Skocz do zawartości
rider72727272

Zepsuty kabelek w zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj nie działają mi żadne urządzenia audio podpinane do kompa, robiłem wszystko co się da i nic, prawdopodobnie nawalił kabelek "HD AUDIO" Da się to jakoś wymienić/naprawić , czy trzeba zasilacz nowy? Pozdrawiam

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek HD Audio nie ma niczego wspólnego z zasilaczem. To bardziej część obudowy. Da się i naprawić i wymienić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przewód AUDIO idzie z frontu obudowy do złącza na płycie głównej i pomiędzy szukałbym problemu (może się przeciął o ostra część obudowy). Sprawdź, czy jest on wg. instrukcji poprawnie podłączony do płyty. Podłącz dla testu jakiś sprzęt audio bezpośrednio do złącza na wyjściu płyty głównej (z tyłu obudowy), by odhaczyć awarie samej karty dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby ewenement na skalę światową aby kabelek HD audio przeciął się sam z siebie o ostrą krawędź obudowy. Dźwięku może nie być przez awarię układu, sterowników (zwłaszcza po aktualizacji systemu) lub samego kabla ale przetarcie? co huśtał się na nim?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 15:51, amp41 napisał:

To byłby ewenement na skalę światową aby kabelek HD audio przeciął się sam z siebie o ostrą krawędź obudowy. Dźwięku może nie być przez awarię układu, sterowników (zwłaszcza po aktualizacji systemu) lub samego kabla ale przetarcie? co huśtał się na nim?

Rozumiem, że moja odpowiedź wzbudziła sporo kontrowersji. Odpowiadając na twoje pytania-Szczerze nie wiem, co autor robił z kabelkiem. Nic niestety nie wiemy o rzekomej niedawnej aktualizacji, a sam autor sugeruje kabelek, więc może warto na początku sprawdzić, czy nie został uszkodzony lub, czy w ogóle jest poprawnie podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • mówiłem że to my jesteśmy słabi   https://www.twitch.tv/missmikkaa/clip/EphemeralYummyCroquetteBloodTrail-9uTZiT1g8V2b-IO9?filter=clips&range=7d&sort=time
    • Oj Trump ma srake i to potęzną.        
    • Czy ja wiem, przejrzałem kilka testów i trójka jest o kilka stopni lepsza od dwójki.
    • Kabel możesz odsprzedać i głupio by było ograniczać się do wyboru karty, tylko przez posiadany kabel. Nawet jak już nie chcesz przejściówki to wiedz, że nie ma się czego bać, sam ja i kilkadziesiąt osób które znam tak jadą od premiery tych kart, chyba, że chodzi Ci o estetykę. Ta karta ma tak niski pobó, że przy normalnym połączeniu kabli nic sie nie stanie.  Jeśli chodzi o Twoje wcześniejsze pytanie, to na Twoim miejscu i do Twojego grania w 1080p kupiłbym 4070 Super zwłacza, że obecną kartę można jeszcze jakoś nieźle sprzedać. Prawdopodobnie ta karta bez problemu wystarczy Ci do serii RTX6000, a jak zależy Ci na sprzedaży obecnej, to bierz pod uwagę, że Twoja karta chodzi już w okolicach mojej 2070 Super. Sprzedałem ją w październiku zeszłego roku bez problemu za 1100zł z tym, że to był Gaming X Trio. Karty pokroju 5070 nie zdziwiłbym się, że będą na późną wiosnę 2025, wiem, że dużo grasz, więc 4070S do Twojej rozdziałki będzie nawet na wyrost już nie mówiąc o "wspomagaczasz". Zrobisz jak uważasz. Jeśli obecnej coś brakuje to kupuj, jeśli nie to czekaj, pytałeś co sądzicie to dałem znać od siebie
    • Wiem że będę teraz brzmiał jak stary pierdziel ale: (Aha włączyłem sobie nastrojową muzyczkę Blade Runner Vangelis) przejdźmy do meritum. Czasy 386, AMD było tańsze od Intela. Czasy 486 tak samo, taki AMD 486DX4/100 którego miałem dobijał do Pentium 60 wydajnością. Czasy Pentium Pentium II, były sobie K6, K6-2 i K6-III procki na jeden socket, tzw. super-socket 7 tańsze od Pentiuma. Athlon 1Ghz na Slot A pierwszy przekroczył granicę 1Ghz, to każdy wie.   Athlon XP miażdżył pierwsze i kolejne Pentium 4 do wyjścia Pentium D. Był taki wynalazek jak Athlon FX mało kto pamięta dobry jedno rdzeniowy proc. Potem kolejno były czasy Athlonów 64 X2 do czasu wyjścia Core 2 Duo spoko procki. Z Core 2 Duo i Quad AMD nie miało jak konkurować dopiero jak rzuciło Phenomy na stół, sam miałem i jakoś dawał radę. Potem mroczne wieki AMD czyli era FX, ale uwaga dzisiaj się da FX-8300 grać w CP 2077.   No i dzisiejsza era, fajna konkurencja, niebiescy zakopali się w wyżyłowaniu procków by tylko być na piedestale wydajności. Ale AMD zawsze było tańsze, a czy wydajniejsze to było różnie, wiem życie piszę różne scenariusze, mam nadzieję że te nowe Zenki nie mylić z Martyniukiem dowiozą i pokażą wnukom Pentium 4 gdzie ich miejsce.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...