Skocz do zawartości
DarasXX

MSi 3060 12GB Gaming X - Czas Wgarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

okazuje się że chyba karta mi umiera, chociaż czytałem że 30xx seria i 40xx boryka sie z jakimś dziwnym problemem softwareowych artefaktów, nie wnikam. Kart abyła kupiona w styczniu 2 lata temu. Ile w końcu MSI daje na Karty? 36 miesięcy? Bo na stronie dowiedzieć się to jakaś tajemnica... Na infolinii Media Expert miły pan potwierdził mi że 36 miesięcy. Ale jak to z infoliniami bywa wole przesiać przez grube sito zanim wezmę to za gwarant.

Zrzut-ekranu-2024-05-07-192912.png

Jak widać takie cuda się dzieją, ustaje problem po restarcie. Nie ma reguły na artefakty, pojawiły się w ciągu 2 dni 2 raz podczas przeglądania neta... Jak 36 miesięcy to bez namysłu wysyłam i niech wymieniają lub naprawiają a najlepiej zwrot kasy hehe XD byłby profit :P ale tak na serio, fajnie by było dostać nową, miło jakby naprawili. Nie wiem co robią z kartami czy naprawiają karty wgl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na karty graficzne MSI daje 36 miesięcy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu Proline ucina do 34 miesięcy :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawi mnie czy to faktycznie wina grafy ale faktycznie jeśli tak a gwarancja jest do stycznia 2025 to lepiej korzystać i wysyłać. Bo padnie całkiem i to po okresie gwarancyjnym, wtedy będzie lipa. Ciekawe czy naprawią czy wymienią, i czy jeśli wymienią to na to samo bo 3060 MSI gaming X już chyba kupić nie idzie, tylko model Trio. Ciekawe tylko jak to wygląda teraz gdy: kupujący zamawiał to przez internet wiec jest faktura imienna, czy to koliduje jakoś bym ja to na siebie reklamował? chyba nie powinno co? Reklamacja jest jakby nie patrzeć na sprzęt a nie na delikwenta.

 

Edytowane przez DarasXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stachu1984 napisał:

Nie wiem czemu Proline ucina do 34 miesięcy :szczerbaty:

Tylko przy 3 kartach jest 34 miesiące, przy pozostałych 36. Może ktoś źle wprowadził dane na stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz te artefakty tylko w przeglądarce a podczas gier nic nie wywala to nawet nie myśl o wysłaniu karty na rma bo tylko stracisz czas, steamowa przeglądarka jest na bazie chromium więc jak tam coś oglądasz to też może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Jak masz te artefakty tylko w przeglądarce a podczas gier nic nie wywala to nawet nie myśl o wysłaniu karty na rma bo tylko stracisz czas, steamowa przeglądarka jest na bazie chromium więc jak tam coś oglądasz to też może być problem.

znam problem szachownicy w chromium app, problem zaczął wyłazić na pulpit czy gry. Sterownik traci stabilność i wywala się i stabilizuje się praca karty po restarcie, system świeży. Więc nie, to nie problem softwareowy związany z DX. I tak myślałem nad przejściem na początek na RX 7600 bo dość tani jest, może po naprawie lub wymianie sprzedam to i dopłacę coś i wezmę 7600 od AMD, pomyślimy. Nie chcę dzielić skóry na niedźwiedziu, jak znajomy ją odemnie kupi to najwyżej będę 2-3 dni bez kompa, przeżyję ;) a jak nie to wyślę na RMA i spędzę czas na rowerze zamiast przed PC :D

 

Zrzut-ekranu-2024-05-07-191919.png

Edytowane przez DarasXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie to bez znaczenia ile daje producent, ważne ile daje sklep/sprzedawca, bo to u niego takową kartę reklamujesz

msi/asus czy inny gigabyte bezpośrednio od ciebie karty nie przyjmie. Masa sklepów nawet przy gwarancjach 3letnich producenta sama daje tylko 24mce, np proshop.... a wspomniany proline tak robi z wieloma produktami, np płytami głównymi..

10 godzin temu, DarasXX napisał:

upujący zamawiał to przez internet wiec jest faktura imienna, czy to koliduje jakoś bym ja to na siebie reklamował? chyba nie powinno co? Reklamacja jest jakby nie patrzeć na sprzęt a nie na delikwenta.

w przypadku Terg ( ME ) nie powinno być żadnego problemu, do nich może chyba nawet do sklepu zanieść... "gorzej"  jakby chcieli robić korektę i oddawać kasę, wtedy musiałbyś mieć ze sprzedającym umowę zbycia. X-kom też teoretycznie wymaga umowy zbycia rzeczy przy reklamacji innego właściciela niż pierwotny, w praktyce, zależy kto przyjmuje, wydaje itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tez tak myślałem. Ale dogadałem się ze znajomym co składa komputery i odemnie kupił ją, jutro mu wysyłam a w kompostowniku (komputronik) dopłace około 300-350zl i biorę rx 7600 od shapphire w wersji 8gb vram. Mniej zabawy i stresu a jak kolega chce się bawić i ewentualnie odsyłać to ja nie mam nic przeciw. Dla mnie lepiej bo jutro przesiadka na radeona. Ciekawe co przez te lata się w AMD zmieniło w GPU no ostatni radeona jaki miałem to 9550 na agp xD

Edytowane przez DarasXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mimuszek napisał:

msi/asus czy inny gigabyte bezpośrednio od ciebie karty nie przyjmie. Masa sklepów nawet przy gwarancjach 3letnich producenta sama daje tylko 24mce, np proshop.... a wspomniany proline tak robi z wieloma produktami, np płytami głównymi..

No właśnie :/ ciekawą kwestię poruszyłeś 🤔 czyli wtedy ten 3 rok producenta przepada całkowicie? chwile temu zauważyłem przed zakupem swojej obecnej karty 2 lata na morelach a producent daje 3 i mi odpisali że wdarł się błąd i ma pan oczywiście 3 lata :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od sklepu, ich podejścia do klienta, jeden się wypnie, drugi nie

swego czasu pytałem o to w w proshop, mając u nich zakupionego 3060ti asus TUF, który nawet na pudełku miał napisy o 36m gwarancji producenta, a sam proshop dawał na nią, co widniało na fakturze, 24m rękojmi. Odpowiedzieli mi, ze gdyby się coś działo, mam im przysłać, oni będą pośredniczyć w drodze do serwisu producenta. Znając życie polskie tuzy xsromy i inne brzoskwinie, odpowiedziały by, o ile w ogóle, wal się na ryj..

Z gwarancjami, jak to w życiu, jest dużo kruczków, ludzie sprzedając 3 letniego zotaca, chwalą się że zostało mu  lata gwaranci, bo kiedyś tam go zarejestrowali, tyle że przedłużona gwarancja jest tylko na pierwotnego kupującego , tego który zarejestrował produkt z dowodem zakupu , chyba podobnie traktuje nas gigabryte przy przedłużonej gwarancji aorus...

Swego czasu kupiłem tanio rocznego corsair RMx, ciesząc się że ma jeszcze 9 lat gwarancji. A ostatnio gdzieś wyczytałem że corsair uznaje tylko pierwszego/pierwotnego kupującego, z braku weny nie zgłębiałem tematu, oby nie..

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z 4 rok jest na pierwszego właściciela to wiadomo ale te podstawowe 3 lata mnie zaciekawiły jak sklep daje właśnie 2 lata a trzy od producenta są na każdego nie ważne czy to będzie 1,2 czy 3 właściciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...