Skocz do zawartości
Oldman.

Klawiatura o jak najmniejszej awaryjnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przerażony jak czytam komentarze pod róznymi klawiaturami , nawet drogimi, nie rzadko trafiają sie modele których żywotnośc to 1-2 lata a bywa też tak ze i po pół roku pojawiają sie poważne problemy (dwuklik, awarie czesciej uzywanych przycisków) niezależnie od ceny.

W związku z tym mam pytanie, jak wy to widzicie obecnie, czy są na rynku jakieś długowieczne klawiatury (najlepiej z pełnym blokiem numerycznym, mile widziane bezprzewodowe choc nie jest to warunek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od użytkownika 🙂 sam od prawie 30 lat korzystam z najtańszych i wiesz ile miałem klawiatur? Teraz mam trzecią, no może czwartą działa już ładnych parę lat, poprzednie gdyby nie zalania to pewnie działały by do teraz 🙂. Co robisz na klawiaturze? Przepisujesz setki stron tekstu dziennie? Grasz (klawiatury gamingowe to pic na wode, ale to raczej każdy wie). Zależy Ci na podświetlaniu? 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Wszystko zależy od użytkownika 🙂 sam od prawie 30 lat korzystam z najtańszych i wiesz ile miałem klawiatur? Teraz mam trzecią, no może czwartą działa już ładnych parę lat, poprzednie gdyby nie zalania to pewnie działały by do teraz 🙂. Co robisz na klawiaturze? Przepisujesz setki stron tekstu dziennie? Grasz (klawiatury gamingowe to pic na wode, ale to raczej każdy wie). Zależy Ci na podświetlaniu? 

wpisuje troche tekstu ale niewiele, gram ostatnio też niewiele 

przeczytaj np komentarze pod tym modelem

https://www.x-kom.pl/p/390513-klawiatura-bezprzewodowa-logitech-g613-wireless-mechanical-gaming-keyboard.html

pare przykładowych

HULziCq.jpg

 

dla mnie to masakra, klawiatura mechaniczna która działa poprawnie przez chwile, to jakis kur&&a żart....

 

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarze komentarzami, tym bym się nie sugerował. Do Twoich zastosowań, kupiłbym coś za 100 zł i tyle, ale  to poczekaj na fachowców. No i ile masz zamiar wydać? Kiedyś jak jeszcze dużo grałem w CS, wpadłem na pomysł aby kupić jakiegoś porządnego Razera, i wiesz co zwróciłem po tygodniu, lepiej mi się na nonejmie ze 30 zł grało 🙂 A jeszcze jak masz jakieś sklepy z elektroniką w pobliżu to przejdź się i pomacaj. Jaką masz teraz klawiaturę i czemu chcesz wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Komentarze komentarzami, tym bym się nie sugerował. Do Twoich zastosowań, kupiłbym coś za 100 zł i tyle, ale  to poczekaj na fachowców. No i ile masz zamiar wydać? Kiedyś jak jeszcze dużo grałem w CS, wpadłem na pomysł aby kupić jakiegoś porządnego Razera, i wiesz co zwróciłem po tygodniu, lepiej mi się na nonejmie ze 30 zł grało 🙂 A jeszcze jak masz jakieś sklepy z elektroniką w pobliżu to przejdź się i pomacaj. Jaką masz teraz klawiaturę i czemu chcesz wymienić?

miałem przez jakis czas 

https://www.x-kom.pl/p/329410-klawiatura-przewodowa-logitech-g213-prodigy.html

ale powazne problemy z najczesciej uzywanymi przyciskami spowodowały ze szukam czegos lepszego (chetnie bezprzewodowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekaj trochę, ogarnięci koledzy w temacie klawiatur się pojawią i doradzą 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś chciałem być patriotą i kupiłem  klawiaturę od SPC Gear. Po trzech miesiącach wzięła sobie i zdechła.😁 Siakieś cyrki zaczęła robić.

Wyglądało to jak jednoczesna awaria klawy i myszy.

Czy te opisy typu: "żywotność 50, czy 70 mln klików"  są wiarygodne, czy to tylko marketing?

Mam wrazenie, ze membrany są nieco mniej podatne na awarię. Oczywiście nie mówimy o zalaniu.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chińczyka motospeed już chyba 3 rok i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Flik napisał:

Czy te opisy typu: "żywotność 50, czy 70 mln klików"  są wiarygodne, czy to tylko marketing?

 

wg mnie są bzdury (czysty marketing), stare klawiatury nożycowe był o wiele mniej problematyczne od tych nowych mechaników, wystarczy poczytac opinie nawet o niektorych przełącznikach w necie (a nie tylko o samych klawiaturach)

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade ponad 15 lat na klawiaturze microsoft i dalej dziala jak nowa :D i ma fajny przycisk kalkulatora inne tego nie maja:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche i pooglądalem i na razie skłaniam się ku  Genesis Thor 404 TKL

 

Edytowane przez Oldman.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xpg summoner na silverach za 200zł. Według mnie bardzo dobra opcja. Wyróżnia się jakością wykonania + ma markowe przełączniki cherry. Niestety nie ma hot swapa.
Ja od wielu lat nie zwracam już uwagi na membranowe choćby najlepsze. Taka zawsze po kilku miesiącach używania się wyrobi. Mechaniki żyją znacznie dłużej a jak długo to trochę zależy od szczęścia jaki egzemplarz trafisz. Mi poprzedni mechanik żył 5 lat i nic się z nim złego nie działo. Wsad trochę się wyrobił. Mniej więcej tak jak po pół roku membranowa a była intensywnie używana.
Teraz jest masa tanich mechaników z chin ale nie wiem jak z jakością.
Dla mnie cherry mx są sprawdzone dlatego wziąłem.

https://www.ceneo.pl/88308284

a tu jest promocja na chińska 60%. Fajnie wygląda za 99zł.

https://www.pepper.pl/promocje/klawiatura-redragon-k606-lakshmi-czerwone-switche-760313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Oldman. napisał:

poczytalem troche i pooglądalem i na razie skłaniam się ku  Genesis Thor 404 TKL

Miałem właśnie pisać, że Thor 404 TKL to bardzo dobra opcja w rozsądnych pieniądzach. Masz hot-swapa, non-floating keys i bardzo fajne fabryczne przełączniki, które w razie co możesz wymienić (więc w razie awaryjności naprawiasz se za grosze).

Co do waszej dyskusji to pamiętajcie, że jest to elektronika, a opinie zazwyczaj wystawiają jedynie Ci niezadowoleni. Jak na 1000 sprzedanych sztuk trafią się 3 wadliwe, to o te 3 wadliwe właśnie opiszą w opini :D

Podsumowując: jeśli chcesz coś w pieniądzach do ~300-400zł, to Thor 404 TKL jest solidnym wyborem. Osobiście celowałbym w gaterony yellow, chyba że lubisz wyczuwalny klik w brązowych switchach. Funkcje hot-swap możesz traktować jako wydłużenie żywotności takiej klawiatury, bo w każdym momencie możesz wymienić ręcznie niedziałający przełącznik.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Keken napisał:

Niestety nie ma hot swapa.

Po przemysleniu będe brał tylko i wyłącznie klawiaturę z hoswapem (nie jestem fetyszystą klawiatur i nie zamierzam jej co chwile zmieniać, ale hotswap daje dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii klawisza bo wiadomo ze roznie moze byc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze w tym zestawieniu takie cudeńko:

Klawiatura mechaniczna Royal Kludge RK98 RGB, Red switch

 

  • Szybki czas reakcji: Precyzyjne liniowe przełączniki RK Red zapewniają błyskawiczną reakcję dla wymagających graczy.
  • Wielofunkcyjność: Z 98 klawiszami i możliwością dostosowania, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
  • Swoboda połączeń: Przełączaj się między trybami przewodowym, Bluetooth i 2.4G, obsługując trzy urządzenia jednocześnie.
  • Personalizowane podświetlenie: 16,8 mln kolorów RGB i 14 trybów podświetlenia pozwalają dostosować wygląd klawiatury do własnych preferencji.
  • Ergonomiczny design: Wygodna konstrukcja z niżej umieszczonymi klawiszami i stabilnymi nóżkami zapewnia komfort podczas użytkowania.
  • Łatwa wymiana przełączników: Możliwość zmiany przełączników bez konieczności lutowania, dzięki dołączonej pęsetce.
  • Uniwersalna kompatybilność: Działa na różnych systemach operacyjnych - Windows, iOS, Android i Linux, idealna dla komputerów stacjonarnych i mobilnych.
  • Klawiatura RK98 oferuje trzy tryby pracy: przewodowy, Bluetooth oraz 2.4G. Pozwala to na płynne przełączanie się między trzema urządzeniami połączonymi przez Bluetooth. Wymienne klawisze i opcja odłączenia kabla USB podnoszą komfort użytkowania. Dwa porty USB-A i USB-C umożliwiają jednoczesne ładowanie akumulatora i przesyłanie danych. Obsługuje jednocześnie trzy urządzenia poprzez technologię Bluetooth, co pozwala na płynne przełączanie się między nimi. Wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy FN + Q/W/E, aby w mig przenieść się z jednego urządzenia na drugie.
  • Dzięki oprogramowaniu Royal Kludge, model RK98 daje możliwość wyboru spośród 14 trybów podświetlenia oraz aż 16,8* (16,77) milionów kolorów RGB. Masz kontrolę nad przypisaniem funkcji klawiszom, dostosowując je do swoich potrzeb. Elastyczność tego modelu objawia się również w możliwości zdjęcia ramki wokół klawiatury, pozwalając na dostosowanie wyglądu do własnego stylu. 

 

https://allegro.pl/oferta/royal-kludge-rk98-rgb-bezprzewodowa-klawiatura-mechaniczna-red-switch-bt-14471111498?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_sprzet_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17958848811&gad_source=1&gclid=CjwKCAiApaarBhB7EiwAYiMwqp8mMwK86D3XZvW7np3OlGJ7fHVb3GmJ3O18MWCPVZSdnPcFXKPcIhoCovIQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kablówek o wiekszych rozmiarach w rozsądnej cenie warta uwagi jest Dark Project Pro KD104A 

https://www.envytech.pl/dark-project-kd104a-test-recenzja/

minus jak dla mnie to fabryczne side-printy (klawisze z nadrukiem na przedniej sciance a nie na górnej) ale to pozniej mozna wymienić (ja i tak nie patrze raczej na klawisze przy pisaniu) 

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądając dzisiaj internet trafiłem na pare ciekawych klawiatur które w mojej ocenie mają naprawdę swietny stosunek zawartości do ceny, ponizej jedna z nich:

MONTECH MKEY

dwa rozmiary (z klawiszami numerycznymi i bez)

i8JaaJy.png

2 wersje kolorystyczne

W1ryrYP.jpg

5-stronny proces druku sublimacyjnego, "klawisze, które trwają".

Dzięki pięciostronnej technice sublimacji klawiszy Montech MKey. Technika ta, charakteryzująca się żywymi i trwałymi ikonami na każdym klawiszu, gwarantuje, że wzór nie wyblaknie ani nie ulegnie łatwemu zużyciu, zapewniając trwałe i wysokiej jakości wykończenie każdego klawisza, które zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających użytkownikach. 

CiJgu6q.jpg

M3xvXNy.jpg

DRXg8eH.jpg

PWUBkwX.jpg

7KLbE9F.jpg

fkaAtA7.jpg

pZF026n.jpg

kh6ghmo.jpg

rMHplzk.jpg

Fajne wgłębienie + szczelina na wtyczkę i wymienny kabel która pozwala na ułozenie kabla na 2 sposoby (normalny z tyłu i boczny) oraz zapobiega uszkodzeniu gniazda w przypadku nacisniecia na wtyczkę która wystawałaby w tradycyjnej klawiaturze z tyłu na zewnątrz

YyuD3Gu.jpg

 

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatur mechanicznych jest teraz masa na rynku na różnych przełącznikach.

Ciężko się w tym połapać bo aż głowa boli. Im więcej przeglądasz tym więcej klawiatur ci się podoba.

Skończy się na tym, że kupisz 10 różnych bo wszystkie fajne :D

Często za niewielkie pieniądze można dostać bardzo dobry produkt dlatego nie patrzę w stronę logów, razerów, korsarzy czy innych znanych firm bo chcą 3x więcej kasy oferując taką sobie jakość i małą innowacyjność.

Ta co linkowałeś wyżej Dark Project KD104A fajna. Nadruk boczny tylko  keycapy abs zamiast pbt więc i tak trzeba dokupić. Ale gaterrony optyczne, prosta budowa, odłączany kabel i hot swap.

 

Montech MKey, Darkness, Fullsize ta też fajna i chyba ma klawisze pbt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszne jest to ze klawiatury duzych firm kosztują 2-3 razy tyle co w/w produkty i czesto nie mają hotswapa

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 15:12, kizi napisał:

ja jade ponad 15 lat na klawiaturze microsoft i dalej dziala jak nowa :D i ma fajny przycisk kalkulatora inne tego nie maja:D

No właśnie też mam starego Microsofta SideWinder X4, powycierało mi się z osiem przycisków i dalej działa, no i ma ten przycisk kalkulator, jak na razie tylko jedną taką znalazłem z takim guzikiem -  A4Tech FX60H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem dziś MONTECH MKEY DARKNESS (full size) w wersji z  żółtymi Gateronami Yellow Pro 2.0

eDD8xJZ.jpg

wybór pokierowany był parametrami i wyglądem (podobała mi sie najbardziej ze wszystkich rozpatrywanych klawiatur, stonowany wygląd (bez żadnych SCI-FI odpustowych detali dla gimbazy) i wyraźne pełne litery wysokiej jakości).

5gvVere.jpg

 

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Passt napisał:

dzieki za link, ja co prawda juz kupiłem klawę ale na pewno komuś się przyda, klawiatura jak za taką kasę jest świetna ale jakbym sie miał na siłe do czegos przyczepić to:

- srednio czytelne nadruki na klawiszach (nie jest zle ale nie jest też bardzo dobrze), czytałem gdzieś (nie wiem ile w tym prawdy) że jesli mamy klawiaturę z przyciskami ktore mają swiecic po podswietleniu to one w wiekszosci przypadków nigdy nie bedą miały takiej jakosci i ostrosci nadruku jak przyciski (keykapsy) ktore są nieprzezroczyste, wynika to z zastosowanej technologii druku. Da sie to podobno ominąć ale mocno podraża to klawiaturę a w tym budżecie jest tak jak jest.

- wysunieta wtyczka - dla mnie do duzy minus bo ja czesto mam klawe na kolanach jak jestem na łóżku wiec jest ryzyko uszkodzenia portu/wtyczki , dla kogos kto ma klawiature ciągle na biurku w swoim zaparkowanym miejscu to bedzie bez znaczenia.

- brak bloku numerycznego - dla mnie to mały minus, dla innych osob bedzie to bez znaczenia.

- brak regulacji pokrętłem głośnosci/naswietlenia itp. - dla mnie to mały minus, dla kogos innego moze byc duzy lub żaden (sprawa indywidualna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...