Skocz do zawartości
JacekRTX

RTX 3060 12 GB na RTX 4060 8 GB.

Rekomendowane odpowiedzi

Pobiera mniej bo mniej ma i gry sobie mniej rezerwują. A gdy zabraknie (a w nowych zdarza się czasami nawet w 1080p) to jest problem i nie pomoże DLSS bo on też siedzi w VRAMie. Z FG (AMD ma swój odpowiednik Fuid Motion Frames) jest problem - jak masz dużo klatek to wiele nie zmienia bo i tak jest płynnie, a gdy klatek zaczyna brakować to FG nie poprawia płynności tzn na papierze klatek jest dużo, ale płynność jest dalej jakby było 30 fpsów.

1 godzinę temu, leven napisał:

Minimum 4060ti 16GB. Nie wiem, czy za rok/dwa nie zacznie brakować 12GB Vram.

W 1080p 12GB wystarczy jeszcze na długo. Jesli udało by się upolować uzywkę 4070 do 2000zł (czyli w cenie 7700XT) to w zasadzie była by dobra opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stachu1984 napisał:

 

Radeony niestety nie wchodzą w grę, bo nie mam ochoty z nimi walczyć. Poza tym lubie popykać w starsze, czasem nawet bardzo, tytuły. :)

Mam już 3 różne w 3 różnych zestawach i nadal nie wiem o co ludziom z tą walką chodzi, czy jakimś problemem ze starszymi tytułami :hmm:

 

Rozumiem, że gdybym miał jednego radka w jednym kompie, to faktycznie "no miałem farta", ale 3 różne zestawy, 3 różne karty (przypadek że akurat AMD, po prostu na chwilę zakupu NV w ich cenie nie miała lepszej oferty, raczej gorszą)...włożyłem, zainstalowałem stery - chodzą.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiak też tego nie ogarniam. A zaznaczam, że u mnie ostatnia zmiana była z 6800XT na 4060Ti. Na czytają się ludzie różnych rzeczy w internetach, nie mają jak tego sprawdzić samemu, to lepiej powielać pojedyncze przypadki "jakichś" problemów, jakby tylko te złe AMD je miało, bo reszta to cud, miód i orzeszki były. Czasem, jak czytam jakie ludzie "problemy" mają z kartami od tego złego AMD, to mam niezły ubaw...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak się przyjęło. Problemy na NV - walka, w końcu ich rozwiązanie. Problemy na AMD - nawet przy najprostszych płacz.

Nie wiem czy to jakaś szeptana antyreklama czy co...

Ja kupuje co bardziej się opłaca. Miałem ochotę na RT w CP2077 i akurat przyzwoicie wychodziły 4070S to wziąłem, chociaż UV to jakaś porażka, chyba jakiś pijany humanista to opracował. Oczywiście każdy fan zielonych udaje, że tematu nie ma, oplucie i udawanie, że deszcz pada, w końcu z bólem ktoś przyzna "no rzeczywiście". Może z następnym GPU wrócę do czerwonych, bo widzę więcej zalet jak wad i mi jest po drodze.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To są po prostu powielane bzdury bo taka jest moda :E najlepsze jest to że najczęściej plotkę przekazują dalej ci którzy ani razu w życiu nie mieli karty amd 🙃 coś jak zabobon o awaryjności francuskich aut i nienagannej solidności niemieckich 🤣

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
51 minut temu, Send1N napisał:

To są po prostu powielane bzdury bo taka jest moda :E najlepsze jest to że najczęściej plotkę przekazują dalej ci którzy ani razu w życiu nie mieli karty amd 🙃 coś jak zabobon o awaryjności francuskich aut i nienagannej solidności niemieckich 🤣

Akurat miałem problem z silnikiem unreal 2004, nie można było włączyć widoku broni na opengl, czasami na kilka sekund bugowala się i wyskakiwała wielką ręka na cały monitor. Jedyna opcja to DirectX 3d,ale nikt na tym nie gra bo ciemno i pixeloza tekstur. Kolejna gra to Gothic 2 noc Kruka, jak wychodziłem z miasta to często miałem widok za tekstur, znikające ściany czy widok całej planszy poza teksturami... Były to czasy gdzie zmieniłem na czas przeczekania krypto 6500xt. Wyleczyłem się z tych kart. Pamiętam jeszcze akcje miałem z R9 280x od Asusa a grze evolve stage 2, ciągle crashowala w trakcie gry i wyskakiwała błąd sterownika. O wyłączaniu samo z siebie monitora nie wspomnę, przy oglądaniu yt czy mniej obciazeniowych gier 😆

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up monitor to ci pewnie mama wylaczala bo za dlugo grales🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lameismyname napisał:

Miałem ochotę na RT w CP2077 i akurat przyzwoicie wychodziły 4070S to wziąłem, chociaż UV to jakaś porażka, chyba jakiś pijany humanista to opracował. Oczywiście każdy fan zielonych udaje, że tematu nie ma, oplucie i udawanie, że deszcz pada, w końcu z bólem ktoś przyzna "no rzeczywiście". Może z następnym GPU wrócę do czerwonych, bo widzę więcej zalet jak wad i mi jest po drodze.

Przestań w kółko powtarzać te wyssane z palca bzdury!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SebastianFM napisał:

Przestań w kółko powtarzać te wyssane z palca bzdury!

Przestań próbować zamykać usta komuś kto ma odmienne zdanie. Tym bardziej, że wielu doświadczonych użytkowników przyznało mi rację, potwierdzili istnienie problemu w mniejszym lub większym stopniu oraz starali podpowiedzieć jak temu zaradzić (czasami w naprawdę prowizoryczny i niedorzeczny sposób ale człowiek się wszystkiego chwytał). Sam też podszedłem uczciwie do tematu, dokumentowałem to co robię, próbowałem wielu sposobów, wiele konfiguracji, różny soft w różnych wersjach oraz nawet dwa różne systemy. Dla mnie porażką jest, że ustawiasz konkretne wartości, a to lata co restart w różną stronę - absurdalne i niedorzeczne oraz nieakceptowalne. Jeżeli dla kogoś to jest super i normalne, to ja nawet się nie będę produkował w dyskusji. Powinni to poprawić i tyle. Może jest jakaś prawda w tym co ktoś napisał - soft od AMD ma zintegrowane rozwiązania do OC/UV (Adrenaline) w przeciwieństwie do NV, więc może z tego względu tam to działa prawidłowo. Ktoś pisał, iż problemy pojawiły się przy serii RTX 3xxx i 4xxx, więc szkoda, że już nie mam zapasowo RTX 2060 albo GTX 1660 bo bym z ciekawości sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lameismyname może to kwestia producenta a nie karty? Miałem przez 3 tyg inno3D rtxa 3070 ichillx4. Same problemy z nią były: grzała się, nie chciała zjeżdżać z obrotów wentylatora w idle, to małe śmigiełko było beznadziejne, a w MSi afterburner co bym nie wrzucił to soft karty i tak wypierał. Także 0 uV i 0 o/c :E taka karta włożyć i użytkować cyt. Kapitana whatever it takes.  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qrdello Ani razu nie padła sugestia jakoby wina mogła leżeć po stronie producenta i ich modelu karty, a nawet o tym parokrotnie myślałem, bo rozważałem różne opcje. U mnie jest wszystko OK, oprócz tego UV. Wielu użytkowników pisało, że zna problem "latającej krzywej" chociaż każdy podawał raczej mniejszy zakres nie powodujący niestabilności. Dziwne by było gdyby karta którą producent określił jako podmodel "OC" była najbardziej problematyczna przy OC i UV. Chociaż iChillx4 którego miałeś zalicza się do ich topki, a i tak miałeś jaja.

Generalnie zadowolony jestem z tej karty, gdybym miał ją kupić drugi raz, to nadal bym ją wybrał nad inne budżetowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ustawieniu 0,95v na obecnym SuprimX problemu z falującym V nie ma, trzyma się stabilnie podczas obciążenia. Zawsze stosuję metodę uV pokazywaną przez TechmaniacHD i na każdej karcie w sumie mi działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Lameismyname napisał:

Przestań próbować zamykać usta komuś kto ma odmienne zdanie.

Ty możesz sobie mieć zdanie na temat UV na kartach NVIDIA jakie chcesz. Dla ciebie to może być nawet porażka tylko czemu wmawiasz, że inni coś udają, że nie przeszkadza im to tylko dlatego, że są fanami NVIDIA? 

Miałem już wiele kart NVIDIA. Te, na których można było ustawić UV to GTX 1070 Ti, RTX 2070, aktualnie RTX 4070 Ti i RTX 2060 w laptopie. Mój brat ma RTX 4080. Na każdej z tych kart UV ustawia się w ten sam sposób, czyli banalnie prosto i bez żadnych problemów.

Dla mnie dwie rzeczy mają znaczenie, zwiększam częstotliwość dla danego napięcia (np. o 150 MHz) względem domyślnej a także ograniczam maksymalne napięcie. Kto oprócz ciebie widzi w tym jakikolwiek problem?
76rUIFz.gif

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lameismyname

A czy Ty dalej przypadkiem nie męczysz krzywych pod autostart? Ja zawsze mam ręcznie wczytywane i robione profile. Jak powiedziałeś o tym autostarcie tam przy restarcie i wczytywaniach na zimnych gpu, sprawdziłem i faktycznie jest problem z ustabilizowaniem krzywych po np. autowczytywaniu po restarcie na zimnym GPU.

Ale ja tego nigdy nie używałem wcześniej :E Zawsze ręczne profile i skróty klawiszowe do wczytywania jak mam ochotę zagrać czy zmienić profil podczas grania. Profile zrobiłem jak kupiłem 4090, ustawiłem krzywe, jak coś tam po pierwszym nastawie było nie tak to korekta, ponowne zapisanie i balanga od już prawie 2 lat. Tak samo przy 3080, 2070 itd.

A gram dużo w różne gry i nic mi się nie rozwala, ani nie zmienia.

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SebastianFM napisał:

 Kto oprócz ciebie widzi w tym jakikolwiek problem?
76rUIFz.gif

Wiele osób przyznało, że im te wartości skaczą. Prześledź wątek, tam temat wyczerpałem dogłębnie.
Tak jak pisałem, gdy ustawiam wartości, takie powinny pozostać. Dzięki temu mogę zrobić wyśrubowane OC/UV.
No i to, że tam Twój stryjek, babka, dziadek mają karty zielonych i "im chodzi" ani mnie nie ziębi ani nie grzeje 😄

@lukadd A różne opcje testowałem. Na zimno, gorąco, autostart, ręcznie. Co restart mniejsze czy większe odchyły. Nawet po ręcznym wczytaniu profilu coś się zmienia względem pierwowzoru.

Do czego zmierzam... rozmawiamy "zrób ręcznie", "zrób na autostarcie", "ustaw na zimnej karcie", "ustaw na gorącej karcie", "wypłaszcz bez zatwierdzania", "wylej wosk i zmów 3 zdrowaśki".
Ludzie, to powinno działać od kopa, a nie jakieś takie rzeźbienie. Moim zdaniem to jest do dupy i tyle. Powinno być jak u czerwonych - badam możliwości egzemplarza karty, wpisuję do jakiego zegara przy jakim napięciu ma karta boostować pod obciążeniem, zapisuje ustawienie, które ma mi wystartować za każdym razem przy starcie systemu (czy to Afterburner czy Adrenaline) i zapominam o tym na rok, dwa czy tam ile. Przy referencie 5700XT nawet pokusiłem się o przerobienie vBIOSu aby bezpieczne UV było od włączenia przycisku power - tutaj też bym pewnie spróbował zamiast jakichś gównianych programików, ale do dzisiaj żaden edytor się nie pojawił.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Lameismyname, ty oczywiście jesteś mądrzejszy od inżynierów NVIDIA, skoro wyskakujesz z tekstem, że powinno działać inaczej.

O jakich ty odchyłach piszesz? Możesz mi to wytłumaczyć? Podałem ci przykład, mam ustawione na krzywej +150 to zawsze jest +150 a to, że częstotliwość się zmienia nieznacznie dla danego napięcia to nie ma żadnego znaczenia, przecież na domyślnej krzywej też się tak samo zmienia.

To ty coś na siłę próbujesz rzeźbić. Jak sprawdzisz, że np. +150 MHz jest stabilne to ustawiasz taką wartość i tyle.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebastianFM Skoro nie wiesz o czym pisze wykazujesz się niezwykłą ignorancją, ponieważ negujesz problem z którym się borykam, a teraz pytasz o co w tym wszystkim chodzi. Wybacz nie mam ochoty się produkować kolejny raz. Tu masz, prześledź 10 stronicowy wątek, jest wszystko opisane jak byk.
                           

                             https://forum.pclab.pl/topic/1375440-inno3d-geforce-rtx-4070-super-twin-x2-oc-bud%C5%BCetowy-4070s-warty-uwagi/

                             

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, lukadd napisał:

@Lameismyname

A czy Ty dalej przypadkiem nie męczysz krzywych pod autostart? Ja zawsze mam ręcznie wczytywane i robione profile. Jak powiedziałeś o tym autostarcie tam przy restarcie i wczytywaniach na zimnych gpu, sprawdziłem i faktycznie jest problem z ustabilizowaniem krzywych po np. autowczytywaniu po restarcie na zimnym GPU.

Ale ja tego nigdy nie używałem wcześniej :E Zawsze ręczne profile i skróty klawiszowe do wczytywania jak mam ochotę zagrać czy zmienić profil podczas grania. Profile zrobiłem jak kupiłem 4090, ustawiłem krzywe, jak coś tam po pierwszym nastawie było nie tak to korekta, ponowne zapisanie i balanga od już prawie 2 lat. Tak samo przy 3080, 2070 itd.

A gram dużo w różne gry i nic mi się nie rozwala, ani nie zmienia.

 

Lukkad autostart działa jak należy po UV czy po OC. A UV robię wtedy, gdy Hot Spot jest  powyżej 60stC. Wtedy ustawiając w przypadku mojej karty 1800mhz (na gorącym GPU) karta pod obciążeniem trzyma 1800mhz. Za to, gdy karta jest chłodna i zaczynam grać, na samym początku, gdy HT nie przekracza 60stC taktowanie wynosi 1785mhz aż do przekroczenia magicznej wartości 60stC (+-2st) i wtedy już wskakuje za każdym razem na 1800mhz.

A samo UV robię bez tego nawiedzonego stwierdzenia, że ludzie robią to źle, bo krzywa na spadkowej części jest ustawiona tak, że ma za wysokie napięcia do częstotliwości. I tutaj Techmaniak robi błąd, ponieważ zaniżając napięcie do taktowania na spadkowej można się nadziać na niestabilność np. w menu gry, itp. Techmaniak to sobie może robić filmiki z kryptowalut, a nie z UV. Krzywa spadkowa jest bardzo wrażliwa właśnie na napięcie, bo jest to dynamiczna zmiana tych głupich bustoow od Nvidii, których kiedyś nie było i karty były o wiele stabilniejsze :]

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lameismyname, jaką niby ignorancją? Zapytałem cię konkretnie o jakie odchyły ci chodzi. W tamtym temacie pisałeś o tym, że ustawienia krzywej nie są stosowane po ponownym uruchomieniu i napisałem ci wtedy, że to u ciebie występuje taki problem. Tutaj ogólnie zacząłeś krytykować UV znowu wmawiając, że to u wszystkich nie działa tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawiam ręcznie, ewentualnie koryguję jeśli jest potrzeba, zapisuję profile i działa, nic nie skacze, krzywa płaska i tak od lat jakoś bez większych problemów wszystkie GPU od nvidii ogarniam :E

26 minut temu, leven napisał:

Lukkad autostart działa jak należy po UV czy po OC. A UV robię wtedy, gdy Hot Spot jest  powyżej 60stC.

Tego nie sprawdzałem, ale i tak mi to do niczego nie potrzebne, bo nie korzystam z autostartu dla profili.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd a to nie ma o czym gadać :)

Mi by się nie chciało co chwile klikać w skróty, żeby sobie odpowiedni profil do danej gry włączać.

Apropo UV, o którym pisałem, że na gorącym GPU ustawiam, to wygląda tak:

Jak uruchamiam obciążenie już po UV na gorącym GPU, to jest 1785mhz::

1.jpg

Jak HT dojdzie do 63stC to wtedy wskakuje na 1800mhz i trzyma. 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, leven napisał:

Mi by się nie chciało co chwile klikać w skróty, żeby sobie odpowiedni profil do danej gry włączać.

Alt+1, Alt +2 itd. Jedna kombinacja klawiszy i dany profil załadowany. W locie w każdej grze też sobie mogę zmieniać profile jak coś testuję, więc i tak mam profile zapisane i zabindowane do klawy. Nic nie muszę klikać, minimalizować. Zwykły skrót klawiszowy i wczytane.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3070 trzymałem jedno ustawienie (UV + OC) dla wszystkich gier i wszystko śmigało, na 6950xt znów w panelu AMD sobie poustawiałem zegary pod gry w które gram, z automatu karta się przełącza między tymi profilami.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SebastianFM napisał:

@Lameismyname, jaką niby ignorancją? Zapytałem cię konkretnie o jakie odchyły ci chodzi. W tamtym temacie pisałeś o tym, że ustawienia krzywej nie są stosowane po ponownym uruchomieniu i napisałem ci wtedy, że to u ciebie występuje taki problem. Tutaj ogólnie zacząłeś krytykować UV znowu wmawiając, że to u wszystkich nie działa tak jak powinno.

No ale ja Ci odpisałem konkretnie, że wartości masz w tamtym temacie. Podane konkretne zegary, napięcia, zakres, pisałem ile znosi mój egzemplarz i przy niektórych restartach jest przeskok, że łapie niestabilne wartości i pod obciążeniem freezy.
Nawet kolega @lukadd zasymulował problem i na automatycznym uruchomieniu też go zauważył (może nie w takiej skali). Sorry, ja nie jestem masochistą, nie chce mi się ręcznie co restart odpalać konkretnego profilu. Chcę ustawić i zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak naciśnięcie podbindowanego klawisza czy kombinacji dwóch na klawie jest dla ciebie problematyczne raz po odpaleniu kompa i przed odpaleniem gry, czy nawet możesz to zrobić po odpaleniu gry jak ci się ona np. wczytuję to spróbuj metody levena, mi się nie chce sprawdzać czy nie będzie wtedy cyrków po autostarcie na zimnym gpu.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...