Skocz do zawartości
Aori

Przewód zasilający do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Będę potrzebował dwa przewody zasilające 2 i 1.5 metra do PC pod stacjonarke (bo nie wiem, czy 1.5 mi starczy) . Ale nie wiem jaki ? Czy one różnią się od siebie, czy wszystkie są takie same ?

Byłbym wdzięczny za linka, bo tyle tego jest, że się gubię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzaj po prostu, ile A max jest zalecane dla takiego przewodu, bo są certyfikowane na 2,5A, co daje w teorii max 625W i jeżeli masz mocniejszy zasilacz oraz cała buda pobiera w stresie dużo prądu, to może on się robić ciepły (ale raczej się nie stopi).
Kable 10A to już będzie overkill, ale teoretycznie będą najpewniejsze. No i przy takich odległościach jak 2-3m to w zasadzie różnica w cenie będzie niewielka.
Co do firmy to raczej jeden pies. Ja nigdy nie zwracam na to większej uwagi i jeszcze nie spotkałem się chyba z kablem C13, który był by wadliwy bez dodatkowej ingerencji typu przycięcie drzwiami, albo ciągłe najeżdżanie kółkiem od fotela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• @leven AB jak resztę programów do OC/UV które testowałem po prostu wyrzuciłem 🤪. W AB na pewno miałem wszystko na domyślnych ustawieniach, jedynie te 2 opcje od napięcia zaznaczone (aby móc krzywą zrobić).                 Chwilowo mam za krótkie nerwy do tego, wróciłem do ustawień fabrycznych i delektuję się rozgrywką (po to kupiłem to GPU), a może z czasem mnie znowu najdzie to zrobię następne podejście.                 Przy okazji opiszę swoje doświadczenie z UV (ew. UC) na kartach Nvidii i AMD, w uproszczeniu ale żeby zobrazować.                 AMD: Wchodzisz do Afterburnera lub Adrenaline, patrzysz na najwyższy stan (pod obciążeniem), zostawiasz zegar domyślny rdzenia i obniżasz napięcie lub ew. obniżasz zegar rdzenia i napięcie, testujesz, zapisujesz profil, zapominasz, delektujesz się mniejszym poborem mocy, niższymi temperaturami                            i nieraz wyższą wydajnością. Automat Adrenaline całkiem nieźle znajduje bezpieczną wartość UV - można od niej zacząć aby było jeszcze szybciej i mniej testów.                 NVIDIA: Wchodzisz do Afterburnera, odpalasz opcje związane z napięciem, chcesz czepić się krzywej, oglądasz 3 filmiki znanych youtuberów, gdzie jeden na starcie krzywą obniża, drugi zostawia, trzeci podnosi (wszyscy zarzekają się, że tylko ich metoda jest dobra), oczywiście dwóch z nich się myli na                                starcie mimo to z oszczędności czasu olewasz niższe stany jak w przypadku AMD zostawiając krzywą (nie opuszczasz ani nie podnosisz). Podpatrujesz jakieś bezpieczne ustawienia UV, które pójdą nawet na dziadowskim egzemplarzu karty (aby mieć punkt wyjściowy), zapisujesz profil, AB                                oczywiście ustawiony jak wcześniej przy AMD aby startował z systemem. Parę najbliższych restartów kompa - profil się nie uruchamia samoistnie tylko trzeba go ręcznie wczytać (na AMD działało normalnie) jednak po którymś uruchomieniu załapuje. Ok, obserwujemy krzywą - przy paru                                najbliższych restartach na wypłaszczeniu robią się nierówności "WTF?", walczysz, równasz przy okazji dopieszczając ustawienia aby znaleźć złoty środek (rdzeń-napięcie rdzenia), ok. "pagórki" zniknęły ale zauważasz, że "wypłaszczenie" jako już prosta linia co restart się przemieszcza nawet o                                 -60MHz. Przy każdym restarcie wczytujesz przygotowany wcześniej już profil, pięknie ładnie, kliknięcie ptaszka "zatwierdź" i "wypłaszczenie" podąża za wypaczonym przemieszczeniem (no kur... 🤬). Po którymś uruchomieniu kompa postanawiasz pograć dłużej w jakąś gierkę, nie patrzeć w                                smarki i inne benchmarki. Pięknie ładnie, trochę rozgrywki i crash (no co jest?), wchodzisz do AB, a tutaj psikus, tym razem wypłaszczenie uciekło na +60MHz co było za dużo dla tak wyśrubowanego ustawienia. Wywalasz afterburnera, testujesz inny soft (EVGA, ASUS itd.) z podobnym efektem.                                Radzisz się na forum, otrzymujesz podpowiedź aby jakieś czynności zrobić na zimnej, jakieś na letniej czy tam gorącej karcie (no offence, dziękuję serdecznie za pomoc ale to już trochę dla mnie kuriozum). Dochodzisz do wniosku, że karta i tak nie bierze dużo prądu, nie jest jakaś głośna, a                                fabrycznie wydajna - odinstalowujesz cały soft do OC/UC/OV/UV, zostawiasz wszystko fabryczne ponieważ Ci styka. W międzyczasie zastanawiasz się czego jeszcze w jednym sofcie VRAM raportowany jest 1/1, a w innym (GPU-Z i coś jeszcze) 1/8. Przestajesz o tym myśleć, skupiasz się na                                podziwianiu Path Tracingu w CP2077PL profil Ray Tracing: Overdrive przy ~100FPS 1440p wszystko inne mając w poważaniu.                
    • No cóż, odkryłeś fakt że Londyn jest multikulti i że są tam dzielnice z bardzo dużą ilością ludzi z innych kultur oraz kolorów skóry Przy okazji, zagadka: jaki to drugi najbardziej popularny język, po angielskim, w Londynie?
    • Rzecza wrecz nieprawdopodobna bylo by liczyc ze prawie cala pule maszyn ze skladow da sie wdrozyc na front. A wielu tak wlasnie to szaczowalo. Zapomnieli ze rosja to stan umyslu. Juz pojawienie sie wozkow golfowych z chin bylo duzym sygnalem, ze koniec sie zbliza. Mimo iz ciagle stalo tego zlomu pelno na skladach. Relanie liczac to mogli wyklepac maksymalnie 1 sztuke ze 2 skladowanych lub nawet mniej.  
    • Ale akurat to przynajmniej w moim mniemaniu wyszło na +. Wolę taki powrót do korzeni, niż grę rozwleczoną do granic możliwości z pierdyliardem ptasich odchodów do zbierania   chyba dwa były, o paryżu i z tymi druidami... mimo że posiadam wersję Ultimate to podstawkę przechodziłem ok. 2 lat  a dlc nie ruszyłem, bo centralnie bym chyba zwymiotował  
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...