Skocz do zawartości
Jaycob

Horizon Forbidden West Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, tgolik napisał:

A mechaniki to walki z robozaurami - dla mnie świetne

No fakt. Szczególnie fajna jest ta mechanika, że jak wyczyścimy daną miejscówkę z robotów i po zrobieniu paru kroków w bok dosłownie w oczach nam się dorespiają. I pomyśleć, że w 2008 r. jednym z największych zarzutów w FarCry 2 były "odradzające się" posterunki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że monitory najbardziej różnią się przy dynamicznych, ruchomych (szczególnie obrót) scenach. Więc porównanie screenów jest bez wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, kadajo napisał:

Dolby Atmos ma sens tylko i wyłącznie w momencie jak są fizycznie głośniki nad głową (najlepiej 4 ale od biedy mogą być 2), w każdym innym przypadku to pic na wodę fotomontaż aka znaczek na wyświetlaczu, mało tego gwarantuje ze przy systemach 5.1/2.1 lub słuchawkach tego samego typu lepsze, bardziej przestrzenne i wielokanałowe efekty uzyskasz nie włączając dolby atmos tylko zwykle 5.1

Nie zogdze sie, nawet na sluchawkach czuc roznie jesli masz gre z natywnym dolby atmos a po prostu przelacze sobie na dzwiek wielokanalowy. Nie jest to zaden pic na wode i w sluchawkach nie potrzeba glosnikow nad glowa zeby uzyskac ten efekt bo od tego sa wlasnie sluchawki wielokanalowe i osobiscie ma ustawione 7.1 ;) No ale to sobie kazdy moze sprawdzic, wystaczy miec oryginalny program i odpalic sobie demo na sluchawkach, ktore znajduje sie w programie od tworcow dolby atmos ;) Malo tego walczajac dolby atmos sluchawki przestawiaja mi sie na 2.0 i wielokanalowoscia steruje dolby atmos.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, skypan napisał:

Jaka ta fabuła i mechanika gry jest "fajna". Na początku mamy miejsca gdzie nie możemy wejść bo brakuje nam odpowiedniego sprzętu. Człowiek tak sobie myśli - tam musi być coś fajnego. No ale dobra olać ten sprzęt. Będę zwiedział obszar. No i pozwiedzałem i jadę teraz główny wątek. Dostałem ten sprzęt i postanowiłem wrócić w te zamknięte miejsca i znalazłem tam dosłownie guano. A misja ze sprzętem to szczyt logiki.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Na środku pustyni spotykamy trzech idiotów, którzy mają najcenniejszą rzecz. 

:) Wodę. Ale zamiast niej wolą złom i świecidełka a my z drutów zrobimy sobie przy okazji magiczny aparat do oddychania pod wodą. To jest główny wątek a nie jakaś poboczna misja.  "Zaraz obok" plemiona umierają z braku wody i pomagamy im w tym kryzysie co w finale kończy się napierdzielanką o władzę i zabiciem jednego z liderów grupy. Nawet musimy opowiedzieć po którejś ze stron. No ale idioci z pustyni mają świecidełka i balon zamiast przywrócić źródełko z wodą. Przynajmniej odwiedzający zanim zdechną z pragnienia obejrzą hologram jak ryby pływają w wodzie :) 

 

Niestety ale cała historia w HFW jest banalna a miejscami wręcz głupia.

:Ebig-lebowski-thats-just-your-opinion-man

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawi mnie to dlaczego ludzie graja w gry na ktore narzekaja :szczerbaty: To jakas nowa forma masochizmu czy jak ?>

Edytowane przez Phoenix.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix., przeczytaj jeszcze raz odpowiedź @kadajo, którą zacytowałeś. Czy w twoich słuchawkach masz głośnik nad głową?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nie mam, ale miec nie musze, chyba to wyzej wyjasnilem :D  Nie ma to znaczenia czy masz glosnik nad glowa bo dzwiek dociera do ucha, maja sluchawki masz imitacje glosnikow wokol i nad soba i slyszysz dziek dobiegajacy z gory oraz wokol siebie, nawet z tylu.

Wiec nie ma to znaczenia w jakis sposob uzyskujesz dolby atmos bo w obu przypadkach slychac wszytsko z kazdej strony.

Zgodze sie natomiast z roznica soczystoci i odbiorem dzwieku sluchawki kontra glosniki.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenix. napisał:

Nie zogdze sie, nawet na sluchawkach czuc roznie jesli masz gre z natywnym dolby atmos a po prostu przelacze sobie na dzwiek wielokanalowy.

Ale to nie ma nic wspólnego z prawdziwym atmosem. Tak jak Kadajo napisał tylko fizyczne głośniki i to nad głową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Phoenix. napisał:

Ciekawi mnie to dlaczego ludzie graja w gry na ktore narzekaja :szczerbaty: To jakas nowa forma masochizmu czy jak ?>

By wydać własną opinię na temat danego produktu a nie opierać się na cudzych ?  By ją wydać najlepiej poznać całość. Czego nie rozumiesz ? No chyba, że ma się oleda to wtedy wiadomo. Gra jest fajna i już jestem wiarygodny :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Userkamil napisał:

Ale to nie ma nic wspólnego z prawdziwym atmosem. Tak jak Kadajo napisał tylko fizyczne głośniki i to nad głową. 

Ale co definiujesz poprzez prawdziwosc, przeczytaj co napisalem wyzej. Wielokanalowosc uzyskasz taka sama, jakos dzwieku wiadomo bez porownania.  A najlepszy atmos to w kinie ;) Ja nie twierdze, ze sluchawki graja lepiej, tylko pisz o tym, ze wielokanalowosc da sie uzyskac taka sama na sluchawkach bo wszytsko i tak dociera w ten sam sposob do tego samego ucha. I tak gra ktora ma dolby atmos natywny gra lepiej w sluchwkach niz bez niego, no ale  to wystarczy sobie odpalic, a nie teoretyzowac. Ja do kina chodze tylko na sale dolby atmos i jesli prawdziwosc atmosu definiujesz przez jakosc to tak zgodze sie ,ze atmos na sluchawkach a ten np w kinie to przepasc. Tylko wtedy trzeba rozroznic czy rozmawiamy o wielakoanalowosci czy ogolnej jakosci tego atmos, bo chyba nie dziwne ze na dobrym sprzecie odbior bedzie lepszy, ale  to chyba kazdy wie.

15 minut temu, skypan napisał:

By wydać własną opinię na temat danego produktu a nie opierać się na cudzych ?  By ją wydać najlepiej poznać całość. Czego nie rozumiesz ? No chyba, że ma się oleda to wtedy wiadomo. Gra jest fajna i już jestem wiarygodny :szczerbaty:

No ja nie gram w slabe gry, te ktore sa mialkie i ktore na kazdym kroku powoduja narzekanie. Innaczej musialbym w wiele gier grac za kare. No chyba, ze ktos jest recenzentem i musi przejsc czy mu sie to podoba czy nie.

Apropo aparycji protagonistki :D

pOvopfO.png

 

Edytowane przez Phoenix.
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenix. napisał:

Ciekawi mnie to dlaczego ludzie graja w gry na ktore narzekaja :szczerbaty: To jakas nowa forma masochizmu czy jak ?>

W czasach zamierzchłych jak grał w SWTORA gdy jeszcze nie był w F2P słuchałem takiego narzekania jaka to zła gra jak wszystko jest nie halo, kto narzekał? Ludzie dostępni praktycznie 24/7 i mający nagrane prawie rok w grę i nie chodzi mi o rok czasu tylko rok licząc na godziny. Następne podobne narzekania spotkały mnie jak namiętnie grałem w destiny 2 i też byli to ludzie mających nawalone 1000h+.  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenix. napisał:

No ja nie gram w slabe gry, te ktore sa mialkie i ktore na kazdym kroku powoduja narzekanie. Innaczej musialbym w wiele gier grac za kare. No chyba, ze ktos jest recenzentem i musi przejsc czy mu sie to podoba czy nie.

Z kina też nie wychodzę w połowie gdy dana produkcja mi się nie podoba choć nie jestem recenzentem zmuszonym do oglądania. Drzwi są otwarte. Wybieram takie produkty, które mnie interesują. HFW takim był więc jak to się mówi: sprawdzam.  Od A do Z by mieć jak najszerszą perspektywę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna lubi jak pachną fiołki a drugi się wonią skarpet upaja :E pytanie czy szersza perspektywa woni nie trąci masochizmem ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziekuje za wyjasnienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Art385 napisał:

Jedna lubi jak pachną fiołki a drugi się wonią skarpet upaja :E pytanie czy szersza perspektywa woni nie trąci masochizmem ;)

No fakt. Nie każdy ocenia zawartość po opakowaniu tylko odwinie gówno ze sreberka i powie, że śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś ciekawe mody na nowe skiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, skypan napisał:

No fakt. Nie każdy ocenia zawartość po opakowaniu tylko odwinie gówno ze sreberka i powie, że śmierdzi.

Ja powiem tak nie raz kupuje coś co chce sprawdzić ale jak mi po kilku h nie zagra na odpowiednich nutkach, to won z dysku. Hajs owszem spalony w growym piecu ale nigdy bym nie próbował tracić czas aby grać w coś co nie sprawia mi frajdy. Szczerze to nawet nie wiem po co miałbym to robić. 

why-huh.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. właśnie nie, na słuchawkach nie jesteś w stanie usłyszeć Atmosa bo jest to fizycznie niemożliwe, jedyne co usłyszysz to "wymuszony" mix kanałów atmosa z kanałami głównymi co zaburza scenę dźwięku bo im bardziej jest ona skomplikowana tym więcej niezależnych źródeł dźwięku (głośników) potrzebujesz aby scena była budowana prawidłowo, dlatego potrzebne są niezależne głośniki odpowiednio rozmieszczone aby taki system miał sens. Słuchanie atmosa na słuchawkach albo soundbarze, nawet 5.1 ma tyle sensu co słuchanie dolby digital czy dts na słuchawkach stereo, niby można i komuś się może podobać ale nie ma to nic wspólnego z tymi systemami natywnie i nie brzmi nawet w przybliżeniu tak jak powinno. Cala magia Atmosa w domach polega na tym że za pomocą przynajmniej systemu 5.2.1 a najlepiej 9.4.1 jesteś w stanie uzyskać źródła dźwięku w rożnych miejscach atmos dodatkowo daje nam warstwę dźwięków w pionie, im więcej głośników tym Atmos działa lepiej, najlepszy atmos jest w kinie ale tylko dlatego ze tam masz tych głośników 64 (Atmos jest w stanie wygenerować 128 niezależnych ścieżek audio).

W systemach dyskretnych audio (czyli takich jak dolby digital, DTS i podobne) nie chodzi o to aby dźwięk cie otaczał a o to aby był selektywny, dźwięk "dookolny" to zamierzchle czasy Dolby Surround/Dolby Stereo co potem zostało przeniesione do domu pod postacią Dolby Prologic.

Gwarantuje każdemu kto ma zwykle 5.1 ze jak wyłączy atmosa i będzie korzystał z czystego dźwięku 5.1 będzie miał lepsza stereofonie, lepsza separacje kanałów tylnych i ogólnie ciekawsze efekty przechodzenia dźwięków miedzy głośnikami. Jeśli w takich systemach włączymy Atmosa to te dodatkowe kanały zostaną "na sile" zmiksowane z kanałami głównymi i powstanie dosyć mocne zaburzenie całej sceny, zniknie wiele niuansów które wcześniej były bardzo dobrze słyszalne. Co oczywiście negatywnie wpłynie tez na dynamikę dźwięku i jego czytelność.

Jedyny sensowny sposób aby Atmos "działał" jak należy to głośniki nad głową, najlepiej w konfiguracji 9.4.1 jeśli mówimy o kinach domowych.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385 No i chwała tobie, że tak robisz. Co mi do tego ? A co tobie do tego, że ja coś chcę sprawdzić do końca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadajo zgodze sie z tym co piszesz i nie neguje tego tylko ja sie odnioslem glownie do porownania atmosa na sluchawkach w grze, a nie do kina domowego czy atmosa w kinie pomimo tak "ubogiego" atmosa nawet na sluchawkach czuc roznice kiedy on jest a kiedy go nie ma, ja pisze tylko o porownaniu w sluchwkach w grze z atmosem i bez niego.  Naturalne jest tez to, ze na sluchawkach nie uzyskamy tyle kanalow co w kinie czy na systemie 9.4.1 ale tu nawet nie trzeba sie znac zeby wiedziec ze system 9.4.1 bedzie gral lepiej od tego 5.1 :D Dzieki, ze sie rozpisales ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos chyba w systemach które fizycznie nie maja możliwości odtwarzania natywnie jego kanałów stosuje jeszcze EQ bo wyraźnie dźwięk się zmienia a nie powinien bo atmos natywnie nie dodaje przecież żadnych nowych dźwięków ani nie zmienia ich charakterystyki. ON je tylko przekierowuje do odpowiednich kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, skypan napisał:

@Art385 No i chwała tobie, że tak robisz. Co mi do tego ? A co tobie do tego, że ja coś chcę sprawdzić do końca ?

Ano nic aczkolwiek dziwi mnie po wuj czas marnować. Natomiast jeśli lubisz i to wszystko to mnie to pasuje.

7 minut temu, kadajo napisał:

Atmos chyba w systemach które fizycznie nie maja możliwości odtwarzania natywnie jego kanałów stosuje jeszcze EQ bo wyraźnie dźwięk się zmienia a nie powinien bo atmos natywnie nie dodaje przecież żadnych nowych dźwięków ani nie zmienia ich charakterystyki. ON je tylko przekierowuje do odpowiednich kanałów.

Tak atmos ma jeszcze EQ mam, to w laptopie z tws fajnie to działa ale szcze nigdy nie testowałem czy mix przez niego na słuchawkach z prawdziwego zdarzenia ma dodane jakieś dodatkowe info o lokalizacji. Nie żebym potrzebował bo ja już mam ala atmosa wbudowanego w słuchawki :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

ja pisze tylko o porownaniu w sluchwkach w grze z atmosem i bez niego

Nie ma to NIC wspólnego z prawdziwym atmosem. Ty porównujesz jakość dźwięku na tych słuchawkach z takim czy innymi „filtrem”. 
@kadajo wyżej rozlozyl to na czynniki pierwsze. 👏

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach kodowania matrycowego Surround takie rzeczy jak Dolby Headphone miały racje bytu i przede wszystkim działały jak należy. Dzis w dobie dyskretnego kodowania z perspektywy marketingu by to nie przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@UserkamilGdybys dokładnie przeczytał co napisałem to nie byłoby tej rozmowy, tak dokładnie pisałem o atmosie na słuchawkach versus jego brak na sluchawkach ;)  To nadal dolby atmos tylko słuchawkowy który wymaga tej samej natywnej ścieżki co atmos na głośnikach. A to ze nie ma to zbytnio nic wspólnego z głośnikami w kinie czy systemami 9.4.1 to wynika z samej już specyfikacji. 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...