Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Będzie ok? nowy ASUS TUF Gaming A15 R9 + RTX 4070

Rekomendowane odpowiedzi

Model:  ASUS TUF Gaming A15 R9-7940HS/16GB/512 RTX4070  --Cena bez Win11( akurat już mam)  to 5499zł.  --->  Oferta na X-Kom  Monitor już mam 28" 4K.

Do pulpitu oraz grania w 4K i 2K.   Dużo będzie posiadać wad powyższy lapek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nada się. a z wad to tyle że za krótki czas się spierd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak najbardziej ok, tylko ogarnij sobie appkę ghelper i nią rozporządzaj plany zasilania itp bo armoury crate jest ok, ale w sumie to i tak dużo słabsze pod kątem customizacji od ghelpera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że najbardziej znana apka do asusów to właśnie tona mułu w postaci armoury create z którym też potrafią być problemy, ghelper to taki jakby drugoplanowy soft a dużo lepszy i stabilniejszy + lżejszy dla systemu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, forumowicz-a55 napisał:

Model:  ASUS TUF Gaming A15 R9-7940HS/16GB/512 RTX4070  --Cena bez Win11( akurat już mam)  to 5499zł.  --->  Oferta na X-Kom  Monitor już mam 28" 4K.

Do pulpitu oraz grania w 4K i 2K.   Dużo będzie posiadać wad powyższy lapek?

 

W tej cenie jak najbardziej ok, praktycznie najwydajniejsza opcja w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Paacz81 napisał:

a po polsku ?

Cały laptop tutaj: 

image.png.5b82108c1011a0c80432e47fea48e450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;  Zamówiłem.  Polecacie sklep "Komputronik" albo lepszy będzie "X-Kom"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkomów jest więcej, łatwiej reklamować w razie problemów. W sumie dla mnie nie ma większego znaczenia chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdajecie sobie sprawę jak teraz żałuję że 3 miesiące temu kupiłem Tuf A15 tyle że z R7 7735hs i RTX 4060.. Jak ostatnio zobaczyłem promkę na tego tu wyżej wspomnianego z r9 i 4070 to aż chciałem odsprzedać tego co mam i kupić tego z 4070 lecz niestety ta oferta dość szybko się zakończyła, Ciekawe kiedy teraz taka kusząca oferta się trafi, To chyba był najlepszy stosunek ceny do wydajności za 5499zł jaki tylko był na rynku także ja bym brał bez zastanowienia gdyby nie fakt że mam już wersje słabszą nieco.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beza101Nie masz co płakać nad rozlanym mlekiem. Właśnie to jest ta wersja nieco wydajniejsza. R9 w laptopie - super :D tylko w wersji 15 calowej chłodzenie tego potworka może już okazać się problemem. A RTX4070 ma dokładnie takim sam TDP jak 4060 (140W, a realnie pikuje przy 110) więc jego wydajność to też jest kilka, maks kilkanaście procent różnicy. Więc realnie, o ile nie będzie throttlował to może z 10-15% będzie wydajniejszy. O ile ten twój A15 już by się kończył, a tak nie jest, to ten mocniejszy pewnie jeszcze dawałby radę w 1080p/60. Realnie, jak Twój się zacznie kończyć to i ten mocniejszy również, bo układy graficzne i procki mobilne starzeją się w podobnym tempie ze względu na wyższe temp i szybszą degradację materiału :/ chill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qrdello napisał:

 A RTX4070 ma dokładnie takim sam TDP jak 4060 (140W, a realnie pikuje przy 110) więc jego wydajność to też jest kilka, maks kilkanaście procent różnicy. Więc realnie, o ile nie będzie throttlował to może z 10-15% będzie wydajniejszy. 

W Rog Strix G16 różnica po między 4060 a 4070 to ~18% więc trochę zaniżasz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.c6a62ec44f1800fa2222b08e32d6dc64.png

czy ja wiem? Passmark jest z reguły w miarę wiarygodny w kontekście porównywanie mocy obliczeniowej :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Qrdello napisał:

Passmark

Passmark to nie gry ;) 

 

vHV7esE.gif

lcM1grj.gif

 

Te wysokie wyniki, anomalia nie są brane do średniej. 

RTX 4060 vs RTX 4070 - Worth Paying More for RTX 4070? - YouTube

 

Według Passmark 4070 jest zaledwie 24% słabsza od 4080 a w rzeczywistości w grach wychodzi  ponad 45%. 

Dying Light 2 z RT 

4070 140W

jOTdY9b.gif

 

4080 175W

qClnQpr.gif

 

130fps vs 197fps. 

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Różnica w grach pomiędzy tymi jest odczuwalna, bo rtx3080m ma szerszą 192bit szynę i większą ilość pamięci, natomiast na 4070-tce da się również płynnie pograć w większość tytułów. 

ASUS TUF Gaming F15 i7-12700H/16GB/1TB/Win11 RTX4070 144Hz 6599 zł został tylko na intelu, bo tego z Ryzenem 9 już wykupili. Laptop na żywo jest bardziej atrakcyjny niż poprzednie modele, to można powiedzieć, że desing trochę się polepszył. Wydajność tego modelu jest mistrzowska, wykonanie bardzo dobre, kultura pracy przeciętna jak na ten przedział, to go z czystym sumieniem polecam. 

Gigabyte AORUS 15 BSF i7-13700H/16GB/1TB RTX4070 165Hz 6599 zł stanowi rozsądną alternatywę z uwagi na nowszy o generację procesor, oraz ekran 15,6" qhd. Liczba klatek fps będzie mniejsza, bo ma większe zagęszczenie pikseli ekranu, natomiast można w grach obniżyć rozdzielczości do fullhd i cieszyć się na codzień lepszym ekranem. Obudowa w tym modelu jest metalowa i wygląda na zwartą konstrukcję. Poniżej zamieściłem link do recenzji laptopa. Recenzja Aorus 15 BSF: laptop do gier QHD z RTX 4070 i doskonałym czasem działania

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DjXbeat nie zgodziłbym się pod tym kątem, że mówimy o laptopowych kartach w wypadku których ogromne znaczenie mają niuanse i taki 4070 w jednym laptopie działa bez kagańca i osiąga super wyniki, a w drugim już np limit na cpu+gpu power przy obciążeniu całego kompa go tak dobija, że różnice stają się marginalne.

DL2 jest silnie procesorową produkcją i tutaj wystarczy skorzystać z laptopa, który ma mocniejszy proc i co byś nie miał do 4070 to dostanie srogie baty, gdzie w rzeczywistości te różnice są dla statystycznego kowalskiego żadne. No chyba że statystyczny kowalski nie gra w gry tylko diagnozuje swojego kompa 24/7 :) 

pamiętaj też o tym, że dla 4060 bottleneckiem jest vram. W 1440p zaczyna to być dosadnie widać, i wydajność leci na łeb na szyję. Te wyniki z 1080p, zakładając że były robione na identycznym laptopach różniących się tylko grafiką, powiedzmy że są miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wydajność czy ten laptop jest lepszy od lenovo loq 15ahp8? Głównie chodzi mi o jakość wykonania i wytrzymałość. Z tym lenovo miałem same problemy, a ten asus wydaje się być ciekawą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Qrdello napisał:

@DjXbeat nie zgodziłbym się pod tym kątem, że mówimy o laptopowych kartach w wypadku których ogromne znaczenie mają niuanse i taki 4070 w jednym laptopie działa bez kagańca i osiąga super wyniki, a w drugim już np limit na cpu+gpu power przy obciążeniu całego kompa go tak dobija, że różnice stają się marginalne.

Moje porównanie dotyczy stricte 4060 vs 4070 w takich samych warunkach a Twoje odnosi się do całości czyli porównani laptopa względem innego laptopa.  Żeby 4060/4070 140W dopadł throttling ze względu na temperatury trzeba mieć niezłego paździerza-laptopa. Te GPU pobierają ~90W i nawet słabsze konstrukcje dobrze sobie radzą z odprowadzaniem ciepła. 

 

2 godziny temu, Qrdello napisał:

@DjXbeat

DL2 jest silnie procesorową produkcją i tutaj wystarczy skorzystać z laptopa, który ma mocniejszy proc i co byś nie miał do 4070 to dostanie srogie baty, gdzie w rzeczywistości te różnice są dla statystycznego kowalskiego żadne. No chyba że statystyczny kowalski nie gra w gry tylko diagnozuje swojego kompa 24/7 :) 

Moje porównanie odnosi się do takich samych warunków. DL2 ma bardzo duże wymagania względem procesora tylko przy największym zasięgu rysowania ustawionym na 300. Domyślne ustawienie przy presecie Ultra RT jest 140 i przy takim ustawieniu i5 13450HX skręcony limitem do 20Watt osiąga ponad 100fps i ma dość małe wymagania względem procesora ;) 

2 godziny temu, Qrdello napisał:

@DjXbeatpamiętaj też o tym, że dla 4060 bottleneckiem jest vram. W 1440p zaczyna to być dosadnie widać, i wydajność leci na łeb na szyję. Te wyniki z 1080p, zakładając że były robione na identycznym laptopach różniących się tylko grafiką, powiedzmy że są miarodajne.

A dla 4070 nie jest? Przecież obydwie mają taką samą ilość pamięci vram z  taką samą przepustowością ;) 

Tak jak wcześniej wspomniałem, po między 4060 140W a 4070 140W  wychodzi mi ~18% różnicy a po między 4070 140W a 4080 175W wychodzi już ~48%. 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...