Skocz do zawartości
shakal84

Sztabka złota od IGR i skaza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wczoraj zauważyłem na sztabce 0.5 g firmy IGR skazę, sztabka ma około dwóch lat tzn kupiłem ją jakieś dwa lata temu, była trzymana w suchym miejscu. Sztabka wcześniej oczywiście była idealna.  Ktoś wie dlaczego tak się stało ? co może  być przyczyną ? podróbka ? z tego co pamiętam kupowałem na Allegro ale od konkretnej dużej firmy już nie pamiętam nazwy niestety, (może gdzieś znajdzie się rachunek). IGR ma zabezpieczenie na  certi paku w postaci hologramów widocznych w świetle UV, sprawdziłem hologramy są ! widać liczbę 999.9, trójkąt IGR i szlaczki. Ktoś ma pomysł co jest  nie tak ? Jak to zobaczyłem normalnie mnie zatkało :( no jak to złoto ? i wyskakuje  taka skaza ? rozumiem srebro ale złoto ? 

 

0507120de9996.jpghttps://zapodaj.net/plik-AlMu8Gk70h

16d4107067686.jpghttps://zapodaj.net/plik-SOI4eZM3ji

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to na złocie a nie na plastiku?

Czy nazywanie tego sztabką to nie jest marketingowe nadużycie? To raczej jakiś listek czy płatek.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o marketing, miałem napisać skaza na listku / płatku złota ?  

Jestem pewien że  jest to skaza na złocie. Dziwne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz i wytrzyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do jakiegoś dilera metali szlachetnych i poproś o kontrolę czy autentyk.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystaw magnes, jak przyciągnie to możesz od razu wyrzucić 😉 A tak na poważnie złóż reklamację bo chyba na takie coś powinna być dożywotnia.

Po co w ogóle takie coś kupiłeś, bo 💩 warte, a na prezent to też lipa 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

0.5g :o

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwnie to wygląda. Inna sprawa, że nigdy bym nie kupił złota na allegro. Certipaki czyli te opakowania są dzisiaj tak dobrze podrabiane, że można się naciąć.

Edytowane przez Necronom
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jestem specem od złota, ale ten blister ma za zadanie chronienie przed każdym nawet najmniejszym zabrudzeniem. Więc raczej nic takiego się nie powinno dziać. Sam mimo, że nie jestem fanem złota to w życiu bym nie kupił na allegro :E nawet takich małych ilości.

 

30 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Po co w ogóle takie coś kupiłeś, bo 💩 warte, a na prezent to też lipa 🙂

Ogólnie takie małe ilości są chyba właśnie głównie produkowane na prezenty. Sam dostałem swojego czasu taką "sztabę" 1g w prezencie :E ~300zeta dzisiaj warte, nie jest źle jak na urodzinowy prezent od szwagra i siostry.

Edytowane przez lukadd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wnikam, tylko ja bym był średnio zadowolony, jeszcze jakby w kształcie taktycznie sztabki by było no to troszkę inaczej. Ale sam sobie kupić to nie bardzo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy certipack ma numer seryjny, więc sprzedawca powinien mieć odnotowane sprzedaż tego konkretnego. Szukać dowodu zakupu i kontakt ze sprzedawcą, nie otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwnie wygląda w ogóle to opakowanie. Tam powinien być numer seryjny na opakowaniu, z tyłu podpis itd.

Tak na szybko w google blistry z złotem IGR wyglądają tak:

igr_gld_half_gr_barjpg.image.550x550.jpg

igr_gld_half_gr_bar_01jpg.image.550x550.

 

Mój jeden gram z innej marki, ale też ma podobny blister, nr. serii itd. I chyba większość tak wygląda z tego co widzę po necie, a nie po prostu czysty plastikowy blister bez niczego.

 

39 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Nie no nie wnikam, tylko ja bym był średnio zadowolony, jeszcze jakby w kształcie taktycznie sztabki by było no to troszkę inaczej.

No, ale popatrz, dostaniesz na prezent np. whiskacza, wypijesz i zapomnisz :E, dostaniesz majty od Gucciego, to wcześniej czy później znosisz/zużyjesz, wywalisz i zapomnisz :E Taka nawet miniaturowa "sztaba" cały czas leży i jak sobie zerkniesz na kurs to taki 1g 5 lat temu ~170 zeta, dzisiaj ~300zeta. Niweluję inflację, mało miejsca zajmuję itd. :E Imho spoko na prezent.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypiciu whiskacza masz przynajmniej trochę przyjemności (jak ktoś gustuje). A taką sztabką to ani nie zjesz ani się nie podetrzesz, a sprzedać głupio bo prezent.

mam znajomego co się trochę bawi w kolekcjonowanie alko. I jak mu się bratanek urodził to kupił butlę i planuje dać mu na 18 osiemnastoletni trunek. Trochę będzie warty, a choć zajmuje więcej niż taka "sztabka" to jednak nie aż tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jak jakieś drogie trunki to inna sprawa. W kwotach 150-300pln kupi dobrego whiskacza do posmakowania, ale raczej nic co warto kolekcjonować i trzymać.

Ogólnie taki przykład podałem, alko to taki typowy prezent, raczej dość często się go dostaje jeśli ktoś nie jest abstynentem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice jeżdżąc po świecie nakupowali alkoholu i wszystko stoi za szybą. Niby ok zawsze to jakaś "pamiątka" tylko, że oni kupili wszystkiego po jednej sztuce i nie mają nawet pojęcia jak to smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 209458 napisał:

 

mam znajomego co się trochę bawi w kolekcjonowanie alko. I jak mu się bratanek urodził to kupił butlę i planuje dać mu na 18 osiemnastoletni trunek. Trochę będzie warty, a choć zajmuje więcej niż taka "sztabka" to jednak nie aż tak dużo.

Przyjdzie 18 bratanka, a tam w butelce herbata :hahaha:

Sam pamiętam jak w wieku 15 lat miałem kilka dni chatę wolną, no to wiadomo %, później jak brakło to uruchomiony dymion od rodziców został, dzień przed przyjazdem rodziców z 10l może 3-4 zostały i co tu teraz robić... po taniości ostrowiny porzeczkowe(posmak alkoholu), woda i sok malinowy aby koloru nabrało... wszystko spoko do momentu kiedy Mama chyba po roku mówi żeby tego winka spróbować... jaką Ojciec zjebe dostał, że coś tam za dużo cukru czy czegoś... nie słuchalem tylko ewakuowałem się z domu :D 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, proponuję kontakt w tej sprawie że sprzedawcą. Milk spoty powstają na srebrze a nie na złocie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czarne plamy na zlocie także mogą się pojawić. Poszperać trochę po necie, bez paniki. Może wieczorem coś wrzucę bo teraz taki wpis na szybko.

 

Edit. Sorki myślałem że to mniejsza próba jest. Dopiero zauważyłem. Czyste złoto nie powinno tak się zachować.

Edytowane przez Wercyngoteryx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztabka 0.5g?

Ludzie ratujcie się kto może, mamy tutaj skażenie biedą!!!

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sztabki zakupione w Metal Market EU papiery rachunki mam z wyszczególnionymi numerami sztabek bo kupiłem ich wtedy więcej, i... skazy zauważyłem  na dwóch kolejnych !  :( napisałem aby się do tego odnieśli, zobaczymy co odpiszą. 

Edytowane przez shakal84
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na złocie spoty mogą się pojawić na dwóch monetach, na Krugerrandzie i Amerykańskim Orle, bo one zawierają domieszki miedzi i srebra. Krugerrand potrafi mocno zmienić całkowicie barwę po latach i to jest normalne. Ale w przypadku próby 999,9 nie powinno to mieć miejsca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie pomagasz na facebuku jak zarabiać bez wysiłku? I piszesz posty typu

"POMOGĘ CI ZACZĄĆ ZARABIAĆ NA GIEŁDZIE , KROK PO KROKU OD PODSTAW . 

NAPISZ PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ"

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niby na podstawie czego wyciągnąłeś takie wnioski? Może dzisiaj w to trudno uwierzyć, ale nawet nie mam facebooka.

Edytowane przez Necronom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...