Skocz do zawartości
Rtx4060tiUser

Temperatura optymalna RTX 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@skunRace Jak moge to gram nie? Przedzial 70-90fps w CP2077 z PT jest bardzo grywalny. Podalem Ci jeszcze inne przyklady bez PT. Gdyby te 8gb nie sprawialo mi zadnego problemu to bym tej karty nie wymienil na wariant z wieksza pamiecia :)

Dziesiejsze gry na ultra w 1080p potrafia zaladowac 8gb pod korek, dodaj do tego RT + FG i zaczyna robic sie kupa a czasem wystarczy tylko jedna z tych opcji zeby czuc brak pamieci.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Rtx4060tiUser napisał:

Przedzial 70-90fps w CP2077 z PT jest bardzo grywalny.

.

Czekaj, czekaj Ty na swojej karcie masz między 70-90 fps z PT, bo się pogubiłem.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasne, ale akurat z przedziałem 70-90fps z Patch Tracingiem i FG to Cie trochę poniosło, bo z DLSSQ są spadki 1% LOW nawet do 30 kilku, chyba, że grasz z DLSS "Wydajność" w 1080p, czyli ile to będzie  480p :E Horizon Forbidden West chodzi na RTX 3070 8 GB tak samo jak na 4060Ti 16GB widziałem na własne oczy :) 

Ja nie twierdze, że te 8GB nie będzie sprawiało problemu, cały czas podkreślam, że 4060Ti 16GB to jest śmiech na sali ze strony nvidi, to nie Twoja wina i rozumiem, że wolisz mieć więcej. Zamiast zrobić wersje 8GB i 16GB to karta bazowo powinna mieć 10GB, lub 12GB. Dlatego, że jej wydajność jest na poziomie niedługo 6 letniej 2080Ti 11GB i te 16GB 4060Ti do niczego jej się nie przydadzą, bo i tak skończy jej się wydajność, na plus, że ma FG. Dlatego śmieszne jest to jak oni wydają 4060Ti w takich wersjach, tak jak 3080 10GB a później 3060Ti 12GB, tylko o to mi chodzi.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko patrząc wg testów choćby z purepc z Cybera z PT to tam w 1080p rtx 4090 daje ok 60-70 klatek, nawet 4070 dobija do ledwo 30, a tu na 4060Ti ma 70-90... więc coś tu nie gra i to strasznie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@AndrzejTrg@skunRace DLSSQ + FG + PT w 1080p i masz taki przedzial jak napisalem, nie uswiadczylem takich spadkow do 1%low. na YT sporo filmikow to mozna zobaczyc. Napisalem Ci ze horizon forbiden west z FG a 3070 nie obsluguje FG. 16gb to faktycznie za duzo ale jak masz wybor 8 i 16 to wiadomo ze lepsza bedzie 16.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Rtx4060tiUser Rozpływasz się nad tą 4060 ti jak by to była nie wiadomo jak wydajna karta graficzna, trochę przesada. Wydajność na podobnym poziomie co 3060ti( masz parę klatek więcej na tej 4060ti) i 3070.

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@tomek25 A co ma kwestia tego porownania do tematu ilosci pamieci Vram i FG? Ja sobie zdaje sprawe z wydajnosci tej karty i nigdzie nie twierdze ze to jakis potwor :)

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co widzę to jest temat: :"Temperatura optymalna RTX 4000" a nie "temat ilości vram i fg" a mój komentarz wziął się stąd, ponieważ z tonu twoich wypowiedzi można wywnioskować, że tą 4060tkę uważasz za najlepszą na świecie🤣, ja tak po prostu nie uważam😴

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@tomek25To zle odczytales moj ton bo tez nie uwazam ze to jakas potega ale moim zdaniem wersja 16 jest lepszym wyborem niz 8.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Tylko patrząc wg testów choćby z purepc z Cybera z PT to tam w 1080p rtx 4090 daje ok 60-70 klatek, nawet 4070 dobija do ledwo 30, a tu na 4060Ti ma 70-90... więc coś tu nie gra i to strasznie :) 

Testy to testy. Jak ja pierwszy raz odpaliłem CP77 z tym PT i przejechałem się po mieście, trochę postrzelałem, poskakłem itp to miałem całkowicie płynną grę więc ja potwierdzam, że żadnych 30fps nie było tylko było całkowicie płynnie. Czemu na testach zdychają kompy to nie wiem choć się domyślam :E       Wszędzie na necie czytałem, że PT to morderca, a u mnie normlanie to działało.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Tylko patrząc wg testów choćby z purepc z Cybera z PT to tam w 1080p rtx 4090 daje ok 60-70 klatek, nawet 4070 dobija do ledwo 30, a tu na 4060Ti ma 70-90... więc coś tu nie gra i to strasznie :) 

Ale mowa była o Frame Generation i DLSSQ a to zmienia diametralnie postać rzeczy. Wtedy owszem można śmiało grać na 4060Ti w 1080p z PT, ale dalej twierdzę, że nie jest to cały czas taki przedział jak mówi autor tematu, czyli 70-90 klatek. Bardziej 60 klatek z okolicznymi spadkami, ale grywalne jak najbardziej. Masz tu na szybko pierwsze lepsze porównanie, bo na telefonie jestem. Bez DLSS i FG miałbyś 15 klatek ze spadkami, ale tak można śmiało grać.

 

8 godzin temu, Rtx4060tiUser napisał:

@AndrzejTrg@skunRace DLSSQ + FG + PT w 1080p i masz taki przedzial jak napisalem, nie uswiadczylem takich spadkow do 1%low. na YT sporo filmikow to mozna zobaczyc. Napisalem Ci ze horizon forbiden west z FG a 3070 nie obsluguje FG. 16gb to faktycznie za duzo ale jak masz wybor 8 i 16 to wiadomo ze lepsza bedzie 16.

Jak wyżej, jeśli chodzi o ilość klatek. 3070 nie ma FG ale natywnie w Horizonie działa tak samo jak 4060Ti. Jeśli chodzi o wybór 8GB i 16GB to wiadomo lepiej mieć więcej, szkoda tylko, że nvidia tak głupi wybór daje w takich kartach.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stary filmik z przed 11 miesiecy.... Znajdzi cos swiezego, jak PT wchodzilo do CP to pozniej bylo patchowane. Nie wymyslam sobie tego przeciez.... ponizej 70 bardzo rzadko spada, srednio blizej do 80 a czasem i 90, DLSSQ+FG+PT.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ja przechodziłem jakieś 3 tygodnie temu całego Cyberpunka z dodatkiem, ale bez PT, tylko RT i już poleciał z dysku. Tutaj widzę, że na 4070 ma 90-110 klatek to możesz mieć te 70-90 na 4060Ti.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skunRace Po wymianie budy temperatury sie naprawily, podczas grania srednio 6-7 stopni mniej na GPU, to samo na CPU. W CP2077 PT/DLSSQ/FG mam 62 stopnie na rdzeniu i 75 na HS bez zabawy z krzywa wentylatorow. Moja stara buda byla nieco za ciepla.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rtx4060tiUser

Dobrze, że się poprawiło, ale wiesz, że to nie są realne temperatury, bo od kiedy podajemy temperatury karty z DLSS i FG w 1080p, ze śmiesznym poborem, które potrafią obniżyć temperatury karty nawet o kilkanaście stopni. U mnie nawet w 2160p jest ledwo 50 stopni i 62 na HS z DLSSQ, ale nie ma to żadnego znaczenia. Grając z DLSS Quality w 1080p grasz w rozdzielczości 1280x720, grasz z DLSS Performance to grasz w 960x540 :E Więc nie podajemy temperatur karty, grając z rozdzielczościach sprzed ponad 20 lat. Jak chcesz realnie sprawdzić chłodzenie, pobierz choćby Demo Quake 2 RTX , mało zajmuje, a przyjęło się, że to bardzo dobry benchmark do sprawdzania chłodzeń GPU. Ja akurat wiem jak działa chłodzenie w Inno3D Twin, ale możesz sprawdzić dla własnej świadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@skunRace No miales racje, 66-67 stopni i HS 84-86 przy 1600-1700 rpm. Tragedii nie ma ale rewelacji tez nie, przynajmniej nie musze juz podkrecac wentylatorw zeby miec taka temperature. Aczkolwiek watpie bym dobijal zbyt czesto do takich wartosci bo ja zazwyczaj uzywam DLSSQ w grach, ja nie widze roznicy w grafice pomimo tego ze podobno jest :D Chyba juz za stary jestem zeby az tak zwracac uwage na detale.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy to tak jak byś powiedział, że nie widzisz różnicy między 1080p.1440p/2160p :-D Im wyższa rozdzielczość tym lepiej, to znaczy grając w 2160p z DLSSQ w statycznym obrazie, faktycznie różnic nie zauważysz, ale w 1080p już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skunRace Mozesz mi nie uwierzyc ale ja naprawde tego nie widze :D Mam TV 4K i moze minimalnie ostrzej faktycznie jest ale zeby to byl game changer? No kurde nie, wszystko pewnie rozgrywa sie o odleglosc w jakiej jestes od TV/Monitora a ja nie mam zamiaru siedziec 30cm od ekranu zeby widziec roznice. Jak odpalam sobie dla testu DLSSQ a natywna rozdzielczosc to czasem nawet bardziej podoba mi sie obraz z DLSSQ, mniej migotania a zazwyczaj wyglada to zwyczajnie bardzo podobnie do siebie. Moze ja mam jakas wade wzroku albo inaczej postrzegam obraz.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jednak faktycznie wada wzroku, bo między takim monitorem 1080p a 2160p jest przepaść :-D Faktycznie odległość ma znaczenie, bo jak ktoś ogląda treści 4K na TV z 6 metrów, to równie dobrze może oglądać 1080p. Jak ktoś ogląda treści BluRay 4K to ma ogromne znaczenie. Nie chodzi o 30 centymetrów, ale są pewne odległości i fajnie to pokazuje ten kalkulator https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ W jakiej odległości grasz od monitora/TV ?

Ja na przykład już nie używam monitora, stoi i się kurzy, tak mi się spodobało granie na TV najpierw na konsoli, później na PC. Zrobiłem sobie stanowisko, gdzie od TV 65" siedzę w takiej odległości jak na tym filmiku i można grać na TV jak na monitorze przy biurku i jest bajka jeśli chodzi o gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak gram to rozwalam sie na kanapie jakies 2 metry dalej :) Zdaje sobie sprawe ze jest przepasc w rozdzielczosci tylko ze ja personalnie az tak tego nie odczuwam. Przez chwile nawet zastanawialem sie nad upradem do 1440p ale ostatecznie zrezygnowalem z tego pomyslu.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...