Skocz do zawartości
pawelsake

przeskok z 3600 na 5700x / 5700x3d

Rekomendowane odpowiedzi

@Send1Ndyskusja stąd, że sam zainteresowany wspomniał o am5 za 1,5k za pół roku...gdy już ma to tu i teraz tak naprawdę :D 

 

Zresztą on chyba sam nie wie co chce...bo tu pyta o am4 a w innym temacie o am5 :E

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, ElProblemos napisał:

bez zwracania uwagi na to że przy 5 letnim Ryźku 3600 autora na bank jest karta która nie skorzysta w pełni z tego co oferują 5700X3D i 7600X. :E

Może autor gra w cs'a na low w 720p  i akurat skorzysta :E nigdy nic nie wiadomo, pro gracze nadal grają na tego typu rozdziałkach a nawet i kombinują z 4:3 🙃

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1Nmój syn ciągle i wciąż na 32" 16:9 gra w cs'a oczywiście w rozdziałce 4:3 :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AM5:

Płyta główna BIOSTAR B650MT 367,00 zł

Recka tej płyty nie da rady z Ryzen 9 ale z mniejszym TDP jest Ok

https://pcinq.com/biostar-b650mt-motherboard-review/

RAM RAM DDR5 Goodram 2x16GB KIT 6000MHz CL30 474zł

CPU AMD Ryzen 5 7500F 600zł Allegro lokalne ale używka

całość 1441zł ale trza sobie dokupić chłodzenie + wysyłki

Edytowane przez deathrabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiak 4:3 z stretch'em na monitorach 16:9 i szerszych ma bardzo duży sens, i to nie tylko w CSie - znacznie szybciej reaguje się na to co się dzieje dookoła podczas ruchu kamery. To taki bieda-odpowiednik ustawiania wyższego FOV 110+ z bazowych 90 w Quake'ach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, ElProblemos napisał:

Wyżej już polecają mocne dopłacenie do nowej platformy na 7500F

taa..  jak napisałem wyżej, wszystko zależy za ile kupi tego 5700x3d, jak kupi za 700zł czy mniej to dopłata wyjdzie go jakieś 500zł, wtedy jak najbardziej ma to sens.. tu pozostaje ali i pewny sprzedawca..

ale jeśli ma kupić w sklepie i dopłacić przynajmniej 700zł, cały czas zakładam że za więcej niż 200zł tego 3600 nie sprzeda, o ile...

czyli 3600 (200zł ) na 5700x3d ( 900zł )  =  700zł dopłaty

przejście na AM5, tu zależy co ma w budzie, czy mu się chce to pzekręcać, wystawiać, bujać się z kupującymi >> sprzedawać...czy potrafi sam to zrobić.. to też jest bardzo istotne

przy założeniu że sprzeda obecną płytę + ramy + procek za 600zł

kupuje procesor 7500F - 600zł , płyta nie żadne kulawe biostary, ale naprawdę porządny asrock b650m hdv ok 470zł i do tego ram za 450zł , razem ok 1500zł , a jak popoluje na pepperku to jeszcze taniej...

1500zł - odzyskane 600zł = 900zł dopłaty do nowej platformy, wszystko nowe na gwarancji ( może poza prockiem )  czyli różnica całe 200zł ( a są też tańsze płyty i różnica będzie jeszcze mniejsza ) ...  to jest mocne dopłacanie do tego co polecasz Ty.

każdy robi jak uważa, teraz zaoszczędzi, za pół roku będzie sobie pluł w brodę że ma stare am4

 

szerokości

 

Edytowane przez mimuszek
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, deathrabit napisał:

Płyta główna BIOSTAR B650MT 367,00 zł

Recka tej płyty nie da rady z Ryzen 9 ale z mniejszym TDP jest Ok

Nie no super rada, brać beznadziejną płytę bo na słabym CPU będzie ok, potem wyjdzie Zen5/6 i znowu zmiana płyty, hurra.

Kupić raz, a porządnie i mieć spokój. Do tego te tanie płyty są totalnie wykastrowane, jak porównywałem tanie B650 czy nawet B650E to portów mniej od mojego B450 Tomahawk którego kupiłem za 300-350 zł. 

W ogóle ceny płyt AM5 to jakiś nieśmieszny żart.

Autorze - bierz 5700X3D, za rok/dwa kupisz sobie AM5 na spokojnie i taką płytę jaką chcesz, a nie byle co żeby szybko. Do tego wyjdzie Zen5, Zen4 spadnie z ceny i zobaczymy co się wydarzy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mimuszek Taa, zakładamy że autor znajdzie jelenia który kupi jego Ryzena 3600+płytę+ddr4 za 600pln.

Do tego wszystko inne upoluje promocyjnie (bardzo polecane na forum DDR5 Ares 6000 CL30 są za 535pln, a Goodram IRDM 6000 CL30 najtaniej za 490pln), wsadzi najtańszą płytę jaką się da (HDV) gdzie ceny reszty sensownych płyt zaczynają się od 3 stów wyżej, do tego 7500F wstawi i będzie miał wydajność albo gorszą (wide testów z GN, PPC i innych) albo równą 5700X3D (za Hardware Unboxed - TechSpot to HU w formie tekstowej). No I cooler do tego trzeba dołożyc, 7500F to tylko OEM/Tray bez coolera, jeśli poprzedni ma sprzedać.

HDV to ja bym w ogóle nie brał pod uwagę do zestawu gdzie myśli się o wymianie CPU w przyszłości na coś pokroju 9800X3D lub następnych generacji, a prędzej do najtańszych zestawów na obecną gen.

Nie wiem czemu miałby sobie autor pluć w brodę o AM4, które posiada od lat - to chyba prędzej pluć będzie sobie osoba której miałby sprzedać swoją obecną platformę. :E

Jeszcze raz zaznaczę o co mi chodzi: Mniej wydać na upgrade platformy, a więcej przeznaczyć na upgrade karty graficznej, bo zarówno 5700X3D jak i 7600X pociągną dużo droższe karty od jego całej platformy - Co innego gdyby autor miał u siebie kartę pokroju 4070/7900GRE, a co innego jeśli ma kartę z 2019/2020, tzn. z tego samego okresu co reszta jego platformy jest. Myślenie przyszłościowe o AM5 żeby mieć możliwość upgrade'ów przez 4-5 lat, kiedy teraz ma się przestarzałą 4-5 letnią kartę graficzną :E i brak budżetu że kupić nową platformę razem z szybką kartą to bezsens, pomyśl z tej perspektywy o tym.

Edytowane przez ElProblemos
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem 900 zł 5700x3d na sferisie ; ale poczekam jeszcze chwile na premiery ryzeny 9000 zobaczę jak to zmieni ceny rynkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mogę podzielić się swoim przejściem na am5 z am4, które zrobiłem w poniedziałek i dlaczego. Nie wiem czy komuś to pomoże ale przynajmniej jako przykład.     @ElProblemos Dt990 powinny dzisiaj przyjść są w doręczeniu, dam znać w naszym temacie.

Jakieś 2 miesiące temu przesiadłem się z 2060 super na 3080ti kupionego od @sniper76 (pozdro tak tbh.), miałem wtedy 7 3700x który siedział u mnie od 2019 zamówiłem aio, bo procek przy 3080ti zdecydowanie bardziej się grzał na nieszczęście po podgrzaniu procesora w prime95 i tak wylazł z chłodzeniem co doprowadziło do wygięcia pinów :whee:, niestety skończyło się na ułamanym pinie na szczęście płytka cała ale ten wątek na inną historię. Więc kupiłem 5 1600x za stówkę na przeczekanie aż 7 3700x będzie sprawny, jednak dni mijały a telefon milczał, godząc się, że już go nie odzyskam sprawnego zaplanowałem sobie kupić 5 5600 koszt ja wiem +/-420zł albo 5700x3d w okolicach 900zł. jednak miałem z tyłu głowy, że już jest am5 więc zabawiłem się w matemaksa tudzież zahhaka.

Sprzedałem b550 za 350, ddr4 16gb 3000cl16 za 100, 5 1600x również za 100(sprzedałem w komplecie ale w opisie wyceniłem tak te podzespoły) i zakupiłem fartownie na olx x670 za 580, 16 gb ddr5 za 250 6000cl36 no i 5 7500f za 670 wyszło mi 1500 zł odejmując 550 to daje 950zł dopłaty do nowej platformy pamiętając, że i tak potrzebowałem nowego procesora którym miał być 5 5600 albo  5700x3d w dobrej cenie. Różnica po kupnie 5 5600 byłaby 950-420=530, a 5700x3d za 900zł wyszło by na to samo, co zmiana platformy na am5.

Nie wiem czy postąpiłem najlepiej jak mogłem. Dużo dał fakt, że kupiłem najpierw dobrą płytę w dobrej cenie może nie ma pcie 5.0 gpu no ale trudno, sekcja jest okej więc uda się wpakować 7800x3d bądź coś więcej. Kontrowersyjnym wyborem zapewne jest 16gb ram (no ale ta cena 250zł) na pewno nie przyszłościowo, mam dosyć wysublimowany gust i wymagania ponieważ lubię odpalić sobie wiedźmina 1,2,3 w 7680x1440 (3 monitory 32") dopóki gram w gry ramu póki co mi nie brakuje.

Podzieliłem się moim wyborem i sytuacją, która skłoniła mnie do przejścia na am5, a nie kupna kolejnego procka na am4.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, ElProblemos napisał:

Taa, zakładamy że autor znajdzie jelenia który kupi jego Ryzena 3600+płytę+ddr4 za 600pln.

To akurat bardzo możliwe, sam sprzedając poprzednie Ryzeny byłem zdziwiony. Tutaj wyceniali 3600X na 650 zł, sprzedałem za 850 zł i to w chwilę moment xD

B450 Tomahawk teraz bym pewnie z 250 zł opchnał bez problemu, może nawet 300 zł. 

Edytowane przez galakty
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, galakty napisał:

Tutaj wyceniali 3600X na 650 zł, sprzedałem za 850 zł i to w chwilę moment xD

 

To samo miałem z 3600, tu ludzie dawali max 550, a na allegro w 2 godziny poszedł za 780 (opuściłem z 800) :D 

Pamiętam, że sprzedałem go drożej niż za niego rok wcześniej płaciłem :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

To akurat bardzo możliwe,

dokładnie, tylko nie każdemu się chcę sprzedawać i ja to też rozumiem, na pewno zmiana tylko procesora jest prostsza...

16 minut temu, holdowanietostylzycia napisał:

mogę podzielić się swoim przejściem na am5 z am4, które zrobiłem w poniedziałek i dlaczego. 

ja podobnie,  miałem b550 tomahawka/5600/32gb cl16 corsair prawie nowe i dylemat czy wsadzać 5700x3d, za procek dostałbym góra 400zł a nowy x3d w sklepie wtedy 1000zł ( to był maj jeszcze ) dopłata 600zł

sprzedałem swoje graty, procek 400zł, płyta 400zł, pamięci 300zł 😁  co dało mi całe 1100zł

kupiłem 7500F za 680zł, RAM za 470zł , płytę z outletu ( przyszła dziewicza zaklejona, kompletna ) b650 gaming plus wifi za 580zł, całość 1730zł

1730zł - 1100 = 630zł , czyli praktycznie to samo co dopłata do 57x3d

wszystko mam nowe, z gwarancją, nowe faktury ;)

a można i taniej jak się zakręcić, b650 gaming na lokalnie aktualnie po 520zł kilka sztuk, procka z Chin ale przez allegro ( mamy protect ) idzie kupić poniżej 600zł, pamięci też się trafi, albo tak jak kolega póki co 16GB

tylko oczywista, nie każdy to zrobi, bo trzeba rozkręcić, spakować, wystawić, czekać na kupca, zachwalać, odpowiadać na dziwne pytania,, ja na szczęście uniknąłem...

a nowe, złożyć, skręcić, martwić się czy dobrze, bo pierwsze uruchomienie potrafi trwać i kilka minut, a diody świecą 🤪   nie każdy zrobi to sam, wtedy musi koledze coś odpalić..

jak ktoś ma starą budżetową płytę do tego 16 starego ramu to faktycznie grosze za to dostanie..

tak źle i tak niedobrze, prawda leży gdzieś po środku.. może spadną na pysk te 5700x3d za parę tygodni... żeby on cholera kosztował poniżej 700zł, a taki 3600 jak kosztuje 200 to dalej tyle będzie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@galakty To takiego jelenia upolowałeś że aż leśnicy zarzuty kłusownictwa mogliby postawić :E Gratuluję dobrych łowów.

@holdowanietostylzycia Jedyna kontrowersyjna rzecz to 16GB CL36 za 250PLN, 32GB 6000 CL30 są po 490-535PLN. :-P W dwóch kościach po 8GB masz chociaż? Jak tylko w jednej kości to niestety nie masz dual channel'u - trochę wydajności CPU na tym tracisz w grach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ElProblemos napisał:

@galakty To takiego jelenia upolowałeś że aż leśnicy zarzuty kłusownictwa mogliby postawić :E Gratuluję dobrych łowów.

@holdowanietostylzycia Jedyna kontrowersyjna rzecz to 16GB CL36 za 250PLN, 32GB 6000 CL30 są po 490-535PLN. :-P W dwóch kościach po 8GB masz chociaż? Jak tylko w jednej kości to niestety nie masz dual channel'u - trochę wydajności CPU na tym tracisz w grach.

 Wiadomo, że bardziej się opłacało kupić 16x2, jednak chciałem sobie gdzieś skorygować budżet. Wracając do pytania tak mam 8x2 6000cl36 kingston fury działają w xmp/expo https://www.morele.net/pamiec-kingston-fury-beast-ddr5-16-gb-6000mhz-cl36-kf560c36bbek2-16-12775277/?ceneo_cid=4b2bce0a-13ea-cdbe-0df8-b8800db169b8 oczywiście mam w planach przeskok na 32gb to te 16 opchnę no i nie zamierzam zostać na tym 7500f :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z tanią przesiądką na AM5 to badziewne płyty, serio... Popatrzcie jakie mają złącza, ilość, wersje, to jest straszna bieda. Jak komuś pasuje to spoko, ale jak zobaczyłem że B650E za 900 zł ma mniej portów od obecnego B450 to mnie skręciło. 

I do tego sekcja zasilania, na tych za 400-500 zł czy posadzicie bezpiecznie 9800X3D? I co, znowu zmiana płyty? Tak średnio bym powiedział ;) 

Wolałbym teraz 5700X3D, dozbierać i zrobić porządny przeskok na AM5. Ale to ja. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@galakty Jak najbardziej się zgadzam, sam nie wiem czy bym się zdecydował na am5 jakbym nie znalazł x670 w takiej cenie nie jest to wersja x670e, ale zanim zmienię 2 miesięcznego 3080ti na coś konkretniejszego to minie sporo czasu zwłaszcza, że na serii 3000 bardzo dobrze działa frame generation.

Miałem b550 tomahawk 

1111.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@holdowanietostylzycia To bardzo i to baaardzo dobra cena za tego X670, aż tak podejrzanie niska że osobiście bym myślał że pewnie walnięta/uszkodzona :E Jak wszystko działa to mega trafileś. :thumbup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ElProblemos Widocznie ktoś chciał sprzedać nie sprzedawać, urwałem 2 dychy. Przesyłka olx więc jakieś tam zabezpieczenie, nagrałem rozpakowanie żeby te piny od razu sprawdzić jakby coś było krzywego. Płyta przyszła w pudełku po rog strix x670e-f gaming wifi :E porty sprawne, audio sprawne, banki pamięci również, zapis dysku tak samo, wygląda na to że wszystko w należytym porządku. Miałem jeden mały problem z nią, przy pierwszych próbach włączenia xmp/expo ram default 4800cl40 pc nie bootuje, reset biosu i tak w koło raz próbowałem xmp raz expo potem manualnie, nawet stopniowo z wartościami 4800->5200 ale jakakolwiek ingerencja powodowała brak obrazu i reset biosu z poziomu płyty. Wpadłem na pomysł aktualizacji biosu i pomogło :) śmiga 6000cl36. marzą mi się lexarki 6400cl32 lub 6000cl30 ale wytrzymam na tych 16 jeszcze trochę zwłaszcza, że różnica w fpsach 2560x1440, 7680x1440 żadna.

Przechwytywanie45.PNG

ed. dt 990 gotowe do odbioru :exclam: jade

Edytowane przez holdowanietostylzycia
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, galakty napisał:

Nie no super rada, brać beznadziejną płytę bo na słabym CPU będzie ok, potem wyjdzie Zen5/6 i znowu zmiana płyty, hurra.

Kupić raz, a porządnie i mieć spokój. Do tego te tanie płyty są totalnie wykastrowane, jak porównywałem tanie B650 czy nawet B650E to portów mniej od mojego B450 Tomahawk którego kupiłem za 300-350 zł. 

W ogóle ceny płyt AM5 to jakiś nieśmieszny żart.

Autorze - bierz 5700X3D, za rok/dwa kupisz sobie AM5 na spokojnie i taką płytę jaką chcesz, a nie byle co żeby szybko. Do tego wyjdzie Zen5, Zen4 spadnie z ceny i zobaczymy co się wydarzy. 

Za dobrą płytę dla 16 rdzeniowa trza dopłacić. Ale jeśli nie będzie używał powyżej 8 rdzeni to nie będzie problemu. W kategorii do 500zł ta płyta ma najlepszą sekcje zasilania na AM5.

 

Edytowane przez deathrabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, ElProblemos napisał:

@mimuszek Taa, zakładamy że autor znajdzie jelenia który kupi jego Ryzena 3600+płytę+ddr4 za 600pln.

To jest akurat bardzo możliwe, sam wymieniłem jakieś 3 miesiące temu 3700X na 5800X3D stwierdzając, że tanim kosztem 5800X3D do mojego grania to i tak jest potwór zwłaszcza po przesiadce z 3700X i znacznie przedłuża życie tej podstawki. Powinien mi jeszcze wystarczyć na całkiem długo. Dopiero jak zacznie mi brakować mocy od strony CPU to wymiana na porządne AM5 i jakieś X3D.

Wystawiłem później 3700X zaznaczając, że nie wysyłam, tylko i wyłącznie odbiór osobisty z wiadomych względów, odezwało się w krótkim czasie w sumie  8 osób. Wszystkie osoby chciały przesyłkę OLX i sprzedałbym go miejsca za 450zł, ale po wisiał ponad 3 tygodnie, dopóki nie znalazła się osoba z okolic, która prosiła, czy może przyjechać ze swoim kompem na testy i wzięła z miejsca. Więc te 600zł za R3600, Mobo i DDR4 jest bardzo realne.

Ale i tak zgadzam się co do reszty Twojej wypowiedzi, jak można tanim kosztem przesiąść się na X3D, to chyba lepiej dopakować resztę kasy w GPU. Co z tego, że będzie AM5 i 7500F jak tam siedzi pewnie GPU z czasów tego Ryzena 3600.

4 godziny temu, pawelsake napisał:

tak jak pisałem 900 zł 5700x3d na sferisie ; ale poczekam jeszcze chwile na premiery ryzeny 9000 zobaczę jak to zmieni ceny rynkowe.

To zmieni jak już ceny obecnych procków na AM5, jeśli chodzi o 5700X3D/5800X3D to nic już lepszego na AM4 nie wsadzisz i nic lepszego już nie wyjdzie. Więc te procki będą najbardziej trzymały cenę, bo jeszcze cała masa ludzi siedzi na AM4 i starszych Ryśkach i nie każdy jeszcze widzi sens wymiany bebechów.

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @mimuszek mądrze stwierdził - dopłaty do AM5 jest 200 może 300 ziko bo wiele osób zapomina, że przy przesiadce na AM5 autor jeszcze sprzeda mobo+ram. Świeżutka platforma z szybszym procem i ramami, wszystko na gwarancji ze sklepu...
A co będzie jak za jakiś czas autorowi stara płyta padnie? Trzeba będzie znowu parę stówek dołożyć.
Wyciągacie argument z leciwym GPU chociaż to niewiadoma jest ale OK... w tym układzie niech autor idzie w używkę R5 5600 + reszta kasy na GPU, jak GPU ma przyzwoite lub planuje za jakiś czas wymienić to AM5 na 7500F.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że przy takiej dopłacie siedzenie na siłę na am4 nie ma sensu. 

Choć  widzę, że @pawelsakesam nie wie czego chce, bo zakłada kilka tematów o tym samym na przestrzeni kilku miesięcy (teraz to w ogóle jednocześnie o am4 i am5 :E )...doradzamy to samo, a on znów wraca z tym samym i tak w kółko :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę od siebie.

Przeszedłem dokładnie taką samą ścieżkę, ale jako że wpadł mi właśnie za 6 stów 5700x wziąłem ten proc a nie x3D. Nie wiem ile straciłem przy 1440p i rtx 3080, ale generalnie nie mam gry w bibliotece, która nie działałaby w tej konfiguracji w 60+ fpsach na maks detalach (najczęściej z wyłączonym RT, raz że karta jeszcze za słaba, dwa że jakoś nie przyswajam PT itp), a z nowości mam generalnie wszystko od dobrych 3-4 lat. Pisałem też o tym tutaj na forum kilka razy - różnica między 8/16 z górnej półki AM4 i entry level AM5 nie różnią się wiele, o ile w ogóle, wydajnością. Różnią się natomiast ceną gratów i faktem, że jednak jak ktoś ma AM4 od 2-3 lat to pewnie ma porządne B450/550 lub X570 i wkładając x3D dobija co prawda do sufitu, ale takiego że w niższych rozdzielczościach i przy cenowo dopasowanej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qrdellotu problem polega na tym, że on sam nie wie czego chce ;) Jednocześnie założył temat o am4 i am5 gdy już w styczniu też mu doradzaliśmy w tej kwestii...podejrzewam, że nie wyniknie teraz z tego nic i znów w grudniu czy styczniu założy kolejny temat ;) 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...