Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odczekałem prawie rok po namyśle, a że nie śledzę nowinek technicznych nie wiem czy coś się zmieniło i czy może warto dłużej poczekać :P

Mam na myśli zmianę mojej obecnej 6950 XT na coś lepszego. Mimo, że to dosyć mocna karta, chciałbym odświeżyć budę, ponieważ gdzieś na TV nie zawsze trzyma te 60 klatek/s.

Przy komputerze pracuje przy rozdzielczości 3440x1440p plus dodatkowy monitorek 1080p, od pracy na MS Office po granie w Star Citizen, Diablo itp. 

Pytanie warto czy nie warto to pewnie subiektywne, ale myślę nad kupnem rx 7900 XTX/ rtx 4080. Jeżeli brać, to którą? I pytanie czy na horyzoncie gdzieś nie majaczy jakaś nowa generacja kart, na które warto czekać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo istotny jest dla Ciebie Ray Tracing, upscaling i generatory klatek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle, że wiem jedynie co to ten Ray Tracing. 
Reszta dla mnie to czarna magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Choryski napisał:

pytanie czy na horyzoncie gdzieś nie majaczy jakaś nowa generacja kart, na które warto czekać

Końcówka tego roku prawdopodobnie 5080

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Voodoo 2 napisał:

Końcówka tego roku prawdopodobnie 5080

To będzie jakiś przeskok czy jakieś kosmetyczne zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Zajrzyj do tematu o serii  NVIDIA RTX 50x0 

Edytowane przez pawlooo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz teraz 6950XT to dopiero zmiana na 4080/7900XTX da skok warty zmiany a karty już swoje mają... też jestem za tym aby poczekać na nową serie nv.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na nową serię, 6950XT jeszcze nie radzi sobie źle na monitorze 3440x1440 (sam mam właśnie taki zestaw GPU+monitor), w 4k zawsze możesz ruszyć suwakami w lewo ;) 

Ogólnie sam też planuję poczekać ze swoim 6950XT do RTX5000 i dopiero ewentualnie wtedy zmienić.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nic w sumie mogę przeczekać, bo w sumie idzie lato to komputer nie będzie tak używany. 

Oby tylko cena tej 5080 nie była warta mojej nerki : ) 

można zamknąć

Edytowane przez Choryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znając życie 5080 może kosztować tyle co niezajechany samochód którym nie będzie strachu że się zatrzyma w środku trasy.

Skoro w x kom jakiś palit rtx 4080 kosztuje 6000zł to idąc tym tokiem myślenia to ceny 5080 mogą dojść do 7000-9000zł za bogatsze wersję.

Co roku jest coraz drożej i to nie tylko przez inflację... Co prawda boom na koparki się skończył ale karty nadal trzymają cenę. 

Ja już więcej niż 2000zł nie dam bo trzeba wymienić co max 5lat czas żeby utrzymać te 60fps w aaa. Zejście z detalami jakoś można przeboleć ale z rozdzielczością to katorga.

Edytowane przez Tiger159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proart Asusa z cashbackiem był niedawno za 4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2024 o 14:47, Tiger159 napisał:

 

Ja już więcej niż 2000zł nie dam bo trzeba wymienić co max 5lat czas żeby utrzymać te 60fps w aaa. Zejście z detalami jakoś można przeboleć ale z rozdzielczością to katorga.

Jak posiada się monitor 4k to jest się skazanym - niestety - na częstą wymianę gpu co 2 generacje.  Najlepsze optimum w tych czasach, żeby nie wydawać  sporo kasy na PC  to posiadać QWHD/UWQHD. Bezpieczniejsze rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wspomnę o antykonsumenckich praktykach crapsusa i w miarę możliwości nie kupowania sprzętu od tych zachłannych gnid. Niestety mam ich laptopa oby nie padł 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...