Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kelam napisał:

No to by był dramat, jeśli 5070 nie byłby chociaż na poziomie 4080. Bo niby co - dostaniemy nową generację i next gen xx70 będzie o mocy poprzedniej 70ti/tis? Przegięcie pały. Z drugiej strony, to żarty się kończą jak przypomnieć sobie akcję z 3060ti i 4060ti:cold:.

Ten post się bardzo źle zestarzał i to jeszcze w ciągu kilku godzin :whee:

Na bank 5070 z taką specyfikacją będzie pomiędzy 4070 Ti Super a 4080. Z 12 GB pamięci na pokładzie. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

Nie 6,3% tylko 6,7% ;) 

Spadek o 6,3% względem 79 fps :-)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam bardzie ciekawi co to będzie za DLSS 4.0 

Patrząc po funkcjonalności pomiędzy seria20 a 30 - to DLSS były ze sobą kompatybilne. 
seria40 wprowadziła FG, OBY była zachowana to kompatybilność i seria 40 też dostała nowe ficzery.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kolo.d napisał:

Spadek o 6,3% względem 79 fps :-)

6.3 czy 3.2, co za różnica? Nie po to kupiłem 4090 żeby mieć jakikolwiek spadek, który jeszcze sam stworze 🙃 Zresztą te 440W idzie przeżyć bez problemu. Ale 600W to już tego nie widzę w lato. 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, cichy45 napisał:

Już teraz możesz kupić 4070 Ti Super. Na to samo wyjdzie :E

Albo odkup swoją 4080 ;)

Ja glodny jestem nowosci, nie staroci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Spokojnie. 5090 będzie kozak do potęgi, a cena będzie w okolicy 9-10k zł za dobrą wersję od Gainward. Macie moje słowo. Róbcie screeny 😎

Powtarzaj to sobie, codziennie, co 10 minut do czasu premiery :D

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo Tak też czynię. Pamiętaj, kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą 😎

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy będzie się dało zejść poniżej 0.8V z uv 5090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

@kadajo Tak też czynię. Pamiętaj, kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą 😎

No to weź mów ze bedzie za 1500zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę boli te 12gb. Teraz już nie ma że kupi się kartę na kilka lat. Wcześniej wydajności brakowało z czasem a teraz vramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tego serio nie wyobrażam, jak oni to wymyślili, żeby do 70 zapakować znów 12G do nowej, pełnoprawnej generacji w 2025r. Przecież to będą jaja w 1440p pod nowe gierki. Bęcki w reckach, placze w sieci. A zawołają pewnie 600 dolców minimum. To jest jakieś wariactwo, albo celowe uwalanie rynku pod chmurę i abonament. Zostawią top dla zamożnych kiedyś tam, a reszta niech płaci abo. Nie widzę innego powodu takiego degradowania, ba - niszczenia i srania na wszystko poniżej 90. Zrobili mema z kart klasy 80 teraz zrobią też z 70.

Edytowane przez Kelam
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, djpawelus napisał:

Naprawdę boli te 12gb. Teraz już nie ma że kupi się kartę na kilka lat. Wcześniej wydajności brakowało z czasem a teraz vramu.

Teraz będzie brakowało, Vramu, wydajności i na końcu kasy w portfelu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

No to weź mów ze bedzie za 1500zl :D

Nie no. Tak to nie, bo każdy będzie latać z 5090 pod pachą. Niby byłoby to spoko, ale zaraz by się spłakali, że muszą zasilacz wymienić, proca który to napędzi i tak dalej. Jak bym łudzi nie znał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Mam rok już 7800xt i wiesz co? ZERO problemów, a naczytałem się tutaj że AMD złe :) i sam maiłem obawy. Reasumując doszedłem do wniosku że problemy są z ludźmi a nie z AMD. 

Miałem rok 6600XT, oddałem do kumpla który użytkuje przez rok, powiedział że większego gówna dawno nie miał, a siedział zawsze na NV. Karty AMD nie są bezobsługowe niestety nadal, a NV są plug&play. Więc reasumując, to problem z ludźmi? Założę się, że tego 6600XT jakbym dalej roznosił po znajomych to każdy by miał z nią problem :) Dlatego znowu się wyleczyłem z kart AMD na następne dwie generacje, może coś zrobią. Zacząłbym od przemodelowania ich sterowników które wyglądają jak malware z mnóstwem opcji i 99% rzeczy jest przesadzonych oraz dosłownie nasranych. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem 6600XT przez miesiąc 1.5 roku temu. 0 problemów. 

Tzn jeden był. Karta była gównem. Ale to chyba się nie liczy... 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TheMr. napisał:

Miałem rok 6600XT, oddałem do kumpla który użytkuje przez rok, powiedział że większego gówna dawno nie miał, a siedział zawsze na NV. Karty AMD nie są bezobsługowe niestety nadal, a NV są plug&play. Więc reasumując, to problem z ludźmi? Założę się, że tego 6600XT jakbym dalej roznosił po znajomych to każdy by miał z nią problem :) Dlatego znowu się wyleczyłem z kart AMD na następne dwie generacje, może coś zrobią. Zacząłbym od przemodelowania ich sterowników które wyglądają jak malware z mnóstwem opcji i 99% rzeczy jest przesadzonych oraz dosłownie nasranych. 

 

Jeden rabin powie tak, drugi inaczej. Ja tam nie wnikam, wiem że z serią 5xxx były problemy, później się naczytałem głównie tutaj że radki są złe i mają problemy, ale uznałem że nie będę dawał za nową kartę 5tyś, aby się nie bawić suwakami, i dlatego wybór padł na 7800xt, ponieważ we wszystkich 4070 musiałbym kombinować, a tak ustawiam rozdzielczość i :kupa: mnie obchodzą suwaki, gram i się cieszę i do tego nie mam problemów(oprócz jakiejś wersji sterownika, który nie trzymał ustawień UC). Także różni ludzie, różne problemy, no ale to widać trochę kto patrzy przez zielone okulary :) . Sam posiadałem i radki i nv i z żadną kartą nigdy nie miałem problemów. Przypadek? Szczęście? W czepku urodzony? Wybierz sam :)  I Ja wsadziłem i działa, także u mnie czy to NV czy AMD plug&play zawsze działa :) o ile karta nie jest walnięta od nowości :) 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, TheMr. napisał:

Miałem rok 6600XT, oddałem do kumpla który użytkuje przez rok, powiedział że większego gówna dawno nie miał, a siedział zawsze na NV. Karty AMD nie są bezobsługowe niestety nadal, a NV są plug&play. Więc reasumując, to problem z ludźmi? Założę się, że tego 6600XT jakbym dalej roznosił po znajomych to każdy by miał z nią problem :) Dlatego znowu się wyleczyłem z kart AMD na następne dwie generacje, może coś zrobią. Zacząłbym od przemodelowania ich sterowników które wyglądają jak malware z mnóstwem opcji i 99% rzeczy jest przesadzonych oraz dosłownie nasranych. 

 

Mialem 6900XT, sterowniki wgrywlem te minimalne gdzie tylko w panelu wlaczalem freesync. Karta plug and play i bezproblemowo dzialala. Problem jest ale z ludzmi, ktorzy nie potrafia sprzetu obslugiwac.

Przeciez masz 3 opcje instalacji, full pakiet malware, okrojony pakiet ale nadal funkcjonalny i ten wgrywalem zawsze oraz wgranie samego sterownika.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kolo.d napisał:

Spadek o 6,3% względem 79 fps :-)

Spadek to się zgadza 😎

 

49 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

6.3 czy 3.2, co za różnica? Nie po to kupiłem 4090 żeby mieć jakikolwiek spadek, który jeszcze sam stworze 🙃 Zresztą te 440W idzie przeżyć bez problemu. Ale 600W to już tego nie widzę w lato. 

To są marginalne spadki wydajności, a duży spadek poboru mocy. Postawiłbym Cię czy sprzęcie bez UV i z UV i kazał grać to byś powiedział, że nie widzisz żadnej różnicy podczas grania.

Takie są czasy, że teraz robi sie UV, a nie OC kiedy już sprzęt jest praktycznie wykręcony na maxa z pudełka i nic za darmo nie dostaniesz.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband Problem w tym, że ja mam +100 na rdzeniu i + 1100 na pamięciach. Więc jak bym zrobił UV to byłoby sporo więcej klatek mniej :)

Ale to wciąż bezsensu. 440W jest izi. Problemem byłoby 600W :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

Odkąd mam NV, skończyły mi się codzienne przygody ze sterownikiem albo stabilnością systemu. AMD jednak jest w krzakach daleko jeśli o to chodzi. Też mam gdzieś RT/PT, ale NV ma o wiele więcej plusów niż tylko to. 

Mam juz 4 czy 5 4090 i mialem z nimi wiecej problemow niz z 6800 xt i 2* 7900 xtx :)

Ale spoko to amd ma slaby support... Ciagle sie krzacza :) moze mam farta i ani z 1 ani z 2,3 modelem nie mialem zadnych problemow.

Ta mantra ze amd ma zle sterowniki i support magiczna jest:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Problemem byłoby 600W :)

Why? Za słabą klimę masz, za małe pomieszczenie w którym grasz, za mała buda i za słaby obieg powietrza w niej etc.?

To można zmienić przecież :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Spokojnie. 5090 będzie kozak do potęgi, a cena będzie w okolicy 9-10k zł za dobrą wersję od Gainward. Macie moje słowo. Róbcie screeny 😎

Duża szansa że trafisz, droższa nie będzie przy tym dolarze a kozak to na pewno. Jedynie z tym Gainwardem duży znak zapytania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Why? Za słabą klimę masz,

Pomieszczenie duże. Ale klimy brak :) Za biedny jestem niestety na takie rarytasy. Wolę inne gadżety 🤣🤣🤣🤣

32 na dworze + 600W, no tu jedynie klima by uratowała sytuację... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Phoenix. napisał:

Mialem 6900XT, sterowniki wgrywlem te minimalne gdzie tylko w panelu wlaczalem freesync. Karta plug and play i bezproblemowo dzialala. Problem jest ale z ludzmi, ktorzy nie potrafia sprzetu obslugiwac.

Przeciez masz 3 opcje instalacji, full pakiet malware, okrojony pakiet ale nadal funkcjonalny i ten wgrywalem zawsze oraz wgranie samego sterownika.

Nic dodać, nic ująć :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, możesz nawet wpisać Mary Kenney CDPR i od razu wyskoczy. Nie wiem kto prowadził wykłady o zastraszaniu pracowników, ale była w którymś z filmów na tamtym kanale. Również gdzieś mi się rzucił w oczy short z innego kanału.
    • Widocznie chcą żeby Trump wygrał albo są tak głupi jak PiS które gdyby nie atakowało Konfederacji i poparło bosaka to mieli by pełnię władzy znów za 3 lata z prezydentem który miałby dług do spłacenia  Mentzen i tak z wiplerem robią wszystko dla PiS żeby rozwalić konfederację ale wątpię żeby im się to udało za głupi są , Wipler nawet z wariatem Korwinem sobie nie radził żeby go trzymać na smyczy przed wyborami
    • O fabułę się nie martw, Drew jest dobry jeśli chodzi o te klimaty. Parę lat temu mówił, jakie były jego wstępne pomysły na Mass Effect 3 - stworzył całościowo ME1, odszedł podczas tworzenia ME2, bo stopniowo odsuwano go od projektu, zrealizował tylko część swoich pomysłów. Koleś chciał tam oryginalnie zrobić naprawdę mroczne sci-fi i czuć, że tutaj to zrealizuje. Ten trailer to połączenie pewnych motywów Żniwiarzy z ME i Cieni ze starego i nieco zapomnianego serialu Babylon 5 (proszę pamiętać, że Mass Effect inspirował się właśnie tym serialem).  Będzie dobrze. 
    • @slafec konsole i tak bez napędu będą kolejne skoro już teraz jest odczepiany
    • Cześć. Żona potrzebuje nowego laptopa - obecny Acer Swift SF514-54T-54LF już się wysłużył ale postawił poprzeczkę dość wysoko - 990 gramów, metalowa obudowa, niewielkie wymiary. Użytkowanie to z reguły 20-30 otwartych kart w Chrome, kilka zakładek w excelu i kilkanaście PDFów. Co rozsądnego da się kupić za powiedzmy 5000 zł? Nie musi być dotykowy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...