Skocz do zawartości
Vendeur

Dziwne anomalie z widocznością TV LG w sieci domowej i brak połączenia z serwerem na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

mam jakieś dziwne problemy z TV albo siecią... 

TV LG OLED65C21LA

Sieć INEA, router ZTE ZXHN H3640 HG

TV połączony z siecią przez WiFi.

PC podłączony do sieci kablem, na PC zainstalowany program Universal Media Server, który "wyłapuje urządzenia w sieci" i pozwala im udostępniać pliki z komputera - w ten sposób odtwarzam sobie z TV np. filmy, przeglądam zdjęcia itp. TV normalnie widzi wtedy dane z komputera jako jedno ze źródeł wejściowych.

Od tygodnia TV nie chce się łączyć z PC za pomocą tego mojego programu na komputerze. Jeszcze tydzień temu się łączył i był widoczny w tym programie, ale np. miewał problemy z odtworzeniem filmów, nie chciał ich przewijać itp. A teraz w ogóle nie jest w programie widoczny, jakby nie było TV w sieci albo jakby nie udostępniał "siebie" do widoku zewnętrznego...

I teraz co jeszcze ciekawe... W panelu routera TV jest widoczny ze swoim adresem IP i MAC . Ale... wczoraj wieczorem ani program nie widział TV ani TV nie był widoczny w zalogowanych urządzeniach w sieci w panelu routera ! A mimo to TV miał dostęp do netu...

Edytowane przez Vendeur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wina routera? Można coś dostać dobrego z w miarę tanich (200-300) zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vendeur napisał:

Czyli to wina routera?

Niekoniecznie. A masz wjazd na ten router? Bo może po prostu została włączona izolacja klientów WiFi.

Kolejna kwestia to czy była jakaś aktualizacja programu MniversalMediaServer oraz czy TV się aktualizowało?

I jeszcze ogólne wyjaśnienie. Na PC masz aplikację MniversalMediaServer która wystawia zasoby poprzez protokół DLNA. I teraz telewizor umie odtworzyć wystawiony materiał z PC właśnie przez DLNA.

Jeszcze sprawdź tego manuala: https://support.universalmediaserver.com/guides/how-to-solve-connection-problems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Qwinto napisał:

Niekoniecznie. A masz wjazd na ten router? Bo może po prostu została włączona izolacja klientów WiFi.

Kolejna kwestia to czy była jakaś aktualizacja programu MniversalMediaServer oraz czy TV się aktualizowało?

I jeszcze ogólne wyjaśnienie. Na PC masz aplikację MniversalMediaServer która wystawia zasoby poprzez protokół DLNA. I teraz telewizor umie odtworzyć wystawiony materiał z PC właśnie przez DLNA.

 

Żadnej izolacji klientów nie włączałem, nie widzę takiej opcji w ustawieniach routera.

Nie było akutalizacji programu, TV nie pamiętam...

W ustawieniach programu mam coś takiego np. (nie ma tam na liście mojego ZTE, ani nic z jego IP).

PS. Okazuje się, że TV jest widoczny na liście urządzeń routera, tylko po prostu router wyświetla 4 urządzenia i kolejnych nie widać, a jak kliknę "more...", które w takim przypadku się pojawia, to przenosi mnie to innej zakładki, gdzie już są szczegóły.

Zatem to program Universal Media Server przestał widzieć TV... Widzi np. amplituner i dekoder od Inea, ale TV LG już nie...

 

5aisri1.jpeg

eyx734q.jpeg

Edytowane przez Vendeur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuj się programem Plex zamiast UMS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, narmiak napisał:

Może zainteresuj się programem Plex zamiast UMS?

Muszę sprawdzić alternatywy. UMS do tej pory działał świetnie i bezproblemowo. Do tego polski interfejs i darmowy. Żadnych zastrzeżeń.

Są jeszcze inne opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plex, Jellyfin, Emby.
Wszystkie są w mniejszym lub większym stopniu darmowe, niektóre mają wersje też płatne z większą ilością funkcji, ale ja korzystam z Plexa zupełnie za darmo i mi w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plex działa, ale nie podoba mi się. Nie chcę aplikacji, która "wie lepiej" i za mnie coś ustawia, segreguje etc. 

Chcę mieć widoczny serwer tak jak w UMS, czyli jako źródło.

Znalazłem stronę LG, wedle której telewizor sam powinien mieć taką możliwość => https://www.lg.com/pl/wsparcie/informacje-o-gwarancji/rozwiazywanie-problemow/help-library/cs-CT20198005-20153411244599/

Tylko że u mnie, na tej liście urządzeń do udostępnienia nie ma telewizora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem jeszcze Home Media Server, który wydaje się podobny do UMS. Zarówno w UMS, jak i Home jest widoczny amplituner Denon oraz komputer PC, ale nie jest widoczny TV...

Czyżby to jednak wina TV? Kurcze, nie chciałbym go przywracać do ustawień fabrycznych, bo straciłbym wszystkie ustawienia obrazu, aplikacji etc, którym poświęciłem sporo czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem twardo router i chyba wszystko się naprawiło... Czyli to jedna jego wina.

UMS zaczął działać, Smart Share od LG także, TV jest widoczny w urządzeniach do udostępniania.

Co ciekawe, przy udostępnianiu z poziomu Windowsa jako w grupie domowej, TV widzi wyłącznie podstawowe katalogi użytkownika Windowsa, czyli Muzyka / Wideo / Obrazy / Listy odtwarzania i ewentualne pliki, które do nich wgram. Nie jestem w stanie tego zmienić. Tzn. żadną zmianą udostępniania nie mogę przestać udostępniać tych katalogów, ani udostępniając w sieci np. katalog z filmami z innej partycji, nie pojawia się on w widocznych na TV... Co jest nie tak? Gdyby to działało sprawnie i logicznie, to bym pozostał przy rozwiązaniu Windowsa, ale jeśli takie kwiatki, to chyba nadal będę musiał używać UMS albo Smart Share od LG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Vendeur napisał:

Zresetowałem twardo router i chyba wszystko się naprawiło... Czyli to jedna jego wina.

Nie koniecznie jego wina. Po prostu po restarcie każde urządzenie dostało ponownie adres z serwera DHCP....

5 godzin temu, Vendeur napisał:

Co ciekawe, przy udostępnianiu z poziomu Windowsa jako w grupie domowej, TV widzi wyłącznie podstawowe katalogi użytkownika Windowsa, czyli Muzyka / Wideo / Obrazy / Listy odtwarzania i ewentualne pliki, które do nich wgram. Nie jestem w stanie tego zmienić. Tzn. żadną zmianą udostępniania nie mogę przestać udostępniać tych katalogów, ani udostępniając w sieci np. katalog z filmami z innej partycji, nie pojawia się on w widocznych na TV... Co jest nie tak? Gdyby to działało sprawnie i logicznie, to bym pozostał przy rozwiązaniu Windowsa, ale jeśli takie kwiatki, to chyba nadal będę musiał używać UMS albo Smart Share od LG...

Nie wiem jak jest w tym aplikacjach na Windowsa, ale u mnie na Linuxie mam normalnie konfigurację miniDLNA, gdzie wskazuję mu 3 rodzaje katalogów: Zdjęcia, Muzyka i Filmy.. I kompuetr serwuje taką zawartość jaką mu wskażę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło 16 dni i znowu problem... TV przestał być widoczny przez programy DLNA, jeszcze wczoraj wszystko działało.

W panelu routera jest widoczny jako jedno z urządzeń sieci WLAN. W sumie jest widoczny niezależnie, czy jest włączony, czy nie... Nie wiem, czy to dobrze, czy źle.

Jak to rozwiązać, aby problemy się nie powtarzały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...