Skocz do zawartości
Jeżoświerzb

Czy Ryzen 9 5900 jest wystarczająco dobry do Rtx 3090?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie czy ten procesor pozwoli w pełni obsłużyć Nvidia Rtx 3090 24GB GDDR6X i nie będzie go przytłumiał?

Jest to wersja bez Xa jego taktowanie bazowe wynosi tylko 3Ghz a TDP 65W, poniżej specyfikacja: 

AMD Ryzen 9 5900 - 12 rdzeni/24 wątki 3,0 GHz - Boost Base Max 4,7 GHz 70MB Cache L2+L3 TDP 65W.

Zależy mi na graniu w 4k rozumiem że będzie trzeba kręcić go wyżej niż 3Ghz? 🤔

Edytowane przez Jeżoświerzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę.. w grach i tak bez żadnego "kręcenia" będzie boostował znacznie wyżej niż te bazowe 3ghz

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier nie ma sensu przepłacania za 5900, lepiej kup 5700X lub 5700X3D, ten pierwszy będzie równie szybki, a te drugi będzie szybszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz juz podstawke am4 czy dopiero bedziesz kupowal?? Bo jak masz to ok i wtedy 5800X3D a jak nie masz to nie warto sie pchac juz tw tego zloma Zen3.

I nie 5900X do gier ludzie :rotfl:

RTX 3090 do 4k to i tak juz bardzo slaba karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Phoenix. napisał:

Masz juz podstawke am4 czy dopiero bedziesz kupowal?? 

I nie 5900X do gier ludzie :rotfl:

 

Mam cały zestaw taki jak tu

https://www.x-kom.pl/p/634988-desktop-dell-alienware-aurora-r9-5900-64gb-1tb2tb-w10-rtx3090.html

To wersja 5900 ale bez x trochę słabsza czemu do gier się nie nadaje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jeżoświerzb napisał:

To wersja 5900 ale bez x trochę słabsza czemu do gier się nie nadaje?

Nadaje, ale wydajność będzie podobna do 5600/5600X bo 5900 to (w dużym uproszczeniu) dwa ryśki 5600 sklejone ze sobą. Do 4K z tą karta wystarczy bo w 4K liczy się głównie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

RTX 3090 do 4k to i tak juz bardzo slaba karta.

Nie przesadzaj, 60 fps w większości gier na wysokich wyciągnie, a jak jeszcze poprawi się DLSS-em...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grajac w starocie owszem 🤣

Dziś 4090 łapie zadyszkę w nowych grach a co dopiero 3090 🙈

Karta na poziomie 4070S/Ti.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Phoenix. napisał:

Grajac w starocie owszem 🤣

Dziś 4090 łapie zadyszkę w nowych grach a co dopiero 3090 🙈

 

To wymień w jakich grach 4090 łapie zadyszkę jak taki mądry jesteś trolu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam uzyc szarych komorek i samemu sprawdzic bo to zadna wiedza tajemna i ogolnodosterpna, a nie wyreczac sie kims i podstawiac pod nos. Mi ta informacja nie jest potrzebna, a jak tobie jest to szukaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan wake 2 z path tracingiem wszystkie suwaki na prawo , Cyberpunk path tracing i wszystkie suwaki w prawo bez dlls i frame gen i filmowość nabiera nowego znaczenia . 

Zrzut ekranu 2024-07-08 120041-min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test pochodzi ze starej wersji, od tamtej pory sporo się poprawiło, obecna wersja to 1.1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jest od zawsze jak ktoś "nie umie w ustawienia" to nie jest tak że obecna seria lapie zadyszkę a poprzednie przez ostatni 20 lat nie łapały w świeżych tytułach jak ktoś bezmyślnie suwaki musiał mieć wszystkie w prawo :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie no, 9 stów to za dużo, szukam do ok 500zł Kobitka musi sobie poradzić z 2TB w takim razie   Właśnie, KC3000 podobno jest fajny, gdzieś mi się właśnie obiło o oczy że jest polecany i widzę, że ok 500zł kosztuje a nawet pojawiał się w okazjach na pepper.pl. Będzie to dobry strzał? W razie czego radiator mogę dokupić już w prezencie byle by ona w tych mniej więcej 500zł się zmieściła
    • Najnowsza aktualizacja AFV:   https://x.com/Jonpy99/status/1806994126799319336
    • @Jaca92 Nie, do korzystania z RTXa 4xxx nie jest wymagany riser pcie 4.0. Oczywiście, zależnie od karty, na riserze pcie 3.0 mogą - ale nie muszą - pojawić się problemy, tzn. jeśli masz mobo z pcie 3.0 i korzystając z risera użyjesz karty (4060), to od razu ona zadziała i problemów nie będzie, będzie wersja pcie 3.0 ustawione z automatu w biosie. Problem pojawia się, kiedy masz mobo z pcie 4.0 a użyjesz risera pcie 3.0. Wtedy, do poprawnego działania karty musisz użyć karty z pcie 3.0, wejść do biosu, zmienić ustawienie standardu pcie z auto lub 4.0 na 3.0, restart, zmienić kartę na 4060 i wtedy komp z nią wstanie i będzie działać jak należy. Przerabiałem, jeszcze na riserze w wersji V1. W sumie go gdzieś jeszcze mam, więc jakbyś chciał protestować, to ci mogę wysłać. W każdym razie - najlepiej kupić riser z pcie 4.0 do tej obudowy. Tu pojawia się mały problem, bo na rynku eu/us albo nie ma, albo ceny są tak chore, że lepiej odpuścić. Ja znalazłem super riser u "majnfrenda", od strzała pod ta obudowę (pod fabryczne śruby i idealna długość), pełne pcie 4.0, żadnych problemów. Cenowo 150zl, czas oczekiwania ok 8dni. Jak będziesz zainteresowany, to napisz, wyśle ci linka gdzie kupić.
    • Jestem wlasnie po maratonie, podstawka plus dodatek. Ostatni boss pokononany. Musze sie wygadac.   Po pierwsze, nie czaje jak mozna mowic ze magiem jest latwiej grac. Gralem podstawke magiem i mialem mega problemy przy bosach. Mobki w otwartych przestrzeniach, owszem duzo latwiej ale w zamknietych pomieszceniach juz lepiej grac walczac w zwarciu. Na szczescie padl mi save z magiem i musialem grac od poczatku. Wybralem samuraja. Build na bloodhoung fang niszczyl wszystko po drodze jak leci. Godskin duo poszli na pierwszy raz  . Najdluzej meczylem sie z Melania i z fire giantem alei tak pykli w godzinke. Dlc bardzo fajne do momentu walki z ostatnim bosem. Rozumiem ze mozna robic trudne gry i trudne walki ale bez przesady. Pierwsza faza jeszcze do przyjecia, druga to abstrakcja.  Zaczalem go bic od piatku wieczor a skonczylem jakas godzine temu. Wzialem dzisiaj wolne z pracy zeby ubic tego kretyna. Okolo 30 godzin wyjetych z zycia %$£"^. Setki podejsc. Wiem ze labowe kozaki pewnie ubily go w godzinke ale ja jestem starym dziadem i gry na refleks nie dla mnie. Od soboty w nocy zaczalem liczyc sekundy kiedy rolowac i uczyc sie jego atakow na pamiec. Raz go prawie mialem, ubilem okolo 80% zycia ale, nie spoilerujac, babka ukradla mi serce. Pewnie zeskryptowane. Walczylem z summonem ale i tak boss atakowal glownie mnie. Ubilem go bleed buildem na znerfionym 🤬bloodfiends arm + lion claw.   Ograne, kasuje z dysku, do zapomnienia. Czekam na elden ring 2 albo nowe dlc. Gry NAPEWNO nie polecam dla ludzi co nie grali w soulslike. Za duzy prog wejscia, sam fakt istnie durnych poradnikow typu jak dtzymac bron dwurecznie swiadczy o tym jak malo gra tlumaczy.    Ide brac prysznic i spac                  
    • @blabla123 Wypasy wrzuciłeś To już chyba starość i pokolenia urodzone sporo po 2000r tego nie czują ale mam wrażenie że kiedyś to było. Te współczesne klocki, RTX, chłodzenia itp to nie mają tego ducha i klimatu.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...