Skocz do zawartości
wowo0689

Skrypt czyszczący Win10/Win11

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, caleb59 napisał:

I są, nie wiem z jak starego .iso korzystasz, że ich tam nie ma. Poza tym nawet instalacja głupiego sterownika Nvidia/AMD wymusza najpierw instalację .NET Frameworka. DirectX to ja od dekad nie muszę instalować do niczego - jest fabrycznie w Windows 11.

Jak jaki instalator ? WIN11 24H2 Insider Previev. Nie ma nowszego.:]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kolejna zapowiedź następnej odsłony skryptu...  (Windows 24H2 26100.1000)

24h2-1.png

wstępnie na wersji beta 26100.1000 i na VirtualBox`ie ale skrypt dopasowywany właśnie jest do wersji 24H2

wstępne efekty:

24h2.png

standardowo zużycie RAMu było w granicach 2,5gb po czystej instalacji, procek między 5-10% niestety nie porobiłem screenów wszystkiego :D na dysku miejsca po instalacjach i aktualizacjach i użyciu skryptu z funkcjami czyszczącymi, zyskujemy między 5GB a 10GB :) 

 

 

PRZY OKAZJI PYTANIE

co sądzicie o dodaniu czegoś takiego do menu kontekstowego PPM po kliknięciu w dowolny plik (?):

menu-dodatkowe.png

po kliknięciu w dowolne pojawia się coś takiego:

menu-dodatkowe-1.png

Edytowane przez wowo0689
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym kopiuj przenieś !!!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to myślę że wleci z następną wersją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne nowości

Nowość "Cofnij ustawienia wprowadzone przez skrypt" - nowa funkcja w MENU głównym, która przywraca wszystkie ustawienia które zmieniają punkty 1, 2 i 3 do ustawień fabrycznych dla naszego systemu.

Nowości w Tuning Win10/Win11:

* Zmiana zarządzania pamięcią SvcHost - co prawda może zwiększyć lekko zużycie zasobów systemowych, ale mamy większą izolację usług. Mniejsze prawdopodobieństwo że wysypanie się jednej wpłynie na drugą, co w konsekwencji doprowadzi do wysypania systemu :D

* Wyłączenie sugestii dotyczących zakończenia konfiguracji - Wyłączenie automatycznej instalacji sugerowanych aplikacji: System Windows nie będzie automatycznie instalował sugerowanych aplikacji i gier z Microsoft Store. To są aplikacje, które system czasami instaluje automatycznie w tle po czystej instalacji lub dużej aktualizacji systemu.

* Wyłączenie telemetrii aktywacji - Większa prywatność: Wyłączenie tej telemetrii zwiększy prywatność użytkownika, ponieważ mniej danych jest przesyłanych do Microsoftu. Wyłączenie telemetrii aktywacji nie wpływa na normalne działanie systemu Windows ani na proces aktywacji. System będzie nadal działał poprawnie, a jego funkcje nie będą w żaden sposób ograniczone.

* Dodanie do listy PPM funkcji "Przenieś do folderu..." oraz "Kopiuj do folderu..."

 

Skrypt w ostatniej fazie testowej, myślę że najpóźniej w przyszły weekend przed finałem Mistrzostw Europy :szczerbaty: ujrzy światło dzienne :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@wowo0689

Po użyciu tego skrypty mam błędy pamięci. Nie wiem dlaczego pamięć wirtualną mi ustawił na 0, ale nawet po naprawie tego dalej wywala błędy ramu. Jeśli możesz to podeślij mi tą nową wersję, z chęcią użyję "Cofnij ustawienia wprowadzone przez skrypt"

@wowo0689pomożesz?

Edytowane przez lukibossss
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zrobić punkt przywracania systemu przed takimi eksperymentami :D

Albo ogólnie kopie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukibossss napisał:

@wowo0689

Po użyciu tego skrypty mam błędy pamięci. Nie wiem dlaczego pamięć wirtualną mi ustawił na 0, ale nawet po naprawie tego dalej wywala błędy ramu. Jeśli możesz to podeślij mi tą nową wersję, z chęcią użyję "Cofnij ustawienia wprowadzone przez skrypt"

@wowo0689pomożesz?

Instalowałeś może sterownik ekranu 556.12 ? Widzę, że masz jakiegoś średniaka od zielonych :E  dla tego o tym wspominam. U mnie po instalacji właśnie 556.12 RAM "wyciekł" jak to zostało opisane na forum :]

Najlepiej działa sterownik od Side 551.86 z działu forceware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kadajo napisał:

Warto zrobić punkt przywracania systemu przed takimi eksperymentami :D

Albo ogólnie kopie systemu.

już za późno :/

29 minut temu, leven napisał:

Instalowałeś może sterownik ekranu 556.12 ? Widzę, że masz jakiegoś średniaka od zielonych :E  dla tego o tym wspominam. U mnie po instalacji właśnie 556.12 RAM "wyciekł" jak to zostało opisane na forum :]

Najlepiej działa sterownik od Side 551.86 z działu forceware :)

no mam najnowszy, ale pykałem se w gierkę, wszystko spoko, zobaczyłem ten temat, odpaliłem skrypt i po tym odpalam gierkę a tu blue screen. Potem wyczytałem w dzienniku zdarzeń, że z jakiegoś powodu miałem ustawioną pamięć wirtualną na 0, zmieniłem to na auto, jest trochę lepiej, ale gierke dalej wywala. Nic się nie zmieniło, oprócz tego że ten skrypt puściłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przejrzałem ten "skrypt" i gratuluję autorowi, że posunął się tak daleko w ilości modyfikowanych ustawień nie dając opcji UNDO.👌

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no mam lipę, ciekawe czy nie czeka mnie reinstall systemu :/

Edytowane przez kadajo
Cytowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie modyfikacje zawsze powinny się zacząć od opcji, jak to wszystko cofnąć do stanu początkowego w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, lukibossss napisał:

no mam lipę, ciekawe czy nie czeka mnie reinstall systemu :/

Na tę chwilę ciężko będzie coś poradzić. Tego jest za dużo, masa powyłączanych usług i różne tricki w rejestrze na pamięci wirtualnej. Sporo zabawy jak się nie ma punktu przywracania.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj autora kiedy wypuści wersję z cofaniem zmian. Miała być lada dzień 😉 A jak jesteś niecierpliwy to pozostaje reinstall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bourne2008 napisał:

Spytaj autora kiedy wypuści wersję z cofaniem zmian. Miała być lada dzień 😉 A jak jesteś niecierpliwy to pozostaje reinstall.

No i taki temat jest przypięty na tym forum... super, że teraz mam problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem częściowo wynika z twojej niewiedzy. Każda zmiana w rejestrach i edycja systemu wiąże się z ryzykiem rozwalenia albo uszkodzenia go. To są podstawy PC.

Nie, żebym bronił podejścia, jakie obrał twórca, sam mu zasugerowałem dodanie opcji przywracania wszystkiego do stanu początkowego w razie czego.

Gdybyś przeczytał cały temat może sam byś doszedł do wniosku ze albo lepiej nie ryzykować, albo stworzyć punkt przywracania na wszelki wypadek. No cóż, najlepiej uczymy się na własnych błędach.

@wowo0689 dodaj jakiś ostrzeżenie na początku tego tematu, że istnieje ryzyko ze cos pójdzie nie tak, żeby ludzie mniej obeznani nie weszli na minę, albo weszli na własne ryzyko. ;)

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukibossss napisał:

Po użyciu tego skrypty mam błędy pamięci. Nie wiem dlaczego pamięć wirtualną mi ustawił na 0, ale nawet po naprawie tego dalej wywala błędy ramu. Jeśli możesz to podeślij mi tą nową wersję, z chęcią użyję "Cofnij ustawienia wprowadzone przez skrypt"

Raczej wątpię, że to zadziała. Każdy system jest inny i jeżeli z niego korzystałeś to wiele rzeczy może być ustawione inaczej niż domyślnie. Strzelam, że nowa wersja skryptu robi gdzieś kopię wpisów, które zmienia i potem je przywraca w razie czego. Jeżeli więc użyłeś wersji bez takiej opcji, to nic nie wskórasz.
Tak więc format C: i gratulacje! Właśnie się nauczyłeś czegoś o komputerach :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, narmiak napisał:


Tak więc format 😄 i gratulacje! Właśnie się nauczyłeś czegoś o komputerach :)

Jak sama nazwa wskazuje jest to skrypt czyszczący WIndowsa 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te wbudowane narzędzie do zerowania windowsa (ale pliki zostają) da sobie radę. Dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero pełny reinstal rozwiązał problem :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lukibossss napisał:

no mam lipę, ciekawe czy nie czeka mnie reinstall systemu :/

A po coś to robił? Masz starego laptopa któremu stuknęło 8 lat czy mocnego PC gdzie te różnice są nieznaczące?

Rozumiem wywalać jakąś telemetrię, ale te skrypty.... :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

A po coś to robił? Masz starego laptopa któremu stuknęło 8 lat czy mocnego PC gdzie te różnice są nieznaczące?

Rozumiem wywalać jakąś telemetrię, ale te skrypty.... :szczerbaty:

no myślałem że oczyści windowsa z pierdół typu teams czy coś, a tu reinstall w pakiecie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, bourne2008 napisał:

Na tę chwilę ciężko będzie coś poradzić. Tego jest za dużo, masa powyłączanych usług i różne tricki w rejestrze na pamięci wirtualnej. Sporo zabawy jak się nie ma punktu przywracania.

nie będzie :) jutro wyjdzie oficjalnie wersja która cofa wszystkie ustawienia do standardowych, nie było mnie dwa dni przed kompem, nadrabiam właśnie temat :D 

 

Skrypt-Info.png

PIERWSZE I NAJWAŻNIEJSZE - CZYTAJCIE co jest tam napisane!! - tak na przyszłość

  

23 godziny temu, lukibossss napisał:

@wowo0689

Po użyciu tego skrypty mam błędy pamięci. Nie wiem dlaczego pamięć wirtualną mi ustawił na 0, ale nawet po naprawie tego dalej wywala błędy ramu. Jeśli możesz to podeślij mi tą nową wersję, z chęcią użyję "Cofnij ustawienia wprowadzone przez skrypt"

@wowo0689pomożesz?

nie było mnie 2dni przed kompem, skrypt wleci jutro z opcją cofnięcia ustawień, przy okazji skrypt sam w sobie tego nie mógł zrobić, chyba że wpisałeś 0 i 0 :) ewentualnie korzystałeś z innych ulepszaczy systemu, lub jakiejś modyfikacji systemu, a nie oryginalnego obrazu.. albo jakiś konflikt, nie widziałem nie znam więcej szczegółów niestety. 

 

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, lukibossss napisał:

no myślałem że oczyści windowsa z pierdół typu teams czy coś, a tu reinstall w pakiecie xd

jak chcesz tylko oczyścić z pierdół to masz tam odpowiednie punkty w menu, po to ono powstało :) opcje Tuningu są w innych celach niż oczyszczanie

 

PS> tak na przyszłość i na kolejną wersję dzięki wam wpadłem na pomysł, podczas wykonywania menu Tuning lub Tuning Retro skrypt będzie sam tworzył punkt przywracania systemu :) ale to niestety nie w tej która wyjdzie jutro, przy okazji dodam żeby tworzył również kopię rejestru systemowego i zapisywał w folderze "BackupTuningPC" (lub coś w ten deseń) na dysku systemowym

 

PS2> a tymczasem już jutro:

Skrypt-3-0.png

z bardzo pomocnym punktem nr 11 :szczerbaty:

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Te nowoczesne tematy tak szybko się nie skończą. Wystarczy zobaczyć jak długo trwa to w Disneyu, czy tam Marvelu, już kilka lat wrzucają totalne crapy. Dochodzi do tego jeszcze wieloletni developing gier. Tak więc w tej generacji nie nastawiałbym się na jakieś większe zmiany w sony.
    • Moim zdaniem nie jest aż tak źle. Jak spojrzysz na wyniki sprzedaży to zobaczysz, że Horizon Forbidden West sprzedało się znacznie gorzej niż Horizon Zero Dawn czyli gracze nie nabrali się kolejny raz na płaskiego open worlda a co za tym idzie chyba nie jest aż tak źle z tymi fanami PlayStation.
    • Akurat czepianie się o oczyszczalnię to akurat głupota moim zdaniem. Akurat oczyszczalnie prawie zawsze się buduje w nisko położonych miejscach, bo ścieki słabo płyną pod górkę. W związku z tym zawsze sa jednymi z pierwszych zalanych obiektów przy powodziach. Jeszcze się taki nie urodził, co by coś mądrzejszego na to wymyślił. No ja też się zgadzam, że działania Bodnara jako ministra sprawiedliwości wydają się jakieś takie nieskładne. O ile jako RPO działał całkiem nieźle, to jakby stanowisko ministra go trochę przerastało. A dymisja już były np. Sienkiewicz i nic się z tego powodu nie stało wielkiego. Tylko proszę nie Giertych! On się nadaje, żeby w mediach jechać po kaczorze, jak kiedyś Niesiołowski, taka jakby trochę bardziej elokwentna wersja Pawłowicz. Ludziom się to podoba. Ale ministrem już kiedyś był i nie wspominam tego dobrze.
    • To dla zwykłych szaraczków, którzy potrafią otworzyć tylko stronę Oneta
    • Zawsze zastanawiało mnie, po uj takie twory jak onet, interia, itd biero się za nie swoje działki (!?!) - typu IT i wyskakują z takim oto newsem... ktoś na planecie jeszcze tego nie wie? https://gry.interia.pl/newsy/news-specyfikacja-geforce-rtx-5090-wycieka-do-sieci-nvidia-zgotuj,nId,7825294
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...