Skocz do zawartości
harygiewont

wymiana 10400f, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

hej, posiadam pc z 10400f i 3080 10GB i zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego. 

Myślałem nad Ryzenem 7600 lub 7500f i mobo asrock livemixer i memki Lexar Ares 2x16GB 6000MHz CL30 - znajdę coś lepszego w tej cenie i czy w ogóle opłacalna jest taka zamiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, harygiewont napisał:

hej, posiadam pc z 10400f i 3080 10GB i zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego. 

Myślałem nad Ryzenem 7600 lub 7500f i mobo asrock livemixer i memki Lexar Ares 2x16GB 6000MHz CL30 - znajdę coś lepszego w tej cenie i czy w ogóle opłacalna jest taka zamiana?

Jaki posiadasz monitor i w jakiej rozdzielczości grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, forumowicz-a55 napisał:

Jaki posiadasz monitor i w jakiej rozdzielczości grasz?

zapomniałem dodać, monitor to LG 32GK650F i gram w 2540x1440

tytuły to single, nie gram w żadne sieciówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać i9 11900K jest pozbawione sensu. Lepszym wyborem jest i7 11700K bo tak naprawdę to są identyczne procesory różniące się nieznacznie zegarami. Problem jest że jeśli nie zmieniłeś płyty i dalej masz te B460 Torpedo żadnego procesora 11 generacji ona nie obsługuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kowal20 Przeczytaj co napisałem wyżej. Płyta Autora na B460 nie obsługuje CPU 11 generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozważ też pójście w karty AMD bo przy słabszych CPU dają więcej FPS od Nvidi, za cenę obecnej karty zgarniesz RX 6800 XT używkę

 

Edytowane przez deathrabit
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Da się bez problemu tylko na niektórych monitorach bo wbiciu 60Hz(taki profil) może nie działać gsync/vrr/adaptive sync. Wtedy wbijasz 100Hz czy 120Hz w zależności od modelu + blokujesz klatki do 60 i jest gitara.  
    • Dalej będziemy brali rosyjski tylko pytanie kto będzie pośrednikiem. Może wcale nie być dużo drożej.
    • Mam pytanie odnośnie zakresu pracy monitorów w ramach Hz, czy da się bez komplikacji ustawić 10bit 60Hz? Ewentualnie z uwagi na 1440p mógłbym przyjąć nawet 100Hz tylko czy przy monitorze to się uda? Na TV 55CX mam 120-119-100-60 i poniżej, ale z uwagi na 4k to raczej grałem na 60hz. Teraz zabieram się za monitor i takie 1440p przy 100Hz 10bit było by super  
    • Wiem, dlatego albo przesuną premierę dla wszystkich sprzętów, aby np. zoptymalizować XSS. Lecz chodziło mi o to, że R* może wymusić z pozycji "siły" marki GTA VI; usunięcie jakieś opcji z XSS np. RT / cienie / opcji gry, co-op  itd. (a które będzie w XSX/PS5) - a standardowo M$ nie pozwala aby gry się różniły zawartością - aby premiera gry była nie zagrożona. Blokuje im szybszego powrotu do domu po pracy gdyby mieli 3x16 GB konsole, poszło by "kopiuj wklej". Mamy 2x16 + 1x10GB, więc muszą poświęcić czas na XSS - tyle i aż tyle. Niech tylko Rockstar pogrozi (hipotetycznie) nie wydaniem w terminie na XSX|S to M$ da wszystkich ludzi, narzędzia i zrobią "cud" że wyciągną XSX 4k/60 XSS 1440p/60 a PS5 biedne 1080p 30
    • Nic   A to dlatego, że każda inwestycja łączy się z ryzykiem (+losowości itd). Dopiero jeżeli zaakceptujesz istnienie ryzyka, można się zastanawiać nad inwestycjami. Wtedy najniższym stopniem ryzyka będą się charakteryzować etfy pasywnie (słowo klucz) śledzące indeksy makro/globalne. To zazwyczaj produkty o niskiej dynamice zmian ceny (słowo-klucz: zazwyczaj ), optymalizowane pod inwestycje liczone w latach, dekadach. Nim pierwsze piniaszki polecą na giełdę, zdecydowanie warto trochę chociaż się dowiedzieć co to wszystko jest. No i przemyśleć dwie sprawy: a) podatek od zysków kapitałowych (w Polsce ucieczka od niego jest możliwa w przypadku powiązania inwestycji z oszczędzaniem emerytalnym); b) optymalizacją kosztów inwestycji, ta jest krytycznie istotna. Chodzi o to, ile będzie się płacić opłat dodatkowych, prowizji, itd. Niektóre inwestycje w klasycznych np. bankach, firmach brokerskich służą zarabianiu pieniędzy głównie dla banku, firmy brokerskiej. Jak bardzo istotny jest to element i dlaczego jest ważne wyskrobanie każdego procenta pokaże zabawa z kalkulatorem procentów składanych
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...