Skocz do zawartości
Eltik

ASUS TUF VG27AQML1A

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam pytanie. Zainteresowal mnie tez monitor ale kurcze nie moge znalezc inf czy to jakis nowy sprzet czy przestarzaly. Co w ogole o nim myslicie?

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji.

Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia). 

Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zdecydowalem sie jednak na tego asusa. Mialem wczesniej inny model i przekonuje mnie np to ze mozna laczyc ze soba funkcje monitora np mozna dostosowac overdrive bez wzgledu na to czy gsync dziala czy nie. Kiedys mialem acer predator i tam wlaczenie gsync blokowalo zmiane overdrive co u mnie skreslilo ten sprzet bo np przy przewijaniu stron i czytaniu tekstu pojawiala sie smuga za literami. No i seria TUF to genialna wrecz topowa jakosc wykonania i materialu z jakiego jest wykonany

I ten Lenovo nie widnieje jako oficjalnie certyfikowany Gsync Compatible wiec moga wystapic jakies niedogodnosci w stylu migotanie ekranu przy wczytywaniu gry

Nie ukrywam ze ten Gsync Compatible to chyba najwazniejsza funkcja obecnie w monitorach do grania przynajmniej dla mnie

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...