorej sezonu i zmieniam na nowe. A ktoś inny nie założy butów gorszych niż z prawdziwej skóry bo jest na reprezentacyjnej pozycji, a pracę w firmie wykonuje na 15 letnim komputerze bo do wypełniania faktury wystarczy i to jego jedyne zastosowanie.

Edytowane przez cichy45
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • jak masz temp otoczenia powyżej 22 to nigdy nie zejdziesz do 22 stopni na powietrzu.  co do samego cpu, jak masz rewizję B2 to proc robi 4,275ghz na all core i na napięciu 1.05v  
    • Tu masz opinie od gościa, który naprawdę sporo pogrywa w japońszczyznę. Minusy: - demo jest bardzo długie, trwa 4 godziny, ale z tych 4 godzin, walka to jedynie 20-30 minut gry. Nawet Sakura Wars miało lepszy balans pod tym względem, a to było reklamowane jako Visual Novel, a nie jako JRPG jak Metaphor. W P5 był lepszy balans jeśli chodzi o czytanie vs gameplay. - graficznie jest to poziom mniej więcej Persony 5, czy Fire Emblem Three Houses z 2017 i 2018, SMT V Vengeance i P3 Reload które są na nowszym Unreal Engine wyglądają znacznie ładniej od tej gry. Ta gra nie ma nawet antyaliasingu !!! - poziom trudności właściwie nie istnieje w tej grze, wiem, że to tutorial i pierwszy dungeon, ale litości, wszystko pada właściwie od paru cięć mieczem jak to jest w Trials of Cold Steel, a nawet jeśli dochodzimy do turowej walki rodem z Digital Devil Saga, to Press Turn nie ma czasu ,,żeby zabłysnąć'' ,bo walki kończą się zdecydowanie za szybko. - podobnie zresztą jak story pacing, który jest raz za szybki, raz rozwleczony jak guma - fabularnie zapowiada się średnio, od tak typowe klisze z Persony 5, oraz typowego shonena fantasy, czy nawet z ... SMT IV (np. Strohl nawija jak Jonathan o równości i braku koegzystencji z nieludźmi, zupełnie jak w SMT typowy Law Hero mówiący o świecie bez demonów, nawet jest z szlachetnego rodu jak on LOL  ), bardzo przewidywalny plot twist Griusem - część dialogów jest mocno cringe i zbyt pompatyczna, a angielski dubbing to już w ogóle (na szczęście japoński jest już świetny) - problemy z synchronizacją poruszania się ust z wypowiadanymi dialogami - design głównego protagonisty ala Fire Emblem Engage - design dungeonów jest mocno generyczny, mamy tutaj typowy zamek, czy jaskinię z pierwszego lepszego jrpg fantasy. Na dodatek dungeony mają charakter mocno korytarzowy, jak ... w Soul Hackers 2. - nierówna muzyka od Shojiego Meguro, są kawałki które brzmią świetnie jak np. Normal Battle Theme, czy remix ... motywu Charona z SMT IV w Jaskini. Jednak Boss Battle Theme i motywy w mieście mocno rozczarowują. - interfejs jest zbyt ,,over top'' i czasami przeszkadza w trakcie walki, zasłaniając nam na chwilę cały ekran błyskami, czy ładowaniem się grafiki. Mam nadzieję, że to poprawią w patchu. - nowy ,,Igor'' / ,,Viktor'' / ,,Mido'' - animacje skilli, czy ataków specjalnych wciąż lata świetlne za SMT V - dla niektórych brak fuzji Plusy: - Main Character mówi swoje kwestie (dopiero trzecia gra od Atlusa która to ma, zaraz po Majin Tensei 2 i Soul Hackers 2) - artstyle, ładnie ukrywa niedoskonałości antycznego silnika - ten blond antagonista wygląda jak połączenie Maximiliana z Valkyria Chronicles i Lucyfera z SMT  - kilka interesujących postaci - nie zauważyłem, jakiś większych baboli w lokalizacji - szybki i bardzo satysfakcjonujący system walki łączący grę akcji z Trails of Daybreak z Press Turn Battle System z SMT Digital Devil Saga - buffy się stakują (jak w SMT V) - archetypy wyglądają świetnie i przypominają Atma Avatars z Digital Devil Saga, a w przeciwieństwie do tych gier transformacja przebiega bardzo płynnie - rozbudowany system rozwoju postaci - miłośnicy fury będą w siódmym niebie - Normal Battle Theme - płynne przejścia pomiędzy lokacjami - krótkie loadingi - poprawiony kalendarz z Persony 3-5 (nareszcie) Po demie bym dał jakieś 7/10.
    • Ja bym mu z buta dodał +200 i trochę zmniejszył CO. Zobacz ile bierze Ci pod trochę mocniejszym obciazeniem np. w takim cinebenchu. Według mnie szkoda nie wykorzystać potencjału no chyba że jesteś fanem absolutnej ciszy generalnie założyłbym sobie jakiś poziom i starał się dążyć, żeby pod obciążeniem trzymał ta wartość na wszystkich rdzeniach i tyle. Do takich Twoich zastosowań nie ma też co szaleć, a parę % zawsze urwiesz
    • Pokaż screen z zakładki Overlay z CapframeX'a. I wrzuć też screena z RTSS.
    • No więc weszła i ta obudowa i Silvermonkey 240tka, bo przecież nie miałem odpowiedniego chłodzenia   Narobiłem się jak dziki wół żeby ogarnąć kablologię, a i tak nie jestem zadowolony - ale ciul, komputerek jest malutki, bardzo cichy, chłodny i od biedy mogę go wrzucić do torby i zabrać ze sobą  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...