Skocz do zawartości
eciepecie

Rx 7800 xt jaki model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Send1N pisał że te dwie aplikacje się gryzą 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty dalej swoje

gryzą się jeśli uzywasz afterburnera do OC/UV i jednocześnie adrenaline do OC/UV

jak pokazałem ci na swoim screenie, który specjalnie dla ciebie zrobiłem rano i jak udało mi sie z twoich postów ciężkich wyczytać, tobie chodzi tylko o wyświetlanie statystyki za to odpowiada nie aferburner a rivatuner statistic, który odpala się razem z afterburnerem,  tyle

do UV/OC samej karty uzywasz adrenaline co naprawde jest mało skomplikowane, tylko suwaki i "badanie " stabilności, z doświadczenia najlepiej nadaje się do tego zmaxowany fortnite, choć i tak większość osób ma zapisanych kilka profili, bo na jednym działą, na drugim się wywali, podobnie jak afterburner

tak naprawdę dwa szybkie suwaki,

eciepeci-znowu.jpg

problemem jest to że ciągle probujesz wyważać dawno otwarte drzwi

wszystko to było na forum , milion filmów na youtube prowadzących za rękę...

jak nie pojmujesz dalej, to nie wiem...

 

Edytowane przez mimuszek
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojmuję, nie denerwuj się🙂 zrobię jak mówisz. Ogarnę adrenaline. To że riva się odpala z Aferburnerem to mi nie musisz mówić. W osd Aferburner mi pasuje czcionka i kolorystyka, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia się do nowego osd adrenaline. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, eciepecie napisał:

W osd Aferburner mi pasuje czcionka i kolorystyka, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia się do nowego osd adrenaline.

więc nic nie stoi na przeszkodzie dalej z tego korzystać, jak ci pokazałem...sam tak robię.

okno adrenaline jak ktoś lubi tez można konkretnie zmodować, swego czasu w temacie o navi było o tym sporo

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewnie problem ,albo czegoś nie rozumiem. Mianowicie ustawiłem sobie odpowiednie parametry mhz i mV. Zapisałem w Adrenaline aby ten profil był w grze, na osd Adrealinowym całkiem inne napięcie GPU oraz zegar podczas grania. To nie jest tak że jak ustawie dane napięcie to jest mniej więcej takie? Bo ja ustawiłem na 1030 mV a pokazuje koło 950mV. 

ww.jpg

ggg.jpg

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i drugie pytanie Panowie czy to normalne że ustawienia globalne ustawiają się na stockowe, miałem inne zapisane.. Po jakimś czasie wracają do fabrycznych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiste napięcie będzie niższe i to jest normalne jak obniżysz np z 1.1v na 1.05 (przykładowo) to to rzeczywiste też będzie niższe, natomiast widać że ustawień ci nie trzyma bo ustawiając max zegar na 2250mhz  w adrenaline powinieneś mieć podczas grania 2200mhz a dalej masz okolice 2500 i 270w

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Rtx4060tiUser napisał:

Tak to jest jak sie korzysta z AB i adrenaliny jednoczesnie....

korzystałem tylko z adrenaliny i też nie pokazywało jak należy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie Adrenaline to raczysko, nie potrafiło nawet trzymać krzywej wentylator po wyjściu ze stanu uśpienia :E I nie miałem AB wtedy :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2024 o 18:08, Send1N napisał:

To jest HS i 85c przy takich 270w na tej karcie to norma ;) 

usuń afterburnera z systemu (jeżeli masz) i wyłącz szybkie uruchamianie w opcjach zasilania windowsa to się nie powinny ustawienia resetować.

nie mogę znaleźć tego, może rzeczywiście w tym problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast gdy robię test wytrzymałościowy na owych ustawieniach,  to mam odpowiednie parametry około 2300mhz i około 220W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załączyłem space marine 2 i tu już pokazuje normalnie, nie wiem jak z innymi grami bo oprócz Pandory Avatara nie mam nic, tam pokazuje stock. 

tu z tego space marine 2 parametry. 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test benchmarkiem i w połowie się zrobił ciemny obraz i wyłączyło test. Zużycie Wat skakało tam od 130 do 280W już po UV . Temperatura cpu w teście jak nigdy dotąd podskoczyła do 80C. Po wyłączeniu się testu któryś z wentylatorów wskoczył na wysokie obroty. Może to problem leży w zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalilo test to oznacza ze grzebales przy napieciu. Pisalem Ci abys tego nie ruszal bo spowodujesz niestabilnosc.... 

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...