Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Broly napisał:

Ponawiam pytanie bo gdzieś się zgubiło chociaż to pewnie górole najstarsze nie wiedzą jaka będzie różnica dlss 3 vs 4? :E

A będzie DLSS 4 ? :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sef nie ksycy ja nie panimaju tylko zapytuł :E

 

Tak to jest jak czytasz różne dziwne rzeczy w google :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T0TEK napisał:

Kurteczka ma najważniejsze tytuły i jest nietykalny

No zgadnij dlaczego jest nietykalny i czy faktycznie by był gdyby słuchał ekspertów pclab i sprzedawał 5090 za 1200 dolarów :lol2:

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt im nie kazał za 1.2k sprzedawać. 4090 jest warta swojej ceny. 5090 pewnie też będzie. W końcu top.  Problemy i to duże zaczynają się niżej. Jak pisałem wczoraj - zrobili mema z 80, teraz szykują się do ośmieszenia 70. O memicznym 4060ti też warto pamiętać.

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kadajo napisał:

Jak myliście czemu znikają stare modele ? :E

Przecież każdy chyba wie, że to nie górnicy wykupili :E

Nvidia po prostu nie chce konkurować sama ze sobą. Więc poprzednia, dalej przecież fajna generacja w sklepach jest im do niczego nie potrzebna :E

Edytowane przez lukadd
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zagłodzi trochę wszystkich a potem rzuci faktycznie nowe karty w takich samych cenach.
Pomyślcie ze ktoś teraz kupi RTX 4090 za 1900 a tu za 3 miechy 5090 za 2000 :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko tak bym to podsumował gdyby tak się stało a ja bym był obserwatorem 8:E

 

funny-hahaha.gif

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak będzie progres, bo u niektórych ceny rosną a wydajność leci w dół :szczerbaty:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW 

Jak ktoś jest kasiasty to 5090 będzie motywacją do przejścia z am4 na am5 i ddr5 :E

Bo nie wiem czy am4 wgl jest w stanie wykorzystać w 100% taką 5090?

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dowiemy się jaki będzie BN w porównaniu do 4090 bo podejrzewam ze nawet 4090 nie potrafi się porządnie z tymi prockami rozpędzić :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy czy foundersy będą dostępne na premierę w sensownej ilości, czy 0.5 sekundy po możliwości kupna wszystko wykupione...

Na start brałbym foundersa bo raczej będzie co najmniej dobry i najtańszy, patrząc po tym jak prezentuje się founders 4090. Potem można zawsze zmienić jakby były jakieś potwory z 1000W TBP i 2x 12VHPWR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cichy45 napisał:

Ja jestem ciekawy czy foundersy będą dostępne na premierę w sensownej ilości, czy 0.5 sekundy po możliwości kupna wszystko wykupione...

 

Myślę że wszyscy już znamy doskonale odpowiedź ..... :E

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Broly napisał:

Bo nie wiem czy am4 wgl jest w stanie wykorzystać w 100% taką 5090?

W 8K pewnie tak, ale w 1440p już czasami mój rysiek 5800X3D nie daje rady z 4090 choć są to najczęściej wartości minimalne typu 90-100 fps i użycie GPU 80-90%.

Odpalasz frame gena i problemu jeszcze długo nie będzie z wydajnością na AM4, chyba że 1% w dużej liczbie gier zaczną spadać <50-60 fps. Ale tam gdzie AM4 ma spadki do 40 fps to i 7800X3D dupa, bo będzie mieć całe 10 fps więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnych warunkach te karty by zalegały - liczba klientów zainteresowanych topem jest mocno ograniczona. 

Ale wy tu będziecie po 3-miesięcznej "głodówce". Aktualnie w polskich sklepach jest może z 15 sztuk RTX 4090 (sztuk, nie modeli), nie ma czego kupować, więc cały ten tłum semi-professional ruszy w styczniu na zakupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radio_Tirana

Najwięcej osób jest pewnie zainteresowana 5070 najwyżej 5080. 5090 to chyba do samego grania kupi może 1%? (też do pracy pewnie ktoś będzie używał)

4 minuty temu, cichy45 napisał:

Może komuś zajumał jak ze sklepu z nówką wychodził XD

Dziwna aukcja :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do typa kiedy można podjechać :szczerbaty:  Póki co nie odpisuje, ciekawe dlaczego :hmm: :rotfl:

Edytowane przez maras2574
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maras2574 napisał:

Napisałem do typa kiedy można podjechać :szczerbaty:

Tylko weź swojego kompa do przetestowania ;) A nóż ustrzelisz prawdziwą okazję, bez żadnej ściemy. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maras2574 napisał:

Napisałem do typa kiedy można podjechać :szczerbaty:  Póki co nie odpisuje, ciekawe dlaczego :hmm: :rotfl:

Zapytaj czy wyśle za pobraniem do tajlandi :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo źle czytacie tę ofertę to jest Jerzy i jest otwarty na spotkanie, karta to przykrywka.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo karta za spotkanie... może jakiś GEJmer się skusi 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kelam napisał:

Teraz nie ma, ale chyba ci się zapomniało jak tamta fala przeorała rynek. Jaki był niedobór komponentów, problem z transportem, potem covid swoje dosrał. Ale najgorszym rakiem byli kopacze i skalperzy wykupujący wszystko co było paletami. Moim zdaniem przypadku w tym nie ma - że to właśnie po takiej akcji został rynek przemeblowany, półki pomieszane, specki zredukowane do tego stopnia, że to top 4090 był najciekawszą kartą, a zwykle nacisk atrakcyjności był ustalony niżej. Widzę wolisz sobie wmawiać, że jest inaczej. Twoje prawo. Ja jestem zdania, że każdy kto skalpował, kopał, albo zwyczajnie kupił przepłaconą kartę w tamtym czasie - dorzucił swoją cegiełkę do całego tego cyrku. AI ofc dołożyła swoje i teraz napędza ten cyrk, ale nie lekceważyłbym tego co było.

Masz rację, jednak łatwo wydawać wyroki i oceny z... perspektywy czasu. To, co się wtedy działo to był proces, turbulentny, nieoczekiwany, a userzy byli jego uczestnikami, ale bez takiej wygodnej wiedzy, jaką mamy teraz z perspektywy czasu. To się nazywa rynek. Każdy próbował się w nim odnaleźć, bez świadomości konsekwencji długoterminowych. Liczyło się tylko ja, tu i teraz.

To trochę tak, jak gdyby (cwanie i wygodnie z perspektywy czasu) oceniać ludzi, którzy żyli i "kreowali" komunę. Spekulantów, bumelantów, pijących w pracy, wynoszących z roboty, co popadnie, itd. "Takie były czasy" i bardzo wiele tych patologicznych (dziś)  postaw, było wyłącznie "odnalezieniem się w trudnych czasach". Nie mieli świadomości tego, "co robią" i do czego przykładają rękę. Wiedzieli, że jakoś trzeba przeżyć. Powiedz dziś ojcu, albo dziadkowi, że kreował komunę i dokładał do niej rękę, to Cię zje. Powie, że to on był OFIARĄ komuny, a nie jej "kreatorem". Był uczestnikiem, ale winnym się nie czuje.

Więc, dziś to wszyscy jesteśmy mądrzy, i gdybyśmy wtedy znali konsekwencje na dziś, niewykluczone, że połowa z userów zachowałaby się (wtedy) inaczej. A i to nie jest gwarancją. ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie oceny wydawałem w momencie trwania tego krypo szału, o czym wspominałem gdybyś czytał uważniej poprzednie posty. Także kulą w płot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby parę ludków z pclaba miało znaczenie czy kupi Gpu czy nie Chińczycy czy amerykanie do farm krypto kupowali paletami GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...