Skocz do zawartości
Thomzen

HP 27qx - problem z FreeSync

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam monitor HP27qx 144Hz który ma FreeSync. Podłączyłem go kablem HDM który dostałem w zestawie z rx 6700xt, ale w Adrenaline, w zakładce Ekran w ustawieniach globalnych FreeSync pisze że jest nie obsługiwane. Z kolei jak wejdę w zakładkę Gra i ustawienia gry i wybiorę np. Cyberpunka to mogę włączyć FreeSync. Czy muszę zmienić na kabel DP żeby FreeSync był cały czas aktywny?

 

https://zapodaj.net/plik-0cT4kyJH21 - ustawienia globalne

 

https://zapodaj.net/plik-1W71bUBFxW - ustawienia gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w menu monitora nie musisz włączyć freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync na kartach AMD działa na HDMI i na DP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2023 o 04:39, Michał19857 napisał:

Zobacz czy w menu monitora nie musisz włączyć freesync

Szukałem w każdej zakładce i nie ma nic o FreeSync. Chyba że w ust. monitora jest inaczej nazwane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wiem że kiedyś musiałem włączyć w menu monitora.Mam nadzieję że dobrze się rozumiemy że mówimy o ustawieniach w monitorze a nie w windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Thomzen napisał:

Szukałem w każdej zakładce i nie ma nic o FreeSync. Chyba że w ust. monitora jest inaczej nazwane

Tak to właśnie jest, kiedy instrukcję obsługi dołączoną do monitora traktuje się jako zabezpieczenie transportowe.

Cytat z manuala: "Aby włączyć w wyświetlaczu FreeSync, naciśnij na monitorze przycisk Menu, aby otworzyć menu ekranowe. Kliknij Color Control (Sterowanie kolorami), kliknij Viewing Modes (Tryby wyświetlania), a następnie kliknij Gaming-FreeSync". 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stark2991 napisał:

Tak to właśnie jest, kiedy instrukcję obsługi dołączoną do monitora traktuje się jako zabezpieczenie transportowe.

Cytat z manuala: "Aby włączyć w wyświetlaczu FreeSync, naciśnij na monitorze przycisk Menu, aby otworzyć menu ekranowe. Kliknij Color Control (Sterowanie kolorami), kliknij Viewing Modes (Tryby wyświetlania), a następnie kliknij Gaming-FreeSync". 

Instrukcje dostałem w języku arabskim/hinduskim. Ale mogłem zajrzeć online... Dziękuję za pomoc.

Natomiast nie mogę znaleźć nigdzie zakresu FreeSync w jakim będzie monitor kompatybilny. Czy jest do tego jakaś aplikacja/program? Monitor ma 144Hz, ale z tego co czytałem to zakresy FreeSync są przeważnie niższe ok 75Hz. Czy np.jak w grze włączę V-sync to ustawi się automatycznie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...