Skocz do zawartości
Flik

Jak wyłączyć tryb samolotowy w Windows 10?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Pomóżcie mi w rozwiązaniu problemu jak w tytule, bo już wychodzę z siebie.😁

W piątek założono mi światłowód od Orange. Podziałało to kilka godzin i przestało. Prędkości neta wróciły do mojej starej Neo.Okazało się, ze jakimś cudem włączył się tryb samolotowy a ja nie umiem tego wyłączyć. Próowałem już chyba wszystkiego. Drukarka i światłowód straciły połączenie z kompem. Poradzcie mi coś bo oszaleje.😁Gdy klikam Pokaż dostępne sieci, wyskakuje to co na screenie. Jeszcze niedawno widziałem tam symbol samolocika.

obraz.png.7c4d1622112788af293b45d989245431.png

Korzystałem z tego poradnika Funkcja Microsoft Copilot w usłudze BingNa pasku zadań nie idzie tego wyłączyć. W drugiej opcji, nie widze owego przełącznika.

Pomóżcie mi z tym. W razie czego słuze dodatkowymi screenami.

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to laptop czy stacjonarka? Jak laptop to nie masz fizycznego przełącznika do włączania/wyłączania neta, albo nie użyłeś skrótu na klawiaturze?

Opcjonalnie w menedżerze urządzeń znajdź kartę sieciową, klikając na właściwości powinna być zakładka zarządzania energią czy jakoś tak i tam odptaszkuj opcję "pozwól na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii"

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stacionarka z W10. Coś mi się obiło o uszy z jakimiś problemami przy W10 + światłowód, ale nie wiem czego to dotyczyło. Dwa laptopy z W 11 mają światełko od Orange i możliwość

wyszukiwania innych sieci, Ja na kompie-nie.Nic mi nie wyszukuje komputer. Jego dotyczy opisywany problem. 

Przypominam, ze światłowód chodził  na tej stacjonarce jakiś czas. Dopiero później coś mi wyłączyło WI_FI.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bardzo to lakonicznie napisałeś.  Światłowód rozumiem był podpięty do routera a nie bezpośrednio do sieciówki w stacjonarce? I wyłączyła Ci się karta wifi w tej stacjonarce? Która była podpięta pod ten router? 

Wrzucony screen mówi tyle, że masz podpięty internet najprawdopodobniej pod gniazdo rj-45. 

Generalnie z Twojego opisu nie rozumiem do końca jak masz zbudowaną sieć w domu, ale wnioskuję tyle:

Światłowód orange->router->WIFI: laptopy, drukarka i do tej pory stacjonarka.

... i tutaj skoro laptopy działają, a stacjonarka i drukarka po wifi już nie to znaczy, że albo router wyłączył Ci jakiś zakres wifi na którym były te sprzęty (obstawiam 2,4ghz) albo zwyczajnie się przywiesił (bo niestety te routery od dostawców to raczej padło jest i potrafią takie wałki odwalać) a stacjonarka, która chyba ma podpięty kabel sieciowy pewnie leci na 10/100Mb stąd spadek prędkości internetu :/ (bo albo nie masz portu Gb w stacjonarce albo w routerze, obie opcje możliwe).

Czego potrzebujemy?

Zdjęcia z menedżera urządzeń z rozwiniętym ptaszkiem pod karty sieciowe.

Zdjęcia z zakładki ustawienia sieciowe z widokiem na dostępne karty sieciowe.

A profilaktycznie zresetuj router i komp :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Swiatłowód podpięty pod Funbox 6. Tak podpieli technicy. Działało wszystko jakiś czas. Palą się obecnie trzy pomarańczowe diody,

51 minut temu, Qrdello napisał:

Hmm, bardzo to lakonicznie napisałeś.  Światłowód rozumiem był podpięty do routera a nie bezpośrednio do sieciówki w stacjonarce? I wyłączyła Ci się karta wifi w tej stacjonarce? Która była podpięta pod ten router? 

Wrzucony screen mówi tyle, że masz podpięty internet najprawdopodobniej pod gniazdo rj-45. 

Generalnie z Twojego opisu nie rozumiem do końca jak masz zbudowaną sieć w domu, ale wnioskuję tyle:

Światłowód orange->router->WIFI: laptopy, drukarka i do tej pory stacjonarka.  Tak jest. jak technicy wychodzili miałe wpięte światło do Funboxa 6..

Pracował jeszcze  jeszcze Funbox 3 do kompa. (stąd mam jeszcze sieć). Hulało (światłowód). Nic nie grzebałem po ich wyjściu. Pod rj mam podpiętą neostradę.

Tak jest. jak technicy wychodzili miałe wpięte światło do Funboxa 6.. Pracował jeszcze  jeszcze Funbox 3 wpiety do kompa. (stąd mam jeszcze sieć). Hulało (światłowód). Nic nie

grzebałem. Po ich wyjściu. samo zdechło to WIFI i wszystko co na nim działa. Mam tylko jeden wybór co do podpięcia się do neta.

obraz.png.425e1cc4405ffb5032712b94a7fd72e5.png

Wszystko działa poprawnie-twierdzi W10,

Zdjęcia z zakładki ustawienia sieciowe z widokiem na dostępne karty sieciowe.

Co do drugiego Screena, to mam tylko moją sieć nic innego mi nie wykrywa. Patrz pierwszy post i obrazek.

 

Tak jest. jak technicy wychodzili miałem wpięte światło do Funboxa 6..

Pracował jeszcze  jeszcze Funbox 3 do kompa. (stąd mam jeszcze sieć). Hulało (światłowód). Nic nie grzebałem po ich wyjściu. Pod rj mam podpiętą neostradę.

Tak jest. jak technicy wychodzili miałem wpięte światło do Funboxa 6.. Pracował jeszcze  jeszcze Funbox 3 wpiety do kompa. (stąd mam jeszcze sieć). Hulało (światłowód). Nic nie

grzebałem. Po ich wyjściu. samo zdechło to WIFI i wszystko co na nim działa. Mam tylko jeden wybór co do podpięcia się do neta.

Wszystko działa poprawnie-twierdzi W10,

Zdjęcia z zakładki ustawienia sieciowe z widokiem na dostępne karty sieciowe.

Co do drugiego Screena, to mam tylko moją sieć nic innego mi nie wykrywa. Patrz pierwszy post i obrazek.

Dopiero teraz postanowiłem się za to zabrać, ale nie wiem. od czego zacząć.😉 Mam nadzieje, ze teraz jest bardziej strawne to co piszę

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj postu pod postem, admini nie lubią :/ 

Tutaj widać tylko sieciówkę realteka, w dodatku 2,5Gb więc całkiem sprawną. Miałeś w tym kompie jakąś kartę sieciową WIFI? widnieje jakiś wykrzyknik w innym miejscu menedżera urządzeń? Ten funbox 3 to jakiś router starszej generacji, który masz spięty kablem sieciowym ze stacjonarką? Bo jeżeli tak i nie masz osobnej WIFI to być może zwyczajnie te dwa urządzenia - stare i nowe - przestały się dogadywać :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ta jest jedyną kartą jaką mam. Nie widzę nigdzie żadnych wykrzykników. Trzecie pytanie tak. Czwarte również

Odpiąć Neostradę? Wygląda jakby tryb samolotowy się włączył, Nie widzę zadnego kafla do wyłączenia tego.

obraz.png.e2a7b18199ce26552efffaccbbc99196.png

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, zaraz, bo dalej jest zamieszanie. 

Założyłeś światłowód to przyszli zamontowali Funbox 6. Do tej pory miałeś neta po funbox 3? Jak tak, to czy Ci przypadkiem tego funbox 3 nie wyłączyli razem z sygnałem? Czy masz dwie równoległe umowy czyli światłowód do F6 i koncentryk do F3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie masz innej karty to nie mogło być cokolwiek podpięte pod wifi, to znaczy że jak pisze @LeBomB pewnie nie jesteś przepięty na światłowód tylko lecisz ciągle na koncentryku. Fachmani z Orange nie mają w umowie podpinania domowych urządzeń do sieci, stawiają router, podpinają kabel i wychodzą. Po ich stronie wszystko działa, to w Twoim zakresie jest podpinanie sprzętów pod nową sieć a z tego co piszesz to teraz masz dwie, starą i nową. Na starej masz pewnie drukarkę i tą stacjonarkę a na nowej laptopy.

Zresztą, nie widziałem procesu podpinania, nie mogę sobie też wyobraźić do końca jak to wygląda - mogę natomiast wyobrażić sobie ze że autentycznie idą dwie równoległe sieci, bo np u mnie w bloku też takie cuda wianki można odstawić. Do każdego mieszkania dochodzi swiatłowód, ale równie dobrze równolegle można podpiąć sobie przez koncentryk XIX wiek :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyszli i założyli, dali Funbox 6.  Funboxa 3 nie wyłączyli, ale mój światłowód ma ponoć możliwośc opcjonalnego korzystania, ze starego netu.

3 minuty temu, LeBomB napisał:

Czekaj, zaraz, bo dalej jest zamieszanie. 

 Czy masz dwie równoległe umowy czyli światłowód do F6 i koncentryk do F3?

Mam j dwa internety. Neo i niedziałające światło. Umowa jedna. Na światło. Troche dziwne, ale ja tam nie wiem. Tryb samolotowy mi się chyba włączył.

obraz.png.06a7ab4676b3ec4634169c764a43cac7.png

2 minuty temu, Qrdello napisał:

No to skoro nie masz innej karty to nie mogło być cokolwiek podpięte pod wifi, to znaczy że jak pisze @LeBomB pewnie nie jesteś przepięty na światłowód tylko lecisz ciągle na koncentryku. Fachmani z Orange nie mają w umowie podpinania domowych urządzeń do sieci, stawiają router, podpinają kabel i wychodzą. Po ich stronie wszystko działa, to w Twoim zakresie jest podpinanie sprzętów pod nową sieć a z tego co piszesz to teraz masz dwie, starą i nową. Na starej masz pewnie drukarkę i tą stacjonarkę a na nowej laptopy.

 

Pisałem, ze na początku Swiatłowód działał ok. Prędkości miałem ciut powyzej 300 Mbps. Odepne chyba tę Neo i zobacze co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tam masz pakiet, ale ja mam 300Mb na lipnej karcie sieciowej wpiętej w USB na stacjonarce po WIFI, po kablu ciągnie mi 800-900Mb z Netii :/ 

Niemniej, skoro, jak rozumiem, po wyjściu fachowców poprzepinałeś fizycznie sprzęty pod nowy router i działało a teraz nie, to tym bardziej -> reset routera :/ 

Drukarka nie będzie działać jeżeli była zainstalowana na konkretnym adresie IP na poprzednim routerze, nawet jeżeli ją przepniesz. Trzeba od nowa ją skonfigurować pod nową sieć WIFI.

No i ostatnia kwestia, ikonka trybu samolotowego. To że on jest widoczny w menu wyboru sieci, nie znaczy że jego nieobecność odcina Ci sieć :/ powiem więcej, jak komputer nie widzi żadnej sieci i nie jest do niej podpięty to windows nie wyświetli trybu samolotowego, bo i po co - i tak jest offline. No chyba, że masz płytę główną z modułem bluetooth i wifi, ale chyba raczej nie masz. Ergo, tym trybem samolotowym bym się zupełnie nie przejmował. Ogarnij co do czego masz podpięte i w jakiej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Flik napisał:

Mam j dwa internety. Neo i niedziałające światło. Umowa jedna. Na światło. Troche dziwne, ale ja tam nie wiem. Tryb samolotowy mi się chyba włączył.

Nie no zaraz, bo jeszcze bardziej mieszasz w tym momencie.

Na laptopach piszesz że światłowód działa. Masz umowę obecnie tylko na światłowód. Światłowód jest podłączony do funbox 6 i nim rozchodzi się sieć domowa. Ty natomiast piszesz, że PC jest podłączony do funbox 3 i ten funbox 3 skąd ma sygnał? Z koncentryka, który wchodził do domu? Jak tak, to przecież logiczne jest że jak podpisałeś umowę na światłowód to tamta po przełączeniu na światłowód przestaje działać, chyba że w umowie masz że neta Ci dostarczają na dwa sposoby.

Wywal funbox 3 z sieci (swoją drogą nie masz go zwrócić?)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że tryb samolotowy nie odcina połączeń kablowych, tylko bezprzewodowe, jak wifi czy bt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sterowniki zaktualizowane? Czasem pomaga wyłączenie i włączenie tego urządzenia co ci dali. Spróbuj też zresetować kartę sieciową do ustawień fabrycznych jak nic innego nie pomaga.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem to samo z tydzień temu.

Chwilowo przełączyłem się z konta lokalnego na konto MS, żeby zsynchronizować jakieś dane i po zalogowaniu się do konta MS komputer przeszedł w tryb samolotowy i koniec pieśni.

Męczyłem się z godzinę i w końcu się wku..em i postawiłem system od nowa :E

W trybie samolotowym miałem zmienioną tapetę na tą z windowsa, na środku okienko do zalogowania i w prawym dolnym rogu ikonka z przyciskami uruchamiania, restartu komputera.

Nic więcej.

No i oczywiście nie można było wejść do systemu za żadne skarby, oraz nie można było wejść do biosu płyty głównej !!

Dopiero reset biosu pomógł, żeby się wyświetlił, bo przecież nawet nie miałem jak postawić systemu z pendriva.

Nigdy wcześniej takiego wałka nie miałem i myślę, że to jakiś wirus musiał być.

Nowy system rozwiązał problem, ale peniam teraz wejść na konto MS :E

 

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/nie-mogę-zalogować-się-do-windows/4ac598b7-9b0f-43f6-aa16-0e72e94a2514

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie TPM nawalił sprawę? U mnie wystarczy cokolwiek w biosie zmienić, ram wyciągnąć - cokolwiek - i od razu szyfrowanie mu się nie podoba :/ cholerstwo się wpiernicza z automatu przy instalce windows człowiek zapomni a później nawet biosu nie wolno zresetować bo zablokuje system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego nawet nie wiem.

W biosie TPM mam kontrolowane z pod systemu, bo nie mam tej płytki specjalnej, a mobo stare już mam.

Ale stawianie systemu nie robi problemów, czy wyciąganie ramu, procka, grafiki.

Ale to może mieć coś wspólnego z aktualizacjami systemowymi, bo mam je włączone z automatu, żebym nie musiał ręcznie ich wymuszać.

Ostatnia słynna aktualizacja 853 narobiła sporo szkód.

Na razie spokój, siedzę na koncie lokalnym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...