Skocz do zawartości
center78pl

Wybór nowej obudowy. Co po Armis AR7 TG?

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje nowej obudowy, płyta główna ATX, dwa dyski HDD, reszta podzespołów w sygnaturze. Najbardziej zależy mi aby był bardzo łatwy dostęp do czyszczenia filtrów. Obudowa typu MESH?  Czy kwota 500PLN wystarczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak się zapatrujesz na akwaria ale ja ostatnio kupiłem Phanteksa NV5 a przeszedłem z Regnum 400 i poziom mojego zadowolenia jest wysoki :D więcej miejsca, szyba na froncie, sporo miejsc do aranżacji okablowania, wentylatorów. Na górze wchodzi mi chłodnica 240 i jeszcze trochę chałupniczo przykręcony Fluctus 140mm (NV5 nie obsługuje formalnie wentylatorów powyżej 120mm). Do tego buda jest mega ciężka, solidna i ma sporo mądrych rozwiązań w kontekście układania piwnicy i pleców komputera (np zdejmowany panel frontowy od piwnicy, prowadnice dla kabli, montaż dysków na otwieranych drzwiczkach). No i cena, ja kupiłem za 439 czarną, biała jest o dychę droższa. 

Jedyny duży minus to brak wentylatorów w zestawie, ale ja przechodziłem z 8 Fluctusami więc dla mnie nie było tragedii. Jak ktoś buduje kompa od zera to faktycznie spory dodatkowy wydatek. :/ 

W kwestii temperatur jest podobnie jak miałem w Regnum, czyli nic się nie gotuje. Proc w stresie do 66C, grafika do 74C.

A tak wygląda:

20240614-203635.jpg

Edytowane przez Qrdello
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, center78pl napisał:

Poszukuje nowej obudowy, płyta główna ATX, dwa dyski HDD, reszta podzespołów w sygnaturze. Najbardziej zależy mi aby był bardzo łatwy dostęp do czyszczenia filtrów. Obudowa typu MESH?  Czy kwota 500PLN wystarczy? 

Takie wymagania spełnia np. BQ 500DX. Obudowa mesh z 3 oryginalnie zamontowanymi wentylatorami 140mm. Jeden z przodu, jeden na topie i jeden na tyle. Przewiewna, elegancka, solidna konstrukcja. Filtry z dołu i góry łatwo się demontuje, jedynie z przodu jest konieczność demontażu przedniej ścianki (6 zatrzasków) Świetną robotę wykonuje tylny 140mm wentylator, który ma tak dużą wydajność, że u mnie potrafi wstępnie schłodzić radiator na procesorze :) Poza tym założyłem na tył chłodnicę 140mm, która wyrzuca ciepło z GPU oraz ciepło z wnętrza komputera. Bardzo dobrze zaprojektowana buda z szklanym bocznym panelem. Cyrkulacja powietrza też dobra, bo to mesh z możliwością montażu 3 140mm wentylatorów na froncie, jak ktoś tyle chce ładować śmigieł.

https://www.x-kom.pl/p/560878-obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-500dx-black.html

 

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o niej myślałem, ale na górze ma zbyt malo miejsca pod navisa vs. radiatory od płyty i pamięci ram :/ w recenzji blacka była o tym mowa. Ale jak na meshową budę to jest mega, bardzo dużo pozytywnych recenzji na xkomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił 70zł do bq shadow base 800:

https://www.morele.net/obudowa-be-quiet-shadow-base-800-bgw60-13095162/

To jest na prawdę dobra obudowa, filtry łatwo się wyjmuje, górny na magnes itd. Dx500 będzie za mała jak się przesiadasz z większego armisa. Bardzo ciche wentyle, wsadzisz nawet 420 aio na górę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 500DX, kumpel ma Pro 901,  Shadow base mam obecnie, więc mam dobry punkt odniesiena.

Jak za taką cenę to nic lepszego się nie znajdzie, miejsca multum pod każdą konfigurację. Mam LF III w push-pull na topie i mieści się bez problemu. 

img-20240606-180531687.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuje za propozycje. Czyli BeQuiet 800 czy coś w stylu Thermaltake 280 / 380 TG? 

EDIT: A może Be Quiet 802.

Edytowane przez center78pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow Base zakupiona, ogólne wrażenie na bardzo duży plus, chociaż nie które rzeczy mnie zaskoczyły. Jeden stary wentylator zamontowany na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, karta dźwiękowa zasilana przez molex, dyski HDD (wystarczy delikatnie ruszyć i już wyskakują z tacki) sztywne kable zasilacza i ledwo się wszystko zmieściło w piwnicy. Może przez to wentylator (montaż w piwnicy) kręci około 1150 obrotów (reszta poniżej 850 obrotów). Fluctus odłączony z LED (przeszkadza w nocy od frontu) tylko chłodnica świeci. Do sterowania paskami LED w obudowie już się przyzwyczaiłem (chyba taki sam system co w 802). Z przodu przy piwnicy jest wycięcie, mogli dać dodatkowo atrapę aby ładnie to zamknąć. Front obudowy nawet spoko ale wolę na przyszłość to co jest w BQ 802.

Nie wiem jak to się stało ale brakuje jednej blaszki w kablu od zasilacza co idzie do pcie w płycie głównej. Ale chyba to nie problem. Płyta główna ma tylko jedno złącze na wyciąg powietrza z góry obudowy, myślałem że wentylatory fabryczne (z frontu na top) da się razem połączyć a tak muszę jeszcze jeden dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że koszyk w klatce koliduje z wentylatorem? Na siłę to można jeden dysk dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dole nie dałem wentylatora, korzyści z tego żadnych a tylko będzie kurz zasysał. 

Edytowane przez ShaDow_Pro
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy po czasie jak będzie (dzieci na tydzień wyjechały), w pracy mam Endorfy 200 Solid bez wentylatorów od frontu i wystarczy raz na miesiąc przeczyścić. Skoro @Send1N zawitał do wątku to może doradzi odnośnie wentylatora na górę obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie shadow wings 2 120 lub taniej cooler master sickleflow oba bardzo przyjemnie pracują w pionie i poziomie a nie kosztują majątku szczególnie sickleflow ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow Wingsa 2 140 mam w poprzedniej obudowie chodzi 3 lata i raczej wolę 140 wybrać .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to jak najbardziej, myślałem że to ma być do 200 solid a tam na górę max 120 wchodzi :E (teraz doczytałem wyżej że do shadow base)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pójść w coś takiego https://www.x-kom.pl/p/1057692-wentylator-do-komputera-be-quiet-silent-wings-4-140mm-pwm.html kumplowi całą obudowę nimi wyłożyłem, ale nie będzie wielkich różnić względem PW3 jeśli idą do obudowy, to bardziej już taka gratka dla entuzjastów żeby sobie obsadzić budę czymś drogim bo ma się widzimisię, nie zawsze mającym sens :P chyba że jesteś uczulony na terkoczące łożyska i inne uperdliwe dźwięki to wtedy jak najbardziej ma sens wzięcie czegoś high-endowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 100 to i tak poszedłbym w shadow wings 2 bo są zwyczajnie cichsze od SW4 a do obudowy nie potrzeba ci wentylatora z wysokim ciśnieniem statycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...