Skocz do zawartości
rider72727272

Zepsuty kabelek w zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj nie działają mi żadne urządzenia audio podpinane do kompa, robiłem wszystko co się da i nic, prawdopodobnie nawalił kabelek "HD AUDIO" Da się to jakoś wymienić/naprawić , czy trzeba zasilacz nowy? Pozdrawiam

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabelek HD Audio nie ma niczego wspólnego z zasilaczem. To bardziej część obudowy. Da się i naprawić i wymienić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Przewód AUDIO idzie z frontu obudowy do złącza na płycie głównej i pomiędzy szukałbym problemu (może się przeciął o ostra część obudowy). Sprawdź, czy jest on wg. instrukcji poprawnie podłączony do płyty. Podłącz dla testu jakiś sprzęt audio bezpośrednio do złącza na wyjściu płyty głównej (z tyłu obudowy), by odhaczyć awarie samej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To byłby ewenement na skalę światową aby kabelek HD audio przeciął się sam z siebie o ostrą krawędź obudowy. Dźwięku może nie być przez awarię układu, sterowników (zwłaszcza po aktualizacji systemu) lub samego kabla ale przetarcie? co huśtał się na nim?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.12.2023 o 15:51, amp41 napisał:

To byłby ewenement na skalę światową aby kabelek HD audio przeciął się sam z siebie o ostrą krawędź obudowy. Dźwięku może nie być przez awarię układu, sterowników (zwłaszcza po aktualizacji systemu) lub samego kabla ale przetarcie? co huśtał się na nim?

Rozumiem, że moja odpowiedź wzbudziła sporo kontrowersji. Odpowiadając na twoje pytania-Szczerze nie wiem, co autor robił z kabelkiem. Nic niestety nie wiemy o rzekomej niedawnej aktualizacji, a sam autor sugeruje kabelek, więc może warto na początku sprawdzić, czy nie został uszkodzony lub, czy w ogóle jest poprawnie podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Masz na myśli serię 4080 Super? Przykładowo taki Gigabyte Gaming OC jako RTX 4070 TIS też polecacie? Właśnie odesłałem TUFA RTX 4070 TiS za sycząco/skwierczące cewki i mam obawy czy zamawiać kolejny egzemplarz (samo chłodzenie było OK) czy spróbować coś innego. Zależy mi na bardzo cichej pracy i braku dodatkowych atrakcji w postaci terkotania łożysk czy arii operowej granej przez cewki. 
    • Muszę Was poprosić o pomoc :) Gram na oledowym monitorze Asusa, 1440p. Jaką powinienem ustawić rozdzielczość w ustawieniach konsoli? Na Auto monitor jakimś cudem przyjmuje obraz 4K, ale wtedy moim zdaniem parametry obrazu są nie takie, jak być powinny. Po manualnym ustawieniu 1440p chyba jest OK. Poniżej dwa zrzuty ekranu, jak to wygląda w menu monitora.  
    • W G7 odpalałeś VRS czy jakos tak w ustawieniach monitora, wtedy problem znikał.
    • @MarcoSimone @calvex Są jeszcze ustawienia które dają niższą latencje. Można zyskać ze 4ns w dół 1Jeżeli macie stabilne pamięci to GDM ustawiacie na off ) jeżeli nie działa 0.01v wyższe VDD może pomóc.  2 Druga opcja to ustawienia nitro. Dla 6000 i 6200  rx data- 1, tx data- 2 , control line- 0. Dla 6400 -1-3-1 no chyba ze ktoś ma super sztuki to może też 1,2,0.  3  wyłączenie memory context restore i power down spadnie latencja ale w zamian długi start kompa Bo ja wiem , te timingi to tylko taki plan minimum. 🤣 Ostatnio ktoś na reddicie dokładnie przetestował , Piękny test czarno na białym w jednym obrazku.   BTW patrząc na to przypomniał mi się Sebastianek z purePC i jego sugestie że okolice 7000 1;2 to obecnie optimum dla am5 . To ziemia niczyja,  chyba dla zarżnięcia 5% wydajności platformy w porównaniu do dociśniętego 6200 1;1 lub 7800+1;2 )  
    • Jak to, co daje, Vsync działa tylko przy ilości klatek równej odświeżaniu monitora, jeśli ta ilość jest mniejsza a Vsync nadal działa to zwiększa ci się znacznie inputlag, Gsync to po prostu VRR, czyli synchro które dostosowuje się do zmiennego fps. Dlaczego wam Oledy migają, bo macie po prostu zbyt mało FPS w danym momencie i odświeżanie ekranu tak nisko spada, że zaczyna być to uciążliwe. Nigdy nie kumałem tej ślepej pogoni z VRR jak znacznie lepszy efekt można uzyskać robiąc sztywno locka na 120fps albo więcej lub ostatecznie na 60 fps. Już lepiej wyłączyć całkowicie synca i lecieć na teringu, input lag praktycznie zerowy a jeśli klatek będzie wystarczająco dużo i tak nie zobaczycie rozrywania ekranu.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...