Skocz do zawartości
Macio13

MSI B450 Tomahawk MAX - błąd CPU

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, caleb59 napisał:

Ale przepraszam bardzo - miałem 3600, 5600X, obecnie 5800X3D i zawsze najnowsze BIOSy i u mnie jest gitara. Jak to wyjaśnić?

A ja wyjaśnić to, że od 2 lat w zasadzie cały czas działa bez problemów ale od czasu do czasu łapie focha i nie wstaje? Coś najwyraźniej go boli ale nie wiem co i gdzie. Gdybym wiedział co i jak to bym nie pytał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Próbowałeś posiedzieć z pamięciami na 2400MHz bez OC/XMP dłuższy czas? Mamy takie same płyty główne więc opcje są dwie - albo pamięci RAM albo zasilacz w Twoim wypadku do sprawdzenia w pierwszej kolejności - @Reddzik w sumie tak samo - jakbyś miał swoje stare Cruciale na test to by było najlepiej.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie to bo wymieniałem RAM parę miesięcy temu a problem mam od dawna (również na poprzednim RAMie, wtedy 2x8 3200 CL14).

Ale żeby było ciekawiej to ja mam jeszcze jeden bardzo dziwny objaw. Jak czasami "stuknę" lekko obudowę (np. odsuwając się krzesłem od biurka, czy jakoś inaczej - wystarczy naprawdę lekko czasami) to mam to samo, czarny obraz nagle i czerwona dioda na mobo sygnalizująca problem z CPU. Tak jakby coś stykało ledwo co i wystarczyło trącić żeby przestało, ale sprawdzałem wszystkie przewody i wtyczki i niby nie ma żadnych luzów, z resztą rozkładałem całość z 2 razy do zera i składałem od nowa więc raczej to nie to. Mega dziwna sprawa i nie mam zupełnie pomysłu o co może chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie, ale próbowałeś podłączać różnymi kablami tzn. jak masz hdmi to podłączyć dp, a jak dp to podłączyć hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bleidd napisał:

Niby jest obsługa Zena 3 ale widać coś jest mocno skopane z tymi B450 od MSI.

Próbowałem biosów od najnowszego po najstarszy ze wsparciem Zen 3 i na każdym prędzej czy później to samo się pojawia. Już mam dosyć tego, chyba pójdę w jakieś mobo na B550 bo już mi się z tym użerać nie chce

Miałem na b450 tomahawk jeszcze ryzena 5600x przed wymianą mobo i żadnego problemu nie było tak samo jak u Caleb'a także chipsetu b450 bym tutaj nie winił ;) trening pamięci w biosie masz włączony? (jest opcja w zakładce z timingami pamięci) standardowo jest na auto spróbuj dać na enabled oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się uda jakoś dobić do biosu to zobaczę, aktualnie nie mam jak tego zrobić :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że od czasu do czasu łapie focha to tak jakby trening pamięci chciał zrobić właśnie a opcje od treningu są wyłączone i sie glitchuje  :E już kiedyś takie coś widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem RAM w slotach, próbowałem nawet bez, resetowałem bios 5x i dalej jest to samo. Nie bardzo mam już pomysł na ożywienie tego zestawu, z reguły coś w końcu pomagało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu miałem w rękach takiego pc z ryzenem 3600x ciągle błąd cpu robiłem to samo co ty nawet bios przez flashback przeflashowałem od nowa dopiero po tych wszystkich czynnościach dowiedziałem się że skrzynka była kopnięta podczas remontu zdjąłem chłodzenie - wyjąłem procka z socketu i zamontowałem jeszcze raz i wszystko zaczęło działać :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem całość i złożyłem od nowa, to samo :( Cuda jakieś, ale biorąc pod uwagę, że mam jakiś dziwny problem, że jak lekko puknę obudowę to właśnie się wyłącza i wywala błąd z CPU to tam musi coś nie łączyć, może właśnie przy sockecie? Wizualnie wygląda normalnie.

W każdym razie potrzeba mi PC więc zamówiłem na Amazonie Rog Strix B550-F Gaming, wczoraj kupione po 16 dziś o 7 rano już była w paczkomacie :o Właśnie jestem po złożeniu całości, wszystko hula.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej masz odpowiedz że to płyta jest problemem tylko teraz pojawia się pytanie co na niej jest niesprawne :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...